Skocz do zawartości


Zdjęcie

Tajemnica Samolotu 101


2351 odpowiedzi w tym temacie

#16

rolpiek.
  • Postów: 577
  • Tematów: 3
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Prawda jest taka, że dla Rosjan to żaden interes śmierć Prezydenta RP.


tu się nie zgodzę

jak zabili litwinienke to się mówili jaka szkoda że biedaczek umarł śmiejąc się w twarz anglikom że go załatwili

tu może chodzić o coś podobnego - raz o zrobienie miejsca "dla swoich" dwa sygnał dla tyhc "swoich" aby nie byli zbyt samodzielni bo skończą tak samo



odnośnie szczegółów to zaczyna to coraz bardziej śmierdzieć właśnie te podejścia 4, 2 teraz 1 , puszczenie "bąka" do mediów że prezydent mógł kazać lądować za wszelką cene, potem info że 2,5 km przed lądowaniem zauważono "dziwne zachowanie samolotu i zmiane jego ustawienia" gdzie widoczność była 500 m ...
  • 1

#17

Sante.

    Veritas odit moras

  • Postów: 305
  • Tematów: 84
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Czytam ten artykuł i zakuło mnie kilka kwestii.
Mianowicie
1..

Kwestia mgły przewijała się w kazdym doniesieniu z miejsca katastrofy feralnego dnia. Rosjanie nie kryją się, że potrafią zmieniać warunki pogodowe. Próby wpływania na pogodę są prowadzone w Rosji od wielu lat i wywołanie lokalnej mgły leży w ich możliwościach.

Jak wiemy , były to godziny ranne. W dodatku okolica leśna. Mgła w takich rejonach potrafi się stosunkowo długo utrzymywać.
Mit obalony.
2.

Otóż istnieją dane, że pokładu gazu łupkowego są w Polsce po prostu ogromne.

Przedstaw mi te dane, gdyż ich nie znam. Nie wiem nic na temat wydobycia gazu łupkowego, co jest dla mnie czarną magią.
Ale teraz trzeba pomyśleć logicznie. Gaz łupkowy czy gaz ziemny. Nie ma trudnego wyboru. Na pewno w całej Europie nie zdominujemy rynku.

i jeszcze jedna kwestia, jeśli ktoś miał by zabić Prezydenta to nie Rosja na pewno. Może stosunki Kaczyński - Miedwiediew (Putin) nie były najlepsze, ale stosunki polsko - rosyjskie należały do owocnych. Jeśli już nawet Kreml chciał pozbyć się ważniejszych Polaków, to w pierwszym rzędzie pozbył by się Tuska, gdyż Tusk jest uważany w Świecie za przedstawiciela Polski. A Kaczyński był tylko prezydentem. To widać na każdym kroku, i było widać.

A teraz do autora tekstu. Jeśli tak zależy Ci na nie rozpowszechnianiu artykułu a widziałem już go na innym forum tematycznym. Wiec jak to jest ?
  • 0



#18

rolpiek.
  • Postów: 577
  • Tematów: 3
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

i jeszcze jedna kwestia, jeśli ktoś miał by zabić Prezydenta to nie Rosja na pewno.


wiesz to jest podobny tok rozumowania jak przy WTC,

"że co ? amerykanie mieliby zabić albo pomóc/ułatwić w zabiciu kilku tysięcy amerykanów ? bzdura !"

a niejasności i masa dziwnych okoliczności jednak na towskazuje, zresztą już to przetrenowali w pearl harbor ;)

tu może być podobnie - prawdziwa wersja może być tak nieprawdopodobna że nikt w nią nie będzie wierzył ani brał pod uwage ....
najciemniej pod latarnią
  • 2

#19

Sante.

    Veritas odit moras

  • Postów: 305
  • Tematów: 84
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

rolpiek szczerze to nie lubię takiego szukania dziury w całym. W tej katastrofie zginęli Ważni tego kraju. Zginął prezydent, jego małżonka. I nie rozumiem po co tu rozkopywać, świeży grób żeby tylko się lansować w sieci. Bo tak to tylko widzę. Eh ludzie zawsze znajdą sposób na to aby się sprzedać. Tak jak Geryll albo Icke. Ja w takim przypadku drodzy państwo pasuję.
  • 0



#20

rolpiek.
  • Postów: 577
  • Tematów: 3
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

rolpiek szczerze to nie lubię takiego szukania dziury w całym. W tej katastrofie zginęli Ważni tego kraju. Zginął prezydent, jego małżonka. I nie rozumiem po co tu rozkopywać, świeży grób żeby tylko się lansować w sieci. Bo tak to tylko widzę. Eh ludzie zawsze znajdą sposób na to aby się sprzedać. Tak jak Geryll albo Icke. Ja w takim przypadku drodzy państwo pasuję.



my się akurat "nie sprzedajemy" ;)
nie robimy na naszych teoriach kasy ani populraności

po drugie z takim podejściem to po każdej śmierci należałoby cicho siedzieć bo "po co tu rozkopywać, świeży grób"

a czasami jednak należy postawić pytania i szukać odpowiedzi

Użytkownik rolpiek edytował ten post 11.04.2010 - 21:30

  • 0

#21

sebacyw.
  • Postów: 246
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Wypowiem się najpierw na temat mgły.
Z wypowiedzi wnioskuję, że mgła zaczęła pojawiać się nagle, podczas lądowania wcześniejszych samolotów pogoda była w miarę stabilna.
Gdzieś czytałem informacje o mgle radiacyjnej, ale mgła radiacyjna zaczyna pojawiać się po napromieniowaniu (nagrzaniu) ziemi przez promienie UV, gdzie ich efekt zaczyna się już na wieczór, kiedy to nagrzana powierzchnia zaczyna "wydalać" zebraną energię.
Mgła radiacyjna pojawia się zazwyczaj przed samym wschodem Słońca. Gdy promienie Słoneczne zaczną dochodzić do ziemi mgła zanika.
Mogła być to mgła radiacyjna powiązana z różnymi czynnikami pogodowymi począwszy od frontów, po temperaturę i ciśnienie-na ten temat się nie wypowiadam, bo to tylko spekulacje, a nie znam dokładnych informacji dotyczących warunków atmosferycznych z danego dnia.
Prawdopodobnie wystąpiła tam mgła frontowa (o ile jakiś front się przemieszczał) Mgła frontowa zazwyczaj występują w niżowej pogodzie, gdzie jej zanik następuje po przyjściu wyżu (później było bezchmurnie)

Teraz wypowiem się na temat przechylenia samolotu.
Tudzież ścieżka lądowania jest zastanawiająca, ale wykluczyć można jakiekolwiek zdalne sterowanie maszyną ponieważ takie informacje muszą zostać drogą radiową wysłane do wieży.
Samolot po prostu "zaliczył" przeciągnięcie.
Pilot podchodząc do lądowania mógł mieć problem z odczytem parametrów.
Mogła nawalić latarnia samonaprowadzająca (o ile taka istnieje na tym lotnisku-mowa o ILS-proszę o potwierdzenie czy znajduje się na lotnisku)
Pilot podczas manewru zejścia zorientował się, że jest nisko nad ziemią-prawdopodobnie mógł zauważyć drzewa przed sobą chcąc je ominąć oddał maksymalny ciąg samolotu i lekko go przechylił by nie zahaczyć skrzydłem o drzewa i przemieścić się w bardziej bezpieczne pole(mniej drzew)
Zapewne w tym momencie doszło do przeciągnięcia, samolot zaczął tracić wysokość, a pierwsze co dotknęło ziemi było skrzydło (dalej można sobie tylko wyobrażać)
Są to oczywiście moje spekulacje i pewne doświadczenie, a raczej znajomość z lotnictwa (bo sam w tym temacie siedzę) i proszę tego nie brać jako "oficjalna" informacja.
Wszystko dowiemy się po ekspertyzie na miejscu wypadku.
Pozdrawiam
  • 0



#22

Tropiciel.
  • Postów: 181
  • Tematów: 1
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Gaz łupkowy to taki zwykły gaz ziemny (chodzi głównie o metan), tyle że "zatopiony" w drobniutkich skalnych porach.
Pytanie, czy jest w Polsce? JEST! W polskich kopalniach stanowi realny problem i przyczynę katastrof, mówi się że polskie kopalnie są "zametanowane". Ale występuje też w wielu innych skałach, nie tylko w węglu.
Zainteresowanych odsyłam do artykułu na stronie: .gazownictwo.wnp.pl/aspekty-geologiczne-wiercen-kierunkowych,5621_2_0_4.html (automatyczne linkowanie nie działa, dodajcie www przed kropką :) )
Jest tam dużo trudnych słów ;) i specjalistycznej terminologii ale całość raczej daje się strawić.
Nie znajdziecie tam odpowiedzi na temat wielkości złóż gazu łupkowego w Polsce - piszą tam tylko, że wiercenia zwiadowcze trwają. Ale - jak mówiłem - takie informacje o znaczeniu STRATEGICZNYM nie trafiają raczej od razu do publicznej wiadomości. Może być też tak, że Amerykanie celowo ukrywają prawdę o polskich złożach, a dostęp do wyników wierceń, lub/i amerykańskich geologicznych badań prowadzonych z satelitów (kolejna technologia o której warto pogadać) Rosjanie mają bezpośrednio od Amerykanów...
Co do moich motywów: nie jestem pisarzem ani dziennikarzem, publikuję ten tekst (tu i gdzie indziej) za darmo :) i nie spodziewam się żadnych profitów.
Jestem natomiast entuzjastą teorii spiskowych i uważam że moja teoria jeśli nawet nie trzyma się w 100% kupy ;) to jest na pewno warta przedyskutowania...
Poza tym chciałbym Was namówić do samodzielnego myślenia, kojarzenia i zbierania faktów oraz do dyskusji.

PS: Lotnisko w Smoleńsku nie ma ILS. Z wypowiedzi byłego dowódcy kapitana samolotu 101 wynika, że Polacy polecieli specjalnie tam w przeddzień wypadku na swego rodzaju rekonesans, aby sprawdzić warunki na miejscu. To kolejny argument za moją teorią. Ani pilot nie był głupi ani jego dowódcy...

Użytkownik Tropiciel edytował ten post 11.04.2010 - 22:15

  • 1

#23

sebacyw.
  • Postów: 246
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Na tę chwilę ośmielę się powiedzieć, że lądowanie w takiej mgle bez ILS'a i odpowiedniego wsparcia instrumentów pokładowych to jak iść po urwisku w nocy bez latarki.
Nie wyobrażam sobie lądowania bez pewnego naprowadzenia na oś pasu startowego i wskazanie odległości od lotniska oraz wskazania prawidłowiej ścieżki podejścia do lądowania.
W samolocie mogła nastąpić jakaś większa awaria, nie wiem-może przyrządy nawaliły, może samolot miał ustawiony wysokościomierz na podstawie ciśnienia atmosferycznego na danym lotnisku, a jeżeli moje spekulacje dotyczące najpierw niżu, a później nagłego przyjścia wyżu są trafne to mogłoby to wskazywać na nagłą zmianę ciśnienia atmosferycznego co skutkowałoby utratą orientacji dotyczącej położenia samolotu w powietrzu (jego wysokości)
Być może piloci skupieni na lądowaniu zapomnieli o zaznajomieniu się podczas drugiego podejścia do lądowania jak bardzo zmieniły się warunki atmosferyczne oraz aktualizacji wartości ciśnienia w wysokościomierzu i to mogło doprowadzić do tragedii.

Użytkownik sebacyw edytował ten post 11.04.2010 - 22:26

  • 0



#24

NomaD.
  • Postów: 26
  • Tematów: 5
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Znalazlem taki link

link
  • 0

#25

Tropiciel.
  • Postów: 181
  • Tematów: 1
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Na tę chwilę ośmielę się powiedzieć, że lądowanie w takiej mgle bez ILS'a i odpowiedniego wsparcia instrumentów pokładowych to jak iść po urwisku w nocy bez latarki.
Nie wyobrażam sobie lądowania bez pewnego naprowadzenia na oś pasu startowego i wskazanie odległości od lotniska oraz wskazania prawidłowiej ścieżki podejścia do lądowania.



Właśnie! Ja też sobie tego nie wyobrażam! Do tego nie mówimy o głupim Ryanairze co wozi ludzi na zmywaki (a potem na hiszpańskie plaże, gdy już się dorobią... ;) ) tylko o samolocie specjalnym!
To już nawet taki Ryanair ma niezwykle ostre procedury i wielokrotnie odwoływał lądowania właśnie z powodu mgły na lotniskach z ILS! Safety First!!!
Więc skoro tania linia przestrzega zasad tak niezwykle ostro, to jakież procedury muszą obowiązywać w specjalnym pułku lotniczym wożącym polskich VIP-ów! To jest wojsko na litość Boską! Tu nie ma miejsca na improwizację! Na każdą okoliczność są w wojsku instrukcje.
Zatem wciąż nie wierzę w błąd pilota.

Użytkownik Tropiciel edytował ten post 11.04.2010 - 22:40

  • 1

#26

sebacyw.
  • Postów: 246
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Dużo słyszałem "na mieście" informacji dotyczących wojskowego lotnictwa.
Tutaj sprawa ma się inaczej.
Jeżeli ktoś "z góry" powie np: że pilot ma lądować tutaj, a nie tam to pilot pod groźbą utraty pracy, a nawet KARALNĄ bezwzględnie musi dane czynności wykonać. (może również się sprzeciwić, ale była już jedna taka sprawa, gdzie pilot czy piloci rządowego samolotu sprzeciwili się z góry wyznaczonym rozkazom i jak dobrze pamiętam utracili pracę)
Lotnictwo wojskowe ma przede wszystkim priorytet jeżeli chodzi o jakiekolwiek loty, lądowania, starty itp.

Podsumowując.
Dla mnie cała sprawa to na tę chwilę jedna wielka niewiadoma.
Nie chcę niczego sugerować, ale Rosja według mnie jest znana z tego, że dużo spraw lubi po prostu "tuszować" i mam nadzieję, że w tym wypadku tak się nie stanie-wierzę w ich dobrą wolę i szczerość.
Mam nadzieję, że nie spełnią się najczarniejsze scenariusze.
Wyobrażacie sobie co stałoby się, gdyby np: wyszło na jaw, że to wszystko było ukartowane?

Użytkownik sebacyw edytował ten post 11.04.2010 - 22:56

  • 0



#27

Tropiciel.
  • Postów: 181
  • Tematów: 1
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Znalazlem taki link

link



Ha! Dzieki!
Jest tam niesamowita informacja z punktu widzenia mojej teorii.
Zwróciliście uwagę na wypowiedzi mieszkańców Smoleńska na lokalnym internetowym forum? JEST O MGLE!!!
Cytuję z linkowanej strony:

Gem 11:43 - Siedzę na ul. Czkałowa, słyszę co za grzmot? a tu znowu ktoś miękko ląduje. Kto w takiej mgle ląduje?

Sterh 11:47 - Nieszczęśliwa ziemia smoleńska dla Polaków. Lata 1609-11 odbijają się czwawką.

Winzard 11:56 - Rano żona jechała autem - mgły nie było żadnej.

Red Angel 11:59 - Właśnie ok. 11-tej mgła zrobiła się nagle gęsta.

Zastanawiające, co?....
  • 1

#28

sebacyw.
  • Postów: 246
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

EDIT:
Jeżeli chodzi np: o to zdjęcie http://www.globalnas...c.com/tu154.jpg
Dla mnie to są już jakieś jaja.
To jest jedna z lamp nawigacyjnych.
Tu-154M wyposażony jest w 3 silniki odrzutowe.
Dwa zamieszczone pod statecznikiem z lewej i prawej strony kadłuba, środkowy jest jakby "przejściem" czy "połączeniem" kadłuba ze statecznikiem.
Jeżeli to jest ogień to jakim cudem jest widoczny po środku, skoro silnik środkowy w takiej pozycji z ziemi jest niewidoczny?
Tutaj to już wyolbrzymianie faktów, czego nie lubię...

Użytkownik sebacyw edytował ten post 11.04.2010 - 22:58

  • 0



#29

Patrolinho.
  • Postów: 137
  • Tematów: 4
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

No tak zdjęcie ewidentnie to "jaja" ale każdy kto chociaż trochę się wysili to obejrzy filmik i zauważy, że to świecące się lampy nawigacyjne a nie rzekoma awaria silnika...
  • 0

#30

wieslawo.
  • Postów: 682
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Panie Tropiciel...brednie. Po pierwsze w Polsce Prezydent ma kompetencje nijakie. Właściwie jest osobą reprezentacyjną, wszystkie kluczowe decyzje podejmuje rząd/sejm/senat. Prezydent może tylko zawetować/odesłać do trybunału/napisać własną wersję ustawy. Właściwie to wszystko. Nie ma wpływu na politykę zagraniczną ani na finanse. To odnośnie teorii że Rosja się pozbyłaby kogokolwiek.

Gaz, owszem ponoć jest, ale to wystarczy nam, a Polska nie jest aż takim mocarstem, aby Rosji robiło wielką różnicę czy my ten gaz bierzemy czy nie.

Torpedowanie gazociągu Nordstream? Wolne żarty...mamy 2010 gazociąg Północny jest budowany w najlepsze i możemy się tylko przyglądać od dawna!. Mieliśmy szansę przyłączyc się do budowy ale nie wykorzystaliśmy bo wolimy z szabelką na czołgi, ot taka mentalność.

Lądowanie. Pierwsze informacje to zawsze pierwsze informacje. Przekolorowane, na gorąco, mnóstwo emocjii, zamieszanie.

Lądowanie w takich warunkach to nie tajny spisek Rosjan a gorąca głowa naszego, obecnie już ś.p Prezydenta Kaczyńskiego. Pilot był tylko w stopniu kapitana, na pokładzie miał generełaów wszystkich wojsk oraz zwierzchnika sił zbrojnych w osobie Prezydenta. Jeżeli byś poczytał to może doszedłbyś do informacji za co jakiś czas temu pewien pilot początkowo miał trafić przed sąd ale później dostał medal za "przestrzeganie procedur". Otóż Panie Tropiciel, Prezydent wraz z kilkoma innymi głowami naszego regionu udał się do Afganistanu. Jakoś kilka dni prędzej na Gruzję, gdzie Kaczyński miał przyjaciela w osobie Sakaszwilego, spadły bombu. Mimo ostrzeżeń bardzo nalegał aby pilot wylądował na lotnisku w Tibilisi, pomimo, że samolotowi groziło nawet zestrzelenie. I inna przygoda również z Gruzji, kiedy to wraz ze swoim przyjacielem wybrali się pod granice obszarów kontrolowanych przez Rosję, tam zresztą padły strzały. Wyobraź sobie teraz, że pilotujesz, na pokłądzie masz generałów (Ty jesteś kapitanem tylko) oraz Prezydenta, który nalega by jednak wylądować aby zdażyć na obchody. Można Prezydenta było nie lubić, ale docenić trzeba i oddać mu przywiązanie do historii. Katyń był dla niego bardzo ważny.

Teraz kontrola lotów...Wieża nie mogła zabronić lądować! Lotnisko było otwarte, nikt go nie zamknął, mogli tylko rekomendować inne ale nic poza tym. Znając przywiązanie do historii zwłaszcza tej bolesnej historii Polski Prezydenta Kaczyńskiego oraz jego gorącą głowę, tudzież odwagę fizyczną oraz generałów na pokładzie, bardzo prawdopodobne jest, że pilot jednak się ugiął i spróbował lądować.

I proszę Cię mamy żałobę narodową. Nie oceniam decyzji Prezydenta (jeżeli taka była). To jest dziś naprawdę nieważne. Sam nie wiem jak na jego miejscu bym się zachował. Wiele razy jechałem samochodem w trudnych warunkach, podejmując taką decyzję mając do wyboru przełożyć spotkanie czy jechać np. podczas gołoledzi i wybierałem jazdę. Oczywiście nie ma porówanania samochod i samolot. Mówimy o pilotach ale pilot to człowiek, ś.p Prezydent Kaczyński to człowiek, generałowie to ludzi, nie jesteśmy bezbłędni i często jesteśmy w gorącej wodzie kąpani. Oczywiście ich decyzja była (zakłądając że była) ryzykowna, ale czy ktokolwiek z nas nigdy nie ryzykował? Wszystko robimy zgodnie z zaleceniami?
  • 1


 


Dodaj odpowiedź



  

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych