Skocz do zawartości


Do śmierci prezydenta mogliśmy się przyczynić my sami.


11 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gość_Armstrong2009

Gość_Armstrong2009.
  • Tematów: 0

Napisano

Trochę rozmyślałem na temat tej katastrofy i na podstawie własnej znajomości niektórych tematów paranormalnych (sam uważam, że są to temat na który ludzkie poznanie jeszcze niema odpowiedzi) dotyczących negatywnego oddziaływania człowieka na człowieka, w sensie energii pozytywnej i negatywnej, doszedłem, że do śmierci prezydenta mogliśmy przyczynić się my sami. Szokujące i nieprawdopodobne, za pewne tak, ale przejdźmy do tematu. W myśl teorii każda z myśli jest energią. Myśl pozytywna jest energią pozytywną, myśl negatywna energią negatywną, intensywnie myśląc o danej sytuacji czy osobie, tworzymy tak zwany myślokształt. Myślokształt pozytywny może chronić kogoś, do kogo jest kierowany. Może też pomóc pozytywnie przejść przez trudne sytuacje, ale i może mocno zaszkodzić. I tu dochodzimy do sedna, bardzo wielu ludzi miało takie a nie inne zdanie o Ś.P.Prezydencie, innymi słowy skupiało na nim swą złą energię (np. a niech on już odejdzie, im szybciej tym lepiej.) Niekoniecznie chcąc go zabić w myślach, ale zła energia była, jej siła zależała od osób a tych było 60% może 70% ogółu społeczeństwa. Razem to stanowi ogromna negatywna siłę oddziaływania! Siła ta skupiona na jednym punkcie, w tym wypadku na Kaczyńskim dała takie a nie inne owoce.

A jak wytłumaczyć śmierć pozostałych osób w samolocie? Znanym zdaniem „znaleźć się w złym miejscu i czasie”.

Myślę, że to rozważanie ma sens, o ile na starcie nie uważa się, że energie itp. To bzdury wyssane z palca. Znane przysłowie mówi „w każdej bajce jest ziarno prawdy” i być może i tu ta prawda może się zawierać.

Jaka jest wasze zdanie na ten temat? :)

Użytkownik Armstrong2009 edytował ten post 04.05.2010 - 01:25

  • 0

#2

D.B. Cooper.
  • Postów: 1179
  • Tematów: 108
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

..ja doszedłem do wniosku, że niektóre partie sugerując, iż Lech Kaczyński promuje się na śmierci brata, zbierają "punkty" na swoją korzyść od zniesmaczonego społeczeństwa.
Czyli kto tak naprawdę promuje się na śmierci ś.p. Prezydenta?
  • 0



#3

Ivellios.

    ÓSMY ZMYSŁ

  • Postów: 1625
  • Tematów: 401
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 109
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Idąc tym tokiem, premier Tusk też już powinien dawno nie żyć :P

Ja tam mam podejście sceptyczne w kwestii myślokształtu. Nie ma (a przynajmniej ja nigdzie nie znalazłem) dowodu np że taka energia w ogóle istnieje.
  • 0



#4 Gość_Aton

Gość_Aton.
  • Tematów: 0

Napisano

Tyle, że o Tusku mówili co najwyżej ryży wermachtowiec. Natomiast kiedy do Kaczyńskiego strzelali padały słowa szkoda, że nie trafili, szkoda, że go nie zabili. Ale Rydzyka gorzej przeklinają i chłopina czuje się świetnie :)
  • 0

#5

Serail.
  • Postów: 428
  • Tematów: 52
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 26
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Jeśli tworia autora jest prawdziwa, to - moim zdaniem - miliard modlących się katolików w kwietniu 2005 za Karola Wojtyłę powinno przedłużyć jego wegetację. ;)

jej siła zależała od osób a tych było 60% może 70% ogółu społeczeństwa

Och, tutaj bez przesady proszę. Sam nie byłem jego zwolennikiem, ale w rzeczywistości Lech Kaczyński miał swój oddany i liczny elektorat, zaś cała reszta to nie byli jego przeciwnicy, gdyż należy uwzględnić także tych "nie mających zdania" oraz apolitycznych.

jej siła zależała od osób a tych było 60% może 70% ogółu społeczeństwa

I tą anegdotką, pod którą się podpisuję zakończę moją wypowiedź. :P
  • 0



#6

feelit.
  • Postów: 116
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Tyle, że o Tusku mówili co najwyżej ryży wermachtowiec. Natomiast kiedy do Kaczyńskiego strzelali padały słowa szkoda, że nie trafili, szkoda, że go nie zabili. Ale Rydzyka gorzej przeklinają i chłopina czuje się świetnie :)


za rydzyka sie modla mochery, modlitwa ma "moc" tzn slowa w niej wypowiadane. Rydzyk bez moherow mial by ciezko
  • 0

#7

Ana Mert.
  • Postów: 2348
  • Tematów: 19
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Sama powiedziałam coś podobnego już w dniu katastrofy ale moja wypowiedź utonęła w morzu wypowiedzi które można jednym znakiem opisać jako "[*]". Dla zainteresowanych post znajduje się tutaj.


A na potwierdzenie tezy pozwolicie ,że przytoczę pewien cytat z basha:

<Procek> Droga Kostucho...
<Procek> W tym roku zabrałaś mi mojego ulubionego tancerza Michaela Jacksona, ulubionego aktora Patricka Swayze, mojego ulubionego piosenkarza Stephena Gately i moją ulubioną aktorkę Farę Fawcett.
<Procek> Jak wiesz, moimi ulubinymi politykami są Jarosław oraz Lech Kaczyńscy.
<Procek> Pozdrawiam


  • 0



#8 Gość_Veckas

Gość_Veckas.
  • Tematów: 0

Napisano

Co za temat, więc jak odpowiem tak:

Do śmierci Prezydenta przyczynili się Gruzini, zrobili Stalina, który potem objął władze w Rosji, następnie rozstrzelał naszych oficerów w Katyniu.

Gdyby nie było Stalina, nie byłoby Katynia, gdyby nie było Katynia, nie byłoby lotu do Smoleńska.
  • 0

#9

craven.
  • Postów: 164
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Przychodzi mi na myśl jedynie prawo przyciągania. Tak jak napisano wcześniej mnóstwo osób pewnie myślało sobie "znowu lecą tym starym tupolewem, złom a nie samolot" itd.

Kiedyś przeczytałem chyba tutaj : (choć nie dam sobie ręki uciąć) http://www.projectav...read.php?t=8441
że żeby jakieś zdarzenie miało miejsce, lub by stało się realnie prawdopodobne potrzeba, aby silnie skupiało się na tym około 9000 ludzi (co stanowi pierwiastek kwadratowy z obecnej ilości mieszkańców ziemi, czyli ok 7 miliardów, choć i tak zawyżyłem nieco poprzeczkę)

w kraju mamy około 38 milionów ludzi, więc pewnie wystarczyło żeby choćby połowie przebiegła taka myśl jaką przywołałem dla przykładu na początku przebiegłą przez głowę.

Co do myślokształtów, nie czytałem o nich za wiele, ale łopatologicznie można opisać ich działanie następująco:
myśl -> akcja -> reakcje - działanie świadome, w którym wykonuje się czynność, dla osiągnięcia danego efektu
myśl -> reakcja - działanie podświadome, w którym efekt osiągany jest bez naszego aktywnego działania (jednak prawdopodobieństwo osiągnięcia celu jest znikome, w porównaniu z działaniem świadomym)

i tutaj kolejne odwołanie do wielokrotnie omawianego prawa przyciągania.

życzę miłych rozmyślań. :)
  • 0

#10

Xellos.
  • Postów: 1090
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Trochę ta teoria koślawa, dla myśli nie powinno mieć znaczenia jaką funkcję prezentuje ofiara.

Tym samym, więcej wrogów ma Kurski, Macierewicz, Ziobro, Czarnecki, Wróbel, Mularczyk i inne barwne postacie z PiS-u. Osobiście, słyszałem na własne uszy ludzi co życzyli im śmierci.

Natomiast Lech co najwyżej wzbudzał litość, jako posłaniec brata.

Ogólnie więc mi to nie pasuje. Lech na tle innych postaci PiS-u był całkiem sympatyczny.
  • 0

#11 Gość_Burnago

Gość_Burnago.
  • Tematów: 0

Napisano

Temat został przeniesiony z Człowiek i Planeta > Wydarzenia do nowego działu poświęconego katastrofie w Smoleńsku.
  • 0

#12 Gość_osiris

Gość_osiris.
  • Tematów: 0

Napisano

Ja tylko stwierdzę, iż przed katastrofą brałem taki scenariusz pod uwagę, ale uważam, iż to tylko jakaś intuicja która nie mogła mieć żadnego wpływu na przebieg wydarzeń.
  • 0




Dodaj odpowiedź



  

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych