Skocz do zawartości


Zdjęcie

Tablica Ouija


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
33 odpowiedzi w tym temacie

#1

Jacaca.
  • Postów: 118
  • Tematów: 29
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Tablica ouija to nie zabawka. Większość ludzi chciałaby choć raz sprawdzić jej działanie. Kiedy już to zrobią, często woleliby nigdy nie mieć jej w ręku.

W dużym skrócie, tabliczka ouija to drewniana plansza, na której wypisane są litery alfabetu, cyfry od 0 do 9, słowa TAK i NIE oraz ŻEGNAJ. Poza tym potrzebny jest specjalny wskaźnik, na którym kładą palce wszyscy uczestnicy spotkania. Jedna z osób głośno woła o odpowiedź ze świata duchów. Kontaktująca się zjawa może w jakiś sposób zamanifestować swoją obecność.

Następnie uczestnicy zadają pytania, a duch odpowiada na nie poprzez wskazywanie kolejnych liter, cyfr lub słów. Sceptycy twierdzą, że to ktoś z obecnych popycha wskaźnik. Jest to oczywiście możliwe i na pewno się zdarza. Zwolennicy magicznych seansów tymczasem uważają, że to przywołany duch kieruje palcami osób. Czasami tablica ujawnia fakty, których nikt z obecnych nie mógł znać...

Tablica ouija jest najpopularniejszym sposobem kontaktu z inną sferą lub przynajmniej jest uważana za umożliwiającą taki kontakt. Istnieje mnóstwo relacji z seansów z jej użyciem. Co ciekawe, osoby które brały w nich udział często przestrzegają innych przed podobnymi doświadczeniami. Pokusa jest jednak dla wielu zbyt silna...

Wierzyć czy nie wierzyć? Zawsze warto jednak zachować maksymalne środki bezpieczeństwa. Na pewno nie zaszkodzą. Przywołanego ducha należy zapytać trzy razy, czy jest dobrym duchem. Dopiero za trzecim razem powie prawdę. Nigdy nie należy prosić ducha o udowodnienie jego obecności i „mocy” poprzez przesuwanie przedmiotów w pomieszczeniu lub gaszenie świec. Może to otworzyć przejście między sferą duchów i naszym światem, do czego nie wolno dopuścić. Zawsze należy podziękować za kontakt i poprosić ducha o spokojne odejście tam, skąd przybył bez krzywdzenia nikogo. Porady te zostały sformułowane na podstawie wielu relacji z użycia ouija.

Oto niektóre z nich:

Dwóch braci postanowiło sprawdzić, czy ouija rzeczywiście działa. Początkowo nic się nie działo, ale w pewnym momencie wskaźnik zaczął się poruszać. Jeden z chłopców poprosił o dowód, że kontakt naprawdę jest prawdziwy poprzez zaprezentowanie czegoś nadnaturalnego. Rezultaty tej prośby były zaskakujące i przerażające. Tabliczka odpowiedziała, ze dziadek jednego z ich przyjaciół umrze w ciągu tygodnia. Żyrandol zaczął się kołysać. Temperatura w pokoju spadła i chłopcy zaczęli się trząść z zimna. Całe pomieszczenie wypełnił odrażający odór śmierci. Nagle wszystko ustało i w pokoju zrobiło się zupełnie cicho. Chłopcy otworzyli szeroko okna, aby pozbyć się smrodu rozkładających się zwłok i postanowili zapomnieć o całym wydarzeniu. Jednak kilka dni później dowiedzieli się o śmierci dziadka jednego z przyjaciół, dokładnie jak zapowiedziała tablica. Mimo że chłopcy wyrzucili tablicę ouija, spokój nie powrócił do ich domu. Nawet po kilku latach od czasu do czasu żyrandol zaczyna się kołysać, w pokoju robi się zimno i powraca obrzydliwy zapach.

Jeszcze straszniejsze doświadczenie spotkało pewną rodzinę z Toronto. Rodzice z dwójką dzieci postanowili spędzić wieczór na zabawie z tabliczką ouija. Początkowo wszystko szło dobrze, rodzice kierowali wskaźnikiem, było mnóstwo śmiechu. W pewnym momencie jednak wskaźnik zaczął poruszać się sam. Dorośli sądzili, że to któreś z dzieci zrozumiało zabawę i zadawali pytania dalej. Gdy więc „duch” zapytał, czy może złożyć im wizytę, zgodzili się. W ich salonie rozpętało się piekło. Pojawiło się coś, co zaczęło ich atakować. Cała rodzina została poparzona i pogryziona. Nie mogli wydostać się z pokoju. Ataki trwały przez ponad godzinę. Następnie wszystko ucichło tak nagle, jak się zaczęło. Wszyscy wymagali pomocy lekarskiej.

http://www.mastermin...l/q/4qJ9869dw47
  • 3

#2

Nevariel.
  • Postów: 9
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

jest już chyba parę podobnych tematów

Jeszcze straszniejsze doświadczenie spotkało pewną rodzinę z Toronto. Rodzice z dwójką dzieci postanowili spędzić wieczór na zabawie z tabliczką ouija. Początkowo wszystko szło dobrze, rodzice kierowali wskaźnikiem, było mnóstwo śmiechu. W pewnym momencie jednak wskaźnik zaczął poruszać się sam. Dorośli sądzili, że to któreś z dzieci zrozumiało zabawę i zadawali pytania dalej. Gdy więc „duch” zapytał, czy może złożyć im wizytę, zgodzili się. W ich salonie rozpętało się piekło. Pojawiło się coś, co zaczęło ich atakować. Cała rodzina została poparzona i pogryziona. Nie mogli wydostać się z pokoju. Ataki trwały przez ponad godzinę. Następnie wszystko ucichło tak nagle, jak się zaczęło. Wszyscy wymagali pomocy lekarskiej.


jeśli ta historia jest prawdziwa to gratuluję rodzicom intelektu :P
  • 0

#3

BrainCollector.
  • Postów: 1825
  • Tematów: 101
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Dla mnie to jedno wielkie oszustwo. W duchy może i wierzę ale nigdy nie wierzyłem w te szopki seansowe. A czemu ? Bo jest zbyt wielu naciągaczy i jest niemal niemożliwe znałeść chociaż jednego prawdziwego spirytyste czy jak im tam. Do tego działu, życie pozagrobowe jeszcze nigdy nie zaglądałem. Ale naprawdę, dla mnie to wymysł.
I jeśli kogoś uraziłem moją opinią to przepraszam...
  • 0



#4

bloodprincess.
  • Postów: 166
  • Tematów: 2
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Tablice mam zamiar kupić, ale czy to zrobię nie wiem :) Jeśli zdecyduje się na zakup to oczywiście napiszę tu całą relację z seansu. O ile będzie się coś działo :P
  • 0

#5

Muhomorniczy..
  • Postów: 136
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Kiepska
Reputacja

Napisano

nie wierze ale sie boje
  • 1

#6

Kaard.
  • Postów: 11
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Czesc mam jedno pytanie.
Wiekszosc z was odradza przywolywanie duchow i ma racje ze to nie zabawa ale prosze mi tego teraz nie pisac bo dobrze o tym wiem.
Juz postanowilem ze zrobimy seans, kolezanka mojej kolezanki powiesila sie w wieku 13 lat i nikt nie wie dlaczego.
Chcemy sie dowiedziec co sie stalo a nie dla zabawy.
Czytam tu o tych tabliczkach oujia i takich tam, zrobimy taka jedna usiadziemy przy stole wezmiemy swieca i wiadomo inne rzeczy ale...
co dalej? Jakie slowa wypowiedziec?'' Wzywam cie Karolina Jakiesnazwisko duchu stralny przybadz mam do ciebie pytania.'' To glupio brzmi, sa jakies odpowiednie slowa?
I prosze nie pisac ze to niebezpieczne i zeby tego nie robic bo mam powod jak i obawy.

Dalem ten post w innym temacie ale nikt jakos sie nie palil zeby mi odpowiedziec moze tu cos ciekawego powiecie?
  • 0

#7

Jacaca.
  • Postów: 118
  • Tematów: 29
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Kaard - mówisz i masz, na własną odpowiedzialność...



1. Wstęp.


Pewnie wielu z Was zastanawiało się nieraz jak wywołać ducha. Sesja spirytystyczna jest banalnie prosta - wystarczy trójka znających się ludzi, Tabliczka Ouija (czyt. Tabliczka Łiża) i kilka świec. Zapewne Świece i Znajomych macie pod ręką, ale jak zdobyć Tabliczkę Ouija? Na to niestety trzeba pieniędzy, a konkretniej ok. 110 zł Tabliczkę taką można kupić w większości sklepów 'magicznych' z różnymi magicznymi akcesoriami takimi jak talizmany, wisiorki, przedziwne herbatki odstraszające złe moce i tym podobne. Kiedy mamy już te trzy składniki, możemy zacząć seans spirytystyczny. Teraz wszystko zależy od was - kogo chcecie przywołać, kiedy i gdzie. To wszystko ma ogromne znaczenie podczas takiej sesji. Podam teraz kilka zasad, których warto się trzymać.

- Sesja powinna odbywać się w pozbawionym światła (Nie licząc światła świec) pomieszczeniu, pozbawionym reliktów religijnych (Krzyże, biblia, inne księgi).
- W sesji uczestniczyć może od trzech do sześciu osób, większa ich ilość spowoduje zbyt wielki chaos.
- Kiedy wywołujemy ducha, lub rozmawiamy z nim za pomocą Tabliczki Ouija, nie wolno nam się śmiać, wygłupiać, czy żartować. Mogłoby to urazić ducha, a wtedy nie zważając na to kogo wywoływaliście, nie chciałbym być w waszej skórze.

Pewnie pomyślicie sobie 'E tam - wywołam swoją babcię i nic się nie stanie' - Nic bardziej mylnego! Po śmierci dusza zapomina o wszystkim co spotkało ją w życiu, a przypominanie jej tego może zakończyć się tragicznie. A dlaczego? Hm - Wy też nieźle byście się zdenerwowali, gdybyście odkryli, że ktoś zajął wasz dom, wyrzucił na śmietnik wasze rzeczy, ożenił się z waszą żoną czy mężem.

2. Użycie Tabliczki Ouija.


- Inicjacja


Tak więc, gdy już jesteśmy gotowi do Seansu, kładziemy Tabliczkę Ouija na stolik albo na coś innego, następnie wszyscy uczestnicy seansu zasiadają wokół i kładą swoje palce na wskaźnik lub kieliszek. By rozpoczęła sie inicjacja, wszyscy zebrani uczestnicy wymawiają sekwencje "My zebrani tutaj przywołujemy Cię [Imię i Nazwisko], jeśli jesteś z nami przesuń wskaźnik (lub kieliszek) na tak." Powtarzamy tą sekwencje ok. 20 min lub do czasu gdy nasz wskaźnik zacznie się poruszać - będzie to oznaka że inicjacja ducha się powiodła.

- Pierwszy kontakt i rozmowa


Na początek wypada by zapytać się, czy nie potrzebuje od nas żadnej pomocy, a jeśli tak to, w jaki sposób możemy mu pomoc. Najlepiej by pytania zadawała jedna osoba, pamiętajcie także o tym, że duchy maja zdolności telepatyczne tzn. że, umieją czytać nasze myśli. Więc, jeśli nie jesteśmy pewni, że rozmawiamy z duchem to zadajmy mu jakieś pytanie, na które my znamy tylko odpowiedź. Czasem może sie zdarzyć, że duch będzie prowadzić rozmowę w 'imagu', jest to język zmarłych dość trudny do zrozumienia.

- Zakończenie


Aby zakończyć seans należy wpierw podziękować duchowi za kontakt i powiedzieć mu by odszedł w spokoju, a następnie przesunął wskaźnik na "koniec", lub ''żegnam'' - będzie to znak, że opuścił nas i seans sie zakończył. Pamiętajcie o tym, że jeśli nawet duch nie okaże nam żadnego znaku symbolizującego jego obecności, należy zakończyć taki "nieudany" seans, ponieważ może to mieć przykre odzwierciedlenie w przyszłości.


3. Niebezpieczeństwa związane z wywoływaniem duchów.


Jak każdy z nas wie, niebezpieczeństw jest wiele - od nawiedzenia domu, do opętania jednej (lub nawet kilku) osoby uczestniczącej w seansie. Duchy często są agresywne, lub po prostu znudzone, dlatego lubią robić różne 'Psikusy', które mogą przeciętnego człowieka doprowadzić do obłędu. Dla przykładu napiszę tu własną historię, to wszystko co działo się jeszcze w te ferie:

Mój przyjaciel pierwszego dnia ferii, kiedy wracaliśmy z uczelni, zaczął omawiać temat Tabliczki Ouija, którą niedawno kupił, zaproponował mi seans spirytystyczny, na który po dłuższej rozmowie się zgodziłem. Zebraliśmy więc jeszcze dwóch przyjaciół i zaczęliśmy seans u mnie w domu. Wszystko szło świetnie do samego końca, duch niby odszedł, wszystko było ok, resztę nocy spędziliśmy na oglądaniu horrorów. Jednak dwa dni później moich trzech przyjaciół wyjechało, zostałem sam (Również w mieszkaniu, ponieważ moi rodzice także wyjechali w Bieszczady). Wtedy właśnie się to zaczęło. Siedziałem przed monitorem, pisałem pracę na polski, w pewnym momencie zauważyłem kątem oka jakiś cień szybko przemieszczający się po ścianie, automatycznie odwróciłem głowę w stronę nieznanego mi obiektu, rozejrzałem sie po pokoju, lecz nic tam nie było, to wszystko powtórzyło się kilka razy, pomyślałem sobie wtedy, że za długo siedzę przy komputerze i mam zmęczone oczy, położyłem się więc spać, a raczej - próbowałem zasnąć, bo coś nie dawało mi spokoju, leżałem bezczynnie w łóżku przez 5 godzin nie mogąc zasnąć. Kiedy ok. 3 w nocy zasnąłem na chwilę, przyśniło mi się coś dziwnego - Siedziałem na łóżku w swoim pokoju i nagle nie wiadomo skąd coś wydarło mi się do ucha, paniczny krzyk kobiety, momentalnie zerwałem się z łóżka, krzyk ten wydawał mi się bardzo realistyczny, zaświeciłem światła w całym mieszkaniu szukając obcej mi osoby, nikogo jednak tam nie było. Siedziałem tak oglądając TV, z dość dużym oświetleniem w mieszkaniu. Dopiero o 9 rano, kiedy na zewnątrz było już jasno zasnąłem. Przez tydzień działy się u mnie dziwne rzeczy, komputer sam się odpalał (wraz z monitorem), światła same gasły / zapalały się, nie było chwili, bym nie czuł się obserwowany, ale najgorsze było to, że nie mogłem spać po nocach, a kiedy już zasypiałem, budził mnie jakiś koszmar, jeden z nich przedstawiał moich przyjaciół powieszonych nad moim łóżkiem, w którym leżałem. To był najgorszy tydzień w moim życiu. Kiedy moi przyjaciele wrócili, opowiedziałem im wszystko, a najlepsze było to, że i u nich działy się dziwne rzeczy, u każdego z osobna. Wznowiliśmy więc sesję i odwoływaliśmy tego ducha przez 4 godziny, ponieważ za każdym razem, kiedy nie chciał odejść na tabliczce wychodził napis 'F8', czego nie mogliśmy zrozumieć. Po 4h jednak udało nam się pożegnać ze złym duchem, wznowiony seans faktycznie podziałał, ciężka atmosfera w moim domu opadła, koszmary zniknęły, znowu czułem się bezpiecznie.


Pewnie wielu z was zaciekawil ten tekst ale ostrzegam nie wywolywajcie duchow z osobami nie przygotowanymi do tego bo moze sie to skaczyc zle.

Źródło: http://www.lagata.pl




  • 0

#8

ANTI HUMAN ANTI GOD.
  • Postów: 77
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Zła
Reputacja

Napisano

przepraszam ale to jest jakiś sraliz mazgaliz , bo gdyby to działało to by wystarczyła jedna osoba żeby owy byt się zjawił hehe , a gdy jest więcej osób to sami przesuwają podświadomie i uzyskują niby odpowiedzi że strony ducha
  • -2

#9

Seboolek.
  • Postów: 239
  • Tematów: 13
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

nie wierze ale sie boje


O własnie! To jest dobra odpowiedź. Większość tutaj nie wierzy w duchy itd ale jednak sie boją i niby dlaczego? skoro nie wierzą niech to zrobią i udowodnią że to nie jest prawda. Jeśli nic sie nie uda za 1 to tak do 5 razy próbować bo nie zawsze musi pojawić sie byt który zgodzi sie na rozmowe. Sam bym spróbował ale nie sam.
  • 2

#10

ANTI HUMAN ANTI GOD.
  • Postów: 77
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Zła
Reputacja

Napisano

dziwne bo ja nie wierze i się nie boje , i kiedyś ze znajomymi postanowiliśmy to wypróbować i po tym stwierdzam na jakiej zasadzie to działa ,to podświadomość uczestników kreuje ducha
  • 0

#11

Bierdol.
  • Postów: 385
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Większość tutaj nie wierzy w duchy itd ale jednak sie boją i niby dlaczego? skoro nie wierzą niech to zrobią i udowodnią że to nie jest prawda. Jeśli nic sie nie uda za 1 to tak do 5 razy próbować bo nie zawsze musi pojawić sie byt który zgodzi sie na rozmowe. Sam bym spróbował ale nie sam.


No OK, spróbowałem(śmy) kilka razy i nic ? I co, udowodniłem Tobie coś ? Cokolwiek ? :D

Użytkownik Bierdol edytował ten post 22.06.2010 - 15:36

  • 0

#12

Kaard.
  • Postów: 11
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Coz dziekuje za pomocny post Jacaca. To ''zaklecie'' czy poprostu slowa wydaja sie dosc sensowne choc sadzilem ze beda to slowa kotre bedzie przepelniala ''moc''. Ze dostane gesiej skorki ale i tak dobre. Jak zrobimy ten seans to zaloze nowy temat i opowiem o tym ale nie bedzie to wczesniej niz po wakacjach gdyz pod koniec lipca do Polski lece i kupie tabliczke. Potem wracam,szkola,testy wstepne i takie tam ale zobaczymy.
  • 0

#13

livin.
  • Postów: 532
  • Tematów: 11
  • Płeć:Kobieta
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Najlepiej by pytania zadawała jedna osoba, pamiętajcie także o tym, że duchy maja zdolności telepatyczne tzn. że, umieją czytać nasze myśli. Więc, jeśli nie jesteśmy pewni, że rozmawiamy z duchem to zadajmy mu jakieś pytanie, na które my znamy tylko odpowiedź

Przepraszam, ale czy to się wzajemnie nie wklucza? Pytanie na które znamy tylko MY odpowiedź i czytane myśli?
  • 0



#14

MakeMeLaugh.
  • Postów: 3
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

tak naprawdę to są powody dla których mógłbym uwierzyć w działanie tej tablicy, ale nie wydaje mi się żeby to była jakaś prawda, poza tym te historie naprawdę wydają się bardzo NIEREALNE.

Użytkownik MakeMeLaugh edytował ten post 26.06.2010 - 14:41

  • 0

#15

Aki.
  • Postów: 1
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

A więc tak ja wierzę w to na 30%. Dlaczego? Sporo o tym czytałam i wydaje się to możliwe- ale zawsze jest jakieś ale- dlaczego wtedy PiS nie zainteresował się tym faktem? Zrobili sporą aferę o teletubisia- to czemu nie ma afery o takie coś- jeśli to prawda? Na ogół piszą o takich udowodnionych rzeczach w gazetach- czemu o tym nie napisali np. w Focusie? Bo nie ma dowodów- coś zaprzecza temu, że mogło to być prawdą :C

Jeśli znajdę kogoś kto się na tym lepiej zna to może spróbuję np. na obozie.

BTW Słyszałam, że moi rodzice to robili jak byli na studiach- wszyscy mieli ubaw- i moja ciocia się najbardziej śmiała, więc duch powiedział- a raczej napisał, że ktoś z osób obecnych mu przeszkadza- no i wszyscy poprosili moją ciocię do opuszczenia pokoju, a że było to na jakimś obozie musiała stać w ciemnym korytarzu sama- gdy wszyscy mieli ubaw w pokoju. Nikogo nic nie opętało, nic nie nawiedzało itd. (była jedna osoba która się na tym znała) I nikt z tych osób nie mówi mi "Nie rób tego!" czy coś tylko raczej, że jak mam to zrobić to z kimś kto się na tym zna. A moja mama to zrobiła ale jak się o to zapytać to nie ma na ten temat specjalnego zdania "możliwe/nie możliwe"

To jest po prostu jedna z tych rzeczy w które niektórzy ludzie nie wierzą ale się ich boją.

Ja jak mówiłam wierzę na 30% xD I szczerze mówiąc przeraża mnie to trochę. Jak na razie robiłam (jeśli można tak to nazwać) to tylko na internetowej planszy xD Którą polecam można bez stresowo zobaczyć jak to wygląda.
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych