Skocz do zawartości
Zdjęcie

Chemtrails – coś wisi w powietrzu


 • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7405 odpowiedzi w tym temacie

Ankieta: Chemtrails – coś wisi w powietrzu ? (530 użytkowników oddało głos)

Chemtrails - rozpylana chemia na niebie, czy obalona teoria spiskowa ?

 1. Głosowano Zostało wykazane, że Chemtrails to nie tylko teoria. To jest fakt. (135 głosów [25.47%] - Zobacz)

  Procent z głosów: 25.47%

 2. Głosowano Sceptycy zasiali lekką niepewność, ale ogólnie nie poradzilili sobie z tematem - skłaniam się ku wersji spiskowej. (56 głosów [10.57%] - Zobacz)

  Procent z głosów: 10.57%

 3. Głosowano Nie wiem. Obie strony dyskusji mają wiele mocnych argumentów i obie wersje są równie prawdopodobne. (64 głosów [12.08%] - Zobacz)

  Procent z głosów: 12.08%

 4. Głosowano W kilku kwestiach sceptycy nie potrafili czegoś wyjaśnić, ale raczej wykazali, że spisku nie ma. (42 głosów [7.92%] - Zobacz)

  Procent z głosów: 7.92%

 5. Głosowano Teoria o Chemtrails została obalona. (233 głosów [43.96%] - Zobacz)

  Procent z głosów: 43.96%

Głosuj Goście nie mogą oddawać głosów

#7396

D.B. Cooper.
 • Postów: 1170
 • Tematów: 108
 • Płeć:Mężczyzna
 • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Stan, dobrze wiesz, że Wasze "obalanie" teorii chemii lekko się kupy nie trzyma. Po co mam sięgać do książek, skoro uczyliśmy się z tych samych.
Przypomnij sobie samolociki kiedyś, a dziś...
"Tiga" Nie będę czytał tematu od początku, znam go lepiej niż Ty.

Użytkownik D.B. Cooper edytował ten post 21.04.2019 - 17:39

 • 1#7397

Staniq.

  In principio erat Verbum.

 • Postów: 4909
 • Tematów: 646
 • Płeć:Mężczyzna
 • Artykułów: 22
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Teraz gadki o wypierdach smoka czyli zaczynasz wysmiewac wszystko, wprowadac zamieszanie, negowac nasze teorie tworzac wlasne. Doskonale rozumiem ze do porozumienia nie dojdziemy jak ateista z wierzacym.

Nie rozumiesz porównania ze smokami, to nie komentuj. W tej teorii nie ma czegoś takiego, jak porozumienie. Jak Ty sobie wyobrażasz kompromis w tej sprawie? Ja się zgodzę, że coś tam trują, a Ty, że to trochę nieprawda? :facepalm:

 

DiBi@

Ciągle czekamy na dowody. Jak chcesz, to w zastępstwie za Quintusa możesz je przedstawić. Znając Cię, wiem, że zrobisz to rzetelnie i bez napinki. Jeżeli zrobisz.

Darujemy sobie zdjęcia, bo z nich nic nie wynika. Od czego więc zaczniemy?

 

Długość smug, czas utrzymywania się w powietrzu, sposób latania? Celność oprysku? Opłacalność metody? Hologramy czy kulki? Może masz dowody na to, że tam w górze jest jednak tak samo jak przy gruncie, że atmosfera jest jednorodna pod względem temperatury, ciśnienia, prędkości i kierunku wiatru? Może masz wyniki badań, na które ciągle czekamy? Może... 

Wiesz o tym, że przez lata dokonaliście tylu zmian w tej teorii, że sami się już w tym gubicie. Nie możemy się doprosić spójnej i wspólnej listy dowodów na to, że chemtrails istnieje. Dowodów, które są niepodważalne i można je udowodnić po raz wtóry za pomocą badań. Dowody na wiarę odpadają.

Tyle żądań mam, nie.


 • 2#7398

Pit.

  pies Darwina

 • Postów: 1033
 • Tematów: 28
 • Płeć:Mężczyzna
 • Artykułów: 2
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Zadziwiające, że ta hipoteza jeszcze żyje... Co ja się dziwię, dzisiaj ignorancja i zacietrzewienie triumfują nad wiedzą i logiką.


 • 1#7399

Canaris.

  God Emperor of Mankind

 • Postów: 403
 • Tematów: 1
 • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Zadziwiające, że ta hipoteza jeszcze żyje... Co ja się dziwię, dzisiaj ignorancja i zacietrzewienie triumfują nad wiedzą i logiką.

Nie zyje, to taka sztuczna reanimacja ze strony Quamliwusa i jego multikont. Co zresztą widać po jego najnowszym multikoncie.

Poza tym to taka atrakcja forum, taki lol temat do pośmiania sie. ;) 


 • 0#7400

Tiga.
 • Postów: 132
 • Tematów: 4
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Żyje i ma się dobrze. Ludzie lubią się bać, może tęsknią za wojną, nie wiem. Będzie istniała puki influenserzy typu Jurek Z. "krul" altmedu polskiego będzie wspierał tę paranoie swoim ciepłym słowem.
I dla przypomnienia.
Można zrobić badania (raczej serię badań) ktora dałaby wynik bliski pewności, czy hipoteza chemitrials to prawda, czy fałsz. Spektroskopia się nazywa. Ja moge dać 100 euro jak ktoś zorganizuje zbiórkę na to.

Użytkownik Tiga edytował ten post 24.04.2019 - 21:16

 • 1

#7401

Perseusz.
 • Postów: 73
 • Tematów: 4
 • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Nikt nie przeprowadzi takiego badania, ponieważ nikt nie chce przyznać, że wiara w teorie konspiracyjne jest po prostu pociągająca i w prosty, by nie rzec, że często prostacki sposób, tłumaczy skomplikowane zjawiska oraz działalność człowieka motywowaną różnymi rzeczami. To tak jak wiara w jakiegoś boga tłumaczona tym, że ,,w zasadzie to nie wiem czy tak 100% wierzę, ale modlitwa daje mi komfort w chorobie i niedostatku''. Nie chodzi o prawdziwość albo o nieprawdziwość czegokolwiek, lecz o to, co dana hipoteza ma tłumaczyć. Tłumaczenie może być nielogiczne, może nosić znamiona absurdu, ale na swoim podstawowym poziomie ma zapewniać lepszą odpowiedź, niż z zasady trudna do pojęcia prawda. 

 

Nie uważacie, że łatwo spanikowanemu umysłowi wytłumaczyć każdy zamach na tym świecie robotą ,,false flag'' CIA i Mossadu? Wszakże o ile prostszy jest wtedy ten świat, w którym żadni psychopaci, religijni fanatycy, marksiści, faszyści, neonaziści i separatyści nigdy nie konstruują żadnych bomb, ani do nikogo nie strzelają. Zwłaszcza, że ich cele są czasami niezrozumiałe, no a potrzebę wzmacniania inwigilacji przez rząd zrozumie niemal każdy. 


Użytkownik Perseusz edytował ten post 24.04.2019 - 16:57

 • 2#7402

Staniq.

  In principio erat Verbum.

 • Postów: 4909
 • Tematów: 646
 • Płeć:Mężczyzna
 • Artykułów: 22
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Uprzedzając ewentualne wrzaski spiskowców, przeklejam temat o tym co nadciąga. Dodatkowo, chemiludkom proponuję zastanowienie się, jak to jest możliwe, że piasek z nad Sahary może wylądować w Polsce. Cud to, czy zwykłe działanie przyrody...

 

Do Polski nadciąga fala pyłu saharyjskiego. Samochody pokryje żółty nalot.

 

Jeszcze w tym miesiącu nadciągnie do nas spora chmura saharyjskiego pyłu, który pokryje dachy i parapety domów, a także auta. W ostatnim z tych przypadków trzeba uważać. Nieodpowiednie oczyszczenie samochodu może spowodować uszkodzenie lakieru.

 

                                  en-01318613-0001-0cfa3f43fa67e65.jpg

                                  NAGLE AUTO STAŁO SIĘ BRUDNE, ZWŁASZCZA PO OPADACH DESZCZU? NIKT NIE WYSYPAŁ NA NIE          PIASKU                      - TO TZW. PYŁ SAHARYJSKI. (FOT. ARKADIUSZ ZIOLEK/ EAST NEWS)

 

Od środy 24 kwietnia należy spodziewać się pierwszej fali pyłu saharyjskiego. Zjawisko powinno powoli zanikać 26 kwietnia. W tym okresie należy się spodziewać żółtej warstwy pyłu pokrywającego auta, a także zmętnienia nieba i zmniejszenia przejrzystości powietrza.

Nastąpi też wzrost zanieczyszczenia powietrza pyłem zawieszonym PM10. Wraz z tym przyjdzie do nas duża fala ciepła – w czwartek nawet 26–29 st. C. Tak wysokie temperatury powinny utrzymać się do weekendu, podczas którego nastąpi mocne ochłodzenie – temperatury spadną nawet o 10 st.

 

Co zrobić z pyłem na aucie?

 

Najważniejsze, czego nie robić. Najlepiej go nie przecierać. Pył saharyjski ma charakter mineralny. W jego składzie znajdują się związki kwarcu, żelaza, tytanu czy gipsu. Ścieranie pyłu z karoserii na sucho może więc pozostawić ślad na karoserii. Chodzi o drobne ryski, które nie tylko z bliska będą nieestetycznie wyglądać, ale też osłabią warstwę lakieru i ułatwią wodzie przedostanie się głębiej. Lepiej nie usuwać pyłu na sucho również z szyb. Użycie zbyt dużej siły mogłoby doprowadzić do powstania śladów.

 

Wjechanie bezpośrednio pod szczotki myjni automatycznej również mogłoby być ryzykowne. Jeśli w fazie wstępnego spłukiwania woda nie usunęłaby całego pyłu, na dalszym etapie pracy myjni wirujące szczotki mogłyby przyczynić się do powstania zarysowań. Jeśli chcecie się pozbyć pyłu, najlepiej udać się na myjnię bezdotykową i usunąć go strumieniem wody. Ważne, by dysza nie znajdowała się zbyt blisko karoserii. W przeciwnym razie strumień wody pod wysokim ciśnieniem również może dokonać pewnych szkód.

 

Uwaga na filtry

 

Skoro pył saharyjski będzie unosił się w powietrzu, to można byłoby podejrzewać, że wraz z nim przedostanie się do silnika, gdzie mógłby wyrządzić szkody. Bez obaw. Strażnikiem czystości tego, co zasysane jest do cylindrów, jest filtr powietrza. Nie pozwoli on pyłowi na przedostanie się dalej.

 

Czy po ustaniu zjawiska należy zmienić ten element? Jeśli nie wynika to z kalendarza czynności okresowych związanych z bieżącą obsługą eksploatacyjną auta, to oczywiście nie. Jeżeli pył saharyjski pojawi się w niespotykanie dużym nasileniu, po zakończeniu się problemu można pokusić się o wytrzepanie filtra. W większości aut łatwo go samodzielnie wymontować i po oczyszczeniu umieścić na swoim miejscu. W wielu samochodach do przeprowadzenia całej operacji wystarcza śrubokręt, a w części jest to możliwe bez użycia jakichkolwiek narzędzi.

 

Kolejnym elementem, który może zostać zanieczyszczony wskutek pojawienia się pyłu saharyjskiego, jest filtr kabinowy. Większość zmotoryzowanych wymienia go każdej wiosny. Jeśli jeszcze nie zdążyliście, warto zaczekać aż przejdzie fala pyłu i dopiero potem wymienić filtr na nowy. Jeśli już wymieniliście filtr, można go oczyścić lub po prostu nie ruszać, jeśli w okolicy zjawisko nie będzie uciążliwe.

 

wp.png

 

Właśnie sobie popyliło....


 • 2#7403

Zaciekawiony.
 • Postów: 7506
 • Tematów: 76
 • Płeć:Mężczyzna
 • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Dzisiejszy dzień pokazał, że równie dużym problemem jest pył pochodzenia bardziej lokalnego. Znowu mamy suszę na wiosnę, a to wraz z mocniejszym wiatrem daje prawdziwe burze pyłowe.


 • 3#7404

Tiga.
 • Postów: 132
 • Tematów: 4
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

"Rozwój technologii sprawia, że w internecie każdy może publikować właściwie wszystko co mu przyjdzie do głowy. Pozwala to np. rozpowszechniać teorie o tym jak za pomocą szczepionek planuje się dokonać ,,depopulacji ludzkości”, truć mają nas natomiast chemikalia celowo wypuszczane przez latające samoloty tzw. ,,chemitrails”. Gorzej, gdy takie teorie zaczynają rozpowszechniać przedstawiciele polskiego parlamentu, izby która  mimo wszystko powina  starać się dbać o poważny wizerunek.

Posłanka na Sejm RP Barbara Chrobak bardzo poważnie przejęła się zagrożeniami, jakie nieść może ,,chemitrails” - Zgłosili się do mnie obywatele zaniepokojeni procedurą rozpylania w atmosferze szkodliwych substancji z wnioskiem o podjęcie działań w kierunku wyjaśnienia, czy nad terytorium Polski odbywają się za wiedzą rządu programy modyfikacji pogody i zarządzania promieniowaniem słonecznym – napisała z pełną powagą do ministerstw zdrowia i środowiska - Obywatele, którzy obserwują to zjawisko, twierdzą, że proceder zabiegów geoinżynieryjnych odbywa się z różnym nasileniem przez większość dni w roku. Liczbę Polaków świadomych tych działań można szacować w dziesiątkach tysięcy, m.in. grupy na portalach społecznościowych i inne. Nie jest to mała liczba, zważywszy na fakt, iż zagadnienie to jak do tej pory praktycznie nie jest omawiane w mediach głównego nurtu w Polsce. W Internecie można znaleźć setki tysięcy zdjęć i filmów przedstawiających te działania. Reportaże na ten temat ukazały się m.in. w telewizjach: CBS, NBS, CNN, ZDF, RTL, Australian News Chanel i inne.

Istnieje świadectwo Kristen Megan, byłej podoficer w siłach powietrznych USA, która pracowała przy zaopatrzeniu w środki chemiczne lotnictwa. Twierdzi ona, że tony aluminium, baru, strontu i innych substancji, z którymi miała do czynienia, są używane do rozpylania w atmosferze. Są też relacje pilotów, jednak do tej pory tylko anonimowe. Ted Gunderson, były wysokiej rangi agent FBI, również potwierdza zrzuty z samolotów nad terytorium Ameryki Północnej i Europy – czytamy dalej w interpelacji poselskiej.

Parlamentarzystka chciała ustalić m.in. - Czy podległy Panu Ministrowi resort ma wiedzę na temat jakichkolwiek działań przeprowadzonych lub przeprowadzanych w ramach programów modyfikacji pogody i zarządzania promieniowaniem słonecznym przy użyciu samolotów na terytorium RP? Jeżeli tak, to proszę o kompletną listę

Jednym z przywilejów parlamentarzystów jest możliwość składania interpelacji, do których ministrowie, bez względu na treść zapytań, muszą się odnieść. Z obawami posłanki Chrobak dotyczących szkodliwych substancji rozpuszczanych przez samoloty musiał się zmierzyć podsekretarz stanu Zbigniew Król - Głównymi produktami spalania lotniczych paliw do napędu silników turbinowych umożliwiających lot na dużych wysokościach są para wodna i dwutlenek węgla. Przebieg powstawania i zaniku smug kondensacyjnych oraz ich cechy morfologiczne wykazują dużą zmienność, zależnie od wysokości lotu, jak i warunków meteorologicznych panujących w otoczeniu lecącego samolotu. Statki powietrzne wykonują przelot w ustalonych drogach lotniczych. Obserwowane pasma pokrywają się z nimi, w związku z czym w obszarze nakładania się dróg lotniczych może dochodzić do krzyżowania pasm – wyjaśnia posłance - Należy zaznaczyć, że w Polsce, podobnie jak w innych krajach Unii Europejskiej, funkcjonuje system oceny jakości i kontroli jakości powietrza. Oparty jest on na pomiarach prowadzonych w ramach państwowej sieci monitoringu środowiska. System przewiduje prowadzenie oceny jakości powietrza w strefach na terenie całego kraju. Stan jakości powietrza określany jest na podstawie poziomów dopuszczalnych i docelowych dla kilkunastu zanieczyszczeń w powietrzu pod kątem ochrony zdrowia ludzkiego (takich jak pył drobny PM10, benzen, dwutlenek azotu, dwutlenek siarki, ołów, tlenek węgla, arsen, kadm, nikiel) oraz dla kilku ze względu na ochronę roślin (ozon, dwutlenek siarki oraz tlenki azotu).

Na koniec Król kwituje - Reasumując powyższe, resort zdrowia nie dostrzega podstaw do uznania informacji zamieszczonych często w sieci internetowej na temat zagrożeń w związku z „chemitrails” za wiarygodne i prawdopodobne.

Czy wyjaśnienia ministerstwa zdrowia przekonają wierzących w teorie spiskowe? "

http://www.portalkuj...polska-trucizne
 • 1

#7405

Staniq.

  In principio erat Verbum.

 • Postów: 4909
 • Tematów: 646
 • Płeć:Mężczyzna
 • Artykułów: 22
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Czy wyjaśnienia ministerstwa zdrowia przekonają wierzących w teorie spiskowe?

Na to bym nie liczył. Jakakolwiek odpowiedź nie znajdzie uznania w ich oczach. Zapewne będą zakładać, że Ministerstwo Zdrowia wie, ale nie powiedziało prawdy.

Taki los spotkałby też każdego, kto przedstawiłby stronie spiskowej badania wykonane przez kogokolwiek - to kłamstwo, ukryli prawdę. Skoro nie dają sobie wytłumaczyć dość prostych zasad powstawania smug kondensacyjnych, to cała reszta i tak do nich nie dotrze...


 • 1#7406

Zaciekawiony.
 • Postów: 7506
 • Tematów: 76
 • Płeć:Mężczyzna
 • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

W latach 90. w Polsce odbył się wielki program zarządzania promieniowaniem słonecznym, przy pomocy zmian składu cząstek stałych w powietrzu. Jego głównym nadzorcą był niejaki Balcerowicz. W Europie generalnie średnie temperatury zaczęły wyraźnie odbijać w górę pod koniec lat 70., w Polsce nastąpiło to wyraźniej dopiero pod koniec lat 80. Niektórzy wiążą to z upadkiem części fabryk i rozpoczęcie zakładania elektrofiltrów na kominy elektrowni. Zmniejszyło się więc zapylenie atmosfery oraz długość występowania w ciągu roku okresu z suchymi mgłami siarkowymi.


 • 0
 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 5

0 użytkowników, 5 gości oraz 0 użytkowników anonimowych

stat4u