Skocz do zawartości


Zdjęcie

Tajemnica Samolotu 101


2351 replies to this topic

#451

rudnickir.
  • Postów: 30
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

trochę dziwne wydaje mi się również to iż podają w prasie , że szczątku leżą na 1,5 km rozrzucone ....na zdjęciu satelitarnym z miejsca zdarzenia bardzo dokładnie widać na jakiej odległości jest rozrzucony wrak . Z uwagi na brak skali porównawczej na oglądanym przeze mnie obrazie - zmierzyłem stojące na parkingu tuż obok samochody i porównałem długość na jakiej znajdują się szczątki . Wychodzi mi z tego pomiaru że wrak znajduje się rozrzucony na odległości od 100 do 150m - przyjmując średnią długość samochodu osobowego około 4m . na tak małej odległości powinno być chyba trochę więcej złomu -pomijając już czy samolot wybuch czy nie - stal i aluminium nie wyparowała raczej .
  • 0

#452

kapuchy.
  • Postów: 591
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Z tego co zdążyłem przeczytać na tym smoleńskim forum to:
1) ten poojazd pancerny to pomnik, im posłuzył jako punkt orientacyjny,
2) teren lotniska jest bardzo słabo zabezpieczony, ponieważ jednostka została rozformowana i tam zostało jedynie 60 ludzi zabezpieczenia technicznego i pilnujących obiektu, część ogrodzenia została już zdemontowana.

aha jeszcze jedno, ten masz radiolatarni NDB - piszecie że stoi sobie nieuszkodzony, a jednak - na szczycie powinien być jeszcze kilkumetrowy stalowy "bat" a jego nie ma, tak jakby został ścięty.

Użytkownik kapuchy edytował ten post 17.04.2010 - 16:00

  • 0

#453

Tropiciel.
  • Postów: 181
  • Tematów: 1
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

poczytajcie lepiej tego mistrza teorii konspiracyjnych; http://www.gry-onlin...ID=10201047&N=1

:lol

/.../
@up z tego co czytałem gdzies na necie to tupolew miał bardzo dużo elementów mechanicznych i mógł lądowac nawet podczas ich uszkodzenia tych elektronicznych


Ktoś znający się na rzeczy pisał tutaj że Tupolew Prezydenta miał na pokładzie 3 niezależne systemy podające wysokość. Jeden z nich czysto mechaniczny zatem bez możliwości uszkodzenia impulsem elektromagnetycznym.
Problem tylko w tym, że jeśli te systemy podawały RÓŻNĄ WYSOKOŚĆ (plus niejasne informacje z ziemi) to KTÓREMU z nich pilot finalnie zaufał?
I problem w tym, że wciąż nie wiemy dlaczego w ostatniej fazie lotu łączność z samolotem się urwała? Co się stało w kabinie pilotów? Co to ma wspólnego z wybuchem który niektórzy świadkowie słyszeli jeszcze w powietrzu???
Gdzie jest kabina pilotów? Gdzie są ciała pilotów? W jakim są stanie? Czy ciało rozerwane i spalone przez wybuch różni się od ciała rozerwanego i spalonego przy upadku samolotu? Czy ktoś sprawdzał spektrometrycznie szczątki pilotów na okoliczność obecności materiałów wybuchowych? Jeśli nie to dlaczego?
  • 0

#454

kapuchy.
  • Postów: 591
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

a tu rysunek profilu wysokościowego podejścia do lotniska, parszywy teren....
Dołączona grafika
  • 0

#455

Tropiciel.
  • Postów: 181
  • Tematów: 1
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

poczytajcie lepiej tego mistrza teorii konspiracyjnych; http://www.gry-onlin...ID=10201047&N=1

:lol
/.../



Wymiękam, gość jest MISTRZEM! :D
Ale... rasowa teoria spiskowa (będę się powtarzać) musi mieć pozory prawdopodobieństwa. IMO teza o bombie "A" w trumnie nie spełnia warunków - przecież każdy może sobie zajrzeć, dodatkowo w TV była mowa o przekładaniu ciała Prezydenta z trumny do trumny już w Polsce.
Więc moim zdaniem gość musi jeszcze trochę nad swoją teorią popracować.
Ale potencjał ma... bombowy! :)
  • 0

#456

Konsternacja.
  • Postów: 7
  • Tematów: 0
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Cytat: "... Antysowiecki Kaczyński pomylił się tylko raz – kiedy poleciał sowieckim samolotem na sowieckie terytorium, zaufawszy sowieckiej władzy.
A cywilizowany świat nie będzie oskarżać. Wszystko pokryje ropa, gaz i mgła".

W. Nowodworskaja - ros. dysydentka, publicystka i pisarka

Szokujący tekst Walerii Nowodworskiej w wersji polskiej: http://wespazjan.wie...u-wersja-polska
  • 0

#457

PaZi.
  • Postów: 933
  • Tematów: 4
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Ale po co ma pracować. Przecież to wszystko jest ukartowane razem z polską policją. Specjalni agenci przełożyli ciało "atomowe" do innej trumny, tak po prostu :)

@Findout
Niezabardzo rozumiem po co mi te zdjęcia pokazałeś? Przecież tam wszędzie są żarówki? Ja uważam że tam zawsze były (i działały), więc nie musisz mnie utwierdzać w moim przekonaniu.


Ktoś znający się na rzeczy pisał tutaj że Tupolew Prezydenta miał na pokładzie 3 niezależne systemy podające wysokość. Jeden z nich czysto mechaniczny zatem bez możliwości uszkodzenia impulsem elektromagnetycznym.
Problem tylko w tym, że jeśli te systemy podawały RÓŻNĄ WYSOKOŚĆ (plus niejasne informacje z ziemi) to KTÓREMU z nich pilot finalnie zaufał?
I problem w tym, że wciąż nie wiemy dlaczego w ostatniej fazie lotu łączność z samolotem się urwała? Co się stało w kabinie pilotów? Co to ma wspólnego z wybuchem który niektórzy świadkowie słyszeli jeszcze w powietrzu???
Gdzie jest kabina pilotów? Gdzie są ciała pilotów? W jakim są stanie? Czy ciało rozerwane i spalone przez wybuch różni się od ciała rozerwanego i spalonego przy upadku samolotu? Czy ktoś sprawdzał spektrometrycznie szczątki pilotów na okoliczność obecności materiałów wybuchowych? Jeśli nie to dlaczego?


Typowe zachowanie, sianie zamętu. Po co zadajesz takie pytania skoro dobrze wiesz, że prawdopodobniesz nie dostaniesz odpowiedzi? Arkadiusz może wiedzieć jak to jest z tymi wysokościomierzami, a jak nie to trzeba zapytać się prawdziwego pilota. Sam zapytam się ojca jak to jest. Choć nie latał to był oficerem obsługi naziemniej i ma sporą wiedzę i mechanice lotu.

Jeśli zaś chodzi i stan szczątków pilotów to nigdy się tego nie dowiesz. Chyba niespodziewasz się że ktoś opublikuje ci takie zdjęcia. Największym hitem jest pytanie i kabinę pilotów :D A jak myslisz drogi ekspercie, co zostało z kabiny pilotów która jest z przodu 100 tonowego samolotu, który uderzył dziobem w ziemię? Zaiste inteligentne pytanie.

Pozdrawiam

Użytkownik PaZi edytował ten post 17.04.2010 - 16:28

  • -1

#458

Ciechan.
  • Postów: 104
  • Tematów: 1
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

A oto lista tych którzy nie zostali jeszcze zidentyfikowani lub nie odnalezieni...



Generał Andrzej Błasik, dowódca Sił Powietrznych (ur. 1962)

Edward Duchnowski, przewodniczący Związku Sybiraków (ur. 1930)

Grażyna Gęsicka, szefowa klubu PiS, doktor socjologii (ur. 1951)

Generał Kazimierz Gilarski, dowódca garnizonu warszawskiego Wojska Polskiego (ur. 1950)

Podpułkownik Robert Grzywna dowódca załogi samolotu (ur. 1974)

Mariusz Handzlik, podsekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta RP (ur. 1965 r.)

Natalia Januszko, stewardesa (ur. 1987)

Admirał Andrzej Karweta, dowódca Marynarki Wojennej (ur. 1958)

Janusz Krupski, kierownik Urzędu do spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych (ur. 1951)

Generał Bronisław Kwiatkowski, dowódca operacyjny sił zbrojnych (ur. 1950)

Tadeusz Lutoborski, Rodziny Katyńskie (ur. 1926)

Podporucznik Andrzej Michalak, członek załogi samolotu (ur. 1973)

Aleksandra Natalii Świat, wiceszefowa PiS (ur. 1959)

Generał Włodzimierz Potasiński, dowódca wojsk specjalnych (ur. 1956),

Major Arkadiusz Protasiuk, kapitan samolotu (ur. 1974)

Andrzej Przewoźnik, sekretarz generalny Rady Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa (ur. 1963)

Arkadiusz Rybicki, poseł PO (ur. 1953)

Wiesław Woda, poseł PSL (ur. 1946)

Edward Wojtas, poseł PSL (ur. 1955)

Stanisław Zając, senator PiS (ur. 1949)

Kapitan Artur Ziętek, członek załogi samolotu (ur. 1978)


Źródło: Gazeta Wyborcza



Wśród tych osób jest 4 członków załogi...pewnie wiele rodzin nie doczeka się na powrót ciał swoich bliskich...ciężko nawet sobie taki fakt wyobrazić...
  • 0

#459

Tropiciel.
  • Postów: 181
  • Tematów: 1
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Typowe zachowanie, sianie zamętu. Po co zadajesz takie pytania skoro dobrze wiesz, że prawdopodobniesz nie dostaniesz odpowiedzi?



Próbę dojścia do prawdy nazywasz sianiem zamętu? Poszukaj pracy w TVN, masz zadatki...

Jeśli zaś chodzi i stan szczątków pilotów to nigdy się tego nie dowiesz.


Och, nie mam zludzeń.


A jak myslisz drogi ekspercie, co zostało z kabiny pilotów która jest z przodu 100 tonowego samolotu, który uderzył dziobem w ziemię? Zaiste inteligentne pytanie.



Zostały szczątki, na podstawie ich analizy i szczegółowych badań można wyjaśnić wiele wątpliwości i znaleźć odpowiedzi na wiele pytań.
Chyba że komuś zależy na ukryciu prawdy. Wówczas pozostanie snucie domysłów.
Co to znaczy, że w dobie analizy DNA nie można zidentyfikować zabitych?
Samolot wpadł do morza?
Czy może ktoś się pozbył ciał kluczowych dla wyjaśnienia sprawy?

Użytkownik Tropiciel edytował ten post 17.04.2010 - 17:24

  • 0

#460

findout.
  • Postów: 18
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

a czy Natalia Januszko czasem wczoraj nie została przywieziona razem z gen. Gągorem ? Oglądałem tvn24 i cos mi sie obiło o uszy jej nazwisko wtedy.
  • 0

#461

Tropiciel.
  • Postów: 181
  • Tematów: 1
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Cytat: "... Antysowiecki Kaczyński pomylił się tylko raz – kiedy poleciał sowieckim samolotem na sowieckie terytorium, zaufawszy sowieckiej władzy.
A cywilizowany świat nie będzie oskarżać. Wszystko pokryje ropa, gaz i mgła".
/.../



Jeden z lepszych cytatów, jakie znalazłem na forach poświęconych tej tragedii brzmi: "Błąd pilota? Tak - że tam poleciał!"

Ale tekst Nowodworskiej też niezły:

"w filmie fabularnym na kanale "Imedi" samolot z Lechem Kaczyńskim wybucha gdy leci na pomoc Gruzji. Przyjmijcie że to był pierwszy zwiastun."

"I jeśli chciało im się uganiać po Europie za 90 – letnim Krasnowem i truć polonem Litwinienkę , częstować cukierkami z trucizną, kłuć parasolem, to kto mi udowodni że nie można bezkarnie i pewnie usunąć antykomunisty, wroga Łubianki i Kremla Lecha Kczyńskiego? "

"A nuż przejdą dziesięciolecia, minie następne 65 lat i na miejsce katastrofy polskiego samolotu poleci nowa grupa polskich polityków. I też się roztrzaska... "

"Ale na Katyń -1 legł Katyń - 2, a mgła to alibi lepsze niż Niemcy. Dowodów nie ma i nie będzie. Mam zamiast nich absolutną pewność. Prezydent Lech Kaczyński był solą w czekistowskim oku, pogłaskały go sowieckie kanały telewizyjne na równi z prezydentami Juszczenką i Saakaszwilim. On zapłacił za wszystko: za poparcie dla Gruzji, za ten bohaterski lot do Tibilisi za stypendia i miejsca na uniwersytetach dla białoruskich studentów; za azyl dla czeczeńskich stron internetowych I czeczeńskich uchodźców; za próby osądzenia Jaruzelskiego, za antysowietyzm i antykomunizm ; za zachodnią orientację; za film "Katyń"; za aktywną rolę w NATO. "

"Wojna się nie skończyła, wojna między wolnością i zniewoleniem nie kończy się nigdy, a ten kadłubek Związku Sowieckiego w którym żyjemy walczy z wolnością.
Nie pracuję w SWR [Służbie Wywiadu Zagranicznego], nie wiedziałam że Polacy zamierzają przedsięwziąć ten szalony lot. Samolotem swoich wrogów, sponiewieraną "tutką", wyremontowaną przez wrogów już po zwycięstwie wyborczym Kaczyńskiego, bez ochrony samolotów wojskowych, bez kontroli, na zaniedbanym wojskowym lotnisku, całkowicie oddając się w ręce ciemnych czekistowskich sił... "

"Nie wierzę w takie przypadki. O Katyń – 2 można obwiniać albo Moskwę albo Świętą Opatrzność. Jestem chrześcijanką i nie mogę obwiniać Świętej Opatrzności o pracę dla czekistów. Nie obwiniam. Osądzam według zasady cui prodest. Ale dla oskarżeń potrzebne są poszlaki. Nie fakt, że za 15 lat jakiś Beria zechce pogrążyć swoich kolegów, którym sam wydawał rozkazy. "

"Dlaczego polscy patrioci nie położyli się w Warszawie na pasie startowym? Gdybym wiedziała o tym locie rzuciłabym się do nóg polskiemu ambasadorowi i zaklinała by zadzwonił i ostrzegł. Oto do czego prowadzą zabawy w reset stosunków. Lecieć na tyły wroga, w ręce wroga, na łaskę wroga... "

Użytkownik Tropiciel edytował ten post 17.04.2010 - 17:47

  • 2

#462

Ciechan.
  • Postów: 104
  • Tematów: 1
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

a czy Natalia Januszko czasem wczoraj nie została przywieziona razem z gen. Gągorem ? Oglądałem tvn24 i cos mi sie obiło o uszy jej nazwisko wtedy.



Te ciała wróciły razem z gen. Gągorem...Ewa Bąkowska, Przemysław Gosiewski, ks. prałat Bronisław Gostomski, Izabela Jaruga-Nowacka, ks. Zdzisław Król, Wojciech Seweryn, Janusz Zakrzeński.
  • 0

#463

rudnickir.
  • Postów: 30
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

apelują o dyskusje związaną z tematem a nie wewnętrzne spory między sobą i swoimi poglądami . Przecież nikt nie musi śledzić wątku jak komuś się nie podoba to zamyka www i po zabawie prawda? Jak już zostało powiedziane teorie spiskowe mają to do siebie że nie można ich dowieść w danym czasie-tak samo jak my zwykli ludzie nie możemy w żaden sposób udowodnić że to był wypadek . Jeśli ktoś opiera swoje informacje na masowych środkach przekazu to niestety , ale może zostać zmanipulowany w każdej dziedzinie - nie tylko w tym określonym przypadku. Potocznie wiadomo iż werdykt komisji śledczej będzie taki jak zawsze, ale co to zmienia w teorii spiskowej ? a no nic :) Dlatego piszcie na temat ,a nie to że ktoś jest głupi bo ma wyobraźnię .
  • 0

#464

ZelgO.
  • Postów: 26
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

przeczytałem cały artykuł i musze przyznać że jest on ciekawie napisany
jest to bardziej dopisany scenarjusz pod całą tą sytuacje możliwy ale mało prawdopodobny

naprawde niebyłoby konieczne zabijanie prezydenta żeby pozbawić władzy pis, bo przypominam sobie sondaże tuż po prawyborach PO i wyniki Lecha były fatalne jak nigdy wcześniej nie tylko wyprzedzał go kandydat PO ale i lewicy
za kilka miechów i tak samoistnie straciłby władze więc po co by ktoś miał sobie ręce brudzic :P
  • 0

#465

PaZi.
  • Postów: 933
  • Tematów: 4
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Próbę dojścia do prawdy nazywasz sianiem zamętu? Poszukaj pracy w TVN, masz zadatki...


Ty nie szukasz prawdy tylko wymyślasz "prawdę". Zadając tego typu pytania niczego nie dowiedziesz bo albo nie ma na nie odpowiedzi albo nie zostaną ci ujawnione, więc przestań gadać bzdury że jest to szukanie prawdy skoro cały twój post był tak skonstruowany żeby te wątpliwości zawarte w pytaniach tworzyły klimat tajemniczości.

Och, nie mam zludzeń.


No to po co się pytasz? Ja ci zadam jedno proste pytanie: jak często się masturbujesz? I co odpowiesz? Nie, po to twoje sprawy prywatne tak samo jak tajne jest dochodzenie w sprawie katastrofy.

Zostały szczątki, na podstawie ich analizy i szczegółowych badań można wyjaśnić wiele wątpliwości i znaleźć odpowiedzi na wiele pytań.
Chyba że komuś zależy na ukryciu prawdy. Wówczas pozostanie snucie domysłów.
Co to znaczy, że w dobie analizy DNA nie można zidentyfikować zabitych?


Jak chcesz dowieść prawdy to zadaj pytania trudne i niewygodne a nie głupie. Jak skończą analizować szczątki to wtedy będą wiedzieć i być może podadzą informacje do publicznej wiadomości. Jeśli zaś chodzi o badanie DNA to wstyd nie wiedzieć że trwa to kilka dni.

Nigdzie poza tym nie słyszałem żeby ktoś mówił że nie mogą zidentyfikować. Choć jest jedna sytuacja w której jest to niemożliwe czyli spalenie ciała. Z kości zostaje prawie sam wapń i brak jest kody dna, wtedy rozpoznaje się po profilu zębów.

Pozdrawiam

Mogłeś darować sobie wstawki o masturbacji. Hell. Słowne ostrzeżenie.


  • 0


 


Odpowiedz



  

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych