Skocz do zawartości


Zdjęcie

Chemtrails – coś wisi w powietrzu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7693 odpowiedzi w tym temacie

Ankieta: Chemtrails – coś wisi w powietrzu ? (535 użytkowników oddało głos)

Chemtrails - rozpylana chemia na niebie, czy obalona teoria spiskowa ?

  1. Głosowano Zostało wykazane, że Chemtrails to nie tylko teoria. To jest fakt. (137 głosów [25.61%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 25.61%

  2. Głosowano Sceptycy zasiali lekką niepewność, ale ogólnie nie poradzilili sobie z tematem - skłaniam się ku wersji spiskowej. (57 głosów [10.65%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 10.65%

  3. Głosowano Nie wiem. Obie strony dyskusji mają wiele mocnych argumentów i obie wersje są równie prawdopodobne. (64 głosów [11.96%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 11.96%

  4. Głosowano W kilku kwestiach sceptycy nie potrafili czegoś wyjaśnić, ale raczej wykazali, że spisku nie ma. (42 głosów [7.85%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 7.85%

  5. Głosowano Teoria o Chemtrails została obalona. (235 głosów [43.93%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 43.93%

Głosuj Goście nie mogą oddawać głosów

#2506

Kostek.
  • Postów: 604
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Oczywiscie ze tak. Zdjecie jest z Wikipedii http://en.wikipedia....i/Antonov_An-12 i zostalo zaprezentowane w artykule dla przykladu, by pokazac jakiego typu byl zatrzymany samolot. Czyli co lub kogo rozbijamy o kant?


Ale głupoty wypisujesz, masakra ! W artykule wyraźnie jest napisane o AN-124, i wspomniane że jedna z tych maszyn jest na zdjęciu obok, a na tym zdjęciu jest zupełnie inna maszyna. Szkoda że nie pomyśleli o tym aby z Wikipedii wstawić zdjęcie AN-124 a nie AN-12. Znawcy od siedmiu boleści !
  • 2

#2507

Frank Drebin.
  • Postów: 106
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Bardzo zła
Reputacja

Napisano

To by sie zgadzalo, bo mi cos nie pasowal ten An-12 na zdjeciu ze smiglami. Na innych stronach, na ktorych jest ten artykul nie ma zdjecia An-12 np. http://gothinkblog.com/gblog/?p=584

Ciekawe skąd USA miałaby wziąć tego typu samolot

Widocznie zakupili tego typu maszyny.

Informacja mowi nam, ze nie wszystkie kraje zezwalaja na zatruwanie srodowiska i dzielnie walcza o zdrowie swoich obywateli.
  • 0

#2508

Kostek.
  • Postów: 604
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Widocznie zakupili tego typu maszyny.


Znowu bzdurę napisałeś.

Nie, nie zakupili żadnych maszyn typu Antonov. Amerykanie mają własne maszyny transportowe, np C17 Globemaster, C5 Galaxy, C130 Hercules.
  • 0

#2509

Kamilos.
  • Postów: 121
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Widocznie zakupili tego typu maszyny.


Proszę Cię człowieku... Tylko Rosja, Bułgaria,Libia,Ukraina i Emiraty Arabskie są w posiadaniu tego samolotu. USA ma całą masę swoich samolotów, również takich kolosów (c5 galaxy np), więc nie wiem po jakiego grzyba mieliby nabywać Rusłana. A nawet jeżeli - to nie byliby w stanie go ukryć. ( chyba, że trują nim tylko Nigeryjczyków :> )
  • 0

#2510

Frank Drebin.
  • Postów: 106
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Bardzo zła
Reputacja

Napisano

Tak, bo Wy wiecie najlepiej co zakupili Amerykanie :lol Nie badzcie smieszni. Kim jestescie, ze wypowiadacie sie w praktycznie kazdej kwestii, jak jacys wielcy eksperci? Moze Wy ogladaliscie ten dokument "What in the world.."? Jesli go ogladaliscie to napiszcie z czym sie nie zgadzacie i jakie macie zastrzezenia do jego tresci? Tak mocny argument w calej dyskusji, a wielu, zbyt wielu jej uczestnikow kompletnie go olewa.

Tutaj mam bardzo ciekawe nagranie. Leci sobie samolot, ktory nagle zaczyna rozpylac cos co nie wyglada na smugi kondensacyjne z dwoch silnikow, tylko na chemie rozpylana praktycznie z calej powierzchni samolotu. Mozna tez zobaczyc jak spryskiwacz wyrzuca momentami wieksza ilosc chemii, a momentami przerywa dzialanie.

  • 0

#2511 Gość_karolek1

Gość_karolek1.
  • Tematów: 0

Napisano

MOZLIWE ze nad Afryka rozpylają ,bromek potasu ,zmniejsza potencje a w tym i rozmnażanie

Użytkownik karolek1 edytował ten post 26.06.2011 - 16:44

  • -1

#2512

Kostek.
  • Postów: 604
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Tak, bo Wy wiecie najlepiej co zakupili Amerykanie :lol Nie badzcie smieszni. Kim jestescie, ze wypowiadacie sie w praktycznie kazdej kwestii, jak jacys wielcy eksperci?


Owszem, ludzie interesujący się lotnictwem mają taką wiedzę i by najmniej nie jest ona czerpana z YT. Wystarczy się zainteresować tym tematem, czerpiąc wiedzę z normalnych źródeł oraz z własnej obserwacji.

Tutaj mam bardzo ciekawe nagranie. Leci sobie samolot, ktory nagle zaczyna rozpylac cos co nie wyglada na smugi kondensacyjne z dwoch silnikow, tylko na chemie rozpylana praktycznie z calej powierzchni samolotu. Mozna tez zobaczyc jak spryskiwacz wyrzuca momentami wieksza ilosc chemii, a momentami przerywa dzialanie.
http://www.youtube.com/watch?v=6IiCeGP2ZP8


Ta maszyna to jest Airbus A333 Qatar Airways. Widać wyraźnie malowanie oraz charakterystyczny napis na spodzie kadłuba. Samolot zostawia smugę iryzacyjną która się charakteryzuje właśnie tym że kondensacja pojawia sie na każdych ostrych krawędziach kadłuba, szczególnie na skrzydłach.

To taka maszyna:

Dołączona grafika

A tutaj znalazłem właśnie bardzo podobne ujęcie właśnie Qatara z iryzacją na przelotowej, tylko z tą różnicą że na tej fotce jest Boeing B773:

Dołączona grafika

Znowu sie fizyka kłania, panie Frank.

Użytkownik Kostek edytował ten post 26.06.2011 - 17:09

  • 0

#2513

Frank Drebin.
  • Postów: 106
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Bardzo zła
Reputacja

Napisano

Te smugi iryzacyjne pojawiaja sie tylko na naszych ulubionych stronach spotterow. Nie pisze o tym Wikipedia, ani zadna inna strona. Cos mi tu cuchnie wymyslona na szybkiego smuga tym razem iryzacyjna, ktora rowniez zostaje na niebie po kilka godzin. Pytanie, gdzie mozemy znalezc informacje naukowe na temat smug iryzacyjnych i jakim cudem rowniez one zostaja na niebie godzinami? Fizyka sie klania, ale jaka fizyka? Ta na szybkiego skonstruowana by tlumaczyc ludziom, ze sa zatruwani bo takie sa prawa fizyki?
  • 0

#2514

Kostek.
  • Postów: 604
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

A po co Ci Wikipedia, skoro uważasz że to źródło jest niewiarygodne i zmanipulowane ?

Smuga iryzacyjna powstaje w momencie gdy samolot przelatuje przez warstwę powietrza o podwyższonej wilgotności. Wszystkie krawędzie samolotu nagrzewają się po przez tarcie powietrza i w połączeniu z wilgotnymi warstwami atmosfery następuje skroplenie pary wodnej oraz niemal natychmiastowe zamarznięcie i zmianę w kryształki lodu. To że ta smuga wtedy jest kolorowa, jak tęcza, jest spowodowane załamaniem się światła słonecznego. Stąd efekt właśnie tęczy.
  • 0

#2515

Frank Drebin.
  • Postów: 106
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Bardzo zła
Reputacja

Napisano

Ale jakie jest zrodlo Twoich informacji na ten temat? Sam do tego doszedles jak ganiales z latawcem na podworku? Tata Ci powiedzial? Koledzy spotterzy to wymyslili? Co mi po Twoich slowach, jak dla mnie jestes maksymalnie niewiarygodna postacia. Dowody kolego, materialy naukowe, cokolwiek wiecej niz Twoje puste slowa o jakiejs wymyslonej smudze iryzacyjnej.
  • -5

#2516

Kostek.
  • Postów: 604
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Ale jakie jest zrodlo Twoich informacji na ten temat? Sam do tego doszedles jak ganiales z latawcem na podworku? Tata Ci powiedzial? Koledzy spotterzy to wymyslili? Co mi po Twoich slowach, jak dla mnie jestes maksymalnie niewiarygodna postacia. Dowody kolego, materialy naukowe, cokolwiek wiecej niz Twoje puste slowa o jakiejs wymyslonej smudze iryzacyjnej.

Nie prowokuj !

Ja przy najmniej racjonalnie myślę, nie zgaduje i nie wymyślam bajek o "samolotach hologramach"

Nie obchodzi mnie co o mnie myślisz. To pomyśl że ta nie wiarygodna osoba potrafi przyswajać wiedzę a nie kręci się w kółko.

Powinieneś postudiować meteorologię, a żeby nie było że podsyłam Ci materiały zmanipulowane, to przedstawiam Ci forum "Polskich Łowców Burz". To są ludzie którzy nie są powiązani z żadnymi agenturami:

http://forum.lowcyburz.pl/index.php
  • 1

#2517

Frank Drebin.
  • Postów: 106
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Bardzo zła
Reputacja

Napisano

Pytam, jakie są zrodla Twojej wiedzy odnosnie smug iryzacyjnych? Nie rozumiesz tego pytania? Czy mamy rozumiec, ze tylko osoby, ktore obserwuja samoloty i burze wypowiedzialy sie o tak niesamowitym zjawisku jak smuga iryzacyjna i tylko te osoby stworzyly jej definicje i okreslily w naukowy sposob przyczyny jej powstawania? Zarty sobie z nas robisz? Myslisz ze rozmawiasz z jakims glupkiem?
  • 0

#2518

Xellos.
  • Postów: 1090
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Ale jakie jest zrodlo Twoich informacji na ten temat? Sam do tego doszedles jak ganiales z latawcem na podworku? Tata Ci powiedzial? Koledzy spotterzy to wymyslili? Co mi po Twoich slowach, jak dla mnie jestes maksymalnie niewiarygodna postacia. Dowody kolego, materialy naukowe, cokolwiek wiecej niz Twoje puste slowa o jakiejs wymyslonej smudze iryzacyjnej.


To jakaś kpina. Wszystkie Twoje "dowody" opierają się na anonimach. Bądź chociaż człowieku konsekwentny. Ktoś spłodzi byle tekst o chemtrails i już to będziesz tu wklejał jako "dowód". Jakie Ty masz materiały naukowe dowodzące istnienia chemtrails ?

Wymagasz od innych a od wielu postów olewasz stronę przeciwną.
  • 2

#2519

Frank Drebin.
  • Postów: 106
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Bardzo zła
Reputacja

Napisano

Powtorze
1. Moze Wy ogladaliscie ten dokument "What in the world.."? Jesli go ogladaliscie to napiszcie z czym sie nie zgadzacie i jakie macie zastrzezenia do jego tresci?

2. Jakie są zrodla Waszej wiedzy odnosnie smug iryzacyjnych? Czy mamy rozumiec, ze tylko osoby, ktore obserwuja samoloty i burze wypowiedzialy sie o tak niesamowitym zjawisku jak smuga iryzacyjna i tylko te osoby stworzyly jej definicje i okreslily w naukowy sposob przyczyny jej powstawania?
  • 0

#2520

Kostek.
  • Postów: 604
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Ja uważam że dyskusja w ten sposób mija się z celem.

Moja propozycja jest taka aby od początku zacząć dyskusję, ale w sposób poukładany i sprecyzowany:

A więc pytania do zwolenników:

1. Jakie samoloty opryskują ? (dokładne modele i nr. rejestracyjne - nadal nie wiemy)
2. Gdzie są zamontowane instalacje opryskujące ? (nadal nie wiemy)
3. Jaki ma cel opryskiwanie ? (zwolennicy sie podzielili w tej kwestii)
4. Jak wygląda zaplecze technicznej obsługi ? (nie wiadomo)
5. W jaki sposób kilka milionów osób z zaplecza obsługi lotniczej trzymają wszystko w tajemnicy ?
6. Gdzie się znajduje lotnisko na którym stacjonuje kilka tysięcy maszyn przygotowanych do codziennego oprysku ? (wszak zwolennicy twierdzą że tych maszyn, tylko nad polską, są setki dziennie ?)

Na początek wystarczy i czekam na TWARDE odpowiedzi poparte DOWODAMI zdjęciowymi, oraz dokumentami.

Powodzenia.

Użytkownik Kostek edytował ten post 26.06.2011 - 18:30

  • 4


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości oraz 0 użytkowników anonimowych