Skocz do zawartości


Billy Milligan


  • Please log in to reply
19 replies to this topic

#16

pager.
  • Postów: 7
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Przez Billego trafiłem na to forum.
Czytam własnie jego zyciorys napisany przez Daniela Keyes'a.
Szukałem dodatkowych informacji nt. Billego i trafiłem na forum.

Książka

Ksiażka mnie naprawde przekonała, że on mówi prawde.
Nikt niemógłby tak udawać.

Na górze było cos o IQ.
W ksiazce były wyniki.

Odpowiednio:dla testów słownych, bezsłownych, globalny
Allen 105 130120
Regan 114 120 119
David 68 72 69
Danny 697571
Tommy 81 96 87
Christopher 98 108 102

Christine była za mała, Adelana nie chciała wyjsc na swiea, a Arthur powiedział, że to ponizej jego godności


  • 0

#17

Korynt.
  • Postów: 315
  • Tematów: 66
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Jest film pt."Tożsamość", jest tam dokładnie o takim samym przypadku jak ten pan. Bohater filmu jest oskarżony o morderstwo i też cierpi na rozszczepienie osobowości. Jakiś lekarz ma te osobowości wyeliminować. Dobry film, warto obejrzeć.
  • 0

#18

Freyja.
  • Postów: 164
  • Tematów: 12
  • Płeć:Kobieta
  • Artykułów: 6
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Wow.
Nigdy wcześniej nie słyszałam o tym panu ani jakoś szczególnie nie interesowałam się przypadkami rozszczepienia osobowości (właściwie jedyne moje z tym doświadczenie to film "Ja, Irena i ja" :D ). Ale jest w tym faktycznie coś niesamowitego.
Próbuję jakoś połączyć sobie teorię o kilku duszach zamieszkujących jedno ciało i o tożsamościach ukrytych gdzieś w odmętach ludzkiej świadomości (nie potrafię się zdecydować, która teoria bardziej do mnie przemawia), ale jakoś nic mądrego nie przychodzi mi do głowy :>
Jednak stanowczo sprzeciwiam się (wewnętrznie, nie chodzi o podważanie kompetencji) "chorobie". Sprawa jest tak niesamowita i fascynująca, że po prostu nie potrafię nazwać tego chorobą. Choroba to coś odrażającego, brzydkiego, "nocna półkula życia", tutaj nie znajduję nic z tego, co kojarzy mi się z chorobą. Znajduję tylko fascynującego człowieka, skrywającego wiele tajemnic.
Muszę odszukać gdzieś tę książkę, z pewnością jest arcyciekawa.
  • 0



#19

Krzewiciel.
  • Postów: 312
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Własnie- książka... Wie ktoś czy jest gdzieś po polsku e-book? Szukałem chyba wszędzie i nigdzie nie ma, a 80 zł za książkę, to trochę drogo :/ .
  • 0

#20

pager.
  • Postów: 7
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

@up

Chciałbym Wam wysłać ta ksiazke w ramach akcji z Hydepark'u, ale nie jest moja :<
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych