Skocz do zawartości


Zdjęcie

Zły scenariusz dla Rosji


5 odpowiedzi w tym temacie

#1

gree.
  • Postów: 8
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Teorie spiskowe są jak zwykle bardzo ciekawe. Ale proszę zwrócić uwagę na jedną rzecz. Cała ta katastrofa w Smoleńsku, niedaleko Katynia dla strony rosyjskiej jest bardzo niekorzystna. Gdyby nie doszło do katastrofy, gdyby odbyły się uroczystości w Katyniu, gdyby były przemowy, uroczystości te przeszłyby bez większego echa. Owszem, agencje odnotowałyby takie zdarzenie i jego polityczne echa. W Polsce byłoby o tym głośno, w Rosji już mniej, na zachodzie prawie w ogóle.Ale w obliczu katastrofy, świat zapyta co to jest Katyń, co się tam stało?. W świecie o Katyniu będzie dużo informacji. Wystarczy, że agencje poinformują, że właśnie tam w Katyniu, z zimną krwią zostali rozstrzelani polscy żołnierze . To nie przejdzie bez echa, w pamięci ludzi wyryje się informacja że Polski Prezydent zginął tam, gdzie byli zgładzeni polscy żołnierze. Że winę za to ponosi dyktatura Stalina. A ktoś zada pytanie, jak to się stało, że całą winą chcieli obarczyć hitlerowskie Niemcy?. Że tyle lat było to utrzymywane w tajemnicy. To jest najgorszy możliwy scenariusz dla Rosji. Rosja chciała , chce i będzie chcieć unikać pytań o Katyń. A teraz w związku z tą katastrofą, takiej możliwości nie ma. Nie da się przejść nad tym do porządku dziennego. W pewien sposób taka „lawina” zdarzeń już jest uruchomiona, tego nie da się w żaden sposób zatrzymać. Nie da się cofnąć. Według mnie paradoksalnie cała ta katastrofa, jest taką granicą, którą się przeszło, ale nie można się cofnąć. Rosja musi teraz podjąć temat Katynia i wyjaśnić sprawę do końca. Poczekajmy na ferowanie wyroków, jak będziemy mieć więcej danych. Nie oceniajmy ludzi, których już nie ma. Możemy być antagonistami, możemy dyskutować, ale myślę, ze teraz w takich dyskusjach, będziemy mieć szacunek wobec naszych przeciwników. Pamiętam, jak Papież zmarł, były marsze. Najbardziej utkwiło mi w pamięci to , że kibice się godzili, wspólnie się modlili, a potem dalej było, jak było. Może ofiara tych wszystkich, którzy zginęli coś nam da?
  • -1

#2

Stevie Wonder.
  • Postów: 146
  • Tematów: 4
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Myślę, że masz rację. W sumie nie dziwię się Rosjanom, że tak niechętnie mówią o Katyniu. Bo tu pojawiają się słowa, że mają przeprosić, niektórzy tego wręcz oczekują, pojawia się presja, a przecież to nie oni mordowali tylko ich ojcowie i dziadkowie. I w tym świetle też jest to niezbyt korzystne dla Rosjan. Bo ludzie naprawdę za to odpowiedzialni już w większości nie żyją, a odpowiedzialność spada na młodsze pokolenia.
  • 0

#3

Halley.
  • Postów: 316
  • Tematów: 5
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Wystarczy, że Rosja powie : "tak, to u nas towarzysz Stalin dokonał tego haniebnego dzieła i dzisiaj przepraszamy za to." I świat powie oto wielka Rosja, która potrafi przyznać się do swoich błędów. I na tym koniec. W moim odczuciu Rosja wyjdzie z tego nie tylko obronna ręką ale również na plusie!
  • 0

#4

Bierdol.
  • Postów: 385
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Litości. Gorbaczow przyznał, że zbrodnia katyńska jest dziełem Rosjan, Jelcyn za to przepraszał...
Co według Ciebie znaczyć powinno "Wystarczy, że Rosja powie.." ? Codzienne poranne ogłoszenie w rosyjskich mediach i tak do końca świata ? Dzień w dzień ?
Jakąż my mamy krótką pamięć. A może to nie o pamięć chodzi tylko o naszą próżność i skłonność do martyrologii ?

Użytkownik Bierdol edytował ten post 13.04.2010 - 14:58

  • 2

#5 Gość_Burnago

Gość_Burnago.
  • Tematów: 0

Napisano

Temat został przeniesiony z Człowiek i Planeta > Wydarzenia do nowego działu poświęconego katastrofie w Smoleńsku.
  • 0

#6

Serail.
  • Postów: 428
  • Tematów: 52
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 26
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Minęło już kilka ładnych miesięcy od czasu smoleńskiej katastrofy i wiecie co? Oglądając wieczorny serwis informacyjny CNN nie usłyszałem prezentera mówiącego:
- A teraz, zgodnie z tradycją, przypomnijmy, że Rosjanie podczas II WŚ wymordowali w Katyniu polskich oficerów. Tą informacją kończymy serwis. Dobranoc.
Chyba jednak nie sprawdziły się teorie niektórych userów VRP.
  • 0






Dodaj odpowiedź



  

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych