Skocz do zawartości


Zdjęcie

Tajemnica Samolotu 101


2351 odpowiedzi w tym temacie

#61

kapuchy.
  • Postów: 591
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano


poranne mgły w okresie wiosennym nie są we Wschodniej Europie niczym niezwykłym,


Poranne moze tak ale ta byla poludniowa , tam byla godzina 11, mgla pojawila sie nagle i po 1,5 godzinie juz jej nie bylo....



Analiza sytuacji meteo w Smoleńsku

(11.04/01:32) - Mgła obok piorunów jest najbardziej niebezpiecznym zjawiskiem atmosferycznym dla samolotów. Kiedy widoczność spada do kilkuset metrów, pilot może być zdany jedynie na systemy naprowadzania, którymi dysponują lotniska na których pilot zamierza wylądować. Najnowocześniejszymi radiowymi systemami nawigacyjnymi, pomagającymi lądować przy ograniczonej widzialności i niskim zachmurzeniu, dysponują jedynie największe porty lotnicze na świecie, takie jak w Nowym Jorku, Londynie czy Tokio. Małe lotniska, także wojskowe, takich systemów nie posiadają. Lotnisko w Smoleńsku jest położone wśród lasów w obniżeniu nad podmokłymi terenami nad brzegami Dniepru. Bardzo często pojawiają się tam lokalne mgły, które znacząco ograniczają widoczność. Wczoraj pogoda była tam wyjątkowo niesprzyjająca do lądowania samolotu. Mimo iż noc i wczesny poranek minęły pod znakiem pogodnego nieba i dobrej widoczności, to jednak dosłownie na 2 godziny, krótko po godzinie 8:00 zaczęło się chmurzyć. Pułap chmur o nazwie stratus, obniżył się do 100-200 metrów, podobna była także widoczność pozioma. Rejon Smoleńska znajduje się obecnie pod wpływem wyżu znad Skandynawii, między dwiema strefami opadów znad Polski i północno-zachodniej Rosji. Oznacza to, że przy braku opadów wiatr jest bardzo słaby, a wilgotność powietrza na tyle duża, że w godzinach porannych mogą się tam rozwijać mgły, które pojawiać się mogą tak szybko, jak znikać. Wczoraj mieliśmy właśnie taką sytuację, kiedy mgła pojawiła się niemal w ostatniej chwili, gdy samolot prezydencki przygotowywał się już do lądowania. W trakcie lotu z Warszawy do Smoleńska nad lotniskiem mgły nie było, a widoczność przekraczała 4 kilometry. Także po katastrofie, mgła utrzymywała się jedynie 1-2 godziny, poczym całkowicie ustąpiła, a w kolejnych godzinach zaczęły zanikać również chmury. Po południu niebo nad miejscem tragedii było już zupełnie wolne od chmur. Na wczorajszym zdjęciu satelitarnym, które zamieszczamy pod artykułem, widoczne są zanikające chmury i mgły, układające się w charakterystyczne fale. Mają one ograniczony zasięg kilkudziesięciu kilometrów i rozciągają się głównie na terenami leśnymi, wzdłuż brzegów Dniepru, od zachodnich krańców Rosji po wschodnie regiony Białorusi. Z meteorologicznego punktu widzenia to bardzo lokalne zjawisko. Niestety właśnie ta lokalność mgły, często doprowadza do katastrof lotniczych, kiedy piloci nie są w stanie naprowadzić maszyny na płytę lotniska i na przykład rozbijają się na polu lub na drzewach. Bardzo podobne zdjęcia satelitarne pochodzą także w miejsc innych wielkich katastrof lotniczych w historii. Bez względu na to czy winę ponosi pilot, pewne jest, że to mgła była główną przyczyną tragedii, ponieważ bez niej wydarzenia potoczyłyby się zupełnie inaczej. Poniżej zamieszczamy omawiane zdjęcie satelitarne. www.twojapogoda.pl

Dołączona grafika
  • 0

#62

Tropiciel.
  • Postów: 181
  • Tematów: 1
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Warto przeczytać - polecam!
http://zezorro.blogspot.com/

Również ciekawe info w poście 266: http://www.paranorma...ic=23267&st=255

Użytkownik Tropiciel edytował ten post 12.04.2010 - 20:43

  • 1

#63

wieslawo.
  • Postów: 682
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Panie Tropiciel, Pan jesteś zoofil i co? Powiesz że nie jesteś? To zgodnie z Twoją retoryką powiem Ci "no przecież wiadomo że będziesz zaprzeczał a co masz powiedzieć, przecież się nie przyznasz, od początku wiedziałem że powiesz nie" w ten sposób można oczernić każdego a jego próbę obrony można zawsze wepchnąć w teorie spiskowe i mataczenie w celu ukrycia prawdy

Użytkownik wieslawo edytował ten post 12.04.2010 - 21:42

  • 0

#64

Kasander.
  • Postów: 16
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

http://teoriespiskow...o-adriatyk.html


Nie wiem czy koleś który wydał ta ksiazke to jakis szaleniec..ale moze ktoś już zaczał walke aby nie dopuscic Polski do planów mocarstwowych...
W końcu jako jedyni mamy dodatni PKB w calej Europie,może nie wszystkim jest to na reke..A taka katastrofa moze zachwiac nasza gospodarka..

A i jeszcze jedno,ze strony ponizej, podobno wcale nie puścili Katynia wczoraj w TV rosyjskiej.
http://czarnowidz.sa...utku-zmaiast-te

Wyświetlono "Wyspę" Ługina - skąd inąd znakomity film, ale film o oświecenieu religijnym prawosławnego mnicha.

Poniżej mail z Rosji od znajomego

 

Dorogoj,
Vasil Ignatienko napisal do mnie maila z kondolencjami. Przesylam ci
fragment, byc moźe najciekawszy z tego listu (tlumaczenie slownikiem
internetowym przez Vasila, a wiec wybacz mu):

Jedyne źe gniewaĹlo mnie wczoraj, poinformowalo, źe w telewizji po
programie RTR "Wiesti" obiecali pokazac film "Katyn" czeka na show.
News
spiker oglaasza film "Katyn", ale zamiast pokazali reźyser Paul Lungin
"Wyspa".

Niezly hit.

Matwiej

 

Jeśli ma ktoś informację z Rosji niech potwierdzi.

Jeśli to prawda to cała łamigłówka propagandowa się układa.

Użytkownik Kasander edytował ten post 12.04.2010 - 21:59

  • 0

#65

Tropiciel.
  • Postów: 181
  • Tematów: 1
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Panie Tropiciel, Pan jesteś zoofil i co? Powiesz że nie jesteś? To zgodnie z Twoją retoryką powiem Ci "no przecież wiadomo że będziesz zaprzeczał a co masz powiedzieć, przecież się nie przyznasz, od początku wiedziałem że powiesz nie" w ten sposób można oczernić każdego a jego próbę obrony można zawsze wepchnąć w teorie spiskowe i mataczenie w celu ukrycia prawdy


Bingo! Jestem zoofil! Od 20 lat śpię z 2(!!!) psami, do tego jeszcze (o zgrozo!!!) kobieta - skąd wiedziałeś o tym szczycie perwersji? ;)
Także kulą w płot...
A co do teorii spiskowych... no już taki ich urok, że łatwo je stworzyć i są atrakcyjne i trudno im zaprzeczyć. Co na to poradzę? :)
  • 4

#66

Lynx.
  • Postów: 2210
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

A co do teorii spiskowych... no już taki ich urok, że łatwo je stworzyć i są atrakcyjne i trudno im zaprzeczyć.

Przeczytałem jeszcze raz cały wątek i znalazłem kilkanaście postów zaprzeczających twojej teorii - czyli jednak można i nie jest to takie trudne :-)

Użytkownik Lynx edytował ten post 12.04.2010 - 23:19

  • 0



#67

Tropiciel.
  • Postów: 181
  • Tematów: 1
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Eeeeeeeeeeee taaaam... zaledwie próbujących zaprzeczyć! :)
Poza tym ja tu nie głoszę prawd objawionych a jedynie teorię spiskową. Jest ona - jak mówiłem już na wstępie - w całości wyssana z mojego brudnego palucha.
Przecież nie podsłuchiwałem rozmów w 4 oczy Tuska z Putinem, przecież nie asystowałem przy "remoncie" Tupolewa w Samarze przed Bożym Narodzeniem, przecież Texaco nie przekazało mi danych o przeogromnych złożach gazu łupkowego w Polsce... :)
Po prostu dodałem 2 do 2 i wyskoczył mi taki scenariusz wypadków.
Ale wiesz co? Mów sobie co chcesz, a ja wiem jedno: takie katastrofy nie dzieją się ot tak sobie... za dużo ich tam było w jednym samolocie. Prezydent z dworem to raz ale jeszcze naczelna generalicja, szef BBN, szef IPN, szef NBP i gość z PKO... za dużo ich tam było. A rocznica Katynia co roku jest tego samego dnia obchodzona.
Gdybym był spiskowcem z tej grupy to - przyznaję - wolałbym załatwić sprawę w Polce, np przy lądowaniu, wówczas by nie było żadnych posądzeń o sfałszowany wynik śledztwa po katastrofie, ale Okęcie to nie półdziki Smoleńsk... jak i gdzie np. postawić urządzenia do produkcji mgły?
Jak na miejsce katastrofy dopuścić wyłącznie swojaków?
No więc Smoleńsk mimo wszystko był lepszym miejscem, z "organizacyjnego" punktu widzenia.
Choć przyznaję, że politycznie ryzykownym...
PS: Jeśli to prawda z tym filmem, to nie tylko świadczy ona o dobrym guście rady programowej telewizji tamecznej (bo "Katyń" Wajdy nie jest - mówiąc delikatnie - dziełem wybitnym), ale i zadaje kłam propagandzie TVN bo na TVN24 nonstop trąbiono wczoraj, że "wlaśnie oto w pierwszym kanale TV rosyjskiej leci "Katyń"... A cwaniaki w tym czasie oglądali coś pewnie lepszego... :) I jak tu odmówić Rosjanom praktyczności?

Użytkownik Tropiciel edytował ten post 13.04.2010 - 00:59

  • -1

#68 Gość_osiris

Gość_osiris.
  • Tematów: 0

Napisano

A cwaniaki w tym czasie oglądali coś pewnie lepszego..

Czyli manipulacja się udała a przecież o to chodziło.
I tak można rozsiewać różne wygodne informacje nie koniecznie zgodne z faktami a zamiatać pod dywan niewygodne.
Tak powstają fakty medialne i wirtualna rzeczywistość w czym specami są platformersi.

Użytkownik osiris edytował ten post 13.04.2010 - 07:52

  • 2

#69

Aidil.

    Są ci co wstają z łózka, i ci co ewentualnie wstają z kolan.

  • Postów: 4469
  • Tematów: 89
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano


osiris
omijam polemikę polityczną szerokim łukiem. Pozwala mi to zachować zdrowy rozsądek, ale od czasu do czasu odrobina szaleństwa należny się każdemu. Wiec pytam, podaj mi przykłady jak to obrazowo nazwałeś:


"Tak powstają fakty medialne i wirtualna rzeczywistość w którym specami jest PO."

ale bez bicia piany.
same, suche fakty.
  • 0



#70

Palmæro.

    Anty-lewak

  • Postów: 303
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

[...]
Ale wiesz co? Mów sobie co chcesz, a ja wiem jedno: takie katastrofy nie dzieją się ot tak sobie... za dużo ich tam było w jednym samolocie. Prezydent z dworem to raz ale jeszcze naczelna generalicja, szef BBN, szef IPN, szef NBP i gość z PKO... za dużo ich tam było. A rocznica Katynia co roku jest tego samego dnia obchodzona.
[...]


Eh... a co? Wydaje Ci się że im więcej ważnych ludzi w jednym miejscu tym bardziej są oni nieśmiertelni? Otóż nie... to dalej są tylko ludzie... równie dobrze mógł rozbić się tam jakikolwiek inny samolot i prawdopodobieństwo było by takie samo. Po prostu mięli pecha i tyle.
  • 0

#71 Gość_osiris

Gość_osiris.
  • Tematów: 0

Napisano

ale bez bicia piany.
same, suche fakty.

Rzeczywistość kreowana przez PO to jeden, wielki Matrix.
Ja odbiję do Ciebie piłeczkę i podaj mi suche fakty sukcesów PO.
To chyba nie jest miejsce na taką dyskusję.
Potraktuj mój wpis jako wtręt do tematu głównego.
  • 1

#72

Aidil.

    Są ci co wstają z łózka, i ci co ewentualnie wstają z kolan.

  • Postów: 4469
  • Tematów: 89
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

osiris

"Rzeczywistość kreowana przez PO to jeden, wielki Matrix.
Ja odbiję do Ciebie piłeczkę i podaj mi suche fakty sukcesów PO."


^^, - uśmiecham się.

Tylko odbicie piłeczki ?

Miało nie być bicia piany.
  • 0



#73

Tropiciel.
  • Postów: 181
  • Tematów: 1
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Żeby było jasne - jeszcze raz powtórzę: nie mam nic wspólnego z żadną partią polityczną w Polsce. Nie głosowałem na Prezydenta Kaczyńskiego w wyborach, ani na jego przeciwników, akurat wtedy 2 dni spędziłem na morzu na rybach.
Kilku prominentnych członków PiS to dla mnie regularne oszołomy i ich teorie są czasem dużo lepsze od mojej...
Podobnie żadnym szacunkiem nie darzę PO, bo to dla mnie koniunkturaliści i ludzie dla których przejęcie władzy jest tylko środkiem do robienia wielkich interesów. Sprawa "rządu Sobiesiaka" najlepiej to uwidacznia. Służba Ojczyźnie to tylko puste słowo - dużo ważniejsze jest "kręcenie lodów".
Nieszczęściem naszym w historii po 1989r. jest to, że często jedyna alternatywa w polskich wyborach to wybór pomiędzy idiotą a złodziejem.
Ale - ktoś Polsce odebrał Prezydenta. I to już przestaje być śmieszne. Bo Polacy to taki naród że potrafi być razem tylko w obliczu zewnętrznego wroga. I tylko przez pięć minut, niestety... Potem AK zaczyna się wyrzynać z AL w chwilach wolnych od wspólnej walki z hitlerowcami...
Zanim to wyrzynanie znów się zacznie - zadajmy sobie (niezależnie od politycznych sympatii) kilka pytań... Zadajmy te pytania bo to jest do diaska nasz obowiązek. Obowiązek Polaków i obowiązek ludzi nauczonych myśleć i wątpić w prawdy objawione a nie bezmózgich przeżuwaczy telewizyjnej propagandy.
- czy to, co się stało w ów ponury poranek w Smoleńsku naprawdę da się wyjaśnić poprzez prosty błąd pilota? Innymi słowy - czy pilot tej klasy w tak ważnym locie mógłby skopać tyle rzeczy naraz? On i cała elitarna załoga?
- dlaczego samolot nie odpowiadał na namiary podawane z wieży?
- co z ciałami pilotów? W jakim są stanie? Czy któryś z członków załogi został dotychczas zidentyfikowany? Ma ktoś pełną listę zidentyfikowanych ciał? Wczoraj podawano że zidentyfikowano 81 ciał, dziś mówi się o 40(???)... Czy są wśród nich członkowie załogi?
- Czy ktoś w ogóle widział film z miejsca wypadku i nie wyciągnął wniosków? Na jednych i tych samych klipach pokazywanych w kółko widać szczątki ogonowej części samolotu, w ogóle NIE MA KADŁUBA, ktoś widział kadłub? A zwłoki ofiar? Poszukajcie na YT filmu z katastrofy w Lesie Kabackim. Ekipa TV przybyła tam na miejsce wypadku dużo później niż ten nasz montażysta w Smoleńsku - zobaczycie horror! Aż się boję zdradzać szczegółów, bo słabo się robi.
Teraz porównajcie te 2 filmy... Sam autor filmu smoleńskiego wspomina, iż sądził, że samolot LECIAŁ PUSTY!
A potem pojawiają się rosyjskie ciężarówki z trumnami i.... czary mary! Mamy szczątki ofiar!
- więc pytam: czy ktoś widział ciała ofiar przed przyjazdem tych ciężarówek? Skąd w kilka chwil po katastrofie informacja podawana z całą pewnością, że nikt nie przeżył? Jakim cudem tak szybko to sprawdzono? Nie było straszliwej kuli ognia, jeden strażak niemrawo gasił jakiś tam ogienek. Widać to na polskim filmie.
- co z trzema osobami, w/g wstępnych informacji z miejsca katastrofy, rzekomo uratowanymi i przewiezionymi do szpitala w ciężkim stanie? Czy ktoś z polskich dziennikarzy zadał sobie trud pójścia tym tropem, przepytania załóg karetek i pracowników miejscowych szpitali? Czy polscy dziennikarze na miejscu W OGÓLE MAJĄ TAKĄ MOŻLIWOŚĆ???
- dlaczego z solidnego samolotu o podobno niemal pancernej konstrukcji typu "gniotsa, nie łamiotsa" pozostały tak niewielkie kawałki?
Z analizy katastrof innych samolotów tego typu wynika, że kadłuby w tym modelu są rzeczywiście mocne. Stara szkoła konstruowania a nie nowomodne papierowe kompozyty...
- normalnie w takich wypadkach lakoniczne komunikaty podają co najwyżej liczbę ofiar i że "specjalna komisja bada przyczynę katastrofy"... tyle. Tutaj niemal natychmiast Rosjanie informują o błędzie pilota. Czy znalezienie kozła ofiarnego w 5 minut po wypadku (plus wiedza o "kozackim" stosunku Prezydenta Kaczyńskiego do kwestii bezpieczeństwa lotów - vide ten link: http://orka2.sejm.go...f/main/4D0917D9 ) nie wzbudza niczyich podejrzeń?
- dlaczego, po tak bezczelnej sugestii Rosjan NIKT z polskich władz OSTRO, MOMENTALNIE I OFICJALNIE nie zaprotestował??? A kto niby miał protestować? Ręka rękę myje...
- czy ktoś zwrócił uwagę na urągającą, pogardliwą i zupełnie niestosowną w obecnej sytuacji wymowę napisu "EXITUS" na karawanie wiozącym ciało Prezydenta a obecnie Pani Prezydentowej? Nazwa firmy pogrzebowej, która użyczyła karawanu? OK - ale czy nie można było jej zasłonić? A może firma dała karawan bezpłatnie pod warunkiem reklamy? Mieści Wam się to w głowie? A może właśnie taki despekt ktoś zaplanował? Bezmózgowie czy premedytacja? Bo skoro "biznes to biznes" można już było pójść na całość i obkleić karawan niczym kombinezon Małysza reklamami Red Bulla, Coca-Coli czy Aerofłotu...
Przecież to się nasuwa samo, wystarczy na serwowaną w TV papkę spojrzeć krytycznym okiem...
Macie jeszcze jakieś wątpliwości?
Podzielcie się nimi!

DODATEK
komentarz czytelnika strony: http://www.globalnas...kktozawiodl.htm
"Wojtek i Ela:
Widze Andrzeju , ze Wasza praca nie idzie na marne sadzac po zaangazawaniu niektorych troli na tym forum:) A teraz do rzeczy.. Nie jestem ekspertem w dziedzinie lotnictwa, zajmuje sie glownie opuszczaniem samolotow (i nie tylko) w czasie lotu, gdy do tego sa calkiem sprawne- jestem instruktorem spadochroniarstwa. W swojej juz prawie 20-letniej przygodzie z tym sportem mialem okazje widziec kilka wypadkow lotniczych i rozmawiac z wieloma pilotami tak cywilnymi jak i wojskowymi. Po katastrofie w Smolensku mialem okazje rozmawiac z kolega pilotem,kilkakrotnym mistrzem Polski w akrobacji samolotowej, medalista mistrzostw Europy, obecnie latajacego na pasazerskich maszynach Boeing 737-400, 737-300 (ktorego nazwiska nie wymienie bez jego zgody) . jego konkluzja byla jednoznaczna: OFICJALNA WERSJA ZDARZEN JEST WIERUTNYM KLAMSTWEM, skala zniszczen samolotu pokazywana w mediach jednoznacznie wskazuje , ze nie moglo dojsc do tego podczas manewru ladowania ; nawet w warunkach gestej mgly i po zahaczeniu o drzewa. Jego prywatna opinia, podkreslam prywatna jest taka , ze samolot spadl na ziemie juz w kawalkach,poniewaz: 1.szczatki samolotu rozrzucone sa na duzej odleglosci w promieniu jak podaj media ok 1,5 km 2.lacznosc radiowa z kontrola lotow zostala przerwana nagle w momencie przygotowywania sie do manewru ladowania , gdy jest na stosunkowo wysokim pulapie ok 200-400 m. 3.Wiekszosc cial porozrywana z nieznanych przyczyn, co przy opisywanym w mediach manewrze jakie podobno wykonal pilot jest po prostu nie mozliwe! Ja w swej skromnej osobie przychylam sie do tego zdania, poniewaz sam mialem okazje byc swiadkiem podobnego wypadku ( choc nie na taka skale) na poczatku lat 90-tych w Bielsku-Bialej przy podobnym manewrze rozbil sie AN-2 z wycieczka dzieci na pokladzie- wszyscy przezyli, a najpowazniejszymi obrazeniami byly zlamania...To daje do myslenia Pozdrawiamy Was serdecznie i trzymamy kciuki!"

DODATEK 2
Satelitarne zdjęcie miejsca katastrofy:
Porównajcie wielkość szczątków samolotu z wielkością maszyn stojących na lotnisku...
http://www.flickr.co...204703/sizes/l/

Użytkownik Tropiciel edytował ten post 13.04.2010 - 14:04

  • 0

#74

Palmæro.

    Anty-lewak

  • Postów: 303
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Czarne skrzynki z prezydenckiego samolotu zachowały się w dobrym stanie. Eksperci znają już treść zarejestrowanych rozmów. Dwa z trzech zabezpieczonych urządzeń są już w Moskwie - powiedział ppłk Zbigniew Rzepa z Naczelnej Prokuratury Wojskowej w Warszawie.

- Ich stan techniczny jest zadowalający. Mają lekkie uszkodzenia zewnętrzne, wewnątrz w środku jest wszystko sprawne, zachowały się wszystkie taśmy, wszystkie urządzenia, które odpowiadały za to, żeby zachował się dźwięk - powiedział ppłk Rzepa w Moskwie.

Jedna skrzynka, nad którą pracują eksperci, odpowiada za rejestrowanie parametrów lotu, druga - za nagrywanie rozmów w kokpicie, a także między samolotem a wieżą kontrolną. Ostatnia z zabezpieczonych skrzynek znajduje się jeszcze w Smoleńsku.

Prokurator poinformował, że dane z urządzeń, nad którymi trwają prace w Moskwie, są obecnie odczytywane, analizowane i deszyfrowane. - Robi się wszystko, aby można z czystym sumieniem podać oficjalnie wszystko, co zostało na nich zarejestrowane - podkreślił.

Zaznaczył, że w tej chwili jest jeszcze za wcześnie, by mówić, czy ktoś wchodził do kokpitu. Przyznał jednak, że na nagraniach są rozmowy w trzech językach: po polsku, rosyjsku i angielsku.

Rzepa tłumaczył, że obraz katastrofy będzie jaśniejszy dopiero po "nałożeniu na siebie" informacji dotyczących trajektorii lotu, rozmów wewnątrz kokpitu i rozmów pilotów z wieżą kontrolną. - Wtedy będziemy mieli całość i będzie oficjalny komunikat (o tym), co zostało zanalizowane - powiedział.


Źródło: Interia.pl
  • 0

#75

frosti.
  • Postów: 654
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

To jest takie Polskie 9/11. Większość Polaków chce wierzyć, że to wypadek, a na zagranicznych forach ludzie od razu mówią o zamachu/spisku.

Na tym filmie człowiek kilkanaście minut po rozbiciu tego samolotu poszedł tam z kamerą i nie ma ani jednego trupa ani kawałka ciała ani buta ani nic.
  • 0


 


Dodaj odpowiedź



  

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych