Skocz do zawartości


Zdjęcie

reputacja - konkretny problem


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
153 odpowiedzi w tym temacie

#16

FCrimson.
  • Postów: 310
  • Tematów: 20
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Zgadzam się z radosławem. Jestem gotów wyzerować swoje punkty. Jeżeli wyznacznikiem szacunku dla innego użytkownika ma być reputacja, a nie jego zachowanie i aktywność to jestem za usunięciem punktów.

Problem niestety jest taki, że wielu użytkowników jest na forum dlatego, że są tu też te punkty. Może można by było je jakoś zastąpić? Dawajmy ordery :D

Przykładowo zwykłe głosy byłyby zwykłymi punktami czegośtam. Ale już za pewne osiągnięcia byłyby nagrody podobne do obecnych, ale o szerszym spektrum. Jakie miałyby być to "odznaczenia" nie wiem. Nie myślałem o tym. Nie chcemy przecież robić z tego naszej-klasy, gdzie ilość przyjaciół decyduje o tym czy człowiek jest dobry czy tez nie (masz kilka tysięcy przyjaciół na nk? Imiona i nazwiska. Już!)

Użytkownik FCrimson edytował ten post 01.04.2010 - 09:27




#17 Gość_radoslaw

Gość_radoslaw.
  • Tematów: 0

Napisano

Żenada

.....

Muhad, faktycznie wcale Ci na reputacji nie zależało. Hipokrytą jesteś.


A tak przy okazji - hipokryzji to jest do n-tej potęgi w tym temacie.

Posprawdzajcie sobie ludzie Aquillę i Tiamat oraz towarzystawo wzajemnej adoracji z tematu WTC - to jest dopiero zabawa.

I wszystko było ok, dopóki Muhad nie pokazał im że też tak można.

Szkoda że zrobił to na moim przykładzie, ale linczowanie go bez linczowania towarzystawa o którym wspomniałem to jakaś paranoja!!!

pozdrawiam

#18

cisz.

    Realizm Magiczny

  • Postów: 832
  • Tematów: 33
  • Płeć:Kobieta
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Posprawdzajcie sobie ludzie Aquillę i Tiamat oraz towarzystawo wzajemnej adoracji z tematu WTC - to jest dopiero zabawa.


Faktycznie, to by było uczciwe.

Ja mam pytanie, czemu jak widzicie coś takiego - praktyki nieuczciwego korzystania z systemu, to czemu nie sygnalizujecie tego komu trzeba?

Tak samo, jak widzicie, że uczestniczycie w takim procederze i nie do końca wam się podoba, że dostajecie punkty z nieba, za samą swoją obecność, to czemu o tym nikomu nie dacie znać. Lub choćby nie potrząśniecie obozem swoich wyznawców?

Z drugiej strony - tak, jak napisał Przemo wielokrotne przyznawanie komuś punktów czy przyznawanie komuś punktów nie czytając jego postów nie jest łamaniem regulaminu...

Coś z tym trzeba zrobić.



#19 Gość_radoslaw

Gość_radoslaw.
  • Tematów: 0

Napisano

Ja mam pytanie, czemu jak widzicie coś takiego - praktyki nieuczciwego korzystania z systemu, to czemu nie sygnalizujecie tego komu trzeba?


Bo dla mnie reputacja od początku była jakimś nieporozumieniem, i od początku mojej obecności na forum byłem świadkiem takich praktyk - o ile w poprzednim systemie reputacji były prowadzone z mniejszą intensywnościa, w nowym ruszyła lawina :mrgreen:

I powtórzę jeszcze raz, żeby sobie wszyscy podnoszący larum zapamiętali - sprawdźcie także konto Aquili, Tiamat i Mariusha, wtedy będziecie mieć szersze spektrum obserwacji tego zjawiska.

Tak samo, jak widzicie, że uczestniczycie w takim procederze i nie do końca wam się podoba, że dostajecie punkty z nieba, za samą swoją obecność, to czemu o tym nikomu nie dacie znać. Lub choćby nie potrząśniecie obozem swoich wyznawców?


To chyba jakiś żart...

Po pierwsze pisąc tutaj ostatnią rzeczą jaka mi przychodzi do głowy to zaniżanie się do poziomu piaskownicy i analizowanie skąd się wzięły punkty reputacji - zaznaczyłem jakiś czas temu że coś jest nie tak i to wszystko, w sumie nie dziwię się że mój post utonął wśród wojennej wrzawy w tamtym temacie - nie prowadzonej tylko przez Muhada, jak każdy może sprawdzić :mrgreen:

Po drugie - sugerujesz że powinienem załozyć drugie konto i jak tylko poczuję moim szóstym zmysłem że ktoś nieszczerze przyznał punkt reputacji powinienem to skorygować wlepiając sobie na wszelki wypadek 10 minusów?

pozdrawiam

#20

D.B. Cooper.
  • Postów: 1179
  • Tematów: 108
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Nawiasem mówiąc zawsze zastanawiało mnie komu do jasnej anielki tak podobają się linki Radka


Nawiasem mówiąc mi na przykład :P Nie chodzi o same linki, ale o wyczerpujące przedstawienie tematu.
Co do punktowania to zawszę dodam pkt. reputacji osobie, z która się nie zgadzam, ale która na moje argumenty wykaże choć trochę przyzwoitości i w swoich kontrargumentach przedstawi mi swoją zdanie ta dany temat, a nie od razu napisze "bzdura, ściema, fejk". Myślę, że to jest właśnie zdrowe podejście do tego systemu...

Użytkownik D.B. Cooper edytował ten post 01.04.2010 - 12:09




#21

Paweł.
  • Postów: 1000
  • Tematów: 22
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Anonimowe przyznawanie punktów reputacji na dłuższą metę nie ma sensu. Tym bardziej na takim forum, gdzie prawie w każdym temacie ścierają się ze sobą zwolennicy zjawisk para i teorii spiskowych oraz sceptycy. Prędzej czy później jedni albo drudzy zaczną manipulować reputacją na swoją korzyść. Jeżeli nadrzędnym celem tego forum ma być kulturalna dyskusja związana z tematyka paranormalną, to obecny system reputacji temu nie służy. Poprzedni system był niewątpliwie lepszy, gdyż dawał możliwość uzasadnienia w przyznawaniu punktów i wszystko było jasne i przejrzyste. W tym tego brakuje. Mam nadzieję, że wprowadzenie nowego skryptu to zmieni i przynajmniej będzie wiadomo kto komu daje pkt.

Użytkownik Paweł edytował ten post 01.04.2010 - 12:24




#22

Mariush.
  • Postów: 4319
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

I powtórzę jeszcze raz, żeby sobie wszyscy podnoszący larum zapamiętali - sprawdźcie także konto Aquili, Tiamat i Mariusha, wtedy będziecie mieć szersze spektrum obserwacji tego zjawiska.

Ja tam do ukrycia niczego nie mam. Sam jestem nawet trochę ciekaw, jak to wszystko wygląda.

200 punktów z mojej reputacji pochodzi jeszcze ze starego systemu, a 100 dostałem za bycie w grupie "Zasłużony". Cała reszta (nieco ponad 200) to punkty przyznane w nowym systemie. Nigdy nie zauważyłem, jakichś drastycznych skoków mojej reputacji w górę. Punkty przybywały mi zwykle dość równomiernie. Zwykle też łatwo było mi rozpoznać za co je dostawałem, gdyż dotyczyły one przeważnie moich najświeższych wypowiedzi. Z minusami było dość podobnie, choć kilka razy zdarzyło mi się, że praktycznie w jednej chwili ubywało mi kilka - 4,5 punktów. Lokalizacji tych "uderzeń wroga" nie byłem w stanie rozpoznać - prawdopodobnie dotyczyły one jakichś moich starszych wypowiedzi.

Sam reputacją nie szastam. Bodajże tylko raz, czy dwa razy zdarzyło mi się, że wykorzystałem dzienny limit. I nie będę ukrywać tego, że plusy w większości dostają osoby, których poglądy są zbliżone lub zgodne z moimi, a oponenci dostają ich znacznie mniej. Jednakże, wbrew pozorom to nie sympatie, czy zbieżność poglądowa stanowi tu kryterium przyznawania plusów. Przede wszystkim staram się oceniać rzeczowość i przejrzystość wypowiedzi i nic nie poradzę, że w moim odczuciu "sceptole" biją w tym "spiskowców" i "parazwolenników" na głowę.

Minusy daje głownie za wypowiedzi mające charakter spamu, pozbawione rzeczowej argumentacji lub po prostu za wypowiedzi urągające elementarnym zasadom kultury dyskusji. Poglądy owych "nagradzanych" osób nie mają praktycznie żadnego znaczenia. Zresztą, gdyby tak miało być, brakło by mi minusów. Nawet jakieś 30 minusów dziennego limitu mogłoby się okazać za mało.



#23 Gość_Muhad

Gość_Muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

Zrobiliście wiele szumu o totalne bzdury. Taka jest prawda.
Streszczę się, bo nie ma sensu się rozpisywać. Niektórzy teraz sobie na mnie używają. Szczerze? W dupie to mam, że się tak wyrażę. Prawdą jest, że wiele razy Radka wynagradzałem. Zresztą przyznam się, że ja i mój brat cenimy też wypowiedzi Przema i jeszcze kilku innych osób, które także dostawały plusy. Jeśli chodzi o minusy. Są po części konsekwencją na brak reakcji, kiedy pokazywałem słownie w tematach różnych, że Aquila nabija sobie reputację poprzez towarzystwo własnej adoracji. Padły takie słowa wtedy od Przema, który jako jeden z nielicznych zareagował i powiedział coś w ten deseń: że jeśli dalej będzie to robił, to możemy wywindować w kilka dni jakiegoś użytkownika skoro on może. Sytuacja na troszkę znormalniała, ale potem znów Aquila i jego koledzy zaczęli się bawić. Zrobiłem dokładnie to samo, by zmusić ich do reakcji. Widzicie ich rakcję. Yawghmot, który do tego kolesiostwa należy, właśnie nagłaśnia sprawę na mój temat, bo Aquila gwiazdka pewnie ma już dość tego, że chłopaki muszą dawać solidne nadwyżki plusów, by on sam nie zmalał w tej reputacji. W końcu Radosław go wyprzedził i co teraz? No trza gonić. Kto widział profil Aquilii, ten wie że trąbiłem o tym ale każdy olewał temat reputacji w ogóle. Czy musiałem użyć takiej samej techniki co hipokryci, jak Aquila i te pe, żebyście ruszyli ten temat? Szkoda tylko, że udało mi się to w ten sam sposób, co oni stosowali. Słownie nie dało rady i sami się nad tym zastanówcie. W dupie też mam tą reputację, chcecie to dajcie mi milion na minusie, ale także fajnie by było, gdyby cwaniaczki się ode mnie po prostu od.... Nie łamałem regulaminu, ani mój brat. Od 3 tygodni znów jestem w pracy, więc nie mam czasu na pierdoły i te szczeniackie zagrywki. Dostał jeden z drugim ambitniejszą rolę w neciku....wooow adept, woow congratulations - dam Ci za to medal. Wy to wstydu nie macie, Ty Cisz także. Kuźwa znasz mnie dość dobrze a takie bzdety wypisujesz. Hipokryzja kochana to jest po ich stronie. Zastosowałem to jako drugi a dlaczego to już napisałem wcześniej. Mam też gdzieś co sobie myślicie na mój temat. Ja czuję się dobrze, a skoro macie do mnie jakiś problem, to jest tylko Wasz problem, nie mój. Wolność słowa, odwaga cywilna i uczciwość wobec sumienia. Dziękuję za te dary.

Co do Mariusha. Jak Przemo Cię podgonił, to miałeś dość szybki odskok. Jako, że później Przemek dostawał mniej, to i Tobie się zwolniło. Wy chcecie po prostu w cwany sposób kontrolować forum. To wszystko.

P.S: przepraszam Radosława, że użyłem jego osoby, ale to jedyna osoba, która jest na tyle szanowana, że mogła się obronić przed "faworyzowanym" Aquilą. Radku nie było innego wyjścia.

Użytkownik Muhad edytował ten post 01.04.2010 - 16:37


#24

CzstSrkzm.
  • Postów: 454
  • Tematów: 20
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Padły takie słowa wtedy od Przema, który jako jeden z nielicznych zareagował i powiedział coś w ten deseń: że jeśli dalej będzie to robił, to możemy wywindować w kilka dni jakiegoś użytkownika skoro on może.


Można prosić o rozwinięcie tego jakże ciekawego wątku? :)

Edit:
Odpowiedź do postu niżej:
Miało być 4.9, nie 4.7. Co do reszty - trzeba być albo naiwnym, albo kompletnie zauroczonym przez Muhada, żeby nie dostrzegać w działaniach będących przedmiotem tego tematu niczego niewłaściwego, i uważać te działania za dzieło dwóch osób, a nie jednej operującej na dwóch kontach. Do tego odwracanie kota ogonem jak rasowy adwokat - n/c.

Użytkownik Skan edytował ten post 01.04.2010 - 18:08


#25

może tak może nie.
  • Postów: 504
  • Tematów: 17
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Jeśli komuś nie chce się czytać tego co tu naskrobał Muhad (co moge zrozumiec), streszczając: to wszystko wina Aquili, to Aquila wszystko uknuł, w pewnym monecie wydawało mi się, że to właściwie Aquila sypnął Radosławowi pewnie jakieś pół tysiąca plusów. Aha i Muhad rzecz jasna "w dupie ma tą reputację", ale to już wiemy od dawna. Ja bym cie tam chłopie nawet bronił, ale widzę że należysz do ludzi pokroju świętej pamięci Fenixa i naszej biegaczki przyłapanej na dopingu - jak już upadacie, to celujecie tak aby trafić jeszcze twarzą w błoto. Nie ma co się kisić ze swoimi kompleksami, dobrze Aquila jest od ciebie mądrzejszy, ale co z tego? Być może przebijasz go w innych dziedzinach, może lepiej jeździsz samochodem, może jesteś lepszy w łóżku, nie wiem. Natomiast nie omieszkam nawiązać do Radosława :) "Szanowana osoba", hmmm, no tak. Ile razy Radek był nominowany do złotej maliny za najgłupszą wypowiedz kwartału? Czy kiedykolwiek w ogóle nie był? Kiedyś była taka lista przebojów na dawnej Radiostacji, gdzie Twoja Generacja przez 2 lata nie mogla zejść z pierwszego miejsca, więc w końcu listę zlikwidowali. Złota malina przy aktywności Radka na forum straciła sens jak owa listwa przebojów. Niektórzy cieszą się z jego obecności jako że wprowadza swoisty folklor, kosmiczny (dosłownie i w przenośni), a dla mnie to najzwyklejszy spamer. (powinieneś mnie Radku przeprosić za tego linka do którego namówiłes mnie na kliknięcie:) ) Nie wiem czy chociaż 5% z tego co publikuje pisze on sam i już nic nie trzeba dodawać. Nie jestem pewien nawet czy to czyta, wiemy natomiast, że niespecjalnie lubi o tym później dyskutować. Niby "wróg bo wróg, na własnej krwi wyhodowany", ale czasem wydaje mi się, że paru inteligentnych ludzi mogło już nas opuścić, tudzież nigdy do nas nie dołączyć, czytając takie rzeczy.

#26

Eury.

    Researcher

  • Postów: 3467
  • Tematów: 975
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 108
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

I w końcu, Proszę Administratora o stosowanie się do regulaminu forum.


A ja proszę Przemo, żebyś nie wychodził przed szereg. Myślę, że odpoczynek od moderacji dobrze by Ci zrobił. Jeśli chcesz podważać moje decyzje na forum publicznym to myślę, że trochę za daleko zaszliśmy.

Problem spamu Muhada i Legalize (możemy to podciągnąć pod regulaminowy flood) został rozpatrzony na prośbę użytkownika Yawgmoth. Jeszcze nie tak dawno w analogiczny sposób musiałem rozpatrywać zażalenia użytkowników odnośnie reputacji w wydzielonym temacie na forum (jeszcze za czasów starego systemu). Zgłoszeń było bardzo dużo i nawet tak wychwalany przez wielu "komentarz do reputacji" jak widać nie sprawdzał się.

W dniu wprowadzenia nowego systemu napisałem na forum, że mam możliwość przeglądania historii reputacji. Na razie tylko ja, ale za niedługo pewnie każdy będzie miał taką możliwość. Pisałem także, że nie obchodzi mnie - kto, za co, komu - wciska plusa czy minusa. Generalnie zwisa mi to, a mówiąc nieco ładniej - jest to osobista ocena danej osoby. Jeżeli jednak ktoś przez wiele tygodni urządza sobie ewidentną zabawę to pozwolę sobie spojrzeć na to z innej strony.

W mojej ocenie działanie Muhada i Legalize to czyste 'floodowanie' reputacji radoslawa, nawet jeśli to osąd subiektywny, ale mam do tego prawo tak jak prawem moderatora jest ocena postów na forum przez pryzmat swojej subiektywności (nie wszystko da się upchnąć w ramy regulaminu). Chciałoby się powiedzieć, że spamować każdy może, ale trzeba to robić na tyle umiejętnie, żeby moderator się nie zorientował.

Dodam, że z historii kont Muhad i Legalize wylistowałem tylko te wpisy, które ewidentnie wskazują na pompowanie reputacji radoslawa, choć w ciągu ostatnich 2 miesięcy Muhad i Legalize plusowali radoslawa dziesiątki jeśli nie setki razy - tego się nie przyczepię bo tak ewidentnie nie rzuca się to w oczy.

Wobec powyższego Muhad otrzymuje ostrzeżenie + 14 dniowe zawieszenie konta. Legalize otrzymuje ostrzeżenie + 14 dniowe zawieszenie konta. Ponadto Legalize traci rangę Zasłużony i wszystkie związane z nią nagrody (pominę tutaj aspekt dzielenia konta). W dalszej kolejności użytkownik radoslaw traci 150 pkt reputacji, a użytkownik Muhad traci 26 pkt reputacji.

Wszystkie zażalenia związane z reputacją nadal są przeze mnie rozpatrywane - prosiłbym jednak kierować je na PW. Do tej pory zgłoszeń miałem kilkanaście, ale tylko w jednym przypadku ewidentnie ktoś bawił się reputacją na forum. Dziękuję.



#27

vkali.
  • Postów: 701
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

..reputka to jedna z chorob tej cywilizacji,..promująca wszelkiej maści niedowartościowańców,..a na tym forum najbardziej chory na tę chorobę jest bozio admin, mimo publicznych deklaracji, że jego ta choroba się nie ima,..zdradza go jednak fakt, że jedynie sam sobie przyznał prawo do wglądu w anonimowąś reputkę,..pozwalając tym samym żerować do woli na forum wszelkiej nikczemności i niedowartościowaniu,..ale jaki pan taki kram, mówi stare przysłowie

..osobiście ciekawy jestem ujawnienia praktyk reputacyjnych wspomianego juz wczesniej towarzystwa wzajemnej adoracji,..ale zapwene byłaby to rewolucja, która zatrzęsła by zbyt mocno tym forum, znikczemiałym anonimową dla użytkowników reputką,.. czy właściwiej dereputką,..że nie wspomnę o ujawnieniu wspólych ip dotyczących osób z tego towarzystwa wzajemnej adoracji

Użytkownik vkali edytował ten post 01.04.2010 - 19:31


#28

livin.
  • Postów: 532
  • Tematów: 11
  • Płeć:Kobieta
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Vkali może się mylę, ale to chyba dobrze, że admin ma wgląd do reputacji? Inaczej na forum zapanował by chaos.

BTW nie podoba mi się straszne to co zaczyna się dziać na forum. Przystopujcie trochę ludzie, w końcu zepsujecie wszystko co było tworzone od 2006 roku (jak się nie mylę to rok założenia forum, niech ktoś mnie poprawi jeśli wprowadzam w błąd). Po drugie po co w kwestii Aquilla vs Muhad wypowiadają się osoby trzecie? To tylko napędza mechanizm i wychodzą takie kwiatki, pisze o tym, bo od tego wszystko się zaczęło. Zamiast podżegać do walki, należałoby zamilknąć.

Użytkownik livin edytował ten post 01.04.2010 - 19:46




#29

vkali.
  • Postów: 701
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Vkali może się mylę, ale to chyba dobrze, że admin ma wgląd do reputacji?



...to jest z gruntu złe, a złe rodzi tylko zło...

#30

Artus.
  • Postów: 124
  • Tematów: 14
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Powiem tyle... takiego syfu i bałaganu internetowego jaki się na forum wyprawia to ja w tym życiu jeszcze nie widziałem... Moja propozycja jest taka, zrobić publiczną ankietę - tak by każdy widział kto za jaką opcją głosował i wprost spytać się użytkowników kto jest za utrzymaniem reputacji a kto za zniesieniem...
Eury... przestań siebie kreować na forumowego władcę dusz i tak jak Przemo Cię prosił stosuj się do regulaminu który sam ustanowiłeś... chyba że stoisz ponad prawem które sam wyznaczasz... tak jak to w naszej polskiej "demokracji" często się widuje.

Pozdrawiam.


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych