Skocz do zawartości


Zdjęcie

Smoleńsk - zamach czy wypadek? - Lista pytań


311 odpowiedzi w tym temacie

Ankieta: Czy uważasz, że tragedia w Smoleńsku to był zamach? (337 użytkowników oddało głos)

Czy uważasz, że tragedia w Smoleńsku to był zamach?

  1. Głosowano TAK (171 głosów [50.74%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 50.74%

  2. Głosowano NIE (166 głosów [49.26%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 49.26%

Głosuj Goście nie mogą oddawać głosów

#1

:::P:::i:::S:::.
  • Postów: 106
  • Tematów: 1
  • Płeć:Nieokreślona
Reputacja Nieszczególna
Reputacja

Napisano

Witam.
Na początku zapraszam do głosowania w ankiecie. Zobaczmy jak procentowo przedstawia się opinia Polaków o 10. kwietnia 2010.
Poniżej przedstawiam listę pytań, na które nie nikt nie udzielił i nie ma zamiaru udzielać odpowiedzi.
Zapraszam do dyskusji. Jakie wy macie pytania? A może macie stuprocentowe odpowiedzi na któreś z pytań z mojej listy, to wtedy zostanie ono usunięte z listy.

************************************************************************
************************************************************************

01. DLACZEGO NIKT W MEDIACH NIE WYMÓWIŁ SŁOWA "ZAMACH" mimo że tragedia miała miejsce w kraju w którym co pół roku w telewizji mówi się o zamachu terrorystycznym?
02. Dlaczego w jednym samolocie leciało jednocześnie tyle ważnych osobistości?
03. Dlaczego nie leciał nikt ważny z obozu rządzącego?
04. Dlaczego mówiono o 4 próbach lądowania skoro potem się okazało, że było tylko jedno?
05. Czy Polacy mieli dokładny wgląd w przebieg remontu Tupolewa o numerze 101 w Samarze?
06. Czy Rosjanie są w stanie wywołać sztuczną mgłę na dużą skalę?
07. Dlaczego pilot został oskarżony o błąd niemal od razu po katasrofie mimo, że polscy eksperci wykluczają jednogłośnie taką opcje?
08. Dlaczek pracowni wieży twierdził, że prawdopodobnie Polscy piloci znali słabo rosyjski skoro wiadomo, że to nieprawda i że rozmawiali w 3 językach?
09. USUNIĘTO (pytanie trafiło na listę usuniętych, która jest na dole tego posta)
10. USUNIĘTO (pytanie trafiło na listę usuniętych, która jest na dole tego posta)
11. Dlaczego nie widać na filmach akcji ratowniczych i karetek?
12. Czy ciała ofiar napewno były na miejscu katastrofy?
13. Czy doszło do wybuchu w powietrzu?
14. Dlaczego od razu mówiono, że samolot uderzył w wieżę, skoro na zdjęciach widać, ze wieża jest cała?
15. Dlaczego samolot nie znajdował się na osi pasa startowego nawet jeszcze przed tym jak uderzył w drzewo i skręcił w lewo?
16. Jak to się stało, że samolot z dziennikarzami wylądował bezproblemowo?
17. Czy mgła, którą widać na filmach kilka minut po katastrofie była na tyle duża, aby nie wcelować w pas startowy oraz nie widzieć na jakiej wysokości jest samolot?
18. Dlaczego kilka minut po katastrofie Rosjanie wielokrotnie strzelali?
19. Czy broń, z której strzelano to był rosyjski Macarov?
20. Czy kłotnie premiera i prezydenta trwające od kilku m-cy odnośnie tego kto z kim ma latać to celowa zagrywka w wyniku, której Tusk i Kaczyński polecieli osobno?
21. Dlaczego samolot uległ tak wielkim zniszczeniom, skoro eksperci nieoficjalnie mówią, że wybuch paliwa nie mógł zrobić takich zniszczeń.
22. Dlaczego jest ogromna rozbieżność świadków odnośnie ilości wybuchów? Mówiono o 1, 2, a nawet kilku wybuchach.
23. Dlaczego dyrektor departamentu wschodniego z MSZ zadzwonił tuż po katastrofie do R.Sikorskiego i mówił, że samolot się rozbił, ale nie było wybuchu?
24. Dlaczego analiza materiału z czarnych skrzynek, jak i identyfikacja ciał odbywa się w Moskwie a nie w Polsce?
25. Dlaczego wiadomym było, że wszyscy zginęli już pół godziny po katastrofie, skoro służby ratunkowe w zasadzie jeszcze tam nie dotarły?
26. Czy samolot po spadaniu ślizgowym z małej wysokości i po wybuchu paliwa miał prawo rozlecieć się na drobne kawałki?
27. Dlaczego ciało Prezydenta zidentyfikowano od razu, zaś ciało Pierwszej Damy rozpoznano dopiero po szczegółach typu obrączka ślubna? Siedzieli obok siebie.
28. Dlaczego nie dokonano sekcji zwłok, która jednoznacznie ustaliłaby zamach (gaz, związki chemiczne po wybuchu bomby, kula w ciele ofiary)?
29. Dlaczego media bezczelnie zwalają winę na prezydenta jakoby miał naciskać na pilota skoro nie ma i nie będzie na to dowodów?
30. Dlaczego lista pasażerów krążyła swobodnie w sieci przez cały tydzień przed tragedią?
31. Dlaczego wszystkie dokumenty dotyczące WSI, także komisji ds. służb specjalnych czy byłych agentów SB zostały przejęte ok. 2 godz. po informacji o katastrofie?
32. Dlaczego nastąpiło przeszukanie warszawskiego mieszkania ś.p. Wassermana?
33. Czy w Gruzji w 2008 roku nastąpił pierwszy nieudany zamach na naszego prezydenta?
34. Czy na pokładzie był tzw pilot-lider, którego wysłał tam Departament Transportu Lotniczego Rosji?
35. Dlaczego na filmie z katastrofy w Lesie Kabackim widać spalone ciała, oderwane kończyny, krew, ubrania, buty, a tutaj nie widać zupełnie nic?
36. Co się stało z dziadkiem z filmu, który trwa 1:24 i tymi, którym udało się sfilmować cokolwiek tuż po katastrofie?
37. Dlaczego zabrano dodatkowy sprzęt nawigacyjny sprowadzony w środę gdy lądował Putin i Tusk?
38. Dlaczego, niektórzy twierdzą, że samolot uderzył jednocześnie w dwa elementy oddalone od siebie o 50 m skoro rozpiętość skrzydeł wynosi 37 m?
39. Kto wymyślił brednię, że rosyjski kontroler nie bardzo orientował się, w jakim systemie należy podawać wartości ciśnienia atmosferycznego na lotnisku w Smoleńsku?
40. Dlaczego podano, że katastrofę przeżyło 3 osoby? Może jakiś świadek coś widział.
41. Kogo lub co widać w czasie 0:40-0:44 w słynnym już amatorskim filmie, który trwa 1:24?
42. Kogo lub co widać w oddali w czasie 1:13 w słynnym już amatorskim filmie, który trwa 1:24?
43. Kto lub co przebiega za drzewami w czasie 0:09-0:11 w słynnym już amatorskim filmie, który trwa 1:24?
44. Kto i do kogo wypowiedział słowa "Patrz mu w oczy" w czasie 0:18 w słynnym już amatorskim filmie, który trwa 1:24?
45. Kto i do kogo wypowiedział słowa "Uspokój się" w czasie 0:12 oraz 0:21 w słynnym już amatorskim filmie, który trwa 1:24?
46. Kto i do kogo wypowiedział słowa "Patrz mu w oczy" w czasie 0:16 w słynnym już amatorskim filmie, który trwa 1:24?
47. Kto i do kogo wypowiedział słowa "Jezusie, Jak możecie" w czasie 0:28-0:32 w słynnym już amatorskim filmie, który trwa 1:24?
48. Kto i do kogo wypowiedział słowa "Dawaj tuda paskuda" w czasie 0:48 w słynnym już amatorskim filmie, który trwa 1:24?
49. Kto i do kogo wypowiedział słowa "nie zabijajcie nas" w czasie 0:50 w słynnym już amatorskim filmie, który trwa 1:24?
50. Kto i do kogo wypowiedział słowa "żyje" w czasie 0:54 w słynnym już amatorskim filmie, który trwa 1:24?
51. Dlaczego słychać przeładowanie broni w czasie 0:55 w słynnym już amatorskim filmie, który trwa 1:24?
52. Kto i do kogo wypowiedział słowa "Ni chu** sybir/siebia" w czasie 1:00 w słynnym już amatorskim filmie, który trwa 1:24?
53. Kto śmieje się w czasie 1:07 w słynnym już amatorskim filmie, który trwa 1:24?
54. Kto i do kogo wypowiedział słowa "Ja Wam dam Kurwa!" w czasie 1:12 w słynnym już amatorskim filmie, który trwa 1:24?
55. Kto i do kogo wypowiedział słowa "zmiana planów" w czasie 1:13 w słynnym już amatorskim filmie, który trwa 1:24?
56. Kto i do kogo dwukrotnie wypowiedział słowa "za c**** wam się nie uda" w słynnym już amatorskim filmie, który trwa 1:24?
57. Kto i do kogo wypowiedział słowa "To wszystko / To koniec" w słynnym już amatorskim filmie, który trwa 1:24?
58. Dlaczego Rosjanie emitują film z internetu ze zmienionym głosem, a dokładniej z wyciętym dźwiękiem strzałów?


************************************************************************

59. Dlaczego grupy nie rozdzielono na 2 samoloty? Część osób z tragicznego samolotu mogła polecieć wcześniej razem z dziennikarzami a część dziennikarzy w samolocie prezydenckim.
60. Czy rzeczywiście wszyscy którzy zginęli musieli koniecznie lecieć na uroczystość?
61. Ponoć dla lotnisku nikt nie czekał na prezydenta. Gdzie Ci nasi przyjeciele? Gdzie był nasz kochany Putin ze swoim giermkiem Miedwiedewem?
62. Dlaczego tuż po tragedii widziano jak ktoś wkręca żarówki na pasie startowym?
63. Dlaczego prawcownik lotniska twierdzi, że samolot rozerwał się w powietrzu?
64. Dlaczego nie wypowiada się ambasador Polski skoro był na lotnisku miejscu w którym powinien wszystko widzieć bardzo dokładnie?
65. Dlaczego polski dziennikarz najpierw twierdził, że widział jak kilku ludzi tuż po katastrofie wyprowadziło kogoś z wieży, a potem już o tym nie wspominał?

************************************************************************
************************************************************************

LISTA USUNIĘTYCH PYTAŃ:

09. Dlaczego na filmach amatorskich nie widać krwi, szczątków ciał, ubrań, butów?
POWÓD: pytanie było bardzo podobne do pytania 35.
10. Dlaczego nie zidentyfikowano ciał pilotów skoro widać na filmach, że kokpit zachował się w dobrym stanie?
POWÓD: Część samolotu z filmu to najwyraźniej jego tył.

************************************************************************
************************************************************************


Jak wiele osób na pewno zauważyło jestem przekonany, że wydarzenia ze Smoleńska to nie przypadek. Najbardziej dobija mnie fakt, że media milczą i nic nie mówią nawet o możliwości zamachu. Nikt nawet nie powie, że możliwość zamachu jest wykluczona. Jeśli ktoś może odpowiedzieć na któreś z pytań to zapraszam do dyskusji.

Moderator forum obiecał, że w miarę na bieżąco będzie uaktualniał listę pytań, usuwał te na które znana jest odpowiedź lub dodawał nowe, te które podacie. Z góry mu dziękuję.

Ja przedstawiłem 58 pytań (są one odgrodzone od pozostałych przerwą), ale nie znaczy że te 58 pytań są wymyślone tylko przeze mnie. Większość pytań zebrałem czytając opinie internautów np. na tym forum - temat: Tajemnica Samolotu 101 - Czy Smoleńsk to polskie Dallas? Więc proszę skoncentrować się na pytaniach i odpowiedziach, a nie na osobistych zatargach ze mną.

Użytkownik :::P:::i:::S::: edytował ten post 16.04.2010 - 22:51

  • 2

#2

Aquila.

    LEGATVS PROPRAETOR

  • Postów: 3221
  • Tematów: 33
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

1. BO NIE BYŁO POWODU ABY TAK POWIEDZIEĆ.
2. Bo jesteśmy biedni a drugi samolot był w naprawie.
3. Bo byli wcześniej?
4. Chaos medialny, typowy przy przekawywaniu informacji o ważnych wydarzeniach podczas gdy reporterzy sami posiadająjedynie strzępki informacji.
7. bo wszystko na to wskazywało.
9. Chciałbyś sobie pooglądać, co nie?
11. Ja widziałem.

Przeczytałem pytanie 12 i daruję sobie dalsze pisanie.
  • 0



#3

Palmæro.

    Anty-lewak

  • Postów: 303
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

http://www.paranormalne.pl/index.php?showtopic=23340

LISTA PYTAŃ:
01. DLACZEGO NIKT W MEDIACH NIE WYMÓWIŁ SŁOWA "ZAMACH"?
02. Dlaczego w jednym samolocie leciało jednocześnie tyle ważnych osobistości?
03. Dlaczego nie leciał nikt ważny z obozu rządzącego?
04. Dlaczego mówiono o 4 próbach lądowania skoro potem się okazało, że było tylko jedno?
05. Czy Polacy mieli dokładny wgląd w przebieg remontu Tupolewa o numerze 101 w Samarze?
06. Czy Rosjanie są w stanie wywołać sztuczną mgłę na dużą skalę?
07. Dlaczego pilot został oskarżony o błąd niemal od razu po katasrofie mimo, że polscy eksperci wykluczają jednogłośnie taką opcje?
08. Dlaczek pracowni wieży twierdził, że prawdopodobnie Polscy piloci znali słabo rosyjski skoro wiadomo, że to nieprawda i że rozmawiali w 3 językach?
09. Dlaczego na filmach amatorskich nie widać krwi, szczątków ciał, ubrań, butów?
10. Dlaczego nie zidentyfikowano ciał pilotów skoro widać na filmach, że kokpit zachował się w dobrym stanie?

...reszta pytań w linku
Zapraszam do ankiety i dyskusji


01. Bo po co siać niepotwierdzone (i z bardzo małymi szansami na potwierdzenie) plotki
02. Z oszczędności
03. Bo delegacja rządowa była tam wcześniej
04. Najprawdopodobniej z zeznań świadków - świadkowie najprawdopodobniej okrążenia wokół lotniska traktowali jako próbę lądowania
05. Nie wiem
06. Jest to możliwe... nie zaprzeczam
07. Bo wydawała się to najbardziej logiczna opcja - pilot nie zgłaszał problemów technicznych
08. Nie wiem
09. Może po prostu nie ma ich w tym miejscu - prawdopodobnie większość wciąż znajduje się w kadłubie
10. To nie jest kokpit...
  • 2

#4

:::P:::i:::S:::.
  • Postów: 106
  • Tematów: 1
  • Płeć:Nieokreślona
Reputacja Nieszczególna
Reputacja

Napisano

1. BO NIE BYŁO POWODU ABY TAK POWIEDZIEĆ.
2. Bo jesteśmy biedni a drugi samolot był w naprawie.
3. Bo byli wcześniej?
4. Chaos medialny, typowy przy przekawywaniu informacji o ważnych wydarzeniach podczas gdy reporterzy sami posiadająjedynie strzępki informacji.
7. bo wszystko na to wskazywało.
9. Chciałbyś sobie pooglądać, co nie?
11. Ja widziałem.

Przeczytałem pytanie 12 i daruję sobie dalsze pisanie.


1.To dlaczego w każdej innej katastrofie w cywilizowanych krajach bierze sie pod uwage zamach a Rosji nie?
2.Skoro jesteśmy tacy biedni to nich by część ludzi jechała pociągiem lub autem. Przez Białoruść leci autostrada chyba z tego co widzę na mapie. Więc jaki problem dojechać do granicy, wbić sie na autostrade i płynąć nią pod samą Rosję
3.Schetyna nie był, wiele osób ważnych nie było. No ale lepiej pchnąć do samolotu w ostatniej chwili Dolniaka zamiast Schetyny.
4.Nie wiem czy chaos. Jakby nad twoją chatą przeleciał 4 razy samolot w krótkim czasie to nie zastanawiałbyś się nad liczbą przelotów bo samolot to nie zastanawiałbyś się nad liczbą tych przelotów bo samolot to nie auto.
7.Co wskazywało? To że Ruski tak powiedzieli? Że mylili liczbę przelotów, że twierdzili że rozmawiali tylko po rosyjsku co potem okazało się bzdurą? Najlepiej zwalić winę na pilota bo nie żyje
9.Filmy z lasu Kabackiego ukazują jak wygląda miejsce po rozbiciu się samolotu. To tutaj to jakaś kpina. Montażysta TVP myślał że to był pusty samolot bo nie było nic co wskazywałoby że jest inaczej.
11. Jasne, karetki zaparkowały pod skrzydłem samolotu. Tam była tylko straż pożarna a potem przyjechały trumny. Skąd wiedzieli w sobotę rano że wszyscy nie żyją skoro dopiero w środę wydobyli ciała z pod kadłuba samolotu
  • 1

#5

:::P:::i:::S:::.
  • Postów: 106
  • Tematów: 1
  • Płeć:Nieokreślona
Reputacja Nieszczególna
Reputacja

Napisano


http://www.paranorma...showtopic=23340

LISTA PYTAŃ:
01. DLACZEGO NIKT W MEDIACH NIE WYMÓWIŁ SŁOWA "ZAMACH"?
02. Dlaczego w jednym samolocie leciało jednocześnie tyle ważnych osobistości?
03. Dlaczego nie leciał nikt ważny z obozu rządzącego?
04. Dlaczego mówiono o 4 próbach lądowania skoro potem się okazało, że było tylko jedno?
05. Czy Polacy mieli dokładny wgląd w przebieg remontu Tupolewa o numerze 101 w Samarze?
06. Czy Rosjanie są w stanie wywołać sztuczną mgłę na dużą skalę?
07. Dlaczego pilot został oskarżony o błąd niemal od razu po katasrofie mimo, że polscy eksperci wykluczają jednogłośnie taką opcje?
08. Dlaczek pracowni wieży twierdził, że prawdopodobnie Polscy piloci znali słabo rosyjski skoro wiadomo, że to nieprawda i że rozmawiali w 3 językach?
09. Dlaczego na filmach amatorskich nie widać krwi, szczątków ciał, ubrań, butów?
10. Dlaczego nie zidentyfikowano ciał pilotów skoro widać na filmach, że kokpit zachował się w dobrym stanie?

...reszta pytań w linku
Zapraszam do ankiety i dyskusji


01. Bo po co siać niepotwierdzone (i z bardzo małymi szansami na potwierdzenie) plotki
02. Z oszczędności
03. Bo delegacja rządowa była tam wcześniej
04. Najprawdopodobniej z zeznań świadków - świadkowie najprawdopodobniej okrążenia wokół lotniska traktowali jako próbę lądowania
05. Nie wiem
06. Jest to możliwe... nie zaprzeczam
07. Bo wydawała się to najbardziej logiczna opcja - pilot nie zgłaszał problemów technicznych
08. Nie wiem
09. Może po prostu nie ma ich w tym miejscu - prawdopodobnie większość wciąż znajduje się w kadłubie
10. To nie jest kokpit...


Podałem link w którym jest osobny temat, pytań mam 58
Więc proszę tam podawać swoje opinie

1.To dlaczego w każdej innej katastrofie w cywilizowanych krajach bierze sie pod uwage zamach a Rosji nie?
2.Skoro jesteśmy tacy oszczędni to niech by część ludzi jechała pociągiem lub autem. Przez Białoruść leci autostrada chyba z tego co widzę na mapie. Więc jaki problem dojechać do granicy, wbić sie na autostrade i płynąć nią pod samą Rosję
3.Schetyna nie był, wiele osób ważnych nie było. No ale lepiej pchnąć do samolotu w ostatniej chwili Dolniaka zamiast Schetyny.
4.Nie wiem czy chaos. Jakby nad twoją chatą przeleciał 4 razy samolot w krótkim czasie to nie zastanawiałbyś się nad liczbą przelotów bo samolot to nie zastanawiałbyś się nad liczbą tych przelotów bo samolot to nie auto.
5. A kto wie i kto odpowie?
7.Co wskazywało? To że Ruski tak powiedzieli? Że mylili liczbę przelotów, że twierdzili że rozmawiali tylko po rosyjsku co potem okazało się bzdurą? Najlepiej zwalić winę na pilota bo nie żyje
9.Filmy z lasu Kabackiego ukazują jak wygląda miejsce po rozbiciu się samolotu. To tutaj to jakaś kpina. Montażysta TVP myślał że to był pusty samolot bo nie było nic co wskazywałoby że jest inaczej. Po drugie kokpit był rozwalony na strzępy bo był wybuch paliwa. Gdzie te strzępy?
11. Cholera wie co to jest. Na zdjeciu tupolewa widac ze elementy pomalowane czerwoną farbą są z przodu samolot a tył jest cały biały a na zdjeciu to cos o czym dyskutujemy jest pomalowane czerwoną farbą
  • 0

#6

Ana Mert.
  • Postów: 2348
  • Tematów: 19
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

04. Dlaczego mówiono o 4 próbach lądowania skoro potem się okazało, że było tylko jedno?

Samolot wykonał 4 okrążenia prawdopodobnie w celu zaznajomienia się z terenem lub przeczekania mgły a ponieważ leciał zbyt nisko świadkom mogło wydawać się, że są to próby lądowania.

10. Dlaczego nie zidentyfikowano ciał pilotów skoro widać na filmach, że kokpit zachował się w dobrym stanie?

Podobno to nie jest kokpit tylko tylna część samolotu - ale ja się tam nie znam.

16. Jak to się stało, że samolot z dziennikarzami wylądował bezproblemowo?

Lecieli wcześniej.

17. Czy mgła, którą widać na filmach kilka minut po katastrofie była na tyle duża, aby nie wcelować w pas startowy oraz nie widzieć na jakiej wysokości jest samolot?

Biorąc pod uwagę prędkość samolotu i to, że wyżej mgła mogła być gęstsza myślę, że to możliwe.

24. Dlaczego analiza materiału z czarnych skrzynek, jak i identyfikacja ciał odbywa się w Moskwie a nie w Polsce?

Tak się przyjęło, że śledztwo prowadzi państwo-gospodarz.

41. Kogo lub co widać w czasie 0:40-0:44 w słynnym już amatorskim filmie, który trwa 1:24?

Gałąź. Zaznaczyłam ją na filmiku kilka sekund wcześniej gdy była wyraźnie widoczna: http://img512.images.../5227/galaz.jpg. Wystarczy prześledzić jej ruch.


Od siebie dodam jeszcze:

59. Dlaczego grupy nie rozdzielono na 2 samoloty? Część osób z tragicznego samolotu mogła polecieć wcześniej razem z dziennikarzami a część dziennikarzy w samolocie prezydenckim.
60. Czy rzeczywiście wszyscy którzy zginęli musieli koniecznie lecieć na uroczystość?

Użytkownik Ana Mert edytował ten post 15.04.2010 - 20:28

  • 0



#7

Hunter.
  • Postów: 302
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

To może ja tak w geście solidarności z Aquilą też odpowiem na kilka z tych pytań, chociaż wszystkie z nich są pozbawione sensu. Irytujące jest to, że konstruktorzy teorii spiskowych nawet wobec śmierci starają się szukać dziury w całym, mówiąc delikatnie. Dla mnie osobiście to jest zwyczajnie niesmaczne.

11. Dlaczego nie widać na filmach akcji ratowniczych i karetek?
Z tego co wiem to filmy amatorskie powstały w pierwszych minutach katastrofy, trudno więc o tak szybką reakcję jednostek ratowniczych. Zresztą nagrania dziennikarzy pokazują akcję ratowniczą, czy raczej gaśniczą.

29. Dlaczego media bezczelnie zwalają winę na prezydenta jakoby miał naciskać na pilota skoro nie ma i nie będzie na to dowodów?
Nie wiem czemu, ale większośc ludzi wyobraża sobie te słynne "media" jak jeden organizm, który manipuluje społeczeństwem. Przecież tymi dziennikarzami, korespondentami itd. są LUDZIE z krwi i kości. Czy wyobrażacie sobie, że np. pan Durczok manipuluje wiadomościami w celu świadomej dezinformacji widzów? Dla mnie są to zarzuty zupełnie bezpodstawne i kłocące się z logicznym mysleniem. Coś w stylu "my" i "wy". To chyba spuścizna z poprzedniego systemu.

18. Dlaczego kilka minut po katastrofie Rosjanie wielokrotnie strzelali?
Dlaczego zakłada się, że Rosjanie? Jest mnóstwo odpowiedzi, może to amunicja wybuchająca pod wpływem temperatury albo poprostu odgłosy palącego się wraku? Nie wiem bo nie znam się na tym i nie mam zamiaru przekraczać swoich kompetencji. Skoro bada to prokuratura to pozwólmy jej działać.
  • 0

#8

Palmæro.

    Anty-lewak

  • Postów: 303
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

01. Bo po co siać niepotwierdzone (i z bardzo małymi szansami na potwierdzenie) plotki. Nie ma żadnego powodu na to żeby o tym mowić
02. Z oszczędności
03. Bo delegacja rządowa była tam wcześniej
04. Najprawdopodobniej z zeznań świadków - świadkowie najprawdopodobniej okrążenia wokół lotniska traktowali jako próbę lądowania
05. Nie wiem
06. Może? jest to chyba wykonalne...
07. Bo wydawała się to najbardziej logiczna opcja - pilot nie zgłaszał problemów technicznych
08. Nie wiem
09. Może po prostu nie ma ich w tym miejscu - prawdopodobnie większość wciąż znajduje się w kadłubie
10. To nie jest kokpit...
11. Bo zanim przyjechały wojsko przegoniło gapiów
12. A gdzie miały być?
13. Nie
14. Błędne zeznania świadków etc. normalne... chaos jak po każdej katastrofie
15. Z powodu błędu pilota? mgły?
16. Możliwe że warunki wtedy były lepsze... nie wiem
17. To jest widok z ziemi... parę metrów nad mgła mogła być trochę większa
18. Odganiali gapiów i szabrowników
19. Bardzo możliwe
20. Nie będę komentował
21. Ale wybuch paliwa + uderzenie w ziemię już tak
22. Jak zawsze... nic nowego
23. Zapytaj go
24. Już ktoś o tym pisał... bo tam rozbił się samolot i w związku z tym śledztwo prowadzą tamtejsze służby
25. Dotarły...
26. Miał
27. Z różnych powodów... fizyka, wydarzenie losowe... ciężko powiedzieć
28. Nie wiem czy dokonano czy nie... nie skomentuję... chociaż wydaje mi się że podczas identyfikacji ciężko było by nie zobaczyć śladu po kulach
29. Bo tak było w przeszłości
30. Krążyła? nic o tym nie wiem
31. ?
32. ?
33. mam coraz mniejszą cierpliwość... ale dotrwam do końca
34. Wszystko wskazuje na to że nie
35. Powtórzone pytanie j/w
36. A co się miało stać? żyje sobie gdzieś tam dalej
37. To mógł być - przyznaję - jeden z błędów po stronie Rosyjskiej
38. nie wiem... nie skomentuję
39. nie znam ;p
40. chaos i niepewne informacje z niepewnych źródeł parę minut po katastrofie
41. drzewa? gałązki? artefakty powstałe w wyniku kompresji wideo?
42. j/w
43. j/w
resztę pominę bo już nie mam siły ;p
  • 0

#9

mortyr.
  • Postów: 1171
  • Tematów: 46
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

International terrorists from FSB Russia murdered Polish President with EMP

Międzynarodowi terroryści z FSB (byłe KGB) zamordowali polskiego prezydenta przy pomocy EMP (impuls elektromagnetyczny)

The Romanian Global News was the only outlet of the Rumanian media which reported about the attack of international terrorists from the FSB Russia against the plane of the Polish President in Smolensk, in which the whole Polish elite had been exterminated. The Rumanian agency cites its sources in the security structures of the NATO. The report has not been officially confirmed yet, but increasing evidence testifies that the Russians really eliminated the leadership of Poland in the most brutal crime of this century.

The opportunity was unique for Russia. Russia never had so many enemies seated in one plane over its territory or near a military base equipped with electronic and electromagnetic weapons systems. It was an opportunity that former KGB agent Vladimir Putin could not miss.

To murder enemies was the ABC of philosophy for security services in the Czarist Russia, which remains intact until now. For the FSB, GRU, SVR and for all other Russian secret services it was just a routine operation, which they call in technical terms "the annihilation of anti-Russian political and military leaders of an enemy country."

The Russian claim of a "human error" and other Russian disinformation campaigns can not conceal the fact of a sudden and total failure of all the equipment on board the plane and free the Russians of suspicions that they destroyed the plane in a terrorist attack.

It is a crime that Moscow would have to pay for many years ahead. The Russian state terrorists initially wanted to eliminate the President and his brother, a former Prime Minister Jaroslaw Kaczynski. He didn't board the death plane only by chance, his mother was ill.

Jaroslaw Kaczynski is likely to be the next president of Poland.

Actually, informed people can not be fooled by the Russian disinformation campaign launched after the tragedy, indirectly confirming suspicions disclosed by the Romanian Global News.

The Rumanian Evenimentul Zilei B1 TV aired a program about the tragedy with Caesar Osiceanu as moderator. The Russian version of events contradicts the information received by the Romanian Global News, the program reported.

In its turn, the Polish media is now more concerned with funerals of politicians exterminated by the Russians in the plane crash rather than starting to ask questions and get uneasy.

"A preliminary analysis of the conversations indicate that the 26-year old plane was in good working condition, writes the news.pl.

Initially, the media speculated that the tragedy could have been caused by a poor state of the Russian-made Polish plane, noting that in the past 40 years, 60 such planes crashed. Six of them crashed in the last five years. The head of the production team at the Tupolev plant Alexei Gusev said the aircraft was recently refurbished and its engines were repaired.

The traffic controllers at the airport of Smolensk presumably advised the Polish pilot not to land, warning that a dense fog reduced visibility.

They suggested to the pilots to try to land in the airport of Minsk or Moscow. The Chief Pilot, Arkadiusz Protasiuk, presumably ignored the advice of the Russian controllers and decided to land in the airport in Smolensk. He presumably tried it four times

A colleague of the now dead pilot, Tomasz Pietrzak, who flew several times such Russian planes, said there is no evidence so far that Protasiuk really tried four times to land in Smolensk.

The crash of the Polish President's plane which caused the death of all 96 passengers is absolutely inexplicable because of the sophisticated electronic equipment on board and experienced pilots.

Sources in the Polish Ministry of Defense in Warsaw reported exclusively to the Romanian Global News that Russian military carried out experiments in the past with electromagnetic weapons on its military base in the area of the military airfield where the plane of the Polish president tried to land.

In 2008, Moscow said it had created the most powerful electromagnetic weapon of all time, known as the EMP (electromagnetic pulse), the Russian paper Pravda reported.

"The immense power of billions of watts is being generated, and the weapon is of extremely small size. The innovation is that electromagnetic pulses emitted by the new weapon is much shorter, but extremely powerful, "said Gennady Mesyats, the Vice President of the Russian Academy of Science and director of the Lebedev Physics Institute.

"Such small weapon has never been created in the past and yet it is extremely powerful. . There were similar devices, made during the Cold War, but their size was huge. Our device is at least 10 times more powerful than any weapon created abroad," said Mikhail Yaladin, a scientist credited with the development of the electromagnetic super weapon.

Any electronic equipment fails to operate in the near of the electromagnetic device, when the generator is running. The device was shown in Yekaterinburg. According to Russian military scientists, it produces results similar to a lightning stroke or a nuclear explosion. The weapon was called Nika, after the Greek goddess of victory.

A weapon of this type can interfere with electronic equipment and engines of any aircraft, Polish military sources said to the Romanian Global News. It is very difficult to detect it because of a short period of the use of the electromagnetic beam.

Kaczynski brothers were among the strongest defenders Polish national interests, both from Moscow and from Germany and Brussels.

Under their leadership, one of the largest Russian spy networks has been destroyed by the Polish military counterintelligence. This is one of the hardest blows that Moscow has ever got in the NATO area.

The Rumanian news agency is not the only one who distrusts the Russians.

"Israeli" media outlets do not trust the official Russian version about the causes of the plane crash near Smolensk as well, the Rumanian Global News says. Some of them are inclined to see a Kremlin-style murder in this incident, reports the izrus.co.il.

Many analyst believe that the tragedy was staged by the Kremlin, which hated Kaczynski, because of his anti-Russian stance.

On April 10, the first "Israeli" TV channel as well as the second one mentioned a possible involvement of Putin in the death of the Polish president.

Next day, on April 11, doubts were expressed in the print media.

"The Poles can hardly believe that all political and military leadership disappeared as a result of an accident caused by a tragic set of circumstances, technical defects and a human factor", writes the Yediot Ahronot newspaper.

The Ha'aretz newspaper adds:" In the first hours after the accident, a possibility of a Russian involvement prevailed in the Polish media because of tense relations between Kaczynski and Putin.

The Maariv went further and titled its article "A smell of liquidation".

"Moscow has promised to investigate, Putin became the head of the investigation committee, but it is unlikely that the truth would be ever revealed,", the article says.

The NRG Web site says that "the accusation in a targeted Kremlin-style assassination will accompany the story in the coming year"

A leading political analyst, Attila Somfalvi wrote in the "Facebook" that "the Russians are now the main suspects".

On April 12, the newspaper Ha'aretz noted that Russian solidarity with Poland in the Smolensk tragedy is only meant to deceive the world.

Department of Monitoring
Kavkaz Center


http://kavkazcenter..../14/11842.shtml
  • 1

#10

:::P:::i:::S:::.
  • Postów: 106
  • Tematów: 1
  • Płeć:Nieokreślona
Reputacja Nieszczególna
Reputacja

Napisano

Skąd wiedzieli w sobotę rano że wszyscy nie żyją skoro dopiero w środę wydobyli ciała z pod kadłuba samolotu


No a zastanów się.


Wiele razy pokazywali w TV jak np wali się cały budynek lub wybucha kopalnia i ratownicy 2 tygodnie szukają żywych. tu niektóre elementy wbiły się w ziemię. Pod częściami samolotu leżały ciała. Szczątki były rozrzucone na dużym obszarze. Skąd kilku ratowników tak szybko stwierdziło ze wszyscy zabici

Te insynuacje pod adresem Rosji są niesmaczne...


Niesmaczna to jest chyba zupa twojej mamy
Te insynuaje jak mówisz są jak najbardziej normalną rzeczą, bo normalni ludzie chcą tylko odpowiedzi na kilka pytań
  • -1

#11

bart89.
  • Postów: 4
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Niesmaczna to jest chyba zupa twojej mamy
Te insynuaje jak mówisz są jak najbardziej normalną rzeczą, bo normalni ludzie chcą tylko odpowiedzi na kilka pytań


Przeprowadzili zamach po to, by cały świat dowiedział się prawdy o wydarzeniach w Katyniu 1940? "Kamerzystę" filmiku puścili wolno w świat, aby rozpropagował filmik z egzekucją? Ochłoń trochę i wróć jak wydobrzejesz.

PS

Nie lubię większości zup.
  • 1

#12

Aquila.

    LEGATVS PROPRAETOR

  • Postów: 3221
  • Tematów: 33
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

PiS (pominę te wielokropki) - samolot rozpada się na kawałki przy dość dużej prędkości, ciała rozpadają się na kawałki, nie ma praktycznie ani jednego nietkniętego trupa. Jeżeli ktoś jakimś cudem nie pozostał w jakimś dużym, zachowanym kawałku samolotu i przeżył, to po prostu zginął w dość brutalny, ale na szczęście błyskawiczny sposób.

A pytanie o to, czy aby na pewno nie przeżył ktoś przygnieciony kawałkiem samolotu, który to dźwig musi podnosić, pominę.
  • 0



#13

PaZi.
  • Postów: 933
  • Tematów: 4
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Wiele razy pokazywali w TV jak np wali się cały budynek lub wybucha kopalnia i ratownicy 2 tygodnie szukają żywych. tu niektóre elementy wbiły się w ziemię. Pod częściami samolotu leżały ciała. Szczątki były rozrzucone na dużym obszarze. Skąd kilku ratowników tak szybko stwierdziło ze wszyscy zabici


Słuchaj, z tego samolotu nie było co zbierać ani nikt się nie ruszał ani nie krzyczał to jak myślisz, dlaczego uznano że nikt nie przeżył? To tak jakby na w samochód stojący na środku przejazdy kolejowego uderzył pociąg z max prędkością. Jeśli samochód nie stał pod jakimś fartownym kątem i nikogo z samochodu nie katapultowało tak że leży kilka metrów dalej to też nie nad czym się zastanawiać tylko stweirdzieć że wszyscy zginęli, bo z samochodu został tylko metalowy łuk.

Rosja straciła bardzo dużo ze swojej dumy jeśli chodzi o kwestię katynia. Być może ta katastrofy była tylko punktem kulminacyjnym, ale na pewno jakby Rosjanie mogli to by nie przyznawali się do zbrodni katyńskiej.

@Paweł
Za 5 lat tak powiedzą. No plane haox pojawił się ok 2006 roku i wtedy NIKT nie brał tego na poważnie.

Pozdrawiam
  • 0

#14

Senpaii.
  • Postów: 2
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Leci sobie samolot z taką prędkością, jak podawano w mediach, 240 km/h, roztrzaskuje się o ziemię, paliwo wybucha, odległość pomiędzy różnymi częściami wynosi kilkadziesiąt metrów lub więcej. No tak, masz rację, duże prawdopodobieństwo, że ktoś przeżył.
  • 0

#15

BrainCollector.
  • Postów: 1825
  • Tematów: 101
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Przed chwilą znaczyłem ten filmik... Dość cicho miałem słuchawki ustawione ale strzały i komentarze operatora dobrze słyszałem... Boże, tylko wojny nam brakowało...
  • 0




 


Dodaj odpowiedź



  

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych