Skocz do zawartości


Zdjęcie

Odnaleziono Arkę Noego? "Jesteśmy pewni na 99,9 proc."


  • Please log in to reply
64 replies to this topic

#46

pawlitto.
  • Postów: 181
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Randall Price z Liberty University twierdzi, że rzekomą arkę po prostu sfabrykowano. Mieli tego dokonać Kurdowie. Po co? Jego zdaniem, by wyłudzić pieniądze od chińskich ewangelików.


Price dowodzi, że bele, z których powstała rzekoma Arka, sprowadzono znad Morza Czarnego. Całość prac nadzorował zaś przewodnik, z usług którego korzystali Chińczycy.


Zadali sobie tyle trudu żeby sprowadzić to drewno i wywlec je na górę po to by móc wyłudzić pieniądze od chińskich ewangelików :o - śmiechu warte. Przecież koszty wykręcenia takiego wałka musiały by być być ogromne.
  • 0

#47

Don Corleone.

    Dispositif

  • Postów: 1116
  • Tematów: 68
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Czy ja wiem? Po dziesięć dolarów na kurdyjskiego parobka i interes intratny. Chińczycy byli pierwsi, stąd niezadowolenie Price'a. :)
  • 0



#48

Alexi Arduscoini.
  • Postów: 717
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Jeśli chodzi o tę całą barkę to wałek może nie, ale że jest to prawdziwa Arka Noego też nie wierzę. Prawdopodobnie jakaś barka dawno temu tam utknęła i ludzie oczywiście przypisali jej własną historię...
  • 0

#49

żaba.
  • Postów: 1070
  • Tematów: 32
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Ale kiedy woda była aż tak wysoko, żeby barka się tam znalazła ? hehe tylko jedno na myśl przychodzi
  • 1

#50

Alexi Arduscoini.
  • Postów: 717
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Ale nie musiał to być akurat Noe, dawniej zamiast stawiać wały i usypywać worki z piasku być może budowali barki, nie było meteorologii i nie byli w stanie przewidzieć ile utrzyma się tam woda, więc musiano jakoś sobie radzić.
  • 0

#51

żaba.
  • Postów: 1070
  • Tematów: 32
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

No tak, z tym że to jest naprawdę wysoko ;) więc i woda musiała być gigantyczna
  • 0

#52

Alexi Arduscoini.
  • Postów: 717
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Wysoko bo ułożona tam barkę by nie zalała jej woda i można się było do niej ewakuować to jedna z opcji...
  • 0

#53

żaba.
  • Postów: 1070
  • Tematów: 32
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Ok. Więc w jaki sposób ją tam mogli wnieść ? nawet teraz było by to trudne - zerknij na filmik z wyprawy.
  • 0

#54

Alexi Arduscoini.
  • Postów: 717
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Ok. Więc w jaki sposób ją tam mogli wnieść ? nawet teraz było by to trudne - zerknij na filmik z wyprawy.



Mogli ją tam zbudować i czekać na ewentualne podniesienie się stanu wody. A jak budowali piramidy? też nie mieści się w głowie a jednak.

Ale to czego ty bronisz bo już nie wiem że to był Noe? Czy że to fake ... bo ja jestem bardziej za tym drugim... ale mogło to być to o czym wcześniej wspominałam.
  • 0

#55

żaba.
  • Postów: 1070
  • Tematów: 32
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Chciał bym, żeby to była arka Noego hehe ale mam mieszane uczucia. Chociaż nie wydaje mi się, żeby to był fejk... ale czy to Noe ? może kiedyś się dowiemy.
  • 0

#56

The Truth Is Out There.

    Internetowy Alvaro

  • Postów: 276
  • Tematów: 42
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

 Naukowcy z irańskiego Bible Archaeology, Search & Exploration Institute (BASE) zauważyli, że najprawdopodobniej znaleźli dowody na istnienie Arki Noego na górze Taht-e-Suleiman, która znajduje się w pobliżu miasta Tekab w północno - zachodniej części kraju. Starożytne skamieniałe kawałki drewna zostały zauważone w obrębie wskazanego obszaru.

 

 Arka, nawiasem mówiąc, poszukiwana jest od dłuższego czas. Według biblijnych opowieści, Bóg nakazał człowiekowi o imieniu Noe zbudowanie ogromnej łodzi, w której zmieściłyby się w parach zwierzęta z każdego gatunku. Ostatnim punktem „podróży” był Ararat (Turcja). To właśnie na tej górze ludzie i zwierzęta w końcu postawili stopę na suchym lądzie.

 

ark_ark.png?itok=5dYouPF5

 

cw.jpg?itok=SuGbeP8k

 

 Zdjęcia z fragmentami arki szybko rozprzestrzeniają się w sieci. Zewnętrznie drewno przypomina bloki skalne, wydobyte z kopalni. Po przeprowadzeniu badań naukowcy są pewni, że znaleźli fragmenty starodawnego obiektu.

 

 Warto zauważyć, że w miejscu odkrycia drzewa nie rosną (można je zobaczyć tylko wtedy, gdy zejdzie się w niższe partie góry Taht-e-Suleiman). Drewniana konstrukcja wyraźnie wbita w szczyt góry nie jest przypadkowa. Znaleziono na niej ślady życia morskiego. Ma to być na to, że dzieło Noego unosiło się na morzu. Kształt drewnianych kloców przypomina te, który był używany do budowy łodzi. Długość jednostki osiągnęła około 122 metry.

 

Źródło


  • 2



#57

Anunnaki.
  • Postów: 540
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

może ktoś powie dlaczego ta "arka" jest wywrócona do góry dnem? w  tym skamieniałym drewnie podobno znaleziono kilka gwoździ z tamtej epoki


  • 0

#58

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

To nie są pozostałości arki noego, tylko jakieś resztki drewnianego domu albo łodzi. Opowieść o arce Noego to mit oparty na wcześniejszych relacjach ze starszych religii.
https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Noe
  • 0



#59

Bohun.
  • Postów: 229
  • Tematów: 1
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Jak dom to taki trochę przydługawy by wyszedł, łódź zresztą też.

Załóżmy że to jest jednak łódź - co ona tam robi, jak się tam znalazła? Czy jest możliwe że należała do kogoś, będącego pierwowzorem eposu o Gilgameszu, historii o Arce Noego etc.? Jeśli tak to dlaczego nieuzasadnionym jest twierdzenie że jest to Arka Noego?

Idziesz po linii najmniejszego oporu...


  • 0

#60

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

W artykule jest napisane, że to ma długość około 120 metrów. Ale na tych dwóch niewyraźnych zdjęciach tego nie widać. Wydaje mi się, że ktoś podał taki wymiar żeby pasowało do opisu z biblii, gdzie jest mowa, że arka miała 300 łokci czyli jakieś 130m.

Na tych stronach twierdzą, ze to znalezisko jest fejkiem, że te zdjęcia z wnętrza arki są robione w innym miejscu. Że wzięto jakieś stare belki z okolic morza czarnego i umieścili je w okolicach tej góry Ararat.

https://ancientpatri...raudulent-hoax/

https://noahsfloodno.../randall-price/


  • 0




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych