Skocz do zawartości
Zdjęcie

Chemtrails – coś wisi w powietrzu


 • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7564 odpowiedzi w tym temacie

Ankieta: Chemtrails – coś wisi w powietrzu ? (534 użytkowników oddało głos)

Chemtrails - rozpylana chemia na niebie, czy obalona teoria spiskowa ?

 1. Głosowano Zostało wykazane, że Chemtrails to nie tylko teoria. To jest fakt. (137 głosów [25.66%] - Zobacz)

  Procent z głosów: 25.66%

 2. Głosowano Sceptycy zasiali lekką niepewność, ale ogólnie nie poradzilili sobie z tematem - skłaniam się ku wersji spiskowej. (57 głosów [10.67%] - Zobacz)

  Procent z głosów: 10.67%

 3. Głosowano Nie wiem. Obie strony dyskusji mają wiele mocnych argumentów i obie wersje są równie prawdopodobne. (64 głosów [11.99%] - Zobacz)

  Procent z głosów: 11.99%

 4. Głosowano W kilku kwestiach sceptycy nie potrafili czegoś wyjaśnić, ale raczej wykazali, że spisku nie ma. (42 głosów [7.87%] - Zobacz)

  Procent z głosów: 7.87%

 5. Głosowano Teoria o Chemtrails została obalona. (234 głosów [43.82%] - Zobacz)

  Procent z głosów: 43.82%

Głosuj Goście nie mogą oddawać głosów

#7561

PoznacPrawde.
 • Postów: 43
 • Tematów: 6
Reputacja Bardzo zła
Reputacja

Napisano

I po co odpisujesz? Olej mnie zamiast pisać to samo. Zaraz twoi koledzy z kółka wzajemnej adoracji wpadną?


 • -3

#7562

Panjuzek.
 • Postów: 1954
 • Tematów: 16
 • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

 

nic nie chce udowodnić. Po prostu podziwiam waszą determinację do ciągłego odpisywania i próby ośmieszenia cokolwiek by tu się nie znalazło.

 

 Trudno ośmieszyć coś co jest śmieszne. Można się najwyżej z tego pośmiać. I mylisz się. To nie jest  kółko wzajemnej adoracji, tylko forum na którym często piszą ludzie posiadający jakąś, nierzadko całkiem sporą wiedzę, i potrafiący z niej korzystać. To że wkleisz filmik z kolesiem który nie dość że gada bzdury nie poparte niczym, to jeszcze próbuje sprzedać jakiś shit, nie czyni cię w żaden sposób wiarygodnym. 

 

Chcesz podyskutować to napisz coś na temat filmików które wkleiłeś. Udowodnij któremuś ze swoich adwersarzy że się myli. ZRÓB COŚ SENSOWNEGO. A nie tylko płaczesz że nikt cię nie słucha i się z Ciebie śmieją. To nie jest forum DI gdzie bany lecą za niewygodne pytania. Tam to dopiero sobie z dziobów wyjadają, i masturbują się kolejnymi zdjęciami smug kondensacyjnych,  i płaczem jak to dzisiaj pryskają Zadupie Dolne.


 • 1#7563

Staniq.

  In principio erat Verbum.

 • Postów: 5023
 • Tematów: 664
 • Płeć:Mężczyzna
 • Artykułów: 23
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

 Po prostu podziwiam waszą determinację do ciągłego odpisywania i próby ośmieszenia cokolwiek by tu się nie znalazło.

Z tą determinacją, to jest troszkę inaczej, niż próbujesz wmówić publice. Dla nas temat leży i kwiczy i gdyby nie Quintus o Wielu Twarzach, nikt z nas w tym temacie już by nic nie napisał, bo po co, skoro wszystko już zostało napisane. Uruchamiamy się tylko wtedy, kiedy ktoś napisze bzdurę. Nikt nic nie pisze, wtedy nas tu nie ma - proste.

Tylko, co jakiś czas z uporem maniaka ktoś wstawia bzdurne filmiki,  tym samym prosząc się o komentarz, który dostaje.

My nie wykazujemy się determinacją w przeciwieństwie do ludków Twojego pokroju. Po drugie, faza tłumaczenia i oczekiwania na zrozumienie zagadnienia już się skończyła. Zwyczajnie nam się już nie chce tłumaczyć, że debilne filmiki nijak się mają do fizyki atmosfery, o której to (w podstawach) nie macie zielonego pojęcia. 

Teraz jest faza ośmieszania, skoro tłumaczenie poszło na przestrzał. Pal licho tłumaczenie zjawisk fizycznych, ja wciąż oczekuję dowodów. Jakich, to już sobie doczytaj z moich wcześniejszych postów, bo nie mam ochoty po raz setny pisać co to jest dowód i jak go zdobyć.

Maniakalną determinacją wykazałeś się właśnie Ty wskrzeszając po raz kolejny temat, który już dawno umarł i tylko dzięki zdeterminowanym zwolennikom czasem mrugnie okiem...


 • 2#7564

Canaris.

  God Emperor of Mankind

 • Postów: 456
 • Tematów: 1
 • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

I po co odpisujesz? Olej mnie zamiast pisać to samo. Zaraz twoi koledzy z kółka wzajemnej adoracji wpadną?

 

Bo moge.

Bo chce. 

Bo mam do tego prawo

Bo to nie DI forum z antynaukowym bełkotem i zamordyzmem gdzie nieprawomyślnych sie banuje z miejsca.

Bo lubie wkurzać ludzi którzy pękają jak świnski pęcherz jak tylko ktoś nie łyka bez pytań ich bełkotu. 

Bo mam taki obowiązek jako kupiony dezinf... znaczy sie jako mądry człowiek walczący z postępującym rakiem głupoty który opanowuje świat. 

Bo głupota ignorowana nie znika tylko rośnie. 

Bo tak. 

 

Płacz dalej koleś. A jak juz skończysz sie mazać to zacznij uzywać dowodów i logiki a nie antynaukowej papki z Youtube. 


 • 2#7565

Tiga.
 • Postów: 218
 • Tematów: 25
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano


Dziś tematem dnia stały się chemtrailsy*. To efekt znalezienia w dokumentach sejmowych interpelacji poselskich, których celem jest uzyskanie odpowiedzi, czy nad Polską rozpylane są chemtrailsy i czemu to służy.

Oczywiście zadawanie pytań to chwalebny zwyczaj, ale zanim zapyta się o pewne rzeczy warto samemu poszukać informacji. Najlepiej w wiarygodnych źródłach.

Chemtrails to teoria powstała gdzieś na początku lat 90., która głosi, że samoloty pasażerskie i wojskowe latając rozpylają substancje chemiczne oraz biologiczne, których zadaniem jest… No właśnie. Tu mamy pierwszy zgryz, bo głoszący zagrożenie chemtrailsami nie bardzo mogą się zgodzić co do tego, co właściwie robią owe substancje. Szybki rekonesans pokazuje, że rozpylane mają być popioły ze spalania węgla, substancje psychotropowe, zarazki, polimerowe włókna z osadzonymi na nich erytrocytami przenoszącymi choroby (?), bar, sole aluminium, węglik krzemu, tor, materiały przewodzące prąd i wiele innych. Główne wątki tej teorii spiskowej krążą wokół trucia i/lub ogłupiania ludzi lub kontrolowania pogody.


Dowodem na istnienie chemtrailsów mają być pozostające nienormalnie długo w powietrzu ślady przelotu samolotów. Wymienia się też fakt, że czasami smugi nie znikają, a rozprzestrzeniają się, powiększają i czasami przeradzają w cienką warstwę chmur pokrywających niebo.

Dlaczego teoria o chemtrails nie ma sensu? Powodów jest wiele.

Żadne badanie nie potwierdza, by w smugach znajdowały się jakiekolwiek substancje poza tymi, które są normalnymi produktami spalania paliwa lotniczego.

Rozpylanie jakichkolwiek substancji na tej wysokości nie ma sensu. Materiał biologiczny uległby zniszczeniu w wyniku wysuszenia i zamrożenia. Substancje chemiczne nie dotarłyby do ziemi w kontrolowany i przewidywalny sposób. Ilości materiału, jakie mógłby zabrać samolot czy nawet wiele samolotów są zbyt małe, by wywołać efekt po rozpyleniu na wysokościach przelotowych samolotów.

Realizacja takiego przedsięwzięcia wymagałaby zawiązania ogólnoświatowego spisku angażującego dziesiątki tysięcy ludzi z różnych, często wrogich sobie, krajów. Ludzie ci musieliby podejmować działania, które szkodziłyby im samym i ich rodzinom. W tej sytuacji utrzymanie tajemnicy nie byłoby możliwe i musiałyby ostatecznie wyciec jakieś konkretne informacje i dowody. Tymczasem wciąż ich brak.

Rzekome dziwne zachowanie się smug kondensacyjnych wynika z fizyki atmosfery, a nie działania chemtrailsów. Smuga kondensacyjna tworzy się w wyniku skraplania się pary wodnej z atmosfery na drobinach zawartych w gorących spalinach samolotu. W zależności od wilgotności smuga może się utrzymywać przez różny czas. Gdy wilgotność jest wysoka, smugi mogą nie tylko pozostawać przez kilkadziesiąt minut, ale rozbudowywać się, gdy przechłodzona para wodna osadza się na powstających zarodkach kondensacji. Przy sprzyjającej pogodzie smugi mogą rozciągać się w pionie (opadanie większych cząsteczek) i w poziomie tworząc chmury typu cirrus.

Opowieść o chemtrailsach można ciągnąć długo, ale świetnie działa tu stara dobra brzytwa Ockhama – „nie mnożyć bytów ponad potrzebę”. Gdyby ktoś chciał osiągnąć efekty, jakie mają dawać chemtrailsy, mógłby to zrobić w sposób tańszy, prostszy, bezpieczniejszy i skuteczniejszy.

*używam tu często spotykanej, spolszczonej wersji słowa chemtrails będącego modyfikacją angielskiego contrails czyli condensation trails (smugi kondensacyjne)


https://www.crazynau...o-nie-istnieja/
 • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 5

0 użytkowników, 5 gości oraz 0 użytkowników anonimowych

stat4u