Skocz do zawartości


Zdjęcie

Chemtrails – coś wisi w powietrzu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7693 odpowiedzi w tym temacie

Ankieta: Chemtrails – coś wisi w powietrzu ? (535 użytkowników oddało głos)

Chemtrails - rozpylana chemia na niebie, czy obalona teoria spiskowa ?

  1. Głosowano Zostało wykazane, że Chemtrails to nie tylko teoria. To jest fakt. (137 głosów [25.61%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 25.61%

  2. Głosowano Sceptycy zasiali lekką niepewność, ale ogólnie nie poradzilili sobie z tematem - skłaniam się ku wersji spiskowej. (57 głosów [10.65%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 10.65%

  3. Głosowano Nie wiem. Obie strony dyskusji mają wiele mocnych argumentów i obie wersje są równie prawdopodobne. (64 głosów [11.96%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 11.96%

  4. Głosowano W kilku kwestiach sceptycy nie potrafili czegoś wyjaśnić, ale raczej wykazali, że spisku nie ma. (42 głosów [7.85%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 7.85%

  5. Głosowano Teoria o Chemtrails została obalona. (235 głosów [43.93%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 43.93%

Głosuj Goście nie mogą oddawać głosów

#1516

KILLER.
  • Postów: 57
  • Tematów: 0
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Nie wiem, może Kolega Muhad potrzebuje zdjęcia samolotu w większym powiększeniu.... z tym nie ma najmniejszego problemu.... ja takie ujęcia nazywam "przeglądem technicznym" :mrgreen:

A321 - OY-VKE - Thomas Cook Scandinavia (były MyTravel)
Dołączona grafika

Zobaczmy, może nas opryskują z transportowców typu Antonov?

AN124 Ruslan - Volga Dnepr - reg: RA-82081
Dołączona grafika

Oj chyba też nie.... :roll:

Użytkownik KILLER edytował ten post 29.12.2010 - 12:45

  • 3

#1517

Staniq.

    In principio erat Verbum.

  • Postów: 6630
  • Tematów: 765
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 28
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ładnie podane Killer.Problem tylko w tym,ze Muhad uczył się innej fizyki i chemii.Nawet logika w jego szkole była inna.Takie wnioski nasuwają się po lekturze jego postów.Ja osobiście podejrzewam Muhada o coś innego.On czerpie radochę z tego,ze my udowadniamy mu błędy w teorii.On to ma i tak gdzieś.Gościu już od dawna wie,ze mamy racje,ale nie przyzna się do tego,choćby skórę pasami z niego zdzierać.Pomylił E.T. z YT,to mówi samo za siebie.Dziennikarz przecież....



#1518

Arkadiusz.

    Pilot in command

  • Postów: 757
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Polecam wkleić jakiś link do galerii czy forum o spottingu, gdzie zdjęć będzie naprawdę dużo.


Proszę bardzo:

- JetPhotos. 1.894.832 dostępne zdjęcia.
- Airliners.net. 1.737.440 dostępnych zdjęć.


Myślę, że to powinno wystarczyć. Są tam zdjęcia z całego świata, także z Polski. Kolego KILLER, przegląd techniczny w czystej formie, ale to i tak pewnie "nie te" samoloty. Jeśli kogoś interesują te rurki w centralnej części kadłuba Rusłana to od razu mówię, że nie jest to "instalacja", a jedynie wydechy APU. Dlaczego dwie rury zamiast jednej? An 124 posiada dwie jednostki APU. Airbus z pierwszego zdjęcia też ma taki wylot, tyle że na samym końcu tylnej części kadłuba (to "blaszane" zakończenie).
  • 0



#1519

Staniq.

    In principio erat Verbum.

  • Postów: 6630
  • Tematów: 765
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 28
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Kilkaset postów wcześniej podałem nazwy największych klubów spotterskich działających na terenie Polski.Ale,ze trzeba powtarzać do znudzenia pewne rzeczy....trudno.Zainteresowani mogą pogadać z ludźmi,którzy znają nawet rozmiar śrubki do zakręcania wylotu kibla w samolocie.

EPWA Spotters – Warszawa
Kraków Airport Spotters – Kraków
EPKK Spotters – Kraków
EPWR Spotters/Wrocław Spotters – Wrocław
EPGD Spotters – Gdańsk
EPRZ Spotters – Rzeszów
WMSpotters – Olsztyn
epsc_spotters – Szczecin
EPML Spotters – Mielec
Wlkp_Spotters – Poznań i okolice (lotnisko wojskowe w Krzesinach, aerokluby w Kobylnicy, Żernikach, Bednarach i Lesznie)
EPBY Spotting Team – Bydgoszcz
EPKT Spotters – Stowarzyszenie Miłośników Lotnictwa działające na terenie Śląska i Zagłębia
EPLL_Spotters – Łódź
Wingflex – Katowicki Klub Spotterski
RNAVspotters.pl – stowarzyszenie skupiające miłośników lotnictwa obserwujących samoloty na wysokościach przelotowych



#1520

KILLER.
  • Postów: 57
  • Tematów: 0
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Trzeba do tej listy dodać jeszcze jeden Portal na którym pojawiają sie jedne z najlepszych zdjęć wykonanych samolotom na wysokości przelotowej.... ExtremeSpotting.com

Użytkownik KILLER edytował ten post 29.12.2010 - 16:25

  • 0

#1521

KriSSnt.
  • Postów: 387
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Może warto by poruszyć temat chemtrails na tych forach?

Osobiście nie interesuję się lotnictwem i nie będę specjalnie zakładał konta, by pytać o to, ale może ktoś z Was jest w stanie podjąć taki temat?

Chciałbym zobaczyć jak kształtują się opinie wśród osób, które faktycznie interesują się tematem.

Bo tak naprawdę, to większość chyba znawców od chemtrails, samolotu nie widziała z odległości mniejszej niż kilka tysięcy metrów.
  • 0



#1522

balas.
  • Postów: 363
  • Tematów: 15
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Może warto by poruszyć temat chemtrails na tych forach?

Osobiście nie interesuję się lotnictwem i nie będę specjalnie zakładał konta, by pytać o to, ale może ktoś z Was jest w stanie podjąć taki temat?

Chciałbym zobaczyć jak kształtują się opinie wśród osób, które faktycznie interesują się tematem.


Ja mam konto na lotnictwo.net.pl ale nie będę się wygłupiać pytając o takie bzdury. Zresztą takie tematy już tam były:

Chemtrails

Smugi kondensacyjne
  • 1

#1523

KriSSnt.
  • Postów: 387
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Właśnie chciałem edytować post i napisać, że znalazłem takie tematy na forach o lotnictwie. Faktycznie wstyd by było pytać znów :P
  • 0



#1524

Palmæro.

    Anty-lewak

  • Postów: 303
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

A ja jestem pod wrażeniem Muhada... ja nie byłbym w stanie bronić tak długo i zaciekle w zasadzie przegranej teorii. W tym temacie pojawiła się taka masa dowodów na niemożliwość/nieopłacalność takiej operacji że... mało co na tym forum ma takie poparcie w dowodach :D
  • 0

#1525

Staniq.

    In principio erat Verbum.

  • Postów: 6630
  • Tematów: 765
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 28
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Z całym szacunkiem dla Muhada,ale to nie jest już obrona.Od dawna Muhad siecze na oślep.Wykazano,ze teoria konspiracyjna--chemitrails--nie ma racji bytu.



#1526 Gość_Muhad

Gość_Muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

Co nie zmienia faktu że kazdy lot wojskowy MUSI być zgłoszony cywilnemu kontrolerowi bo jak nie zgłoszą to jest duża szansa ( przy obecnym natęzeniu ruchu lotniczego ) że nasz tajemniczy samolot-rozpylacz sie wpieprzy w jakiś pasażerski odrzutowiec i dopiero bedzie afera i dekonspiracja . A co dopiero kilka samolotów które mają w te i nazad latać nad miastem Oo
Poza tym jak wspominałem w wojsku nie pracują bezduszne cyborgi - żaden koleś serwisujący sprzet do rozpylania nie miał wyrzutów sumienia i nie puścił pary ?? Żaden pilot opryskujacy miasto nie miał wyrzutów sumienia że właśnie spuszcza trucizne na czyją matke czy żone i sie nie wygadał ???
Stary to sie kupy nie trzyma . Mniejsze i mniej mordercze afery wychodzą na jaw bo ktoś puścił pare z wyrzutów sumienia czy ze strachu a tu cisza jak makiem zasiał .


Naiwne jest twierdzić, że kontrolowanie cywilne lotów ma być kagańcem na opryski. To taka jedna rzecz.
Druga, naiwne jest twierdzić, że ktokolwiek się rozgada na temat trucia.
1. Albo nie wie, że truje.
2. Jest pod szantażem - zabijemy Ci rodzinę.

Co Ty na takie rozwiązanie? Też byś był taki bajabongo i śpiewał w eter? Wątpię.



No nie pokazałeś . Do tej pory nie widziałem na twoich filmach sytuacji która wspominasz wiele razy czyli kilka samolotów lecących w formacji i robiących kratke i zawracających pare razy nad miastem . Maks co pokazałeś to dwa-trzy samoloty które ewentualnie raz sie mineły bo im sie korytarze powietrzne krzyżują ( optycznie bo naprawde jeden jest o wiele wyżej od drugiego ) .


Nie mówiłem, że uwieczniłem po dwa samoloty. Mówiłem, że doskonale uwieczniłem zasrane niebo. Do tego kontrastowo zarejestrowałem zwykły samolot, który rozpylał wyżej znikające odchody, co zawsze było paradoksem na brak poparcia Waszych argumentów. Oczywiście pomijane.

Masz średnią 15 postów dziennie ( często długich i skomplikowanych ) a nie masz czasu żeby ustawić kamerke i zostawić ją na pół dnia a potem zedytować filmik i wrzucić na rapidshita czy YT ???


Tak. Wchodzę na 15-20 min.
Poza tym napisałem, że nie mam sprzętu. Wychodzi to, jak czytasz uważnie. Z takim brakiem uwagi lub małymi chęciami do czytania tego co piszę, to my nigdy się nie dogadamy.

I to filmik który był by naprawde niezła zagwozdką dla strony sceptycznej ?? Kogo ty próbujesz w tym momencie oszukać ??


Owszem, ale dla kogoś kto naprawdę chce rozmawiać, a nie tylko udaje że to chce. Ciebie i kolegów interesuje negowanie i to widać w wielu tematach.

Chłopie, masz 28 lat a zachowujesz sie jak.... nawet nie wiem jak to nazwać.... niepoczytalny ? Wiem że w dzisiejszych czasach udawanie totalnego głupka pomaga wywinąć się od odpowiedzialności karnej.. no ale robienie tego na forum nie służy niczemu, jedynie odkrywa jaki jesteś słaby.


Szkoda, że stać Cię jedynie na obrażanie mnie. Poprzednio zgłosiłem raport, ale jesteś pod ochroną funfla. Tacy jesteście "subiektywni", że nawet wstydu nie macie przestrzegać regulaminu panowie Modzi.
Ciekawe tylko, czy w rzeczywistości też jesteś taki twardy synek. Mniejsza o to. Nie wiem kto wykazuje się słabością. Ja, który odpieram napastliwe posty w stosunku 1 do 7? Ty na moim miejscu już dawno byś poleciał nos wysmarkać. Słuchaj gołowąsie, jak masz zamiar wypisywać idiotyzmy, to daj sobie na wstrzymanie.
Wysyłam raport, bo prawdziwą głupotę trzeba zwalczać.

Na jakiej podstawie tak twierdzisz? Tylko na tyle Cie stać odpisując na taki argument ? Uciekasz w głupkowaty i debilny sposób... Żałosny jesteś Kolego Muhad !


Póki co to tylko spinasz pośladki i mnie obrażasz. Powtórzę to raz jeszcze, nie jesteś spotterem. Jesteś bezczelnym i chamowatym nastolatkiem i tyle.

Jak to zdjęcia KILLERa nie są dowodem?
Przedstawił on kilka zdjęć, na których NIE MA żadnych elementów mogących służyć do wykonywania oprysków czy innych podobnych czynności.


To ma być żart? Podajesz się za człowieka inteligentnego, to nie zadawaj głupich pytań.
Otóż nie, nie są dowodem. Wstawienie fotki bez instalacji jest totalną naiwnością. Każdy głupi może to zrobić. Wiadomo, że jemu chodzi o to, żeby był samolot bez jakichkolwiek instalacji, więc dziwne żeby pokazywał inaczej. Co to za dowód? Nie osłabiajcie mnie.

Zamieścił tych zdjęć ile? 10?
Czyli powinien wrzucić 1000?


Może nawet i 10000 i tak nic to nie zmieni.

Zrozum, to że skoro Twój wafel spośród piasku słonecznego z lekkimi cieniami koloru czerwonego wyjął 10 drobinek żółtych nie oznacza, że nie ma czerwonych. To, że są w mniejszości nie oznacza, że nie istnieją. Kumasz metaforyczną analogię?


Jak tak z Wami rozmawiam, to dostrzegam jedną zależność. Spośród 20 sceptyków, tylko 2 myśli samodzielnie. Reszta klepie bezsensu po innych.

Nie wiem, może Kolega Muhad potrzebuje zdjęcia samolotu w większym powiększeniu.... z tym nie ma najmniejszego problemu.... ja takie ujęcia nazywam "przeglądem technicznym" :mrgreen:

A321 - OY-VKE - Thomas Cook Scandinavia (były MyTravel)
Dołączona grafika

Zobaczmy, może nas opryskują z transportowców typu Antonov?

AN124 Ruslan - Volga Dnepr - reg: RA-82081
Dołączona grafika

Oj chyba też nie.... :roll:




I co to ma być? Myślisz, że dwoma wyssanymi z palca zdjęciami udowodnisz absolutnie temu, że samoloty nie opryskują? No .... ręce opadają.
Lepsze niż kabareton. Skąd skopiowałeś zdjęcia pozerze?

Ładnie podane Killer.Problem tylko w tym,ze Muhad uczył się innej fizyki i chemii.Nawet logika w jego szkole była inna.


A co ma fizyka do fotografii z tej perspektywy, co ma w ogóle fizyka i chemia do tego?? Zajmij się wpierw własną logiką a nauki do fotografii nie mieszaj, bo ma tyle z nią wspólnego, co bażant z pająkiem.


Takie wnioski nasuwają się po lekturze jego postów.Ja osobiście podejrzewam Muhada o coś innego.On czerpie radochę z tego,ze my udowadniamy mu błędy w teorii.On to ma i tak gdzieś.Gościu już od dawna wie,ze mamy racje,ale nie przyzna się do tego,choćby skórę pasami z niego zdzierać.Pomylił E.T. z YT,to mówi samo za siebie.Dziennikarz przecież....


Jeśli już coś udowadniasz, to tylko jedno. Brak u Ciebie samodzielnego myślenia, do czego się już wcześniej przyznałeś. Dziękuję.

W tym temacie pojawiła się taka masa dowodów na niemożliwość/nieopłacalność takiej operacji że... mało co na tym forum ma takie poparcie w dowodach :D


Opłacalność to pojęcie względne. Za parę lat zaczniesz myśleć o większym polu widzenia. Wtedy zagadnienie słowa - zrozumienie - nabierze głębszego zrozumienia.

Z całym szacunkiem dla Muhada,ale to nie jest już obrona.Od dawna Muhad siecze na oślep.Wykazano,ze teoria konspiracyjna--chemitrails--nie ma racji bytu.


Ma i kiedyś samo to wszystko wyjdzie.

Jak byłem dzieckiem wszystkie smugi na niebie od razu znikały z nieba lub w krótkim czasie. Niebo było bardzo często czyściutkie. Teraz nie ma ani jednego dnia w ciągu roku kiedy nie ma zawiesin mlecznych od smug. Większość z Was sceptycy nie ma co się w ogóle o tym wypowiadać. Większość miała wtedy pieluchy.




Życzę wszystkim szczęśliwego Nowego Roku :)

edit Yawgmoth
Dołączona grafika
Dołączona grafika

Użytkownik Yawgmoth edytował ten post 30.12.2010 - 10:38

  • -2

#1527

KriSSnt.
  • Postów: 387
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

A teraz wyjdź, wejdź ponownie i zgłoś swój post do moderacji, jako że sam naobrażałeś większość ludzi dookoła, a do tego nic sensownego nie wniosłeś.

BŁAGAM Cię, skończ z tymi suchymi tekstami o pieluchach, bo są tak żałosne, że doprowadzają do czarnej rozpaczy :/ Noo... jesteś tak stary, że w ogóle jak zajmowałeś się chemtrailami, to jeszcze nikogo innego na świecie nie było...

I ODWAL się wręcz od KILLERA albo przedstaw DOWÓD, bo widzę że totalnie abstrakcyjne zarzuty i bezpodstawne chamskie oczernianie idzie Ci w tym temacie WYBORNIE wręcz (nadal czekam na Twoje wyjaśnienia, dlaczego zarzuciłeś mi kłamstwo: nie masz honoru czy odwagi?).

I zamiast wymyślać metafory o ziarenkach lepiej wrzuć tu jakieś zdjęcie, choćby z internetu, bo naprawdę szczerze bym takie zobaczył z ciekawości!

Arkadiusz wkleił linki do ponad 3 MILIONÓW zdjęć - znajdź jakieś choćby tam. Nie ma? No to z innego źródła (tamto może być sfabrykowane, wyselekcjonowane zdjęcia). Choćby jedno, będzie chociaż 1:3 000 000 i będzie można zacząć jakąś dyskusję w ogóle na ten temat.





Wszedłem sobie z czystej ciekawości na stronkę flightradar24.com - tam, gdzie jest większe zagęszczenie samolotów np. nad Anglią, można sobie poklikać w samoloty zbliżające się do lotnisk i zobaczyć jak krążyły, zataczając pętle. Naprawdę zatrzęsienie tego, nic dziwnego, że komuś to może się wydawać dziwne. I żeby było ciekawiej, to nie jest tak, że krążą nad samym lotniskiem, ale i 100 lub więcej kilometrów od niego samego.

Tak więc wydaje mi się, że kolejny argument może być wyjaśniony: "Po co mają krążyć, jak tu nie ma lotniska".

Pozdrawiam
  • 0



#1528

Staniq.

    In principio erat Verbum.

  • Postów: 6630
  • Tematów: 765
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 28
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Potykasz się Muhad o własne nogi.Dlaczego nie zacytowałeś jednego zdania więcej z mojej wypowiedzi?Akurat tego,które zmienia sens tego co chciałem powiedzieć.
Wbrew wszelkim zasadom,zacytuję sam siebie,aby Ci pomóc.Otóż:
"Ładnie podane Killer.Problem tylko w tym,ze Muhad uczył się innej fizyki i chemii.Nawet logika w jego szkole była inna.Takie wnioski nasuwają się po lekturze jego postów."
"To" się nie ma do fotografii,tylko do Twoich postów.Dziennikarz,a czytać nie umie.Tylko pretensje same.

edit Yawgmoth
Dołączona grafika



#1529

KILLER.
  • Postów: 57
  • Tematów: 0
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Słuchaj gołowąsie.
Wysyłam raport, bo prawdziwą głupotę trzeba zwalczać.


I Vice Versa :lol3:


Póki co to tylko spinasz pośladki i mnie obrażasz. Powtórzę to raz jeszcze, nie jesteś spotterem. Jesteś bezczelnym i chamowatym nastolatkiem i tyle.


Kolejny raz mnie obrażasz.... chłopie w takim tempie to niedługo wylecisz z forum.... Rób tak dalej.


Zrozum, to że skoro Twój wafel spośród piasku słonecznego z lekkimi cieniami koloru czerwonego wyjął 10 drobinek żółtych nie oznacza, że nie ma czerwonych. To, że są w mniejszości nie oznacza, że nie istnieją.


I co myślisz że jestem taki głupi że sie nie pokapuje że chodzi dokładnie o moją osobę w słowie "wafel"... przeginasz....

Skąd skopiowałeś zdjęcia pozerze?


skąd skopiowałem zdjęcia?, ze swojego aparatu na dysk, a potem do własnej galerii....

edit Yawgmoth
Dołączona grafika
  • 0

#1530

KriSSnt.
  • Postów: 387
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

No i się skończył temat... :(

Mam takie pytanie do "lotników".

Oglądam sobie dalej tą mapkę lotów.

Dlaczego niektóre samoloty nie mają podanych celów lotu?

Jakieś próbne? Niestety nie zrobiłem screena i nie pamiętam już dokładnie, ale z głowy:
Boeing 737 należący do Ryanair leci sobie kilkaset kilometrów na południe, zawraca i ewidentnie kieruje się z powrotem na lotnisko, z którego startował. Jak można to wyjaśnić?
  • 0




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych