Skocz do zawartości


Zdjęcie

Chemtrails – coś wisi w powietrzu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7693 odpowiedzi w tym temacie

Ankieta: Chemtrails – coś wisi w powietrzu ? (535 użytkowników oddało głos)

Chemtrails - rozpylana chemia na niebie, czy obalona teoria spiskowa ?

  1. Głosowano Zostało wykazane, że Chemtrails to nie tylko teoria. To jest fakt. (137 głosów [25.61%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 25.61%

  2. Głosowano Sceptycy zasiali lekką niepewność, ale ogólnie nie poradzilili sobie z tematem - skłaniam się ku wersji spiskowej. (57 głosów [10.65%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 10.65%

  3. Głosowano Nie wiem. Obie strony dyskusji mają wiele mocnych argumentów i obie wersje są równie prawdopodobne. (64 głosów [11.96%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 11.96%

  4. Głosowano W kilku kwestiach sceptycy nie potrafili czegoś wyjaśnić, ale raczej wykazali, że spisku nie ma. (42 głosów [7.85%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 7.85%

  5. Głosowano Teoria o Chemtrails została obalona. (235 głosów [43.93%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 43.93%

Głosuj Goście nie mogą oddawać głosów

#2911 Gość_Rolland

Gość_Rolland.
  • Tematów: 0

Napisano

Kostek, dobra robota! Zwolennicy tej śmiesznej teorii chcieli dowodów, to je mają. Sam kiedyś się zastanawiałem jak to jest, czy pryskają, czy to ściema, ale moje wątpliwości są dawno rozwiane. Dziękuję wam, "agentom" :D Kto ma choć za grosz inteligencji, ten przyjmie z pokorą, że uwierzył internetowym oszołomom, łyknął bzdurę i zrobił z siebie pośmiewisko (publicznie) łapiąc się wszystkiego jak tonący brzytwy, żeby tylko utrzymać wiarę w spisek :) Cóż, nie wyszło tym razem.

Btw. Ślepe szczury i agenci, dobre :D Nie chcę pokazywać palcem kto tu jest ślepy, żeby komuś oka nie wydłubać. Ten temat zakrawa na absurd nie od dzisiaj.
  • 4

#2912

BrainCollector.
  • Postów: 1825
  • Tematów: 101
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ja zauważyłem, że nie da sie tutaj nic powiedzieć bez wyśmiewania. Nie wiem czy wy znaleźliście ten tamat żeby wyrzyć się bezkarnie (dosłownie bo widzę, że mody śpią albo machają ręką na ten temat). Ja sam pewnie dostane prezent w postaci minusów i komentarzy trolli ad. tego postu ale ktoś wreszcie musi zwrócić uwage.
Naprawdę nie zachowujecie się jak normalni ludzie, bo normalny człowiek nie wyśmiewa i nie miesza z błotem i pomyjami drugiego człowieka. Weźcie się zastanówcie. Ktoś pisze głupoty ? proste - zostaw go wreszcie mu sie znudzi.

Niekórzy zachowują się jak najgorsi politycy. Naprawdę. "jak śmiesz coś mówić, moja prawda jest prawdziwsza !"
Mówię to z całym szacunkiem do was, bo nie lubie i coś mi się robi jak ludzie są sobie wrogami, wystarczy, że codziennie widze chamstwo 24/7 na stancji. Naprawdę, stańcie się ludzmi
  • 0



#2913

Kostek.
  • Postów: 604
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Ostatnio na podobnym forum czytałem cos na temat Kostka .podobno opanował wszystkie polskie fora na temat chemii i wysmiewa ludzi .I to by sie zgadzało,po przejrzeniu kilku podobnych stron wszędzie widzę wpisy o podobnym stylu wygląa to na robotę jednego gościa .Nie tylko ja to zauważyłem wczoraj czytalem gdzieś na ten temat żeby go olać bo to jakiś agent czy chory łeb.Nie dziwi was ,w temacie poświęconym temu procederowi pojawia się więcej wpisów kogoś kto zaciekle broni by prawda nie wyszla na jaw.Widać facet musi robić swoja robotę a my róbmy reklamę temu co się naw niebie dzieje.po zastanowienu sie zapytuje ,jaki cel może miec gosć w tym ,zeby na wszystkie sposoby starać sie uwalić temat,który dla niego nie jest problemem?r

Miło mi, jestem agent Smith i nie podskakuj mi bo naślę na Ciebie kolegów w czarnych garniturkach i okularkach. Wpadną Ci na kwadrat i zrobią przemeblowanie. Natomiast Ciebie zamkną w ciemnym pokoju i zaczną świecić lampą po oczach. :mrgreen: :rotfl:

Synta 8, którą zapewne wykonywane są takie ujęcia to ostatecznie nie jest majątek - taki teleskop można kupić już za 800-900 zł

Ja fotki robię Syntą 10" gdyż jest jaśniejsza od 8" :)

Arkadiusz, dla "oświeconych" to za duży wydatek, oni wolą wydawać grube tysiące na budowę jakiś tak orgonitów i chembusterów. Upajają się ich "magiczną" mocą i wierzą że w czarodziejski sposób te zabawki rozpraszają chmury :)

Kurcze, żeby to naprawdę działało to wyobraźcie sobie że każdy spotter chciałby mieć takie cudeńko które by mu rozganiało chmury. Obok Synty stawiałby te chembustery. Zamiast drzew w ogrodzie zasadziłby las tych zabawek żeby tylko mieć czyściutkie od chmur niebo. Sam bym sobie postawił kilka sztuk tego, bo nie jeden rodzynek mi już uciekł przez zachmurzone niebo :mrgreen:

No tak, ale niestety pora zejść na ziemie....
  • 1

#2914

dzustin.
  • Postów: 237
  • Tematów: 1
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Staniq
Na zaprezentowanym przez Ciebie nagraniu widzimy bombowce, a za nimi zwykłe smugi kondensacyjne. Gdyby te smugi zostały na niebie na kilka godzin i zamieniły się w chmury, uznałbym ten materiał za szalenie ciekawy. Nagranie nie pokazuje co dzieje się z tymi smugami po przelocie bombowców, dlatego też możemy śmiało uznać, że najpewniej są to zwykłe smugi kondensacyjne.


Jaki tam znowu Staniq ?

Masz w tym filmie jak na dłoni przykład jak za lecącymi stosunkowo blisko siebie samolotom przy jednym smuga urywa się, po chwili ponownie pojawia, a za lecącym niżej smuga ciągnie się cały czas. To jest ten sam efekt który powoduje że jeden samolot odrzutowy zostawia za sobą smugę, a za lecący parę minut później wcale (pomimo że z dołu wygląda jak by leciał na tym samym pułapie). Po prostu jeden z tych samolotów przeleciał na pułapie gdzie nie było warunków do utworzenia się smugi (lub były zmienne i raz smuga powstawała raz nie), a drugi leciał gdzie cały czas były do tego warunki. I nie jest tak, jak to czytałem na forach spiskowców, że pilot wyłączył na chwilę oprysk, potem włączył, tylko jest to spowodowane tym samym co spowodowało przerwanie smugi za bombowcem.

To że są dni że samoloty zostawiają smugi, a czasem nie, że smuga zostaje dłużej i powstaje z tego chmura, czasem szybko znika i nie powstaje, też jest sprawą po prostu warunków panujących na trasie przelotu. I może się wydawać że te dni niczym się nie różnią, przynajmniej na poziomie gruntu, ale na wysokości przelotowej mogą panować zgoła różne warunki. Dlatego czasem smuga zostaje, czasem zniknie, czasem jest przerywana lub poszarpana.

Że czasem jest "mleko" na niebie czasem nie ? Wszystko to sprawa warunków meteorologicznych. Czasem przy ziemi masz mgłę, na drugi dzień pozornie nie różniący się nie masz mgły. Czasem na niebie utworzą się gęste chmury, czasem ledwo co je widać.

Że czasem niebo jest bezchmurne, nie ma smug a samolotów nie widać ? Nie ma warunków do tworzenia się smug przez co nie zwracasz tak uwagi na przelatujące samoloty, a światło odbija się od kadłubów w ten sposób że jedynie za pomocą teleskopu je dojrzysz i to znając dokładnie trasę przelotu.

Ja w tworzeniu się smug nie widzę miejsca na jakikolwiek spisek. To że są dokumenty z jakiś uniwersytetów traktujące o teoretycznym militarnym zastosowaniu w przyszłości geoinżynierii też nie jest żadnym potwierdzeniem chemtrails. Tylko w nastawionym na spisek umyśle może stanowić cegiełkę w murze za którym chowa się przed wszelką logiką oraz prostym i zwykłym wyjaśnieniem zjawiska zwolennik teorii chemtrails. A jak ktoś długo siedzi za tym murem to pewnie potem głupio mu zza niego wyjść i przyznać że faktycznie istnieje logiczne wyjaśnienie smug na niebie, które nie angażuje w nie NWO, Illuminati i istot z szóstego wymiaru.

I za tym murem taki delikwent przytakuje na wszystko związanego z chemtrails. Że to depopulacja, że manipulacja pogodą, że to wzmocnienie haarp, a że to amerykańce chcą ukryć przed Rosjanami i Chińczykami to co dzieje się na orbicie itp itd. I lepiej by wierzył we wszytko po kolei, bo inaczej współbratymcy schowani z nim za tym murem obedrą go żywcem ze skóry.
  • 1

#2915

Walczący z Trollami.
  • Postów: 252
  • Tematów: 1
Reputacja Żałośnie niska
Reputacja

Napisano

Kostek

Te 3 zdjęcia przedstawiają dokładnie tą samą maszynę, a dokładnie maszynę rejsową, a jeszcze dokładniej jest to Airbus A340-300 Air Asia X o numerze rejestracyjnym 9M-XAC w locie XAX2013 z Paryża Orly do Kuala Lumpur

Samoloty rejsowe też rozpylają chemię. Tyle.

Mariusz

Ogólnie rzecz ujmując smugi aerodynamiczne powstaną na wszelkich krawędziach spływu profilu aerodynamicznego, jeśli tylko warunki termodynamiczne związane z obniżeniem ciśnienia pozwolą na kondensację pary wodnej. Zatem zjawisko to może wystąpić nawet na całej rozpiętości skrzydeł.

Nie. Smuga aerodynamiczna powstaje tylko na końcówkach skrzydeł. Reszta tego co widzimy to po prostu rozpylana chemia. Wskaż mi choć jedno opracownie naukowe traktujące o smudze aerodynamicznej powstającej na wszelkich krawędziach samolotu lecącego na znacznej wysokości. Nawet strona wikipedii, jaką wkleił pan Wszytsko, jasno i dobitnie pokazuje, że smuga aerodynamiczna lecącego samolotu powstaje tylko i wyłącznie na końcówkach skrzydeł. Dobrze o tym wiecie, dlatego uknuliście termin 'smuga iryzacyjna', by dalej swobodnie mieszać ludziom w umysłach.

robron

Ostatnio na podobnym forum czytałem cos na temat Kostka .podobno opanował wszystkie polskie fora na temat chemii i wysmiewa ludzi .I to by sie zgadzało,po przejrzeniu kilku podobnych stron wszędzie widzę wpisy o podobnym stylu wygląa to na robotę jednego gościa .Nie tylko ja to zauważyłem wczoraj czytalem gdzieś na ten temat żeby go olać bo to jakiś agent czy chory łeb.Nie dziwi was ,w temacie poświęconym temu procederowi pojawia się więcej wpisów kogoś kto zaciekle broni by prawda nie wyszla na jaw.Widać facet musi robić swoja robotę a my róbmy reklamę temu co się naw niebie dzieje.po zastanowienu sie zapytuje ,jaki cel może miec gosć w tym ,zeby na wszystkie sposoby starać sie uwalić temat,który dla niego nie jest problemem?

Problem z Kostkiem nie jest nowy. W tym temacie na 1 wpis osoby, która wierzy w chemtrails przypada 10 wpisów osób, które temu zaprzeczają, wyśmiewają, szydzą. Typowa zorganizowana akcja dezinformacyjna. Masz rację - odpowiadając na idiotyczne wpisy pana Kostka robimy mu niepotrzebnie reklamę, ale czasami trzeba zareagować, bo trzeba przyznać, że to sprawny manipulator.

po drugie po co mam udowadniać coś koleśowi ktory ma za zadanie zdyskredytować temat,skoro wieżę w spisek to i muszę brać po uwagę istnienie typków którzy za wszelką cenę będą mnie przekonywać ,ze wszystko jest ok.właśnie takie komentarze potwierdzają tą teorie,skoro tyle ludzi na całym swiecie chce wyciągnąć prawde na jaw logiczne ,żę odpowiedzialni za to bedą starali sie zamknąć sprawę.olać was ślepe szczury ,i agenci.

Dokładnie. Udział w tym temacie trolli w liczbie trzykrotnie przewyższającej zwykłych użytkowników, ich zajadłe zwalczanie każdego kto odważy się tu pisać (2, 3 posty i już masz złą reputację!), najlepiej świadczy o rzeczywistym przeprowadzaniu całej akcji.

dżustin

Masz w tym filmie jak na dłoni przykład jak za lecącymi stosunkowo blisko siebie samolotom przy jednym smuga urywa się, po chwili ponownie pojawia, a za lecącym niżej smuga ciągnie się cały czas. To jest ten sam efekt który powoduje że jeden samolot odrzutowy zostawia za sobą smugę, a za lecący parę minut później wcale (pomimo że z dołu wygląda jak by leciał na tym samym pułapie).

Zgadza się, może być tak, że samolot zostawiający smugę kondensacyjną, wleci w obszar gdzie panują inne warunki i smuga na chwilę się przerwie. Jednak film ten ma jedną ogromną wadę - nie wiemy, czy te smugi zniknęły po kilkunastu sekundach, czy też zostały na niebie na kilka godzin zamieniając się w chmurę.

Użytkownik Walczący z Trollami edytował ten post 03.12.2011 - 10:56

  • 0

#2916

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

A niech to! Jednak w środku skrzydeł również takie smugi powstają
Znowu się pomyliłeś.
  • 1



#2917

dzustin.
  • Postów: 237
  • Tematów: 1
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

W tym temacie na 1 wpis osoby, która wierzy w chemtrails przypada 10 wpisów osób, które temu zaprzeczają, wyśmiewają, szydzą. Typowa zorganizowana akcja dezinformacyjna.


No jasne jesteśmy zorganizowaną grupą, wcześniej dogadujemy się jak mamy odpowiadać i wspólnymi siłami atakujemy zwolennika chemtrails :D :D Zasypujemy po prostu wątek postami tak by Twe niesamowite i celne argumenty zniknęły w natłoku innych postów. :D

Chłopie ty masz chyba jakąś paranoję. Wiele osób z Tobą się nie zgadza tak więc zakładasz iż są zorganizowani i działają wspólnie za jakimś porozumieniem :D
Wyjdź na spacer ochłoń trochę.

Zgadza się, może być tak, że samolot zostawiający smugę kondensacyjną, wleci w obszar gdzie panują inne warunki i smuga na chwilę się przerwie. Jednak film ten ma jedną ogromną wadę - nie wiemy, czy te smugi zniknęły po kilkunastu sekundach, czy też zostały na niebie na kilka godzin zamieniając się w chmurę.


Ale za to że smuga się przerywa odpowiada to samo co odpowiada za to czy ta smuga zostanie i zmieni się wraz z innymi w chmurę (co jest niewątpliwie problemem który ma wpływ na klimat) a czasem nie powstaje lub szybko się rozproszy.

Chmury też czasem powstają, czasem nie i zależy to od ciśnienia, temperatury i wilgotności panującej tam hen hen wysoko. Przecież na trasie przelotu samolotu panują temperatury rzędu -50 -60 stopni, co chyba dobitnie pokazuje jak różnią się warunki panujące na ziemi od tych na wysokości 10km.
  • 2

#2918

Kostek.
  • Postów: 604
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Samoloty rejsowe też rozpylają chemię. Tyle.

Czekaj, czekaj, zaczynasz znowu kręcić ? Przecież wszyscy zwolennicy trąbią że "oprysków" dokonują "nieoznakowane cysterny NATO", a Ty mi tu wyjeżdżasz z takim tekstem że rejsowe maszyny też rozpylają.

Mamy kolejny przykład na manipulację i dopisywaniem historyjek przez zwolenników tylko po to aby ta chora układanka była dalej układana. No proszę, to skoro samoloty rejsowe też rozpylają, to gdzie są ogromne beki mieszczące setki ton chemii upchane w samolocie ? Na kolanach pasażerów ? A wiem, pewnie mi powiesz że pasażerów wywalili na lotnisku mówiąc: "przepraszamy Państwa, ale dziś musimy opryskać Polskę więc muszą Państwo skorzystać z przewozów regionalnych PKP" :rotfl:

I jeszcze jedno pytanie do Ciebie, drogi Walczący/Muhad/Frank/QM....
Przedstawiam Ci zdjęcie tej samej maszyny o której powiedziałeś że opryskiwała, ale zrobione 12 Listopada.
Powiedz mi czy tutaj też pryskała ?

A343 Air Asia X - 9M-XAC
Dołączona grafika
  • 1

#2919

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

A tutaj kolejny filmik na którym widać smugę w środku skrzydeł.



Ja bym na twoim miejscu Walczący/drebin etc. dawno się poddał.
  • 0



#2920

Mariush.
  • Postów: 4319
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Nie. Smuga aerodynamiczna powstaje tylko na końcówkach skrzydeł. Reszta tego co widzimy to po prostu rozpylana chemia. Wskaż mi choć jedno opracownie naukowe traktujące o smudze aerodynamicznej powstającej na wszelkich krawędziach samolotu lecącego na znacznej wysokości. Nawet strona wikipedii, jaką wkleił pan Wszytsko, jasno i dobitnie pokazuje, że smuga aerodynamiczna lecącego samolotu powstaje tylko i wyłącznie na końcówkach skrzydeł. Dobrze o tym wiecie, dlatego uknuliście termin 'smuga iryzacyjna', by dalej swobodnie mieszać ludziom w umysłach.

Smugi aerodynamiczne związane z występowanie gwałtownych zawirowań powietrza mogą powstawać nie tylko na końcówkach skrzydeł, ale także na innych elementach skrzydła samolotu o podobnej charakterystyce np. na końcówkach śmigieł, krawędziach klap i ich siłowników. Generalnie para wodna ulegnie kondensacji (lub zestaleniu w kryształki lodu) wszędzie tam, gdzie nastąpi umożliwiający to gwałtowny spadek ciśnienia i związany z tym spadek temperatury powietrza. Dlatego też może to zajść także na górnej powierzchni skrzydeł.

Co do opracowań...
Proponowałbym Ci najpierw zacząć od czegoś bardziej podstawowego. Na Twoim miejscu sięgnąłbym wpierw po jakiś podręcznik do termodynamiki, a następnie po coś z zakresu samej aerodynamiki. Potem dopiero bym się zabrał za konkretne opracowania dot. zjawiska.

A tymczasem dwa ciekawe filmiki.
Kondensacja na skrzydłach podczas startu samolotu:
http://www.youtube.com/watch?v=N68rZZdhGvU

Kondensacja na skrzydłach w czasie przelotu:
http://www.youtube.com/watch?v=-A0fN7PijgY

Czasem to zjawisko może osiągać bardzo znaczące rozmiary:
Dołączona grafika

A smuga iryzacyjna to zwykła smuga aerodynamiczna, w której na skutek sprzyjającego wzajemnego ustawienia Słońca, samolotu i obserwatora zachodzi optyczne zjawisko zwane iryzacją.
  • 0



#2921

Arkadiusz.

    Pilot in command

  • Postów: 757
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

jasno i dobitnie pokazuje, że smuga aerodynamiczna lecącego samolotu powstaje tylko i wyłącznie na końcówkach skrzydeł.


W odpowiednich warunkach zjawisko kondensacji zachodzi także na prawie całym samolocie. Wystarczy, że będzie po prostu bardzo wilgotno i akurat pojawi się coś, co spowoduje spadek ciśnienia - np. skrzydło samolotu wytwarzające siłę nośną (która jest niczym innym jak zjawiskiem wynikającym z różnicy ciśnień). Oto przykłady:

http://jetphotos.net...=7205633&nseq=9
http://skrzydla.org/...68118bd988ef0b8

To też "chemia"? Nie... To fizyka.
  • 0



#2922

Kostek.
  • Postów: 604
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Szczególnie pięknie to widać od 25 sekundy:

Użytkownik Kostek edytował ten post 03.12.2011 - 12:55

  • 0

#2923

Imb.
  • Postów: 394
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

http://jetphotos.net/viewphoto.php?id=7205633&nseq=9
http://skrzydla.org/...68118bd988ef0b8

To też "chemia"? Nie... To fizyka.


Nie jestem szczególnie w temacie, ale zrobię lekki OT, by rozwiać moje wątpliwości - czy efekt taki jak na zdjęciach (smugi na całej powierzchni samolotu) nie może się przypadkiem pojawić tylko przy dużych prędkościach (np. >1 mach), czy wystarczą do tego specyficzne warunki? Oglądając zdjęcia samolotów widziałem takie fajne efekty tylko przy myśliwcach lecących z prędkością ponaddźwiękową.
  • 0



#2924

Mariush.
  • Postów: 4319
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

@Imb,
zjawiskiem powstawania obłoku Prandtla-Glauerta, bo prawdopodobnie o tym piszesz, rządzą te same podstawowe mechanizmy fizyczne, co w przypadku powstawania smug aerodynamicznych. Gwałtowny spadek ciśnienia, skutkujący gwałtownym spadkiem temperatury, powoduje skraplanie się zawartej w powietrzu pary wodnej.

Zatem odpowiadając, chodzi tu przede wszystkim o specyficzne warunki. Odpowiednia prędkość w przypadku tego konkretnego zjawiska jest tylko sposobem do ich wytworzenia.
  • 0



#2925

Arkadiusz.

    Pilot in command

  • Postów: 757
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Imb to, co obserwowałeś jest podobnym zjawiskiem i nosi nazwę obłoku Prandtla-Glauerta. Obłok ten pojawia się w momencie, kiedy samolot zbliża się do prędkości dźwięku, a na niektórych jego elementach już występuje opływ naddźwiękowy. Oczywiście im wilgotniejsze powietrze, tym obłok będzie potężniejszy, bo spadkowi ciśnienia łatwiej będzie "wycisnąć" wilgoć z otoczenia. Zjawisko, które prezentowali Kostek i Mariush oraz ja to również kondensacja, jednak w tym przypadku wymaga ona przede wszystkim specyficznych warunków, sama prędkość nie musi być duża, bo tu "robotę" robi nagły spadek ciśnienia (a co za tym idzie, spadek temperatury) w środowisku dużej wilgotności. Mechanizmy są jednak identyczne. O tym, jak różne warunki panują na określonych wysokościach mogli przekonać się wszyscy, którzy uważnie obserwowali pokazy na tegorocznym Air Show w Radomiu, szczególnie pierwszego dnia. Na ziemi upał nie do zniesienia, sucho i wietrznie, a na górze każdy gwałtownie manewrujący samolot spowijał się chmurą kondensującej pary wodnej. Związane było to z wilgocią, która pochodziła ze zbliżającego się frontu chłodnego. Front przyszedł w nocy, przyniósł silny wiatr i ochłodzenie drugiego dnia.
  • 0




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych