Skocz do zawartości


Zdjęcie

Echa polityczne katastrofy...


30 odpowiedzi w tym temacie

#16

MatoIto.
  • Postów: 635
  • Tematów: 4
  • Płeć:Nieokreślona
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

A ja bym prosił o interwencję moderatora/admina gdyż Ci dwaj panowie powyżej są niewątpliwie agentami PiS(d)u i prowadzą kampanię na tym forum co nie powinno mieć miejsca... Dziękuję za uwagę


Mnie możesz też zapisać na listę agentów Prawdy Prawa i Sprawiedliwości :)
  • 1

#17

Tropiciel.
  • Postów: 181
  • Tematów: 1
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Przysięgam, że w życiu nie głosowałem na PiS. Na PO zresztą też nie.
Nie dlatego, że nie mam własnych poglądów, tylko wybory nieszczęśliwie zawsze muszą odbywać się, kiedy w sobotę mam grilla w dość dzikiej okolicy, z dala od lokali wyborczych.
Zaś w niedzielę ból głowy i odwodnienie nie pozwala mi na spełnienie obywatelskiego obowiązku. :D
Dotychczas po prostu sądziłem, że nie ma znaczenia (parafrazując Janusza Korwina-Mikke'go) "która świnia pasie się przy korycie".
Dla nas - zwykłych ludzi to i tak jeden i ten sam syf. Więc lepiej pójść się napić.
Ale teraz zmieniam zdanie. Poświęcę się i zanim wyjadę na grilla do mojej "wiejskiej rezydencji", to pójdę i zagłosuję na Kaczyńskiego. Wszak lokale wyborcze będą czynne już od wczesnego ranka, więc można połączyć przyjemne z pożytecznym.
A wiecie dlaczego?
Bo przejrzałem na oczy.
To nie jest wszystko jedno, kto ma większość w parlamencie. To nie jest jeden grzyb, kto jest właścicielem żyrandola w Pałacu Prezydenckim.
Po prostu sprawy zaszły za daleko. Takiego złodziejstwa na makabryczną skalę nie było nigdy. Nigdy nie było tylu tajemniczych samobójstw. Nigdy tekstów ustaw nie uzgadniano z gangsterami na cmentarzu. Nigdy poseł otwarcie nie deklarował, że jest w parlamencie tylko dla "kręcenia lodów". Nigdy prominentny działacz partii rządzącej nie pełnił roli ciecia w domu będącym własnością Niemca. Nigdy rząd nie wchodził tak ostentacyjnie w 4 litery Rosjanom. Nigdy zdrajcy i agenci nie podnosili tak wysoko łbów.
I pora z tym skończyć, bo w Polsce naprawdę niewiele można już ukraść. Jeszcze tylko gaz łupkowy przehandlują i... koniec.
Wtedy zabiorą się za nas - prostych ludzi. Już mamy mało, a będziemy mieć akurat tyle, żeby przeżyć, bo ktoś musi na NICH pracować, zaś emerytom i rencistom odbiorą nawet ich głodowe wypłaty. Nie pracują, to niech zdychają - jaki pożytek z niesprawnego niewolnika?
Poza tym szlag mnie trafia na bezczelne kłamstwa i dezinformację w niektórych kanałach TV i w niektorych gazetach.
Przecież ktoś tym steruje! I w jakimś celu.
Żeby dostać się do prawdziwych informacji musimy przeszukiwać internet.
Teraz wiem, dlaczego Tusk z kumplami tak się napalili na wprowadzenie cenzury internetu.
Chcą, jak w Chinach, blokować niewygodne strony.
Przez ostatnie kilka lat intensywnego prania mózgu doprowadzili do odmóżdżenia miliony ludzi.
Pokazali im "autorytety", jak ten zapluty dziad i Bolek i kazali je czcić. Pokazali im tez kogo należy nienawidzić.
Zastąpili samodzielne myślenie ukierunkowaną agresją.
Takimi najłatwiej sterować... powie się im po prostu kogo należy kochać a do kogo czuć nienawiść.
Powie im się, że patriotyzm to przeżytek, liczy się tylko miejsce w wyścigu szczurów. Powie im się że Polska jest mała, głupia, brzydka i zacofana. Że nie istnieje polska racja stanu... Że nie warto dopominać się o pamięć pomordowanych bestialsko Polaków. Że trzeba palić świeczki na grobach okupantów. Że w polskim parlamencie MUSZĄ być zagwarantowane miejsca dla tzw. "mniejszości niemieckiej", podczas gdy MILIONY Polaków w Niemczech może tylko pomarzyć o swoim parlamentarnym przedstawicielstwie, w zamian ich dzieci poddawane są przymusowej germanizacji i wynaradawianiu jak za Bismarcka.

Co do zamachu w Smoleńsku - bo nie mam wątpliwości że o był zamach - tutaj najzwyczajniej przegięli.
Bo wielu ludzi (w tym i mnie) wybudzili z politycznego marazmu, zmusili do otwarcia oczu i przyjrzenia się sytuacji.
I wychodzi mi na to, że przed nami ostatnia bitwa o Wolną Polskę.
I że albo ją wygramy albo Polski wkrótce nie będzie.
Bo PRL to nie była Polska.
A ja chcę znowu olewać politykę i spokojnie pić wódkę w dniu wyborów.
Tylko, że jeśli ja i mi podobni dalej będziemy bierni, to niedługo żadnych wyborów w Polsce nie będzie.
Albo będzie wybór pomiędzy Sobiesiakiem, Sawicką, Mirem, Grzechem, Komorowskim, Niesiołowskim, Palikotem i Tuskiem.
Jak dla mnie, to nie jest zbyt bogaty wybór.
A co do agentów... to o wiele więcej jest agentów PO!
Znalazłem następnych! Oni jak Komorowski WIEDZIELI że będzie zamach!
Popatrzcie... :D

  • 1

#18

cuinust.
  • Postów: 57
  • Tematów: 0
  • Płeć:Kobieta
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

i oto wlasnie jak ostatecznie doprowadzono do grobu polske... podzielono spoleczenstwo na tych co wierza w postep chca patrzec w przyszlosc, nie widzac podstepu i zaglosuja na PO i tych co wierza ze jedynym patriota w polsce jest kaczynski rowniez nie widzac podstepu i zaglosuja na PiS.
suma sumarum, tych ktorzy otworza oczy tyle razy by dojsc do faktycznego stanu rzeczy bedzie tak malo ze zadna na prawde polska partia nie bedzie miec nigdy szans na nic...
jak latwo sterowac panstwem gdy na scenie politycznej istenieja tylko 2 partie... (patrz -> USA) a wszyscy skupieni sa na wzajemnym wykazywaniu wad... kazdy bedzie myslal ze odkryl ameryke widzac wszystkie bledy nielubianej partii (przy okazji nie widzac bledow lubianej...) i na tym sie zatrzyma...
pluralizm jest niebezpieczny dla tych ktorzy chca miec kontrole...

nigdy nie mozna wiedziec niczego na 100%. proponuje doswidczenie: obejrzyjcie 2 artykuly na tym samym portalu dotyczace tej samej sprawy, wprowadzonej w ubiegly czwartek poprawki do ustawy o przeciwdzialaniu przemocy w rodzinie.
i spojrzcie na komentarze pod artykulem...
http://www.polskiera...kraj/?id=144819 za ustawa
http://www.polskiera...kraj/?id=144222 przeciw ustawie
wszystko zalezy w jakim swietle dany fakt sie przedstawi, jakie informacje poda a jakie ominie...

po prostu mamy za mala wiedzie by obiektywnie ocenic cala sprawe musimy sie wykazac: a) wiedza prawnicza (by przeczytac i zrozumiec cala ustawe), b) darem predestynacji (by zrozumiejac ustawe przewidzec jak ona w praktyce przyniesie skutki). w przeciwnym razie jestesmi zdani na opinie swoich autorytetow (lubianej partii, kosciola itp)

i tak jest ze wszystkim...

niczego nie mozna wiedziec na 100% mozna miec jedynie intuicje i duskutowac o faktach...

osobiscie intuicja mowi mi ze to byl zamach i to nie w wykonaniu rosji a raczej jej przeciwnikow (kimkolwiek sa). uwazam rowniez iz najgorsze co mozna teraz robic to machac szabelka i prowadzic do jeszcze wiekszego podzialu spoleczenstwa...




a tu przyklad prowadzacy do podzialu na prawdziwych patriotow i ...

Maleńki fragment skrzydła prezydenckiego samolotu zostanie umieszczony w nowej sukni Matki Bożej. Poinformował o tym o. Roman Majewski, przeor Jasnej Góry podczas Apelu Jasnogórskiego w niedzielę, 25 kwietnia. „Najmilsza Nasza Matko, pokornie Cię prosimy, abyś przyjęła ten kawałek metalu, który składamy u Twych stóp, a który pochodzi ze skrzydła samolotu, który rozbił się pod Smoleńskiem – mówił o. Roman Majewski - Dziś ten niemy, mały świadek głośnej, wielkiej tragedii dotarł na Jasną Górę od mieszkańców Rosji. Przyjmij w tym kawałku metalu zimnym, i nic nam niemówiącym, całą naszą troskę o Ojczyznę naszą, którą Tobie w ufnej modlitwie zawierzamy”.
Ten kawałek z samolotu, który spadł z Prezydentem Rzeczypospolitej i całą delegacją do Katynia 10 kwietnia pod Smoleńskiem, zostanie włączony w Twoją nową suknię, w suknię wdzięczności i miłości, cierpienia i nadziei Narodu Polskiego na zawsze” - powiedział o. przeor. To wyjątkowe wotum stanowi mały fragment pokrytego białą farbą metalu z przebitą przez niego śrubką.

Dziś tu na ołtarzu Matki Bożej spoczywa fragment ze skrzydła tego samolotu, który spadł na ziemię rosyjską. Został zdobyty ten kawałek za cenę wielkiej odwagi siostry zakonnej, która przepędzana przez żołnierzy zaraz po wypadku, dwa dni po wypadku, ten fragment z tego miejsca zabrała i przywiozła na Jasną Górę” – mówił w homilii o. Roman Majewski w niedzielę, 25 kwietnia w czasie Mszy św. o godz. 9.30, transmitowanej przez TV Trwam.

PARANOJA, jestem katolikiem, mocno praktykujacym katolikiem, i jest to dla mnie obrzydliwe, chore, nienormalne i serce sie kraja... za tych ludzi ktorzy mitologizuja jedna osobe... i co teraz jaroslaw powie o tych ktorzy skrytykuja sp. prezydenta. popelniaja swietokradztwo?

Użytkownik cuinust edytował ten post 13.05.2010 - 18:12

  • 0

#19

Tropiciel.
  • Postów: 181
  • Tematów: 1
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Czego się boi Bronisław Komorowski?
ARTYKUŁ
Czy teraz rozumiecie DLACZEGO dezinformujące plotki w sprawie szyfranta Zielonki rozpowszechniają DZIWNYM TRAFEM AKURAT FRANCUZI?
  • 0

#20

cuinust.
  • Postów: 57
  • Tematów: 0
  • Płeć:Kobieta
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Podział ról na polskiej scenie nie jest przypadkowy. Dwie główne grupy aktorów to liberalni europejczycy i katoliccy patrioci. Zasadą ich wspólnego działania jest, aby do głosu nie doszli – jak nazwał ich w jego wykładzie u "Batorego" Jarosław Kaczyński – "wykluczeni" i "częściowo wykluczeni". Bo zarówno PiS jak i PO boją się niemego suwerena kraju, a więc własnego społeczeństwa. Istnieje bowiem dla nich niebezpieczeństwo, że ludzie przejrzą na oczy i poznają, że są oszukiwani.
Dlatego toczona "walka" między PiS a PO musi być odgrywana ostro, angażując emocje społeczne. Wszystkim specom od inżynierii społecznej znany jest fakt, że emocje blokują szare komórki. Jeśli więc "walka" ciemnogrodu z liberałami będzie twarda i ostra, angażująca emocje, jest duża nadzieja, iż oszukiwane społeczeństwo w tej inscenizacji się nie połapie.
Dlatego też nie doszło ani razu do koalicji PiS i PO. Partie te mają inscenizować walkę, a nie ramię w ramię szkodzić polskiej racji stanu. Po wygranych przez PiS wyborach do koalicji wciągnięto niepoprawną Samoobronę i LPR, aby je zniszczyć i zepchnąć tam, gdzie ich miejsce – wśród "wykluczonych".


Gdyby nie było katastrofy w Smoleńsku, sytuacja głównych partii byłaby dość trudna. Zarówno lodziarze i sabotażyści gospodarczy z PO, jak i grabarze suwerenności z menorą w ręku z PiS tracili na popularności. A Pawlak czy postkomuna utraconych głosów nie przejmowali. Groziło to, że "wykluczeni" i "częściowo wykluczeni" mogą stać się niebezpiecznym przeciwnikiem.


Nie ma raczej wątpliwości, że szanse na zwycięstwo mają kandydaci tylko tych dwóch szajek politycznych. Na kogo więc mamy głosować?
Na kandydata aferzystów i sabotażystów gospodarczych z PO ? Czy na brata opłakiwanego przez Izrael i żydów polskich katolika-patriotę z menorą w ręku z PiS ?
To trochę tak, jak byśmy mieli wybierać między komorą gazową a krzesełkiem elektrycznym. Egzekucji nie unikniemy. Możemy wybrać jedynie tę mniej bolesną.
Jest jeszcze, wprawdzie mało prawdopodobna, ale inna realna alternatywa. Ale tylko wtedy gdy uda wybudzić się społeczeństwo z amoku zaślepionego patriotyzmu w stosunku do grabarza suwerenności – Lecha Kaczyńskiego i jego bliźniaka. Jeśli w dniu wyborów większość wyborców odda głosy na jakiegokolwiek kandydata spośród "wykluczonych", nawet gdy będą te głosy rozproszone, o wiele mniej głosów przypadnie na "patriotę" czy na "lodziarza". A wtedy oni zaczną się nas naprawdę bać. No i o to chodzi! Bo tylko strachem przed nami możemy ich zmusić do tego, aby przestali szkodzić Polsce.

http://fronda.pl/andrzej_szubert/blog/wybory_tytularnego_nadzorcy_polskiego_baraku_unii

inna ciekawa mysl...

Wróćmy jednak do koncepcji spiskowej dramatu smoleńskiego.

- Póki świat istnieje takie koncepcje będą istniały i nie można ich do końca wykluczyć. Powstaje tu np. pytanie, komu zależało na tym, aby zginęło dowództwo polskiej armii, prezydent Rzeczypospolitej, wysocy urzędnicy państwowi, dyrektorzy instytucji, takich jak IPN. Otóż mogłaby tu działać „trzecia siła”, której nie rozeznaliśmy. Oskarżenia Rosjan uważam za bezzasadne. Gdyby jednak rozpatrywać możliwość spisku, to najpoważniejszą siłą, której zależałoby na takim obrocie sprawy byłaby owa „trzecia siła”, która jest ponadnarodowa. W jej skład oczywiście wchodzą przedstawiciele różnych narodów, ale nie działa ona w interesie jakiegokolwiek państwa czy narodu. Ona jest zainteresowana przemianami globalnymi w świecie, a charakteryzuje ją postawa z gruntu ateistyczna. Ta siła zakłada, że panowanie nad światem jest wtedy realne i trwałe (czy w miarę trwałe), jeżeli żaden naród, żadne państwo narodowe, żadna religia nie będą wyzwalały w zniewalanych społeczeństwach chęci buntu. Globalizm jest antynarodowy. Przejawem tego jest np. idea wolnego handlu międzynarodowego, która znosi granice i wzmacnia ponadnarodowe koncerny oraz grupy interesów.


  • 2

#21

Ciechan.
  • Postów: 104
  • Tematów: 1
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Dołączona grafika

Nowa fryzura, okulary - oto odmieniony Janusz Palikot, który zapowiedział aktywne uczestnictwo w kampanii wyborczej Bronisława Komorowskiego. "Janusz, to ty?" - spytał marszałek, gdy ujrzał "nowego" Palikota. "Janusz Palikot, którego państwo znacie, zginął z Lechem Kaczyńskim 10 kwietnia" -oznajmił poseł PO.

Jak podaje portal gazeta.pl Bronisław Komorowski spotkał Janusza Palikota w Romanowie na Podlasiu. Kandydat na prezydenta wygłaszał przemówienie w muzeum, gdy na sali pojawił się Palikot. "Janusz, to ty?" - spytał Komorowski zaskoczony nowym wizerunkiem posła PO.

Skąd taka przemiana? "Janusz Palikot, którego państwo znacie, zginął z Lechem Kaczyńskim 10 kwietnia. Teraz jest nowy Janusz Palikot" - powiedział poseł PO dziennikarzom. Zadeklarował również swój aktywny udział w kampanii wyborczej Bronisława Komorowskiego.

"Chciałbym, aby przemiana deklarowana była przemianą faktyczną zarówno pana Jarosława Kaczyńskiego, jak i pana Janusza Palikota" - tak do słów Palikota odniósł się Komorowski.

Jak dodał, "ludzie mają szansę, mają naturalną skłonność do tego, aby się zmieniać w dobrą stronę i należy im w tym pomóc".

"Będzie mi miło, jeśli będę słyszeć inny język debaty politycznej, jeśli będę obserwował inny styl uprawiania polityki i u pana Jarosława Kaczyńskiego i u pana Janusza Palikota" - powiedział Komorowski.

Na przypomnienie swych wypowiedzi sugerujących, że nie do końca wierzy w szczerość deklaracji Jarosława Kaczyńskiego, Komorowski odpowiedział, że to w rękach szefa PiS jest, aby czynami zdołał potwierdzić słowa i pokazać, czy jest to tylko "wyborcza maska, czy też prawdziwa przemiana".

"To samo dotyczy Janusza Palikota. To od niego zależy, czy będzie to tylko i wyłącznie makijaż polityczny, czy też będzie to rzeczywiście głęboka przemiana. Stawiam oczywiście na te głębokie przemiany" - powiedział Komorowski.

gazeta.pl, TVN24, PAP

http://www.dziennik....usz_to_ty_.html


Kolejna po Jarosławie Kaczyńskim cudowna przemiana osobowości spowodowana katastrofą? Normalnie cuda się dzieją...
  • 0

#22

cuinust.
  • Postów: 57
  • Tematów: 0
  • Płeć:Kobieta
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Kolejna po Jarosławie Kaczyńskim cudowna przemiana osobowości spowodowana katastrofą? Normalnie cuda się dzieją...

moim zdaniem zrobil to zeby osmieszyc kaczyńskiego i jego "przemiane", sprytne, nic nie powiedzial a zadrwil.
  • 0

#23

Dager.
  • Postów: 3079
  • Tematów: 64
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Kolejna po Jarosławie Kaczyńskim cudowna przemiana osobowości spowodowana katastrofą?



Jarosław Kaczyński z powodu tragicznej śmierci najbliższych mu osób, przeszedł traumatyczne, osobiste doświadczenie, lecz jest wątpliwe, by miało ono zmienić jego osobowość polityczną. Janusz Palikot założył kosmetyczne okulary i dalej gra rolę regionalnego prowokatora, za cichym przyzwoleniem wierchuszki PO. Nic się nie zmieniło, lecz PO raczej na tym straci a PiS niewątpliwie zyska.
  • 1



#24

MatoIto.
  • Postów: 635
  • Tematów: 4
  • Płeć:Nieokreślona
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano


Kolejna po Jarosławie Kaczyńskim cudowna przemiana osobowości spowodowana katastrofą?



Jarosław Kaczyński z powodu tragicznej śmierci najbliższych mu osób, przeszedł traumatyczne, osobiste doświadczenie, lecz jest wątpliwe, by miało ono zmienić jego osobowość polityczną. Janusz Palikot założył kosmetyczne okulary i dalej gra rolę regionalnego prowokatora, za cichym przyzwoleniem wierchuszki PO. Nic się nie zmieniło, lecz PO raczej na tym straci a PiS niewątpliwie zyska.


Teraz widzę kto tu wykorzystuje ,,katastrofę" do własnych celów. Jak czytam że Palikot zginął 10 kwietnia, a teraz ogłasza się jego zmartwychwstanie to nie dobrze się robi. Aż się woła o zemstę do nieba :grr:
  • 1

#25

Xellos.
  • Postów: 1090
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano


Kolejna po Jarosławie Kaczyńskim cudowna przemiana osobowości spowodowana katastrofą? Normalnie cuda się dzieją...

moim zdaniem zrobil to zeby osmieszyc kaczyńskiego i jego "przemiane", sprytne, nic nie powiedzial a zadrwil.


Tak samo to odebrałem. Ciekawi mnie teraz konsekwentność tych ruchów. Czyli czy Jarosław Kaczyński będzie je nosił na dobre i to samo Janusz Palikot. Obaj mają prosty argument gdy któryś zdejmie nazywa się...kupiłem soczewki :D

Moim zdaniem nic się nie zmieniło Jarek to ten sam Jarek a Janusz to ten sam Janusz. W ogóle nic się nie zmieniło w polskiej polityce. Walka się toczy tylko o to, kto lepiej zagra przed publiką, że się coś zmieniło i zyska głosy grając na uczuciach.

Jest jednak drobna różnica, którą dzisiaj zauważył Adam Szejnfeld w studiu: Palikot nie kandyduje na urząd prezydenta a Kaczyński tak.
  • 0

#26

cuinust.
  • Postów: 57
  • Tematów: 0
  • Płeć:Kobieta
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

pamietam jak w wroclawiu, w 2005 r kolega przyszedl do mnie kilka dni przed wyborami, mowil ze nie wie na kogo glosowac. chcial na tuska ale starsza pani u ktorej wynajmuje pokoj pokazala mu ulotki na ktorych bylo napisane ze Tusk będzie zabijał nienarodzone dzieci i uśmiercał chorych na raka....

jesli juz rozmawiac o rzeczach wolajacych o pomste do nieba to proponuje 'pochwalic' sposob prowadzenie kampanii przez "jedynych patriotow polskich". pochwalic, jesli bierzemy pod uwage skutecznosc.

szczerze nie zdziwie sie jesli wygra kaczynski. spojrzmy jak historia sie powtarza (a niech to.. znowu wrocław?) w tych wyborach:

Po Wrocławiu krążą ulotki ze zdjęciem czterech SS-manów w samochodzie. - Czy kierowca to Donald Tusk, ojciec premiera? - pytają autorzy.
Ulotkę rozdawano przedwczoraj na wrocławskim Rynku i wrzucano do skrzynek mieszkańcom dzielnicy Krzyki.
[...]
Z tej samej ulotki można też się dowiedzieć, że Bronisław Komorowski wiedział o katastrofie pod Smoleńskiem dwie godziny przed nią. Dowód? Jego zdaniem orędzie marszałka Sejmu pojawiło się na stronie internetowej TVP Info 10 kwietnia już o 5.57.


moim zdaniem nikomu tak nie zaszkodzila ta katastrofa w smolensku w tych wyborach jak PO wiec smiesznym wydaja mi sie komentarze jak to PO ze wspolpraca z (np.) KGB uknulo spisek. "myslenie" tak proste ze az szkoda gadac. ilu jest takich jak Tropiciel ktorzy nigdy PiSu nie popierali a teraz nagle obudzili sie bo sa przekonaniu ze tylko Kaczynski jest naszym wybawca przed zlymi silami grozacymi naszemu narodowi. bzdura. kaczynski jest i bedzie taki sam... takze panowie, a zwlaszcza panie, emocje na bok. wlaczyc myslenie... nie dlatego ze takich sił nie ma i nie dlatego zeby kaczynski przegral, bo pewnie wygra... zreszta z politycznego punku widzenia to jest nei wazne i tak jakikolwiek bedzie wynik w tych wyborach przegra polska. ale nie mozna prowadzic do takiego podzialu... nie mozna wykorzystywac ludzkich emocji, patriotyzmu, wiary itp

Użytkownik cuinust edytował ten post 16.05.2010 - 23:38

  • 0

#27

face value.
  • Postów: 25
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Się wtrącę na chwilę. Nie jestem zwolennikiem Jarka, PIS'u, Platformy, Komorowskiego etc. ale coś mnie mierzi odnośnie orędzia wystosowanego do Rosjan.

cytuję:


" Raczej powinien dziś się pojawić wśród tłumów pod Pałacem Prezydenckim i żądać prawdy.
Tego chcą Polacy a nie włażenia w 4 litery Rosjanom. "

" A dla mnie to pokazał on, jakim jest hipokrytą... Bo do tej pory, ruskie to były te złe, diabły
jedne, złodzieje, szpioni i w ogóle. A teraz? Bohaterowie! Skoro uratowali mu rodzinę podczas
IIWW to skąd to rozdwojenie jaźni później? "


Drodzy "koledzy" mam do was pytanie. Czy wy nie rozumiecie, czy nie chcecie pewnej rzeczy zauważyć ?

Jarek od zawsze razem ze swoim bratem byli przeciwko władzy rosyjskiej, tym którzy tę władzę sprawowali. Nigdy ale przenigdy nie byli przeciwko zwykłym szarym Rosjanom, zwykłym obywatelom. Owo orędzie jest adresowane właśnie do tych zwykłych szarych ludzi, nie do władzy, a to jest dosyc wymowne i jest spora różnica.

Jasno dał do zrozumienia, że tych zwykłych ludzi szanuje i dziękuje im bardzo za nastroje po katastrofie, a władzę na czele z Putinem ma w dupie i nimi gardzi. Pewnie ze względu na to jak to śledztwo jest prowadzone, bo większość raczej widzi, że to jest po prostu jawna kpina i bezczelność z powodu wielu zaniedbań.

Jestem pewien, że jeżeli Jarek dojdzie do władzy, to pierwsze co zrobi, to wyciagnie wnioski, podejmie jakieś działania, by spróbować w inny sposób poprowadzić to śledztwo. Tylko że niestety może być już na pewne rzeczy za późno. I przy całym moim obiektywnym politycznym oku, to chciałbym by ten rząd na czele z Donaldem postawił przed Trybunał Stanu, bo za to co zrobili i robią im się szczerze należy.
  • 2

#28

cuinust.
  • Postów: 57
  • Tematów: 0
  • Płeć:Kobieta
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Jestem pewien, że jeżeli Jarek dojdzie do władzy, to pierwsze co zrobi, to wyciagnie wnioski, podejmie jakieś działania, by spróbować w inny sposób poprowadzić to śledztwo. Tylko że niestety może być już na pewne rzeczy za późno..


jak mi ktos jeszcze raz powie ze PO na katastrofie cos zyskalo to sie poddam. kolejna osoba "nawrocona" ktora nie pamieta ZOMO, nie pamieta podzialow, nie pamieta "TKM", tego ktory "nie wychowywał się na podwórku, tylko w trochę lepszych miejscach", nic nie jest wazne tylko rozwiazanie zagadki..... nawet jak sie okaze ze to zamach to co? wojna z rosjanami? a jak sie okaze ze to mossad to z ameryka? jesli nawet dowiemy sie ze byl to zamach to pewnie poweidza nam ze to jakis Bin Laden i NIGDY nie dowiemy sie jaka byla prawda... a tylko poswiecisz pogorszenie naszych stosunkow z wszystkimi sasiadami, kolejne konflikty w panstwie, tepienie nieprawdziwych patriotow (bo tylko jedni sa prawdziwi), i wszystko po to zeby sie dowiedziec czegos czego tak czy siak bys sie dowiedzial.

kaczynski byl i bedzie taki sam, jak zwykle wykorzystuje patriotyzm polakow, troske o panstwo, poczucie zagrozenia, wiare, wykorzystuje by zdobyc wladze bo tylko on jest tym prawdziwym patriota i tylko w jego rekach polska jest bezpieczna. bzdura... ani PiS ani PO nigdy niczego nie zmienia. gdyby tak bylo juz dawno albo jedni albo drudzy dokonaliby czegos co by nam pokazalo ze faktycznie cos sa warci....

Użytkownik cuinust edytował ten post 17.05.2010 - 09:20

  • 1

#29

face value.
  • Postów: 25
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jestem pod wrażeniem do jakich ciekawych nadinterpretacji doszedłeś i to doprawienie mi gemby. Pełen podziw.

No ale szanując Cię jako rozmówce, to odnosząc się do tego co napisałeś, to trzeba być ślepym, lub w jakiś sposób skrzywdzonym, by nie dostrzegać pewnych faktów. Niestety ta kampania będzie się dokonywała w cieniu katastrofy i tak samo jedni, drudzy i trzeci będą wykorzystywać te katastrofę, bo już to robilii i dalej będą to robić. A to czy ktoś na tym coś ugra, to się jeszcze okaże. Oczywiście można użyć stwierdzenia że Jarek dzięki katastrofie pozyskał elektorat ale jest to myslenie błędne. Media same sobie strzeliły w kolana i podały mu ten elektorat na tacy.

Mnie niestety jedna rzecz zasmuca, mianowicie to jacy ludzie są naiwni, bo dzięki właśnie naiwności i po części głupocie doszło do tego, że podobno ludzie się podzielili i zieją do siebie tym osławiony ostatnimi czasy słowem jakim jest nienawiść.
Szczerze, w środowisku w którym funkcjonuje niezauważyłem podziałów, nienawiści ze względu na poglądy polityczne. Jednak jeżeli mowa o słownym dzieleniu ludzi przez polityków, to dosyć błednym jest stwierdzenie, że partia x jest pełna nienawiści i dzieli Polaków, a partia y ma czyste ręce. Tak samo jak jedni tak i drudzy mogą za to odpowiadać. Z jednej strony Kaczyński, z drugiej strony sztab Kutza, Niesiołowskiego, Bartoszewskiego, Palikota, Wajdy.
Dosyc dziwnym by było jakbyśmy w kraju, który jest rzekomo ucywilizowany zaczęli się zabijać za poglądy polityczne.

Odnośnie katastrofy, to większe zaufanie mam do Jarka niż Bronka, bo w tej katastrofie zginął Jarka brat i do czegoś go to zobowiązuje, czyli do odpowiedzi na postawione pytania. I ta odpowiedź będzie mi jedynie potrzebna do zaspokojenia ciekawości. Biorę pod uwagę wariant, że nigdy sie nie dowiemy co było przyczyną, czy był to wypadek, czy zamach, bo popełniono juz tyle rażących błędów, że dowody mogą leżeć u jakiegoś Rosjanina w domu.

Pogorszenie stosunków z sąsiadami ? A co my mamy z nimi takie świetne relacje ? Bo jak dla mnie to Polska nadstawia dupy, a poklepywanie polskich polityków po plecach przez naszych sąsiadów wcale nie jest oznaką partnerstwa czy szacunku. I tutaj można gnoić Śp Kaczyńskiego za wiele błędów jakich dokonał podczas swojej prezydentury ale napewno nie za to, że chciał zbudować mocne, silne, państwo liczące się na arenie międzynaorodowej.

Użytkownik face value edytował ten post 17.05.2010 - 16:02

  • 1

#30

cuinust.
  • Postów: 57
  • Tematów: 0
  • Płeć:Kobieta
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

jezeli nadinterpretacja jest to ze jestes za kaczynskim bo wydaje ci sie ze to jak go teraz kreuja jest prawdziwe to przepraszam.

nie bylo tez moim celem doprawienie tobie geby tylko polemika z twoim pogladem

dzieki za zachowany spokoj

tak, wiekszosc co piszesz to prawda w jakims sensie. ale same fakty nie wystarcza, trzeba miec wiedze zeby ja zinterpretowac... wiec nie myl podzialu na jedynych prawdziwych patriotow (czyli 'wszystkich ktorzy sie ze mna zgadzaja') i podrzedna "obca" reszte, z krytyka (moim zdaniem kompromitujaca, wrecz samobojcza dla PO).

PO jest od tego w tej kampanii zeby przegrac

oprocz tego po 10 kwietnia sa w ogole skazani na porazke

wystawili nijakiego a do tego podejrzanego kandydata

a teraz strzelaja sobie w stope atakujac bedacego w zalobie kaczynskiego

nie wiem czy dobrze zrozumialam ale jesli chcesz oddac swoj glos kierujac sie ciekawoscia to troche... nieodpoweidzialne

Użytkownik cuinust edytował ten post 18.05.2010 - 11:32

  • 0


 


Dodaj odpowiedź



  

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych