Skocz do zawartości


Zdjęcie

Chemtrails – coś wisi w powietrzu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7693 odpowiedzi w tym temacie

Ankieta: Chemtrails – coś wisi w powietrzu ? (535 użytkowników oddało głos)

Chemtrails - rozpylana chemia na niebie, czy obalona teoria spiskowa ?

  1. Głosowano Zostało wykazane, że Chemtrails to nie tylko teoria. To jest fakt. (137 głosów [25.61%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 25.61%

  2. Głosowano Sceptycy zasiali lekką niepewność, ale ogólnie nie poradzilili sobie z tematem - skłaniam się ku wersji spiskowej. (57 głosów [10.65%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 10.65%

  3. Głosowano Nie wiem. Obie strony dyskusji mają wiele mocnych argumentów i obie wersje są równie prawdopodobne. (64 głosów [11.96%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 11.96%

  4. Głosowano W kilku kwestiach sceptycy nie potrafili czegoś wyjaśnić, ale raczej wykazali, że spisku nie ma. (42 głosów [7.85%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 7.85%

  5. Głosowano Teoria o Chemtrails została obalona. (235 głosów [43.93%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 43.93%

Głosuj Goście nie mogą oddawać głosów

#7381

Tiga.
  • Postów: 259
  • Tematów: 27
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

No no, najwyższej jakości "wysrywy" prosto od Ogaraniętego. Do czego by tu sie odnieść... A do niczego, gdyż post szanownego kolegi nie zawiera śladów merytoryki.
A ja nadal ulegam prawu Poego. Niesamowite to jest wręcz.

"Prawo Poego (ang. Poe's law) – internetowe[a] porzekadło opisujące sytuacje, w których bez oczywistych wskazówek co do intencji autorów czytelnicy nie są w stanie odróżnić, czy opinie autorów są ekstremizmami, czy parodiami ekstremizmu."

Tak sobie od kilkunastu godzin w trybie przerywanym czytuje naukaoklimacie.pl, obecnie przegladam najbardziej komentowany artykuł, dotyczy modyfikacji pogody metodą chemitrials, który to link tutaj już wklejalem. Pozwolę sobie o cytowanie co niektórych ciekawszych urywków komentarzy:

"Tak na marginesie: dlaczego czasem gdy gotujemy wodę w czajniku powstaje "para" a czasem nie? Czy zastanowiło to Panią kiedyś? Albo czemu czasami gdy oddychamy z ust i nosa unoszą się kłęby pary, a najczęściej nie? Czy to skutek tego że ktoś dodaje czegoś do jedzenia" Szymon Malinowski

"Przez 20 lat żyłam w nieświadomości, że ktoś coś nade mną rozpyla i mnie truje w sposób zorganizowany. Dowiedziałam się o chemtrails od osoby, która do pieca wrzuca plastikowe opakowania. I jest zagorzałym antyszczepionkowcem ("oczywiście" chciałoby się powiedzieć), a naście lat temu opowiadała o innych spiskach i grupach zarządzających światem. W płaską Ziemię jeszcze nie wierzy, ale może to kwestia czasu. Nie mogę zrozumieć, dlaczego przyjmuje do wiadomości argumenty osób rozpowszechniających teorie spiskowe, a prawdy świata nauki odrzuca jako część spisku" Bernadetta Brzóska

"A swoją drogą jeśli ktoś wierzy, ze coś na nas rozpylają (wbrew wszelkim faktom), to dlaczego od razu zakłada, ze to trucizna? Rządy zwykle raczej chcą mieć więcej poddanych i w dobrym zdrowiu, a nie mniej i w gorszym, bo to wzmacnia gospodarkę i polepsza budżet." Arctic Haze

"Jeśli „chemtrails” miałoby służyć depopulacji, to trzeba przyznać, że jest zupełnie bezskuteczne. Od dnia moich narodzin do dziś, populacja ludzi zwiększyła się prawie dwukrotnie. Co więcej, jeśli zostajemy przy dowodach anegdotycznych to od czasów mojego dzieciństwa też poczyniłam trochę obserwacji:
- ogromne zwiększenie ilości samochodów (gdy byłam mała w Warszawie właściwie nie było korków),
- zwiększenie ilości zanieczyszczeń (nie było smogu),
- zwiększenie ilości produkowanych „dóbr” konsumpcyjnych (kiedyś nie było tyle chińszczyzny i w ogóle takiej ilości rzeczy, gdzieś to jest produkowane, a zanieczyszczenia nie znają granic),
- czystsza woda (raki w rzekach),
- większa wilgotność kiedyś (wyższe lustro jezior, inna ściółka leśna),
- brak lub bardzo krótkie okresy upalne latem kiedyś,
- sporadyczne przeloty samolotów pasażerskich w moim dzieciństwie,
- gdy byłam młodsza znanych mi ludzi, którzy lecieli samolotem mogłam policzyć na palcach jednej reki, teraz nawet znajomi, którzy nie mają pracy latają na wakacje do Egiptu albo weekend w Paryżu,
- nie było reklamówek foliowych (chyba, że ktoś sobie kupił ;-)),
- nikt nie palił w piecu butelkami plastikowaymi i śmieciami,
- zanieczyszczenie świetlne zwiększyło się ogromnie (czyli de facto zwiększyła się ilość budynków, zapotrzebowanie na prąd itp. itd.)

Więc absolutnie nie jestem zaskoczona, że boli Panią „głowa jak w taki dzień pracuję w ogródku” - to, co unosi się w powietrzu (chyba, że ktoś mieszka na zupełnym odludziu) to zabójczy koktajl dioksyn, pyłów i zanieczyszczeń przemysłowych. I żadne „chemtrails” do zasiewania tego nie jest potrzebne. Sami to produkujemy: jeżdżąc samochodami, kupując nowe rzeczy, które trzeba gdzieś wytworzyć, a potem przewieźć do nas, zgadzając się (milcząco) na to, by ludzie palili śmieciami i wyrzucali śmieci gdzie popadnie. Absolutnie mnie nie dziwi, że ludzie masowo chorują na raka: benzo(a)piren to jedna z najbardziej rakotwórczych substancji, niech Pani sprawdzi skąd się bierze w powietrzu. Co więcej: niestety nie jedyna, z którą mamy na co dzień do czynienia..." Anna Sierpińska

Użytkownik Tiga edytował ten post 11.04.2019 - 14:02

  • 2

#7382

Staniq.

    In principio erat Verbum.

  • Postów: 6626
  • Tematów: 764
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 28
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Raczej ekstremizmem parodii bym to nazwał, wszak rzeczony twierdzi, że ulega tylko i wyłącznie naszemu naciskowi, aby pisał w miejscu, które mu nie odpowiada i pomimo chęci skończenia z pisaniem na łamach forumowego tematu... skończyć nie może.

Zastanawiające perpetum mobile w jego głowie się dzieje, które napędza jemu tylko znany mechanizm.

Biada nam, biada...





#7383

Tiga.
  • Postów: 259
  • Tematów: 27
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Myślę, że jak nasz kolega czyta tytuł tematu "chemitrials, cos wisi w powietrzu" to jego mózg interpretuje to jako "duża dawka dopaminy" :)
  • 0

#7384

Tiga.
  • Postów: 259
  • Tematów: 27
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Znalazlem kolejny ciekawy komentarz z 2010 r. napisanego przez użytkownika Bart, tym razem na blogu meteomodel:

""Obserwując sarkastyczno-egotyczne masturbacje jakich się tu panowie dopuszczacie gdy temat staje się niewygodny przychodzi mi na myśl banda rozwydrzonych dzieciaków z przedszkola z których jeden próbuje prześcignąć drugiego w zrobieniu większej głupoty."

No więc problem w dyskutowaniu ze zwolennikami teorii trujących chemtrailów, szkodliwych szczepionek, jaszczurzych władców czy zburzonego WTC (oraz kreacjonizmu, denializmu klimatycznego itd.) jest podobny do problemu w dyskutowaniu z panią, która na ulicy Gagarina w Warszawie wywiesiła ze swojego balkonu transparent “ŻYDZI TRUJĄ MNIE GAZEM”. Po jakimś czasie można już tylko pokpiwać.

Dlaczego? Ano, udowodniliście wielokrotnie, że merytoryczne argumenty do was nie trafiły, ponieważ od dawna je ignorujecie – w naszej wymianie zdań konkretny przykład to owo “badanie” zawartości powietrza w Phoenix. Przecież to nie Szacowny Gospodarz je zdyskredytował, ono zostało zdyskredytowane dawno temu, a mimo to wciąż powraca jako argument zwolenników teorii samolotowego trucia. Wasze pytanie o dwa samoloty, które lecąc (rzekomo) na tej samej wysokości zostawiają lub nie zostawiają smug, też znalazło odpowiedź – a mimo to wciąż je zadajecie.

Oprócz powtarzania obalonych twierdzeń macie jeszcze na sumieniu grzechy niezrozumienia podstawowych błędów w rozumowaniu – mylenia korelacji ze związkiem przyczynowo skutkowym (“przeleciał chemtrail, a mnie rozbolał łeb”), opierania się na osobistych wspomnieniach (autor strony “Globalna Świadomość” twierdzący, że cztery lata temu nie widywał smug nad Polską) itp. Nie rozumiecie też, że to wy musicie dostarczyć dowody na istnienie chemtrailowego spisku, a nie reszta świata musi wam udowodnić, że tego spisku nie ma – a w dodatku wasze dowody muszą być naprawdę dobrej jakości. Dlaczego? Dlatego, że hipoteza tak nieprawdopodobna jak istnienie ogólnoświatowego spisku zawiązanego w celu wytrucia ludzkości chemikaliami zrzucanymi z samolotów nie dość, że bardzo kłóci się z naszą wiedzą o świecie (psychologii ludzkiej, mechanizmach władzy itd.), to jeszcze próbuje w ten sposób tłumaczyć zjawiska, które da się wytłumaczyć o wiele prościej (w określonych warunkach pogodowych i na określonej wysokości wokół spalin samochodu skrapla się para wodna, tworząc smugę kondensacyjną). A jak powiedział Carl Sagan, niezwykłe hipotezy wymagają niezwykle mocnych dowodów.

Problem w tym, że zastosowanie się do zasad i poprawienie błędów wymienionych w powyższym akapicie wymagałoby od was racjonalnego podejścia do swoich poglądów. Niestety, skonfrontowani z takim podejściem wolicie oddalić się w irracjonalny bełkot, taki, jaki zaprezentował nasz kolega współdyskutant Szydlar:

"Mi nie chodzi o to czy pryskają czy nie, chodzi mi o to że jedyną prawdę jaką możesz uzyskać jest ta w tobie ( ale odrzuć szkoły,autorytety,pisma,filmy ) poczuj co naprawdę dzieje się z tobą a potem popatrz na otaczający cię świat .
Ciekawe co zobaczysz i czy jesteś gotowy by zobczyć."

Kończąc, chcę powiedzieć, że jako weteran zaglądania w otchłań spiskologicznych społeczności nie mam specjalnej nadziei na przekonanie was do czegokolwiek. Chciałbym natomiast bardzo, abyście wzięli sobie ten mój pomysł, że pasażerski ruch lotniczy to fikcja utrzymywana na potrzeby chemtrailowego spisku – no bo przecież niby coraz więcej ludzi lata samolotami, a jak się popyta znajomych czy rodziny, to się okazuje, że nie latają. Jestem z niego bardzo dumny.

Pozdrawiam was serdecznie, drodzy spiskolodzy. Żydzi nie trują was gazem."

Przepraszam za post pod postem, ale nie moge edytować swojego poprzedniego.

Użytkownik Tiga edytował ten post 15.04.2019 - 12:26

  • 3

#7385

D.B. Cooper.
  • Postów: 1179
  • Tematów: 108
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ostro dzisiaj nadrabiają. 😐FB_IMG_1555745802400.jpg
..i po godzinie.FB_IMG_1555745836226.jpg
  • -2



#7386

Tiga.
  • Postów: 259
  • Tematów: 27
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Kto i co?
  • 0

#7387

PoznacPrawde.
  • Postów: 67
  • Tematów: 8
Reputacja Bardzo zła
Reputacja

Napisano

yNQG7JP.jpg
azDvPYu.jpg
x8wf6Mw.jpg
Brakuje pieknych chmur jak te tutaj kiedy widac ze nie ma opryskow i az chce sie zyc. A nie ta mgla przez wiekszosc dni 26DTphs.jpg
  • -2

#7388

Tiga.
  • Postów: 259
  • Tematów: 27
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Poznacprawde, wnajsamwpierw poznaj prawdę. Możesz zacząć od przeczytania tego wątku od początku. Bedzie jasne wtedy dlaczego wygląd nieba zmienny jest w czasie.
Mam nadzieje że nie polegniesz, mi zajęło to dwa miesiące, po kilka godzin dziennie.
  • 1

#7389

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Skoro dzisiaj ostro nadrabiają to lepiej załóz maskę przeciwgazową żebys się nie potruł jak coś Ci na gowe zleci.
  • 0



#7390

Staniq.

    In principio erat Verbum.

  • Postów: 6626
  • Tematów: 764
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 28
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

PoznacPrawde@

 

Chembusterka wyciągnij z piwnicy, szmatę octem polej i do roboty, rozganiaj to to nad głową. Warto by wentylator ustawić tak, aby dmuchał powietrzem do góry, to ocet szybciej zadziała.

:facepalm:

Zamiast wklejać fotki ze smugami kondensacyjnymi, przeczytaj sobie podręcznik do fizyki i geografii. Polecam dział z gegry - budowa atmosfery. Potem warunki powstawania smug kondensacyjnych. Takie tam - zależności od temperatury, wilgotności, ciśnienia itp.

Następnym krokiem, będzie Twoje przystąpienie do dyskusji. Ale bez jajcarstwa o truciu.

No tak, tylko wtedy już żadnej dyskusji nie będzie, prawda? No bo o czym? O tym, co wszyscy wiedzą? O warunkach powstawania smug kondensacyjnych?

No, chyba, że możesz udowodnić, że takie smugi nie mogą się długo utrzymywać, albo powiesz, jak odróżnić w inny sposób smugę zwaną przez Was "chemiczną" od kondensacyjnej. Oczywiście, metoda "wiem i już" jest nic nie warta, więc może jakieś badania spektroskopowe?





#7391

PoznacPrawde.
  • Postów: 67
  • Tematów: 8
Reputacja Bardzo zła
Reputacja

Napisano

Tak odsylaj do podrecznikow w ktorych sa informacje jakie chca abysmy czytali. Tak samo przeklamane jak historia pisana na nowo. Jezeli w podreczniku bedzie 2+2=5 to znaczy ze mam w to wierzyc i opierac wszystko na tego typu informacjach?

Wojny sa do walki z terrorem
Wtc sie zawalily od temperatury
W smolensku pomimo tego ze jest nagranie do dzis w internecie jak padaja strzaly zaraz po katastrofie to oczywiscie byla to wina brzozy a calkiem normalne jest to ze amerykanie nie dali zdjec z satelitow i nie chca do dzis. Wrak wyczyszczony a zwlok nie mozna bylo zobaczyc. Wszystko normalne tak?
Lepper sie powiesil jak i dziesiatki osob po smolensku
GMO coraz prezniej sie rozwija a rolnicy maja zalamania pogody gdzie woda zalewa im pola lub deszcz z chemtrails uniemozliwia uprawe warzyw.

Szkoda czasu na dyskusje z wami.

Ktos dobrze powiedzial ze ludziom ktorym nie zabraknie pieniedzy zostaje tylko dazenie do wladzy. Panowanie nad ludzmi, nad firma, korporacja, eliminacja wrogow, konkurencji itd. God mode. Nie oszukujcie sie mowiac ze tak nie jest.
  • -8

#7392

D.B. Cooper.
  • Postów: 1179
  • Tematów: 108
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Widzę, że tutaj cały czas jest siana dezinformacja ☺. No chyba tylko na VRP zostaliście . Pozdro Stan!
  • -3



#7393

Staniq.

    In principio erat Verbum.

  • Postów: 6626
  • Tematów: 764
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 28
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Wtc sie zawalily od temperatury
W smolensku pomimo tego ze jest nagranie do dzis w internecie jak padaja strzaly zaraz po katastrofie to oczywiscie byla to wina brzozy a calkiem normalne jest to ze amerykanie nie dali zdjec z satelitow i nie chca do dzis. Wrak wyczyszczony a zwlok nie mozna bylo zobaczyc. Wszystko normalne tak?
Lepper sie powiesil jak i dziesiatki osob po smolensku
GMO coraz prezniej sie rozwija a rolnicy maja zalamania pogody gdzie woda zalewa im pola lub deszcz z chemtrails uniemozliwia uprawe warzyw.

Szkoda czasu na dyskusje z wami.

Widzisz Quintusie, po takich właśnie wypowiedziach wiemy, kiedy używasz multikonta. Jesteś jedynym, który do jednego tematu próbuje wsadzać inne, jako argumenty swoich bezsensownych wypowiedzi. 

Z tym zalewaniem, to też zalewasz, bo w Polsce już jest susza i wszyscy płaczą, że będą cienkie plony. Aaaa, no tak Ty czytasz tylko ID Forum, albo Zmiany na Ziemi. No to koledzy są tymi co ryją, skoro tak ważne informacje ukrywają przed Tobą. Agenci, czy jak....

 

D.B.@ pozdro

 

Widzisz DiBi, VRP to jedyne miejsce na ziemi, gdzie chemoludki jeszcze próbują znaleźć bezmózgich słuchaczy, którzy im uwierzą na słowo. Dlaczego nikt z nich, nie próbuje fechtować argumentami i dowodami, poza wklejaniem filmików lub zdjęć, które nic nie wnoszą.

Równie dobrze, mogę te smugi interpretować jako wypierdy smoka, czyż nie? Tak, to są wypierdy smoka, a Wy musicie udowodnić, że smoków nie ma. Kiedy już przedstawicie dowody na to, że smoki nie istnieją (biologiczne i inne), ja oleję je ciepłą uryną i powiem wam, że jesteście ślepi i nie widzicie, a rządy zasłaniają smoki hologramami, aby wyglądały jak samoloty.

 

Widzisz DiBi, "odkryłem prawdę", nie ma smug kondensacyjnych, nie ma chemtrailsów, to wszystko to sprawka pierdzących smoków. To smoki trują nas wszystkich i chcą zmniejszyć populację ludzką. Spróbuj to podważyć, zresztą nawet nie próbuj, bo zawsze będę Ci odpowiadał tak samo -    " Jak te smoki dzisiaj pierdzą, ładna pogoda, to powyłaziły ze swoich grot i polują na ptaki i inne zwierzaki, a potem rozpylają swoje pierdy nad nami!!! Niech ktoś zestrzeli te smoki!!!"

 

Absurdalne? Jak najbardziej, ale to kwestia ilości wyznawców tej teorii. Skoro w XXI wieku ktoś wierzy w płaską ziemię, to czemu nie w smoki, tym bardziej, że ich pierdy widać na niebie?...

 

Wiem, pierdy są nie tego, ale jak nazwać pierdy inaczej?





#7394

PoznacPrawde.
  • Postów: 67
  • Tematów: 8
Reputacja Bardzo zła
Reputacja

Napisano

Mozesz mnie wyzywac od multikontowca pomimo tego ze mieszkam na innym kontynencie. Lata mi to i powiewa bo sie mylisz ale mimo wszystko piszesz ze wiesz. Wlasnie tutaj dochodzi do absurdu bo sobie cos zakladasz nie majac na to dowodow. Co wiecej miec ich nie bedziesz bo nie mam tu zadnego multikonta.
Teraz gadki o wypierdach smoka czyli zaczynasz wysmiewac wszystko, wprowadac zamieszanie, negowac nasze teorie tworzac wlasne. Doskonale rozumiem ze do porozumienia nie dojdziemy jak ateista z wierzacym.
Powiem tak - jezeli cos jest jasne jak np samolot ktory wlecial w empire state building, tam nie ma zadnych teorii spiskowych. Tak sie stalo. Blad pilota. Koniec tematu. Teraz gdy dochodzi do innych sytuacji w ktorej takiej jasnosci nie ma, rzad nie chce odpowiadac na pytania, znikaja swiadkowie, rozne cuda sie dzieja i w opinii publicznej pojawiaja sie pytania, podejrzenia cos jest na rzeczy nie uwazasz? Nie mozna zakladac ze kazda teoria spiskowa to.wymysl fanatykow i nie ma w tym zadnej prawdy. Nie uwazasz ze celem jakiegos spisku jest to aby uzyskanie faktow bylo niemozliwe? Tak jak wtc. Ciapaki porwali 4 samoloty i lataly sobie nad stanami. Zaraz po tym wjazd wojska do iraku. Zachowujesz sie tak jakbysmy zyli w cudownym swiecie gdzie kazdemu jest dobrze i nie dzieje sie zadna krzywda. Tak nie jest.

Użytkownik PoznacPrawde edytował ten post 21.04.2019 - 16:41

  • 0

#7395

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ci sami co błądzili w tematach o Smoleńsku i wtc, tutaj też błądzą, wchodzą jak ślepe dzieci w mgłę.

Poza tym trzymaj się tematu, chcesz dyskutować o WTC, Smoleńsku, GMO to masz od tego inne tematy.
Jak wklejasz jakieś zdjęcia smug to chociaz dodaj jakiś komentarz od siebie, bo forum to nie instagram że wrzucasz foty i na tym koniec.
  • 0




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych