Skocz do zawartości


Zdjęcie

Chemtrails – coś wisi w powietrzu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7693 odpowiedzi w tym temacie

Ankieta: Chemtrails – coś wisi w powietrzu ? (535 użytkowników oddało głos)

Chemtrails - rozpylana chemia na niebie, czy obalona teoria spiskowa ?

  1. Głosowano Zostało wykazane, że Chemtrails to nie tylko teoria. To jest fakt. (137 głosów [25.61%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 25.61%

  2. Głosowano Sceptycy zasiali lekką niepewność, ale ogólnie nie poradzilili sobie z tematem - skłaniam się ku wersji spiskowej. (57 głosów [10.65%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 10.65%

  3. Głosowano Nie wiem. Obie strony dyskusji mają wiele mocnych argumentów i obie wersje są równie prawdopodobne. (64 głosów [11.96%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 11.96%

  4. Głosowano W kilku kwestiach sceptycy nie potrafili czegoś wyjaśnić, ale raczej wykazali, że spisku nie ma. (42 głosów [7.85%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 7.85%

  5. Głosowano Teoria o Chemtrails została obalona. (235 głosów [43.93%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 43.93%

Głosuj Goście nie mogą oddawać głosów

#2896

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Walczący, a co powiesz na to? http://en.wikipedia....ingtip_vortices
Dalej będziesz twierdził, że kostek to sobie wymyślił?
  • 0



#2897

dzustin.
  • Postów: 237
  • Tematów: 1
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

No tak, kilkudziesięciu tajemniczych trolli udzielających się w tym temacie od przeszło dwóch lat, świadczy o braku powagi tematu o chemtrails. Spójrzcie na siebie, z jaką zaciekłością z nami walczycie, jak zaciekle zwalczacie każdego, kto odważy się wypowiedzieć w tym temacie, jak bardzo się staracie, jak bardzo Wam zależy. To oznacza, że temat jest szalenie poważny.


Bo my jesteśmy agentami i nam za to płacą. Poważnie. Gruba kasa. Chatę drugą na Hawajach stawiam, czyste błękitne niebo, zero smug. Strefa wolna od oprysków. Ale to trzeba mieć powiązania z Grupą Trzymającą Władzę.

Dlaczego nie ma świadków wśród setek tysięcy osób związanych z lotnictwem ? Bo są przekupieni i zastraszeni.

No tutaj padłem ;) Pan dzustin rozmawiał z setkami tysięcy osób związanych z lotnictwem i wie, że żadna z nich nie wierzy w chemtrails! Przechodzisz sam siebie w absurdalnym poziomie wypowiedzi.


No po prostu piękna logika. Są setki tysiące osób związanych z lotnictwem, nikt nie wyskakuje z dowodami o chemtrails i ciebie to nie dziwi. Bo przecież nie rozmawiałeś ze wszystkimi :)
Zrozum że przy takiej masie ludzi, przy tak szeroko zakrojonej akcji nie ma bata by ktoś nie wyłamał się ze zmowy milczenia i nie sypnął w imię sławy, kasy czy po prostu obywatelskiego obowiązku. Kto by montował specjalne instalacje, tworzył trujące mieszanki wiedząc że to potem będzie pryskane na głowę ?

Chemtrails to po prostu domysły i spekulacje bez żadnych konkretnych dowodów.

Podałem linki do kilkudziesięciu materiałów dziennikarskich traktujących o dziwnych kratownicach na niebie zmieniających się w chmury. Dla Ciebie to nic nie oznacza, jednak dla choć odrobinę rozgarniętego człowieka ów materiał musi dać sporo do myślenia. Niestety z myśleniem u Was nie jest najlepiej, stąd ciągłe powtarzanie absurdów o braku dowodów.


Kilkadziesiąt materiałów dziennikarskich taktujących o chemtrails na zasadzie ciekawostki między jedną a drugą wiadomością. Materiały pełne oczywiście spekulacji i domysłów. Najlepsze jest to że ludzie twojego pokroju zazwyczaj uważają media za zmanipulowane źródło. Ale oczywiście jak jakiś materiał pasuje to czemu by go nie przytoczyć. Po prostu unikacie materiałów obalających chemtrails, bo to pewnie sponsorowane przez NWO jest.

Jak dla Ciebie dowodem jest że przecina się kilka smug kondensacyjnych czy nawet smugi pozostawione przez skręcające samoloty. To chyba nie powinno dziwić przy takim ruchu jaki mamy obecnie.

Może wyjaśnisz mi jakim cudem w serialu "Stawiam na Tolka Banana" widać długo wiszące smugi ? Manipulacja NWO ?

Jak wyjaśnisz to:
http://www.youtube.com/watch?v=wfOrez6q7WM

Przecież nawet widać tam jak lecący nieco wyżej samolot zostawia smugę, lecący niżej już nie. Przecież gdyby zamiast bombowców leciały by odrzutowce tanich linii lotniczych to już by się znalazły osoby które krzyczały by o chemtrails i kolejnym dowodzie. A że to 1944. Widocznie wtedy już trwały pierwsze testy, nieprawdaż ? Dysze przyczepione były tuż za silnikami turbośmigłowymi.
  • 0

#2898

Walczący z Trollami.
  • Postów: 252
  • Tematów: 1
Reputacja Żałośnie niska
Reputacja

Napisano

Walczący, a co powiesz na to? http://en.wikipedia....ingtip_vortices
Dalej będziesz twierdził, że kostek to sobie wymyślił?

Było już to omawiane na forum

Odsyłam do postu Franka_Drebin
http://www.paranorma...post__p__446000

jest to najzwyklejsza smuga areodynamiczna. http://www.erh.noaa....ail/index.shtml

Staniq
Na zaprezentowanym przez Ciebie nagraniu widzimy bombowce, a za nimi zwykłe smugi kondensacyjne. Gdyby te smugi zostały na niebie na kilka godzin i zamieniły się w chmury, uznałbym ten materiał za szalenie ciekawy. Nagranie nie pokazuje co dzieje się z tymi smugami po przelocie bombowców, dlatego też możemy śmiało uznać, że najpewniej są to zwykłe smugi kondensacyjne.

Użytkownik Walczący z Trollami edytował ten post 02.12.2011 - 21:55

  • 0

#2899

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

smuga aerodynamiczna to jest to samo co smuga iryzacyjna. Chociaż ta druga nazwa jest rzadko stosowana, w necie prawie w ogóle jej nie ma. Ale jak zwał tak zwał. Wiadomo, że chodzi o te smugi na krawędziach skrzydeł.
Ale ty jeszcze w poprzednim poście twierdziłeś że coś takiego nie istnieje.
  • 1



#2900

Walczący z Trollami.
  • Postów: 252
  • Tematów: 1
Reputacja Żałośnie niska
Reputacja

Napisano

@up
Niestety, ale się mylisz.

Smuga aerodynamiczna w istocie powstaje na końcówkach skrzydeł.
Natomiast to co widzimy na tym nagraniu

z pewnością nie jest smugą aerodynamiczną, a według eksperta Kostka, jest to właśnie smuga iryzacyjna. Jedno z drugim nie ma nic wspólnego.

Pojęcie smuga iryzacyjna nie jest nazwą rzadko stosowaną, jest to termin stworzony przez spotterów (lub ludzi którzy się za takowych podają) jedynie na użytek zaprzeczania akcji chemtrails. Nie ma żadnego naukowego opracowania odnośnie smug iryzacyjnych, żadnych artykułów, nic poza twierdzeniami niezmordowanego pana Kostka.

Użytkownik Walczący z Trollami edytował ten post 02.12.2011 - 21:53

  • -3

#2901

Kostek.
  • Postów: 604
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

@Walczący z... cholera wie z czym... :rotfl:

Co to jest według Ciebie ?

Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

A tak przy okazji.. piękną iryzacje za C17 Globemaster III pokazałeś w ostatnim poście :) Piękno dla oczu !

Użytkownik Kostek edytował ten post 02.12.2011 - 22:07

  • 1

#2902

Walczący z Trollami.
  • Postów: 252
  • Tematów: 1
Reputacja Żałośnie niska
Reputacja

Napisano

3 zdjęcia przedstawiające 3 samoloty rozpylające chemię i pozostawiające smugi aerodynamiczne wylatujące z końcówek skrzydeł

Użytkownik Walczący z Trollami edytował ten post 02.12.2011 - 22:08

  • -3

#2903

Kostek.
  • Postów: 604
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

3 zdjęcia przedstawiające 3 samoloty rozpylające chemię i pozostawiające smugi aerodynamiczne wylatujące z końcówek skrzydeł


[...] BUHAHAHAHAHAHA.. wiedziałem że sie wyłożysz na tym :) Te 3 zdjęcia przedstawiają dokładnie tą samą maszynę, a dokładnie maszynę rejsową, a jeszcze dokładniej jest to Airbus A340-300 Air Asia X o numerze rejestracyjnym 9M-XAC w locie XAX2013 z Paryża Orly do Kuala Lumpur... Maszyna leciała na 31 000 stóp. W tym dniu dosłownie kilkanaście minut później leciała Lufthansa na dokładnie tej samej wysokości i ona także zostawiała smugę iryzacyjną.

Wspomniana Lufthansa...

Dołączona grafika

Człowieku, nie wchodź w temat lotnictwa ze spotterami bo sie ośmieszasz.

EDIT:

Jeszcze takie zdjęcie mojego kolegi....

Dołączona grafika

Co Ty na to ? Pryskają jak skurczybyk ! :mrgreen:

Użytkownik Aquila edytował ten post 02.12.2011 - 22:44

  • 4

#2904

Mariush.
  • Postów: 4319
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Smuga aerodynamiczna w istocie powstaje na końcówkach skrzydeł.

Nie tylko. Ogólnie rzecz ujmując smugi aerodynamiczne powstaną na wszelkich krawędziach spływu profilu aerodynamicznego, jeśli tylko warunki termodynamiczne związane z obniżeniem ciśnienia pozwolą na kondensację pary wodnej. Zatem zjawisko to może wystąpić nawet na całej rozpiętości skrzydeł.
  • 3



#2905

Staniq.

    In principio erat Verbum.

  • Postów: 6631
  • Tematów: 766
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 28
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Staniq
Na zaprezentowanym przez Ciebie nagraniu...


co? gdzie? jak?
Byłeś w sklepie z "zestawami kolekcjonerskimi?...



#2906

Imb.
  • Postów: 394
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Walczący..., może w końcu dokonasz jakiegoś postępu w tej jałowej "dyskusji" i odniesiesz się do argumentów drugiej strony, piszac coś więcej niż wyśmiewanie ich bez żadnych podstaw czy całkowite ignorowanie, mimo kilkukrotnego powtarzania? Odpowiedz choćby na pierwsze z brzegu - skoro zaczęto rozpylać chemię dopiero w latach 90. XX wieku, to dlaczego już wcześniej samoloty zostawiały ślady o wszelkich cechach tzw. "chemtrails" (np. pochodzący z ok. '44 roku film z bombowcami)? Od kiedy dokładnie i w jaki sposób długo utrzymujące się ślady, tworzące się an całej szerokości samolotu zmieniły się z nieszkodliwych "contrail" do zabójczych "chemtrail"? No i przy okazji - dlaczego wasza teoria tak często się zmienia, zaprzeczając swoim poprzednim wersjom, byleby walczyć z najnowszymi argumentami przeciw "chemtrails"?
Jeżeli odpowiesz z sensem, z prawdziwymi podstawami i bez odwracania kota ogonem, to nabiorę nikłej nadziei na jakiś sens tematu. Jeżeli nie... To proponuję zamknąć go na dobre, bo i tak nic nowego się nie dowiemy i zmienił sie w nabijalnie postów i powtarzania co 10-20 stron tych samych tekstów, zdjęć i filmów.

Użytkownik Imb edytował ten post 02.12.2011 - 23:01

  • 1



#2907

Kostek.
  • Postów: 604
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

*
Popularny

Wszystkim zwolennikom teorii chemtrails przedstawiam zdjęcie na którym widać dyszę do zrzutu paliwa. Ona jest umiejscowiona w trzecim siłowniku klap ... (lewe i prawe skrzydło)

UWAGA, zdjęcie w rozdzielczości 3000x2000 pix.
Dołączona grafika

O takie dowody mi chodzi, zwolennicy, dawać mi tu zdjęcia na których widać takie dysze, ale przeznaczone do oprysku !

Nie macie szans w udowadnianiu swoich chorych racji gdy nie dysponujecie sprzętem do takich zdjęć !

Spotterzy w dzisiejszych czasach dysponują takim sprzętem że są wstanie uwiecznić na zdjęciach elementy wielkości kilkunastu centymetrów na samolotach lecących na wysokości ponad 10 km. !

I z czym Wy do ludzi ? :D

Użytkownik Kostek edytował ten post 02.12.2011 - 23:40

  • 5

#2908

robrob.
  • Postów: 23
  • Tematów: 6
Reputacja Kiepska
Reputacja

Napisano

Ostatnio na podobnym forum czytałem cos na temat Kostka .podobno opanował wszystkie polskie fora na temat chemii i wysmiewa ludzi .I to by sie zgadzało,po przejrzeniu kilku podobnych stron wszędzie widzę wpisy o podobnym stylu wygląa to na robotę jednego gościa .Nie tylko ja to zauważyłem wczoraj czytalem gdzieś na ten temat żeby go olać bo to jakiś agent czy chory łeb.Nie dziwi was ,w temacie poświęconym temu procederowi pojawia się więcej wpisów kogoś kto zaciekle broni by prawda nie wyszla na jaw.Widać facet musi robić swoja robotę a my róbmy reklamę temu co się naw niebie dzieje.po zastanowienu sie zapytuje ,jaki cel może miec gosć w tym ,zeby na wszystkie sposoby starać sie uwalić temat,który dla niego nie jest problemem?r


  • -3

#2909

Arkadiusz.

    Pilot in command

  • Postów: 757
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Popieram kolegę Kostka.. Również i w mojej opinii w ten sposób wygląda dowód - ostre jak żyleta zdjęcie, na którym widać niemal każdy nit fotografowanej maszyny. Synta 8, którą zapewne wykonywane są takie ujęcia to ostatecznie nie jest majątek - taki teleskop można kupić już za 800-900 zł, a trudno mi uwierzyć, że przy rzekomo tak powszechnie obserwowanym zjawisku nikt do takiego sprzętu nie ma dostępu. A jeśli ma, to gdzie są podobne do tych zdjęcia udowadniające, że coś jest na rzeczy? Gdzie zdjęcie, które ukazuje strumień jakiejś substancji wydobywającej się z nietypowego miejsca w samolocie? Oczywiście najlepiej, aby autorem zdjęcia był jakiś spotter, który nagle zauważył, że na jego zdjęciach pojawia się coś dziwnego. Problem w tym, że tak w polskojęzycznym jak i angielskojęzycznym znanym mi Internecie jeszcze takiego fana lotnictwa nie uświadczyłem. Nie chcecie smug na niebie? Trudno. Tyle, że na życzenie grupy ludzi o określonych poglądach nikt nie zrezygnuje z systemu transportu, który jest szybki, tani i bezpieczny jak żaden inny. To, co przewozi się samolotem w kilka godzin, statkiem albo drogą lądową wiozłoby się kilka dni (jeśli nie tygodni). Upadek lotnictwa cywilnego to upadek światowej gospodarki. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego jak wielki wpływ na codzienność ma lotnictwo. Weźmy choćby olbrzymie firmy kurierskie - FedEx czy UPS mają floty lotnicze o wiele większe niż niektóre linie świadczące usługi tylko w zakresie transportu pasażerskiego. Wystarczy jednak, że spowodujemy całkowite zniknięcie choćby jednego 747 dowolnej firmy pełnego paczek i już ma to bezpośredni wpływ na życie kilkudziesięciu, a nawet kilkuset tysięcy osób. Pośrednio liczba osób tym dotkniętych śmiało zbliży się do miliona. Przesyłki to przecież nie tylko rzeczy zamówione na ebay czy allegro, to także arcyważne dokumenty, bajecznie drogie dzieła sztuki, a czasem dorobki życia.
  • 0



#2910

robrob.
  • Postów: 23
  • Tematów: 6
Reputacja Kiepska
Reputacja

Napisano

Człowieku ,nie mówimy tu już o smugach są dni kiedy niema smug a całe niebo jes zasłoniete mazią w kolorze szarym ,niczym to cos nie przypomina chmur ,które z reguły sa poniżej ,przeważnie jest tak kiedy wiatr jest z zachodu,to gówno nadlatuje nad chmury a słońce przechodzi przezt tworzac jakby podwóną aureolkę,ktoś kto obserwuje niebo jakiś czas ,będzie wiedział o czym mowię.wiem ,ze sa różne chmury ,i na róznych wysokościach ale te chemiczne poznam bez zastanowienia nie potrzeba patrzeć na samoloty i znać sie na dyszach to gówno jest wszedzie a to co robią samoloty to tylko utrzymywanie stężenia tego czegoś w powietrzu,na,różźne sposoby ,zostawiaą długie smugi ,krótkie ,a czasem pozzbywają sie ładunku w kika sekund nie trzeba być znawcą,wystarczy nie byc ślepym. Po cholerę ma fotografować samoloty?martwi mnie raczej ze słonca nie widać przez to co one rozpylają. po drugie po co mam udowadniać coś koleśowi ktory ma za zadanie zdyskredytować temat,skoro wieżę w spisek to i muszę brać po uwagę istnienie typków którzy za wszelką cenę będą mnie przekonywać ,ze wszystko jest ok.właśnie takie komentarze potwierdzają tą teorie,skoro tyle ludzi na całym swiecie chce wyciągnąć prawde na jaw logiczne ,żę odpowiedzialni za to bedą starali sie zamknąć sprawę.olać was ślepe szczury ,i agenci.

Użytkownik robrob edytował ten post 03.12.2011 - 05:06

  • -2


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 3

0 użytkowników, 2 gości oraz 0 użytkowników anonimowych


    Google (1)