Skocz do zawartości


Zdjęcie

Samopodpalenia, chłosty i nie tylko, czyli kobiety w świecie islamu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
40 odpowiedzi w tym temacie

#1

mad_Angela.
  • Postów: 145
  • Tematów: 16
  • Płeć:Kobieta
  • Artykułów: 6
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

*
Popularny

Samopodpalenia, chłosty i nie tylko, czyli kobieta w świecie islamu




Dołączona grafika



Podczas gdy w Polsce trwa dyskusja o wprowadzeniu parytetu płci podczas wyborów parlamentarnych, w innych krajach świata, myśl o tym, że kobieta mogłaby mieć jakikolwiek wpływ na rządzenie krajem, nikomu nawet nie przychodzi do głowy. Choć żyjemy w XXI wieku, nadal istnieją miejsca, w których społeczeństwo funkcjonuje tak, jakby nic nie uległo zmianie od setek lat. Nie chodzi tu jednak, ani o tereny nieskalane cywilizacją, ani o małe wioski, których na próżno można szukać na mapie.

Okazuje się, że uprzedzenia przeciwników kultury islamu i kultury, nie zawsze są bezpodstawne. Pod wpływem ostatnich wydarzeń, związanym z aktywnością terrorystów i bojowych ugrupowań muzułmańskich, fakt istnienia aktów notorycznego nieprzestrzegania praw człowieka, niestety odszedł w niepamięć. Ofiarami są w szczególności kobiety.


Niedawno media nagłośniły przypadek okrutnej kary, jaką ojciec i dziadek 16-letniej dziewczynki postanowili wymierzyć na własną rękę. Dlaczego? Nastolatka ponoć zawiniła tym, że rozmawiała z chłopcami… Mężczyźni postanowili pogrzebać ją żywcem. To oczywiście nie jedyny przypadek tortur i okrutnych form przemocy, która codziennie dotyka setki kobiet, ukrywających twarz pod burkami.


Chłosty – to najpopularniejsza i zarazem najłagodniejsza forma kary, wymierzanej kobietom islamu za ich „przewinienia”. Czy przekroczeniem prawa można bowiem nazwać zajście w ciążę, będącą skutkiem gwałtu? Za taki występek w Bangladeszu kobiety karane są dotkliwą chłostą. Z kolei saudyjski sąd przewiduje 90 batów za wniesienie na teren szkoły telefonu komórkowego z aparatem i 50 batów za noszenie spódnicy do kolan. Kobiety nie mogą również nosić spodni, czy biustonoszy. Obecność tego ostatniego elementu garderoby sprawdzana jest w Somalii przez specjalne patrole, których funkcjonariusze upokarzają „kontrolowane” kobiety, każąc im podskakiwać i grożąc chłostą.

Najdotkliwszą karą zdaje się być jednak gwałt zbiorowy. Nie tylko organizacje, broniące praw człowieka zachodzą w głowę, jak ludzie cywilizowani mogą sankcjonować jakiekolwiek przewinienia tego typu karami. Zdaje się, że każda inteligentna zgodziłaby się ze stwierdzeniem, że przemoc stosowana wobec kobiet, poparta takim systemem prawnym to dowód zacofania i ciemnoty. Z tego coraz częściej zdają sobie sprawę same ofiary przemocy fizycznej w krajach muzułmańskich.


Znane są przypadki kobiet, które wbrew otaczającemu je światu, zdecydowały się podjąć walkę z łamaniem ich podstawowych praw – z brakiem poczucia bezpieczeństwa, czy też ograniczaniem ich wolności. Niestety, za ten bunt nierzadko muszą przypłacić niewyobrażalnym cierpieniem. Świat usłyszał już o 16-letnej Assiyi Rafiq, z Pakistanu, walczącej o prawa ofiar zbiorowych gwałtów, który przeżyła ona sama, a także o siostrach Muhsen (bohaterkach książki „Sprzedane”) – Zanie i Nadii, które jako małe dziewczynki i obywatelki Wielkiej Brytanii, zostały wywiezione i sprzedane przez własnego ojca w Jemenie. Ale przykładów desperackich czynów kobiet ze świata półksiężyca jest o wiele więcej.


W małym miasteczku Herat w Afganistanie istnieje szpital, w którym leczy się niedoszłe samobójczynie. Jedne z nich decydują się na samopodpalenie na znak protestu, inne słusznie sądzą, że to jedyne wyjście z ich sytuacji. Wydawane za mąż już w wieku 7 lat dziewczynki, od 12 roku życia rodzą swoim mężom dzieci. Jako matki gromadki dzieci znajdują się w potrzasku. Nie mają szans na rozwód, bo aby go zdobyć muszą mieć dowody lub świadków, którzy potwierdzą, że przemoc fizyczna, doświadczana przez żonę zagraża jej życiu, bądź rozłąka, której dopuścił się mąż trwała zbyt długo.

11-letnia Reiza Gul próbowała spalić się i w ten sposób uciec od bijącego ją męża. - Podpaliłam się, ponieważ mój mąż mnie torturował, ciągle mnie bił. Nie miałam innego wyjścia jak się spalić. Miałam 10 lat, kiedy wyszłam za mąż - mówi Gul.

Podobnie było z 20-letnią Hanifą. - Miałam siedem lat, kiedy wyszłam za mąż. (...) Mam 20 lat i mam czwórkę dzieci. Moje małżeńskie życie jest niezwykle trudne - opowiada dziewczyna. - Mój mąż zażywa narkotyki. Prosiłam go żeby przestał, jednak on nie chce. Ostrzegłam go, że jeśli nie przestanie, nie będę miała innego wyjścia i się zabiję. Nie zrobił tego, dlatego się podpaliłam - mówi.

- Mieliśmy dziewięć przypadków samopodpalenia w naszym szpitalu - mówi lekarz Mohammad Aref Jalali ze szpitala w Heracie. - Jedna osoba to mężczyzna, pozostałe - kobiety. Niestety trzy kobiety zmarły - dodaje.

Zdaniem doktora Jalaliego, w 2009 roku było mniej przypadków samopodpalenia niż w roku poprzednim. Jak mówi, dla niektórych kobiet taki krok zastępuje rozwód.

Dołączona grafika Dołączona grafika


W islamskim prawie mąż może rozwieść się bez zgody żony. Jeśli jednak rozwodu chce kobieta, musi mieć na to pozwolenie męża. Potrzebuje też świadków, którzy w sądzie uznają, że rozwód jest uzasadniony.

Nie trzeba chyba tłumaczyć, że system prawny krajów arabskich jest stworzony przez mężczyzn i dla nich samych. Kobiety, wychowywane są po to, by wychowywać dzieci i zajmować się domem. Nic, więc dziwnego, że aż 80% damskiej populacji np. w Afganistanie, nie ma możliwości edukacji, co wiąże się z analfabetyzmem, nieznajomością swoich praw i wyrażaniem mimowolnej zgody na bycie ofiarą.

Na skutek przeprowadzonych reform koranicznych zakazano już dzieciobójstwa, a same kobiety zostały dopuszczone do udziału w postępowaniach spadkowych. Czy coś jeszcze zmieni się na lepsze? Niestety o tym, świat zachodu może nigdy nie mieć możliwości się przekonać. Dlaczego? Mimo wielu dyskusji i niezliczonych opinii formułowanych przez dziennikarzy, znawców świata islamu – jego przeciwników i zwolenników, tak naprawdę nigdy nie będziemy wiedzieć, co jest przesadą, a co prawdziwą walką o poprawę warunków, w jakich żyją miliony kobiet.

źródło 1
źródło 2
źródło 3

więcej zdjęć
  • 8



#2

Shi.

    關帝

  • Postów: 997
  • Tematów: 39
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

*
Popularny

Dzicz - do cywilizowanego człowieka brakuje im lat świetlnych. Patrząc się szerzej na sprawę to postępują wobec schematu : "To nie islam czy ich jebnięte (nazywajmy rzeczy po imieniu) prawa są problemem tylko reszta świata". Nikt mi nie wmówi że to są "różnice kulturowe" które powinienem szanować - z mojej strony kula w tył głowy.

Bądź co bądź artykuł świetny.

Użytkownik Shinji77 edytował ten post 04.05.2010 - 21:24

  • 5



#3 Gość_Aton

Gość_Aton.
  • Tematów: 0

Napisano

Po prostu nie ma na takich kary. To jeszcze zależy od kraju. Tunezja jest pionierem w postępowości islamskiej. Reszta niestety nie kwalifikuje się. No może jeszcze w bogatych krajach siedzących na ropie jest nieźle. Ile krajów islamskich tyle rodzajów sytuacji kobiety. Ogólnie jest źle ale nie wszędzie.
  • 0

#4

pawaw1.
  • Postów: 604
  • Tematów: 29
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ludzie to najgorszy twór jaki powstał. Prawdą jest to, że powinniśmy się uczyć ludzkości od zwierząt ( nie uwłaczając zwierzętom). Nie mówię, że wszyscy ludzie są źli bo tak nie jest. Ale sam fakt, że jest się tego gatunku co reszta tej swołoczy przyprawia o mdłości. Będę strasznie zawiedziony jak w 2012 nie będzie końca świata, bo to co się dzieje na tej planecie to istne piekło. I widoczne jest to w każdym kraju mniej lub więcej... Co dziennie z głodu ktoś umiera, bity jest nie winny i to nie są sporadyczne przypadki.
A co do samego tematu, to nie wiem co trzeba mieć za zryty łeb żeby tak potraktować kobietę, to jest dramat i cały świat na to pozwala. Ewidentny przejaw fanatyzmu religijnego i to na masową skale. Co to za religia która dopuszcza kary cielesne! Jak dla mnie to te bydlaki ( faceci) co tam żyją ( czytaj gniją) to zwyczajni tchórze i po prostu im jest tak wygodnie żyć. Wiem, że każdy ma swoje problemy i nie myśli o całym świecie. Ale niech tak każdy z was pomyśli, o tych wszystkich wojnach, głodzie i nędzy, umierających dzieciach, bitych i gwałconych kobietach etc, serce rozrywa się na miliony kawałków. I nadal jesteście dumni z bycia ludźmi? można być dumnym tylko z tego, jaki prowadzi się tryb życia, ale nie z bycia najbardziej upodlonym gatunkiem bytu na tej planecie. Takie jest moje zdanie ....
  • 2



#5

Muhomorniczy..
  • Postów: 136
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Kiepska
Reputacja

Napisano

Dzicz - do cywilizowanego człowieka brakuje im lat świetlnych. Patrząc się szerzej na sprawę to postępują wobec schematu : "To nie islam czy ich jebnięte (nazywajmy rzeczy po imieniu) prawa są problemem tylko reszta świata". Nikt mi nie wmówi że to są "różnice kulturowe" które powinienem szanować - z mojej strony kula w tył głowy.

Bądź co bądź artykuł świetny.

Zgadzam się -dzicz,jest coś takiego jak etyka , która racjonalnie potrafi ocenić zachowanie jako dobre lub złe, tu niema wcale żadnej względności.Logika jest jedna.Nie chodzi o moralność kulturowa abstrakcyjną odrębną od logiki.Dlatego czuje niesmak gdy ktoś wyciera se gębę kulturą.Tak jak rzym wprowadzał cywilizacje do łącinsksiej ameryki tak biały człowiek powinien ucywilizować tych pedofilii i sadystów.
  • 0

#6

antietam.
  • Postów: 320
  • Tematów: 114
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 34
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

*
Popularny

Ktoś, kto nie zna mentalności ludzi islamu zamieszkujących obecnie Europę, prawdopodobnie da się zwieść ich hasłom o przesłaniu o religii miłości, etc.
W niewielu tylko przypadkach ludzie zadają sobie trud aby zajrzeć głębiej w istotę problemu.

Tolerancja, poprawność polityczna, wymuszony przez polityków szacunek dla innych ras i wyznań powodują, że społeczeństwa zachodnie tracą instynkt samozachowawczy, pozwalając islamistom na bezwzględne panoszenie w ich krajach (za wyjątkiem Szwajcarii - glosowanie w sprawie minaretów).

Zetknąłem się z Muzułmanami, tymi najprostszymi, stanowiącymi trzon ich fali emigracyjnej. Macie racje - to dzicz. I to dzicz najgorszego rodzaju - nie szanująca podstawowych praw i zasad współżycia społecznego. To ludzie o całkiem innej mentalności, pochodzący z innego środowiska kulturowego. Słabo wykształceni, podatni na manipulację, ślepo posłuszni swym przywódcom religijnym.

Chciałbym przytoczyć słowa znajomego muzułmanina: "Lubie cię i szanuję. Lecz jeśli każą mi Cie zbić, zrobię to bez wahania. Dla mnie religia jest najważniejsza".
  • 11



#7

Paweł.
  • Postów: 1000
  • Tematów: 22
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Islam pod względem obyczajów zatrzymał się w XIII wieku. Z przemocą wobec kobiet można zetknąć się wszędzie, jednak w mało którym kraju, takie zachowanie jest tolerowane przez prawo. Nie wiem co za prymityw mógł dopuścić gwałt zbiorowy jako karę. W normalnym kraju gwałciciele powinni siedzieć wykastrowani w obozach i tyrać całymi dniami.
Europa popełnia wielki błąd wpuszczając tę dzicz do siebie. Kiedyś to się obróci przeciw nam. Wystarczy, że populacja muzułmańska w poszczególnych państwach przekroczy 10%, a rządy tych krajów będą zmuszane akceptować islamskie prawo, powoli tracąc kontrole nad sytuacją.
  • 4



#8

ICM600.
  • Postów: 184
  • Tematów: 25
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Nie wyobrażam sobie co będzie się działo po przyjęciu Turcji do UE - zalew imigrantów spowoduje totalny rozkład kultury europejskiej, w miejsce której wejdzie islam. Mentalność, niskie wykształcenie i wyznawana religia przeciętnego turka przyczyni się do tego, że ciągle będzie się słyszeć o tego typu akcjach jak samopodpalenia kobiet, torturowanie dziewczynek czy śluby z 12-latkami. Mimo rygorystycznych praw w tych kwestiach, napływ ludzi z przeludnionej i biednej Turcji po jej przyjęciu rozluźni panujące przepisy przez wzgląd właśnie na nowo przybyłych i ich usposobienie, lub spowoduje niestosowanie się do nich przez imigrantów. Wystarczy spojrzeć na to co dzieje się za naszą zachodnią granicą - ciągłe poczucie zagrożenia bezpieczeństwa niemieckiego przez turecką mniejszość, bynajmniej nie bezzasadne-

W 2006 roku w raporcie przygotowanym przez niemieckie służby wywiadowcze dla niemieckiego rządu, wskazano, że 32150 muzułmanów mieszkających w Niemczech przejawia tendencje ekstremistyczne. Zdecydowana większość z nich, ponad 27 tysięcy osób, było pochodzenia tureckiego. Lecz tylko mały odłamek z tych osób - mniej niż 100 - mógł stanowić realne zagrożenie, dlatego osoby te pozostawały pod stałą kontrolą niemieckich służb mundurowych i wywiadowczych. *

-jest przyczyną ciągłych niepokojów społecznych w Niemczech. Jeśli dojdzie do tego, że w każdym z europejskich krajów pojawi się spora mniejszość turecka, to sytuacja w Europie będzie co najmniej niezdrowa.
Ach.. Kraj przed przyjęciem do Unii musi położyć kres nieprzestrzeganiu praw człowieka - do tego w Turcji dojdzie nie prędko. Już szybciej dojdzie do jej przyjęcia Turcji w szeregi UE. A to będzie wielkim samookaleczeniem się Europy, która i bez tego ma mnóstwo problemów.

* źródło:http://archiwum.europa21.pl/
  • 1

#9

sharpMarv.
  • Postów: 178
  • Tematów: 14
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Zetknąłem się z Muzułmanami, tymi najprostszymi, stanowiącymi trzon ich fali emigracyjnej.


I tu jest problem. Do europy przybywaja przwazne muzlumanscy wiesniacy. Brudni, tepi i fanatyczni.

Wczoraj byl temat o tym czego sie boje. Zapomnialem dopisac - muzlumanow zalewajacych Polske.

Dobrze, ze jestesmy katolickim i konserwatywnym krajem. Wole zyc w "ciemnogrodzie" eruopy, niz w

najbogatszym i najnowoczesniejszym europejskim kraju razem z muzlumanami.

Użytkownik sharpMarv edytował ten post 05.05.2010 - 11:33

  • 2

#10

Opiart.
  • Postów: 202
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Najlepszym przykładem ich nie normalnego prawa jest to: http://demotywatory..../Stracila-twarz .
A my nadal budujmy minarety, zapraszajmy ich do swojego kraju, bądźmy bardziej tolerancyjni, a nie dość że nas
upokorzą to jeszcze wygnają z własnego kraju. Oni są pojeba... Nie ma sensu z nimi dyskutować, tylko
zamknąć granicę i wypędzić ich z naszej ojczyzny. Islam podbija Europę... Jednak jest jeszcze szansa na wygraną.
  • 0

#11

Templariusz.
  • Postów: 499
  • Tematów: 35
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Po prostu rolę się odwróciły.Kiedyś cywilizacja europejska była zacofana i okrutna, teraz czas na muzułmanów.W czasach krucjat muzułmanie gdy podbili jakiś region dla tych którzy nie chcieli zmienić wiary, nakładali wyższe podatki, które i tak były niższe niż te u chrześcijan.Ich kultura i nauka były 100 lat przed Europą np u nich istniała już liczba 0, wiedzieli o tym że to ziemia krąży wokół słońca.Za panowania chrześcijaństwa populacja Rzymu przez 100 lat zmalała o 50 %.Wracając do sprawy kobiet, w Europie kobiety były uważane za maszyny do zaspokajania potrzeb,reprodukcji, i dbania o dom.Wówczas w świecie islamu kobieta miała prawo do własności, mogła wybierać męża i w razie jego śmierci cały majątek należał do niej.Po prostu zamieniliśmy się rolami, dlatego nie nazywajcie muzułmanów dzikusami, ponieważ sami nimi byliśmy.Chciałbym jeszcze dodać że nie zbyt mnie cieszy co tu piszecie np

"I tu jest problem. Do europy przybywaja przwazne muzlumanscy wiesniacy. Brudni, tepi i fanatyczni."
"Europa popełnia wielki błąd wpuszczając tę dzicz do siebie"

Jakim prawem się pytam tak ich poniżacie, sam mogę przyznać że nie dzieję się tam dobrze ale popatrzcie na siebie, bez obrazy ale dla mnie to już jest rasizm.

Użytkownik Templariusz edytował ten post 05.05.2010 - 14:16

  • 0



#12

Opiart.
  • Postów: 202
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

@Templariusz

Chyba ty byłeś dzikusem bo ja nie! Urodziłem się w latach 90' XX wieku.
A że tobie się nie podoba co my tu piszemy... To twoja sprawa!
Ja ich za takich uważam i będę to mówił w każdej nadarzającej się okazji.
Popatrz na nich czy to nie dzicz? Jeśli nazywamy kraje Afrykańskie np:
Nigerię, Etiopię, Kenię dziczą, to dlaczego nie możemy nazywać tak krajów
muzułmańskich? Pomyśl nad tym. I to nie tylko moje zdanie!

Użytkownik Opiart edytował ten post 05.05.2010 - 14:39

  • 0

#13

Palmæro.

    Anty-lewak

  • Postów: 303
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Zgadzam się co do tego że trzeba się bronić wszelkimi możliwymi sposobami przed islamizacją Europy jednak jeśli chodzi o Turcję to imo jest to wystarczająco cywilizowany kraj odstający jednak trochę od reszty tej 'dziczy'... Gdyby ktoś chciał przyjąć do unii Afganistan czy Pakistan to moglibyśmy mieć poważny problem... Jednak ze strony Turcji nie widzę takiego zagrożenia. Turcja jest bardziej Europejska niż co poniektórym się wydaje...

EDIT:

Jednak należy oczywiście pod uwagę wziąć również fakt że po ewentualnym przyjęciu takiej Turcji do unii... granica unii niebezpiecznie zbliży się do tej 'dziczy'... i to jest najpoważniejszy problem imo

Użytkownik Palmaero edytował ten post 05.05.2010 - 14:57

  • 1

#14 Gość_Aton

Gość_Aton.
  • Tematów: 0

Napisano

Po prostu rolę się odwróciły.Kiedyś cywilizacja europejska była zacofana i okrutna, teraz czas na muzułmanów.


Nie nie! Kiedyś chrześcijańska cywilizacja europejska była zacofana i okrutna, a muzułmańska rozwinięta lecz okrutna. Europejczycy mieli na szczęście tendencję do absorbowania nowinek technicznych i społecznych dlatego cywilizacyjnie przeskoczyła wszystkich dookoła. Na agresji raczej nie straciła tylko obróciła ją na zewnątrz do ludów z innych kontynentów dlatego podbiła praktycznie cały świat i rzuciła na kolana wszystkich bez wyjątku. Na sile Europejczycy stracili kiedy pojawiły się organizacje lewicowe, które mamiły ludzi "słodkim pierdzeniem" aż w końcu lewicowcy pożarli się między sobą Adolf vs Józek. Na nieszczęście ZSRR nie powtórzyło wyniku Rosji z I WŚ i nie było wielkim przegranym. ZSRR zaczęło wysyłać swoich agitatorów na zachód gdzie doprowadzili do wzmocnienia miejscowej lewicy, która wpadła na genialny pomysł utrzymania władzy. Genialny i prosty bowiem zaczęła stosować zasadę dziel i rządź. Wymyśliła najróżniejsze mniejszości na których czele tylko mogła stać. Jedną z mniejszości miała być mniejszość islamska dlatego napuszczali ją do wszystkich krajów bez wyjątku. Hiszpania za gen. Franco miała się świetnie ale i tam lewica doszła do władzy i rozpoczęła masowy import muzułmanów. Wpadła nawet na pomysł żeby dać obywatelstwo potomkom wypędzonych kilkaset lat temu Maurom. Debilizm? Lewica!

W czasach krucjat muzułmanie gdy podbili jakiś region dla tych którzy nie chcieli zmienić wiary, nakładali wyższe podatki,


Wracamy do książek. W czasie krucjat muzułmanie byli w defensywie do czasów Osmanów. Poza tym kiedy podbijali jakiś teren to mieli obowiązek zabić niewiernych, a podatek należał się tylko ludziom księgi czyli chrześcijanom, zaratusztrianom(nazywanych przez nich sabejczykami) i żydom.

które i tak były niższe niż te u chrześcijan.


Noo chyba tylko w czasach współczesnych kiedy państwo zabiera 75% wypracowanych pieniędzy. W Iraku rodziny chrześcijańskie muszą płacić 200$. Mało prawda?

Ich kultura i nauka były 100 lat przed Europą np u nich istniała już liczba 0, wiedzieli o tym że to ziemia krąży wokół słońca.


Przypuszczam, że w połowie średniowiecza nawet i więcej ale szybko to nadrobiliśmy.

Za panowania chrześcijaństwa populacja Rzymu przez 100 lat zmalała o 50 %.


Ponieważ kiedy muzułmanie podbili połowę świata upadły naturalne szlaki handlowe i ludzie wrócili na wieś.

Wracając do sprawy kobiet, w Europie kobiety były uważane za maszyny do zaspokajania potrzeb,reprodukcji, i dbania o dom.


A w islamie już nie? W islamie kobieta nie ma nawet prawa odmówić mężowi kiedy ten jest napalony. Że już o poligamii nie wspomnę.

Wówczas w świecie islamu kobieta miała prawo do własności, mogła wybierać męża i w razie jego śmierci cały majątek należał do niej.


Najogólniejsza zasada jest taka, że kobieta dziedziczy połowę tego, co mężczyzna. Po ojcu córka dziedziczy połowę tego, co dostaje jej brat, a jeśli nie ma brata, dostaje połowę tego, co zostawił ojciec. Żona po zmarłym mężu, o ile nie mieli dzieci, dostaje 1/4 majątku, reszta „wraca” do rodziny męża. Jeśli mieli dzieci, to żona dostaje 1/8 majątku. Mąż po zmarłej żonie, jeśli nie mieli dzieci, dostaje połowę, jeśli mieli, 1/4.


A w Europie kobiety stawały na czele państw.

Po prostu zamieniliśmy się rolami,


Po prosu my poszliśmy do przodu, a oni zostali w mentalności sprzed setek lat.

dlatego nie nazywajcie muzułmanów dzikusami, ponieważ sami nimi byliśmy.


Rzymianie i Grecy też kiedyś byli dzikusami co nie znaczy, że pozostali w miejscu. To niczego nie tłumaczy

Chciałbym jeszcze dodać że nie zbyt mnie cieszy co tu piszecie np

"I tu jest problem. Do europy przybywaja przwazne muzlumanscy wiesniacy. Brudni, tepi i fanatyczni."
"Europa popełnia wielki błąd wpuszczając tę dzicz do siebie"


Mnie też niezbyt cieszy, że przybywają przeważnie brudni, tępi i fanatyczni.

Jakim prawem się pytam tak ich poniżacie, sam mogę przyznać że nie dzieję się tam dobrze ale popatrzcie na siebie, bez obrazy ale dla mnie to już jest rasizm.


Póki co żyje im się u nas jak w przedwczesnym raju.
Zapytaj się chrześcijan w Egipcie jak im się żyje. Koptyjki są pod nożem zmuszane do islamu, a tradycyjnie wytatuowane krzyże na nadgarstkach są wypalane kwasem po wszystkim muszą wyjść za muzułmanina lub umrzeć.
Zapytaj się murzyńskich chrześcijan w Sudanie jak im się żyje arabskimi muzułmanami w jednym państwie.
Zapytaj się Hindusów jak im się żyje w Bangladeszu i dlaczego tak często mają potrzebę umierania.
Zapytaj się chrześcijan w Turcji dlaczego państwo remontuje ich cerkwie ale już do nich wiernych nie wpuszczają tylko przeznaczają budynki na obiekty do zwiedzania.
Zapytaj się chrześcijan u Saudów dlaczego państwo twierdzi, że nie istnieją.
Zapytaj się chrześcijan w Erytrei dlaczego są obywatelami drugiej kategorii pomimo tego, że jest ich tylu co muzułmanów i tak samo walczyli o niepodległość kraju.
Zapytaj się Theo van Gogha dlaczego umarł.

Użytkownik Aton edytował ten post 05.05.2010 - 15:13

  • 4

#15

Paweł.
  • Postów: 1000
  • Tematów: 22
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Jakim prawem się pytam tak ich poniżacie, sam mogę przyznać że nie dzieję się tam dobrze ale popatrzcie na siebie, bez obrazy ale dla mnie to już jest rasizm.

A jak inaczej mam nazwać cywilizację tolerującą takie okropności? Co innego gdyby z tym walczyli, a sprawców solidnie karali, jednak z tego co widać jakoś niespecjalnie się tym zajmują. Zamiast tego wolą karać za przewinienia typu noszenie stanika, spódnicy czy rozmowa z chłopakiem. Prawdziwa religia pokoju. Powoływanie się na czasy przeszłe nie jest moim zdaniem jakimkolwiek usprawiedliwieniem. Dla ludzi żyjących w XXI nie ma znaczenia co robili chrześcijanie 1000 lat wcześniej, ważne jest to co tu i teraz. Dlatego nie rozumiem Twojego stwierdzenia teraz czas na muzułmanów. Brzmi to tak jakby mieli do tego prawo.
Zanim użyjesz magicznego słowa rasizm, wpierw zobacz jakie prawa mają na przykład katolicy w krajach islamu. Często jest tak, że są z tego powodu prześladowani. Natomiast muzułmanie w Europie w coraz to większym stopniu islamizują ten kontynent i gdy ktoś się temu sprzeciwia, podnosi się wrzawa, że nietolerancja i rasizm. Ale jak ich można tolerować, skoro oni nie tolerują nas.

Edit:

Zauważ, że z np. Azjatami nie ma takich problemów. Jeżeli już przyjeżdżają, to uczciwie i ciężko pracują.

Użytkownik Paweł edytował ten post 05.05.2010 - 15:51

  • 2




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych