Skocz do zawartości


Zdjęcie

Samopodpalenia, chłosty i nie tylko, czyli kobiety w świecie islamu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
40 odpowiedzi w tym temacie

#16

Templariusz.
  • Postów: 499
  • Tematów: 35
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Chyba straciłeś wątek gdy czytałeś mój komentarz.Spójrzcie na nasze społeczeństwo co się z nim stało, ja też nie pochwalam tego co się tam dzieje ale to nie oznacza że mam prawo nazywać muzułmanów dzikusami,tępakami,brudasami.Może ktoś mieszka w okolicach Warszawy tam co jakiś czas są przywożone muzułmańskie dzieci, więc proszę bardzo pójdźcie na spotkanie z takimi dziećmi i powiedzcie im prosto w twarz że są tępe,brudne,zacofane,gorsze od nas.Nie macie prawa nazywać się lepszymi od nich tak samo jak oni nie mają prawa nie szanować ludzkiego życia ale dyskryminujcie ich dalej a na pewno coś się zmieni... Z tego co widzę jesteśmy narodem rasistów.Jesteście zaślepieni durnym uprzedzeniem, jeśli tak bardzo zależy wam na tym aby tam było lepiej to róbcie coś w tym kierunku ale słowami "ode mnie kula w łeb" niczego nie zmienicie.
  • 0



#17

Lis.

    jeden, jedyny i prawdziwy

  • Postów: 638
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Dzicz to mało powiedziane :P... Co za, że tak powiem, debile wymyśliły prawo, w którym pozwalają wyjść za mąż 7-letnim dziewczynkom... Jawna pedofilia, prawnie dozwolona. Takich ludzi powinno się biczować, a nie ofiary gwałtów. Jeśli chodzi o muzułmanów, zawsze byłem do nich bardziej sceptyczny niż do rodzimych katolików i jestem całkowicie przeciwny rozwoju islamu w Polsce. Co do prób samobójstw... Czasem to jedyna alternatywna biednej kobiety, nie masz pieniędzy, nie masz praw, nie masz niczego oprócz życia, jeśli je sobie w efektywny sposób odbierzesz, zwrócisz uwagę na sytuację innych kobiet. Trzeba też zwrócić uwagę, do jakiego stopnia musi być człowiekowi ciężko, że chce się zabić.

Użytkownik foxxionly edytował ten post 05.05.2010 - 17:18

  • 2



#18

Sadow.
  • Postów: 69
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Polecam paru osobom przejechać się na Daleki lub Bliski Wschód i pooglądać trochę rzeczywistości, a nie tylko internet i telewizja. Jak nie macie okazji to oderwijcie się na chwilę i poczytajcie chociaż Koran. Czepiacie się religii podając jakieś przypadki i przykłady z demotywatorów i na tej podstawie wyrabiacie sobie opinie o całości. Przecież wszystko jest takie jasne i wiadomo dokładnie co się stało bo powiedzieli tak czy tak napisali. Następnie w temacie obok napisać że media kłamią. To dosyć prymitywne podejście, nie sądzicie? Jasnym jest, że najbardziej eskalowane są te negatywne emocje, sytuacje i zdarzenia. O innych z reguły się nie mówi bo nie są ciekawe i nie budzą emocji. Dlatego chrześcijanie są źli za prześladowania i kolonizacje Ameryk, muzułmanie są źli za "prymitywne" prawo i "dzicz", hindusi są źli bo napadają tych poprzednich, a buddyści pewnie dlatego że ich nic z powyższych nie interesuje.
Kto inny jak nie my doprowadził do tego. Nikt nie pisze o "sprawiedliwym" podziale Indii i wyłonienie Pakistanu i całej otoczce dookoła tego. Choć miało to miejsce nie tak dawno.
Dobrym przykładem innego podejścia jest Turcja - jej korzystne położenie doprowadziło do niechybnej wymiany kulturowej, dzięki czemu można powiedzieć, że ludzie są bardziej "cywilizowani". Skoro odizolowaliśmy inne państwa to czego możemy się po nich spodziewać, żyją własnym życiem. A, że tamte narody mają inną mentalność...Po co mamy dawać przykład - lepiej skorzystać z ich dóbr naturalnych a ludzi pozostawić samych sobie.
Prawo szariatu jest restrykcyjne to na pewno, są tego plusy - ludzie po prostu je przestrzegają. Są tacy, którzy nad interpretują czy to wartości religijne czy prawne, ale przecież u nas też można to zauważyć.
Nie zamierzam przytaczać przykładów z naszego podwórka, choć takich pewnie znalazłoby się wiele. Choćby dzisiaj jakiś psychol polał kwasem czterech policjantów. Przykładów nieszczęśliwej miłości, czy złego traktowania kobiet nie ma sensu przytaczać - często się o tym czyta w gazetach. Nasza cywilizacja też degeneruje, ale swoje odbiera się trochę inaczej, nieprawdaż?
Nie wiem czemu, ale ostatnio daje się we znaki dosyć wyjątkowa eskalacja niechęci, czy wręcz nienawiści do wszelakiej maści "inności". Pewnie taka była zawsze, teraz jest po prostu możliwość łatwiejszego upublicznienia tego. To chyba też choroba cywilizacyjna...
Tak dalej i na tym świecie nigdy nie będzie dobrze. Jedni będą zbyt prymitywni, a drudzy zbyt inteligentni że aż się będą gotować na myśl że ci prymitywni sobie swobodnie egzystują.
  • 0

#19

mad_Angela.
  • Postów: 145
  • Tematów: 16
  • Płeć:Kobieta
  • Artykułów: 6
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Tutaj co nieco o obecnym szariacie:

Większość krajów Bliskiego Wschodu oraz północnej Afryki utrzymuje podwójny system sądownictwa: świecki oraz religijny. Sądy religijne zajmują się wyłącznie sprawami małżeństw oraz dziedziczenia. W Arabii Saudyjskiej oraz Iranie sądy religijne sprawują absolutną władzę nad wszystkimi dziedzinami życia. Szariat jest używany również w Sudanie, Libii, przez pewien czas był stosowany w Afganistanie. W północnych stanach Nigerii wprowadzono ostatnio sądy szariatu. W pewnym wąskim zakresie jest stosowany również wobec muzułmanów w Indiach.

Kary cielesne szariatu budzą ogromne emocje w zachodnim świecie. W Nigerii w ciągu ostatnich kilku lat pojawiło się szereg nagłośnionych przez media spraw kobiet oskarżonych o seks pozamałżeński. Zostały one skazane na ukamienowanie. Inną tradycyjną karą, która budzi sprzeciw ruchów praw człowieka, jest obcinanie rąk. Szariat skazuje na nią za kradzież. Amputacja rąk jest orzekana w Arabii Saudyjskiej, gdzie dzięki wysokiemu poziomowi życia złodziej ma potem zapewnioną darmową opiekę medyczną. Ostatnim werdyktem władz saudyjskich jest zakaz posiadania telefonów komórkowych z aparatem cyfrowym. Wprowadzono go, aby nikt przypadkiem nie sfotografował nie zakrytej twarzy kobiety - tak oficjalnie argumentowano zakaz. Najbardziej drastycznym przykładem interpretacji szariatu był reżim talibów w Afganistanie, który został obalony w wyniku interwencji wojsk USA. Talibowie zakazywali sportu oraz muzyki i telewizji. Afgańskim kobietom zabroniono pracować poza domem oraz odmówiono prawa do udzielania pomocy medycznej przez mężczyzn pozostałych w zawodzie lekarza.


źródło

zdjęcia z szariatu


Rozumiem, sami nie jesteśmy święci. Ale co innego pojedyncze przypadki, a co innego takie traktowanie na porządku dziennym. Według mnie obcięcie rąk to gruba przesada, żeby nie wiem jak dobrą opiekę miał mieć skazany. Co jest dla mnie bujdą, bo jak się kradnie to raczej nie mając pięknego domu, opieki non stop, ale najczęściej przez biedę. W ten sposób pognębiają się jeszcze bardziej.

Nie jestem jakimś zagorzałym przeciwnikiem wszystkiego co inne, ale jakiś umiar w okrucieństwie i przynajmniej minimalne respektowanie podstawowych wartości musi być. Pojęcie przechodzi znajdując coraz to więcej ciekawostek islamu. Tu nie chodzi o to, że są inni, chodzi o zwyczajne przestrzeganie praw człowieka. Fajnie byłoby móc powiedzieć, że islam w Europie nie zrobiłby różnicy. Ale to nierealne. Wszędzie, gdzie przenosi się naród, niesie też ze sobą swoją kulturę. W chwili obecnej jestem przeciw zbyt dużej liczbie muzułmanów w Polsce, a nawet Europie. Niech najpierw zaczną wreszcie respektować wyznawców innych religii (koniec z prześladowaniami chrześcijan) i przede wszystkim siebie nawzajem jako ludzie.


Poniżej jeden z wielu opisów zdjęć w internecie:

Dołączona grafika

Giulaj Chajdier ma 12 lat. Obok niej siedzi jej mąż (41 lat)-- Mochammied Faiz. Rodzina Mochammieda i koledzy Giulaj zebrali się razem, z okazji tak „radosnego” wydarzenia w życiu Giulaj, jak zaręczyny. Jej ojciec nie jest zachwycony, lecz nic nie może na to poradzić. Za dziewczynkę zaproponowano nie najgorsze wynagrodzenie.
Madżabin Mochammied 13 lat, siedzi obok swego męża i jego pierwszej żony . Dziewczynkę przegrali w karty.
Roszan Kasim 12 lat. Została żoną Saida (55 lat), który już ma pierwszą żonę i czwórkę dzieci.
Życzenia dziewczyn zazwyczaj są ignorowane , ich ślub staje się końcem "samodzielnego" życia a początkiem niewoli w piekle.


Co to za czasy, w których przyszło nam żyć, jeśli dziecko można w karty przegrać...


I jeszcze z sprawie Turcji:

Obrońcy praw człowieka walczą o wypuszczenie na wolność 13-letniego chłopca, którego skazano w Turcji na siedem i pół roku więzienia za kradzież paczki papierosów.

Chłopiec, pochodzący z miasta Kayseri w środkowej części kraju, przesiedział już za kratkami dwa lata. Sprawa wyszła na jaw, gdy do więzienia przybyli na inspekcję posłowie z komisji praw człowieka tureckiego parlamentu. Chłopiec poprosił jednego z nich o wizytówkę, po czym napisał do niego list z prośbą o pomoc. Okazało się, że zaraz po wydaniu wyroku do sądu wpłynął wniosek apelacyjny. Mimo upływu ponad dwóch lat apelacja nie została jednak do tej pory rozpatrzona. Komisja praw człowieka zapowiada, że dopilnuje wyjaśnienia tego przypadku. Jak podkreślił jej rzecznik, w Turcji były przypadki morderców, których skazywano na niższe wyroki.

Według organizacji Inicjatywa na rzecz Swobody Wypowiedzi na początku ubiegłego roku w tureckich więzieniach przebywało 198 dzieci w wieku 13 – 17 lat. W większości byli to mali Kurdowie, których uwięziono za udział w protestach separatystycznej Partii Pracujących Kurdystanu (PKK).


źródło

Islam nie poważa płci, wieku, Twoich przekonań, praw człowieka, podstawowych wartości. Pytanie, co jeszcze pozostało do respektowania? Czyżby tylko ślepa fanatyczna wiara?

edit: dodanie zdjęcia

Użytkownik mad_Angela edytował ten post 05.05.2010 - 19:45

  • 3



#20

Shi.

    關帝

  • Postów: 997
  • Tematów: 39
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Problem polega na tym że to co oni robią to skrajny debilizm, a debila się powstrzymuje przed działaniem a nie dyskutuje się z nim.

Europe Awake !
  • 0



#21

Hajime.
  • Postów: 81
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Europe Awake !

Europa jest w tej chwili tak zachłyśnięta sobą i tym, że udało się przepchnąć Traktat Lizboński. Tak zbiurokratyzowana, daleka od prawdziwych problemów i "zwykłych" ludzi, czego skutkiem będzie to, że dostrzeże problem, kiedy ten urośnie do rozmiarów plagi. Europosłowie wolą całą swoją uwagę poświecić na stworzeniu silnej federacji państw (czy raczej stanów), że nawet jeśli im się to kiedyś uda, to UE zostanie rozłożona od środka przez islamskich fundamentalistów i muzułmanów bez jakiejkolwiek świadomości otoczenia ślepo podążających za nimi.

Użytkownik Hajime edytował ten post 05.05.2010 - 22:13

  • 0

#22

sharpMarv.
  • Postów: 178
  • Tematów: 14
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

"I tu jest problem. Do europy przybywaja przwazne muzlumanscy wiesniacy. Brudni, tepi i fanatyczni."
"Europa popełnia wielki błąd wpuszczając tę dzicz do siebie"

Jakim prawem się pytam tak ich poniżacie, sam mogę przyznać że nie dzieję się tam dobrze ale popatrzcie na siebie, bez obrazy ale dla mnie to już jest rasizm.


Ale wlasnie tacy ludzie przybywaja do europy. To jest tak samo jak z Polakami w Uk. Pojechali za lepszym zyciem. Tylko ze do pracy a nie na socjal. Polacy potrafia dostoswac sie do kraju do ktorego przybyli, muzlumanie natomiast zyja tak jak zyli u siebie, nie szanuja obowiazujacego prawa, gospodarzy. W ich zyciu jest duzo przemocy.

Np. w Polsce mamy swoich rodzimych tatarow. Wiesz ze w Polskiej Lidze Muzlumanskiej jest konflikt pomiedzy tatarami a reszta islamistow przybylych do Polski po 89? Wiesz ze jest minaret budowany w Warszawie za pieniadz oganizacji (powiazanej z fundamentalistami) z arabi saudyjskiej? Wiesz ze w arabi nie zgodzili by sie na wybudowanie chrzescijanskiego kosciola? Ze za samo posiadanie bibli dostaje sie baty i wiezienie?

Dlaczego my mamy byc dla nich ok, a oni dla nas juz nie musza?

Ty nazywasz mnie rasista za pare napisanych zdan. Idz i powiedz to im.
  • 1

#23

frosti.
  • Postów: 654
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Pierwszy post - no a co mamy w Europie? Pozwolono wyleźć kobietą 'z kuchni' i mamy żony spuszczające łomot mężom i dla tych mężów bitych przez żony też mamy centra pomocy itp. I to jest dowód, że albo mężczyzna będzie rządził albo kobieta.

I taki przykład tego jak daleko od kuchni wylazły kobiety - wyobraźcie sobie, że trafiacie do sądu, a tam sądzi was kobieta. Myślę, że czas aby 'Europa' się opamiętała i z powrotem zepchnęła kobiety do garów.


W ostatnich postach temat zszedł na dzieci. Więc tak w 'Europie' pobłaża się tym 13-17 latkom i co mamy? Gwałty na koleżankach/kolegach nagrane na komórkę, lanie nauczycieli nagrywane na komórkę i tak dalej. Brak szacunku oraz respektu jakiegokolwiek - każdy kto się nie zgadza niech się przejdzie po 22-drugiej obok transformatora na moim osiedlu - tam sobie spotka 15 latków - już oni szybko nauczą rozumu delikwenta broniącego 'dzieci' wpakowane do więzienia.

Islam się z takimi nie patyczkuje - i było powiedziane, że za rozboje i kradzieże dla "dzieci" są większe kary niż dla morderców - i tak powinno być bo poprzez pobłażanie tym "dzieciom" w takich 'niby małych' kradzieżach czy rozbojach hoduje się morderce lub ofiara znęcania się przez takie 'dzieci' staje się mordercą.
  • 1

#24

Shi.

    關帝

  • Postów: 997
  • Tematów: 39
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Pierwszy post - no a co mamy w Europie? Pozwolono wyleźć kobietą 'z kuchni' i mamy żony spuszczające łomot mężom i dla tych mężów bitych przez żony też mamy centra pomocy itp. I to jest dowód, że albo mężczyzna będzie rządził albo kobieta.


Sory ale chyba tutaj się zupełnie nie zgadzamy, to że facet daje się bić kobiecie to jakaś abstrakcja i wina tego że faceci niewieścieją, zresztą co to ma do pierwszego postu ? Naprawdę nie widzisz żadnej różnicy między karą śmierci dla kobiety za to że została zgwałcona a między tym że facet nie potrafi postawić na swoim i daje się lać kobiecie ?

Ogarnij się

@down

Ok poprawiłem ;), czasami mnie emocje za bardzo ponoszą.

Użytkownik Shinji77 edytował ten post 06.05.2010 - 15:14

  • 0



#25

livin.
  • Postów: 532
  • Tematów: 11
  • Płeć:Kobieta
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Sory ale pierdolisz

Shinij77 czy mógłbyś ograniczyć wulgaryzmy? Ostatnio często się Ci zdarza, a nie wygląda to ładnie i z tego co mi wiadomo nie jest zgodne z regulaminem.
Co do tematu... W pale mi się nie mieści takie traktowanie. Niestety, ale prawda jest taka, że aby zostać oprawcą nie potrzeba być islamistą. Z tymże u nich jest to legalne, u nas nie (ale jest przyzwolenie publiczne, jak często boimy się zainterweniować w takich sytuacjach?)
Nie wybielam islamu. Każda religia w której krzywdzona jest żywa istota nie jest odpowiednia. I nie powinna istnieć. Podstawą zgodnego życia musi być szacunek i sprawiedliwość wobec innych.

Użytkownik Badia edytował ten post 06.05.2010 - 19:42

  • 0



#26

Sadow.
  • Postów: 69
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nasz problem polega na tym, że w większości nie potrafimy odseparować religii od kultury. Islam jako religia bardzo poważa kobiety i jest religią pokojową. Ale jak to wszędzie bywa religia jako jeden z najsilniejszych pierwiastków ludzkiego jestestwa, jest często wykorzystywana do różnych celów. Historia podaje wiele przykładów z terenu całego globu. Druga rzecz - Islam jest bardzo prosty w swoich podwalinach, stąd też był łatwo przyjmowany przez często "prymitywne" społeczeństwa. Jak chociażby nomadzi czy górale z środkowej Azji. To co się tam wcześniej działo - chociażby na płw. Arabskim to szczęka opada. I tak naprawdę dopiero Islam wprowadził kulturę wśród tych prostych ludzi. Ale w naszej naturze już leży, że człowiek prosty to człowiek prosty i bardzo rzadko się to zmienia. Czy to będzie wieś polska, rosyjska czy afgańska. Ludzie żyjący w trudnych warunkach mają trochę inną etykę i zasady moralne. Zwłaszcza że w większości państw Islamskich mamy wynikający z tradycji system patriarchalny.
Oczywiście nie należy akceptować tego typu zjawisk, jak agresja i brutalność. Wypada jednak postawić pytanie - czy to nie leży w naszej naturze? Jesteśmy agresywni, okrutni, sprawiamy cierpienie innym. Czy to jako dzieci czy dorośli. Przemoc towarzyszyła nam zapewne od początku. Często przemoc to przetrwanie. Czy jesteśmy dobrzy, źli ? Nie wiem. Chyba nie wypada tutaj generalizować. Od każdej reguły są wyjątki. Popatrzmy jednak na siebie i świat wokół nas i przeanalizujmy go, a dopiero później krytykujmy.
Na koniec chciałbym przytoczyć cytat z Hadisu Sahih Ibnu Habbana, nr 4176:
Najpełniejszą wiarę spośród wiernych mają najbardziej
moralni, a najlepsi spośród was, to najlepsi dla swych
żon.

  • 1

#27

mad_Angela.
  • Postów: 145
  • Tematów: 16
  • Płeć:Kobieta
  • Artykułów: 6
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

@Frosti

Tutaj niestety nie mogę się zgodzić. Piszesz tak, jakby na całym świecie jedna normalna rodzina nie istniała, wszędzie przemoc jak nie ze strony żony to męża. Widzę bardzo szowinistyczne podejście.

Co do dzieci, przeczytaj jeszcze raz wklejony przeze mnie fragment. I co zauważysz? Ten dzieciak został skazany za kradzież paczki papierosów. Jednej paczki! Nie mówimy tu o przypadkach nastoletnich gwałcicieli czy morderców. Dla takich owszem, kara powinna być surowa. Ale w tym przypadku kara jest nieadekwatna do czynu.

Islam się z takimi nie patyczkuje - i było powiedziane, że za rozboje i kradzieże dla "dzieci" są większe kary niż dla morderców - i tak powinno być bo poprzez pobłażanie tym "dzieciom" w takich 'niby małych' kradzieżach czy rozbojach hoduje się morderce lub ofiara znęcania się przez takie 'dzieci' staje się mordercą.


I tutaj chyba zagubił się gdzieś pierwotny pomysł. Ciągle to jednak mordercy powinni dostawać większe wyroki od dzieci. Brak kary - nie, ale jej zmiana na odpowiednią - tak.


@Sadow

Ale w naszej naturze już leży, że człowiek prosty to człowiek prosty i bardzo rzadko się to zmienia. Czy to będzie wieś polska, rosyjska czy afgańska.


Problem w tym, że jak to już ktoś napisał, nie należy cofać się wstecz. Co było to było, każdy naród był kiedyś dziki i nieokrzesany, chyba żaden nie poszczyci się wysoką kulturą od momentu powstania. Jednak należy iść do przodu, bo według idei działania według pierwotnych potrzeb i instynktów ganialibyśmy teraz po lasach za zwierzyną.
  • 0



#28

mortyr.
  • Postów: 1171
  • Tematów: 46
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

To nie Islam, czy katolicyzm tworzą patologię. Za wszystko odpowiedzialne są pewne schematy powielane w każdej kulturze.
Pograjcie w "Assasins Creed " w 1 i 2 część. To wiele wyjaśnia. Nawet w Polsce jest wiele zła i nie jest to związane z religią, tylko z ludzką głupotą.

Siedziałem ostatnio w pracy i taka stara babcia podsłuchała moją rozmowę z kolegą.
"Panowie słuchają metalu ? - Przecież to muzyka satanistów !!!"
I to jest społeczeństwo w Polsce w Warszawie w XXI wieku.
Mam już wykupione bilety na AC/DC i Sabaton w najbliższych miesiącach w Warszawie.

Użytkownik mortyr edytował ten post 07.05.2010 - 03:19

  • 0

#29

Alexi Arduscoini.
  • Postów: 717
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Fakt Religia muzułmanów i ich prawo nie mieszczą mi się w głowie. Ale jakby tak spojrzeć na Cały Świat to w każdym państwie znalazło by się tym podobne chore wykroczenia poza etykę ludzką. Wiem że to żadne usprawiedliwienie ale czynami muzułmanów kieruje religia chora bo chora ale co kieruje takimi ludźmi, którzy robią to od tak, dla przyjemności - pedofilizm okaleczenia brutalne mordy itp. to nazwiemy już chorobą , a teraz zastanówmy się jaka jest różnica między jednymi i drugimi? bo mnie się wydaje że nie ma żadnej. . . Więc jakby na świecie istniało uniwersalne prawo to muzułmanie siedzieli by za swoją religię. Popatrzcie jaki to paradoks tu w Europie za coś takiego zostaje się ukaranym. A tam w krajach muzułmańskich jakiś szejk oblewa sobie bez skrupułów żonę kwasem. I tym samym pokazane jest jak ludzie ludziom są nierówni... jesteśmy do siebie podobni a jednak tak różni.
  • 0

#30

Opiart.
  • Postów: 202
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

"Kiedy budowali meczety, milczałem - mamy przecież wolność wyznania. Kiedy wzywali do zabijania niewiernych,
milczałem - mamy przecież wolność słowa. Kiedy wysadzili wieżowce, milczałem - to byli chorzy ekstremiści.
Kiedy wywołali zamieszki, milczałem - to wina systemu i błędnej polityki. Kiedy uzyskali większość w
parlamencie, milczałem - mamy przecież demokracje. Kiedy wprowadzili w państwie prawo koraniczne, a moja żona
została ukamienowana za brak chusty na głowie, milczałem - już nie wolno było krzyczeć"
  • 4


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych