Skocz do zawartości


Zdjęcie

Rosyjskie projekty


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
51 odpowiedzi w tym temacie

#1

comandos 109.
  • Postów: 22
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

TU 2000 -
na jego temat prawie nic nie wiadomo. Wiadmo tylko, ze jest i nic poza tym. Jak macie jakies informacjue to dawać mrgreen:
To jest ciekawa konstrukcja :
http://www.legionstr...rzysz/pakfa.htm
  • 0

#2

adders.
  • Postów: 88
  • Tematów: 12
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

wiesz, ja w domu mam model zarówno plastikowy jak i metalowy tego samolotu, mam też podobny z skrzydłami w kształcie litery C położonej poziomo

i to nie chodzi o tu 2000 lecz o któregoś z najnowszych migów bodajze mig 31 albo mig 37 ewentuanie któryuś z su ale tez niejestem pewny , w kazdym razie to jest coś pomiędzy su a migiem.
  • 0

#3

Sitchin.
  • Postów: 72
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ten pierwszy to Tupolew 2000, nazywany też MIG-em 2000. Jest to prototyp samolotu, który potrafiłby latać także na orbicie okołoziemskiej. Projekt zaczęto w 1993 i skończyło się chyba tylko na modelu.
Trzecia fotka przedstawia oblatany już Su-47. Jest to ciężki myśliwiec przewagi powietrznej, docelowo wykorzystujący powłokę typu Stealth. Z tego co wiem, rosyjskie wojsko nie jest zainteresowane tym samolotem ze względu na koszty, małą zwrotność, oraz brak potrzeb w dzisiejszych czasach na nowoczesne myśliwce przewagi powietrznej. O wiele większą wagę przykłada się obecnie do samolotów wielozadaniowych, w tym także krótkiego startu (przeznaczonych głównie dla marynarki wojennej).

Fimik z lotu, podczas pokazów lotniczych Su-47:
  • 0

#4

Aquila.

    LEGATVS PROPRAETOR

  • Postów: 3221
  • Tematów: 33
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Tylko niestety Rosjanie mają kasę najwyżej na modele i projekty ;) Na szczęście :D
  • -1



#5

KIN4.
  • Postów: 103
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Tylko niestety Rosjanie mają kasę najwyżej na modele i projekty ;) Na szczęście :D

ja tak nie sądzę.
Uważam że dzięki temu ze w pewien sposób zachód odizolował sie od nich ,dał im niezłe pole do popisu. Brak kasy? Nonsens. Raczej taka polityka-zasłona dymna- co by za bardzo się Rosją nie interesować. Na pewno mają dużo lepszą technikę wojskową niż my myślimy. Dowodem na to iż nadal coś tam się dzieje pod względem militarnym to poczynania tajnych służb GRU dawne KGB ( ponoć juz sie inaczej nazywa). Putin nie pozwoliłby na opóźnienie technologiczne pod kątem innych światowych mocarstw-zwłaszcze że dąży do odbudowy imperium Rosyjskiego.
Nic nie wypływa bo mało się tym świat interesuje (oficjalnie) i tyle.
Co do techniki oprócz kopiowania (szpiegostwa) pomysłów z innych krajów napewno trzymają co nieco w odwodzie. Stać ich na kupowanie najtęższych umysłów świata, nawet tych z USA.
  • 0

#6

NoMeansNo.
  • Postów: 1580
  • Tematów: 8
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

ja tak nie sądzę.
Uważam że dzięki temu ze w pewien sposób zachód odizolował sie od nich ,dał im niezłe pole do popisu. Brak kasy? Nonsens.

Dlaczego nonsens? M.in. ZSRR "padło" z uwagi na to, że narzucony wyścig zbrojeń spowodował upadek systemu gospodarczego. Oczywiście dzisiejsza Rosja to nie parias Europy ale też i problem leży w ogromnym marnotrawstwie środków - taki spadku postsowieckim.
  • 0

#7

redfive.
  • Postów: 339
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Rosjanie zawsze dbali o ścisłą tajemnicę. Przykładem są choćby pociski sterujące 3M10 Granat.
Widziano je tylko raz podczas rozmów Salt 1. Wiele razy robili w kulki komnetatorów podczas parad z okazjhi dnia zwycięstwa.
na dzień dzisiejszy można powiedzieć,że Rosjanie korzystają obecnie jeszcze ze zdobyczy ZSRR.
Doskonale jest rozwinety napęd atomowy, technika antyrakietowa- daleko lepsza od amerykańskiej.
Aerodynamika, elektronika jest na gorsym poziomie jednak pewne rozwiązania techniki lampowej były dla Amerykanów szokiem. Tak było podczas testowania systemu Rubierz wywiezionego po unii z NRD.
Super nowoczesne systemy zakłócające nie były w stanie poradzić sobie z 2 letnim pociskiem klasy ziemia - woda.
Kulał natomiast napęd klasyczny, termowizja, kompozyty.

Sam jestem ciekaw co tam jeszcze na placach lub podziemiach w miastach numerach Syberii stoi.
Wizyta w Kubince może przyprawić o ból głowy konesera.
Monino także.
Kurde muszę się tam wreszcie wybrać.
Stoją tam wszystkie ocalałe prototypy Tu-144, t10, dziadki miga 29 cała linia 19, można wymieniać i wymieniać.
  • 0

#8

Dager.
  • Postów: 3079
  • Tematów: 64
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Sam jestem ciekaw co tam jeszcze na placach lub podziemiach w miastach numerach Syberii stoi.
Wizyta w Kubince może przyprawić o ból głowy konesera..


Kiedyś uważałem siebie za konesera radzieckiej techniki rakietowej. Dziś po obejrzeniu wielu fotoreportaży z odtajnionych kosmodromów oraz fabrycznych i muzealnych zbiorów, muszę stwierdzić, że nagromadzono tam sporo zlasowanego duralowego złomu, który już nie wzbudza żadnego sentymentu. Historia radzieckiego przemysłu lotniczego i kosmicznego jest przykładem marnotrawienia ogromnych funduszy, na potrzeby propagandowe.
  • 0



#9

redfive.
  • Postów: 339
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Niestety tak.
ZSRR to modelowy przykład co dzieje się ludźmi kiedy wygrywa się jednych przeciwko drugim.
Jeżeli ktoś myśli ,że ZSRR zakończył swój żywot to myli się i to grubo.
To trwa dalej tyle że bezpieka zamieniła się w mafię.
  • 0

#10

comandos 109.
  • Postów: 22
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Panowie, ciesze sie ze temat chwycił i jest rozbudowywany. Na teamt nowinek technicznych z USA i kraji zachodnich są jakies tam przecieki, a od strony Roscji czy ZSRR nic, prawie nic. I o USA czy innych krajach tzw "zachodu" ciagle sie mówi, sworzyli to czy tamto. A od strony "wschodu" cisza.
I nie zgodze sie z wami, ze <redifive> :> ,ze to "klacyczny modelowy przykład". Jak chodzi o samo panstwo to tak, owszem, ale nie o armie. Sprzet który uwarzany jest dzisaj za "przestarzały" a dalej wykozystywany jest w Rosji jeszcze 20 lat temu był bardzo dobry i nowoczesny, w miare rozpadu panstwa nie konserwowano go i nie modernizowano, nie wprowadzano nowych konstrukcji nastała "cisza" Sprzet sie zestarzał, i przestarzał na dzisejsze pole walki.
Rosja dogania teraz USA, jest mocna ma nowe technologie nie widzicie tego, (chodzi o ostatnie wypowiedzi Putina, jest mocny nie boji sie konfrontacji, nie siedzi cicho tak jak to miało miejsce za jego pierwszej kadencji),.
Zwróćcie uwage , ze dopoiero co niektóre, "bronie" jakimi dysponowała uwczesna armia ZSRR wyszły na jaw jak rozpadł sie ZSRR, a tak bysmy do tej pory nie wiedzieli co oni tam mają
Podam taki przykład kiedys wszedłem na rosyjską strone( nie mam linka było to z 1,5 roku temu) i tam były, podane wspomnienia rosyjskich żołnierzy. Tam jeden z nich był w bazie rakiet atomowych na syberii, razem z nim było około 20 zołnierzy, podziemne silosy mały bunkier na ziemi. zaopatrzenie w zywnocc na 2 lata. I teraz nikt tej bazy nie odwiedził przez 1,5 roku, odcieci od swiata, nie wiedzieli co sie dzieje, (w rosji wtedy były rozruchy, internoiwany Gorbaczow, przejecie władzy przez armie itp),
I teraz nawazniejsze, zołnierze z nudów bawili sie "jak obejsc system zabespieczen i uruchomic rakiety do odpalnia i wystrelenia" - szok prawda,. I co ?? Co niektórym to się udało !!!!! :aaa:
Z jednej strony dobrze ze teraz ządzi w rosji mocny, Putin ma wszystko w ryzach i robi pozadki równiez w armii.
Ale odbiegamy od tematu A temat brzmi <czy oni to mają ?> prosze nie zapominac!!
  • 0

#11

redfive.
  • Postów: 339
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

I teraz nawazniejsze, zołnierze z nudów bawili sie "jak obejsc system zabespieczen i uruchomic rakiety do odpalnia i wystrelenia" - szok prawda,. I co ?? Co niektórym to się udało !!!!! :aaa:
Z jednej strony dobrze ze teraz ządzi w rosji mocny, Putin ma wszystko w ryzach i robi pozadki równiez w armii.
Ale odbiegamy od tematu A temat brzmi <czy oni to mają ?> prosze nie zapominac!!


Bawisz się w tym momencie w fantastykę.
Radziecki system kontroli odpaleń strategicznych rakiet był znacznie doskonalszy od amerykańskiego.
Na atomowym okręcie 3 osoby podejmowały decyzję, mało tego oficer polityczny otrzymywał zupełnie inny szyfrogram - to raczej spekulacja w żaden sposób nie potwierdzona.
Klasę radzieckiego systemu potwierdziła Ukraina oddając głowice atomowe.Należy zwrócić uwagę na fakt istnienia w Kijowie głównej akademii wojsk rakietowych. Bajanie pseudo specjalistów o możliwości odpalenia radzieckich ładunków jądrowych można spokojnie włożyć między bajki. Inaczej wygląda sprawa z walizkami taktycznymi i pociskami artyleryjskimi.

Radziecka broń słynęła z niezawodności, dobrej ceny, skuteczności. Dowodem są zakupy robione przez Emiraty Arabskie a ich stać na najlepsze.



Z ciekawostek polecam radziecką odpowiedź na gwiezdne wojny. Projekt atomowego poduszkowca następcy Zubra. Niszczyciel atomowy projektu Janczar, Fregata Nowik, modyfikacje tytanowej Alfy, czołg T88
z działem 140 mm jako ostania rubież na stepach dalekiego wschodu.
Radziecka doktryna przewidywała przede wszystkim konflikt konwencjonalny z lokalnym użyciem broni atomowej w skali taktycznej..
  • 0

#12

comandos 109.
  • Postów: 22
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

redfive
Wcale się nie bawie w fantastyke.
Ogladałes moze nie dawno program na DISKAVERY - chyba dobrze napisłem. Tam też radzieccy zołnierze wspominali iz siedząc mieciącami na syberii w bazach atomowych, z nudów zaznaczam z nudów bawili się aparaturą, budowali rózne instrumęty, do mozliwosci rozkodawania, i odpalenia rakiet. Porostu taka sytuacja miała miejsce.
A słyszałes o samolocie odzutowym nawodnym. który przewoził naraz 2500 zołnierzy. Model został wycofany, zpowodu duzych kosztów eksplatacji.

O tym czołgu mozesz napisac wiecej, :>
  • 0

#13

redfive.
  • Postów: 339
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jeśli chodzi o jakiekolwiek informacje na temat tego co działo się za żelazną kurtyną to programy takie jak propagandówki Discovery i inne w żaden sposób nie są miarodajne.

Statek powietrzny przeznaczony do przewozu ponad 2500 ludzi nie był samolotem a ekranoplanem. Został zamówiony przez siły desantowe do zmasowanego przerzutu techniki wojskowej zwłaszcza tej ciężkiej jak czołgi na duża odległość. Ekranoplan wykorzystuje efekt generacji wirów tuż nad powierzchnią wody - dokładnie nie pamiętam o co chodzi. Jego nazwa to łuń - chyba ta jako ostatnia.

Radzieckie wojsko było przesiąknięte drakońską dyscypliną, takie akty mogły być poczytane jako próby sabotażu a ponieważ jednostki te były cały czas na stopie wojennej, wynik takiej zabawy mógł być jeden - sąd wojskowy na terenie jednostki i kula w łeb. Nie są to żadne żarty.
  • 0

#14

comandos 109.
  • Postów: 22
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

[attachment=298:attachment]Tak masz racje ekranoplanem, nazwa mi uciekła :>

Ekranoplan, zbliżony kształtem do samolotu statek powietrzny wykonujący nad wodą loty na wysokości poniżej 3 m z wykorzystaniem zjawiska ekranu aerodynamicznego, czyli oddziaływania (wzrost współczynnika siły nośnej, zmniejszenie oporu indukowanego) podłoża na opływ ciała poruszającego się



http://images.google...a...es&ct=title
  • 0

#15

redfive.
  • Postów: 339
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Doskonała odpowiedź.
Na temat T88 nic konkretnego nie znalazłem. Obecny projekt FST to T95 Black Eagle. Przypomina on zachodnie konstrukcje z automatem w niszy wieży, aktywnym systemem obrony i pancerzem nowego typu.
Zachęcam cię do poszukania dwururki na bazie MST-a kalibru 152 mm.. Nic więcej nie powiem.
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych