Skocz do zawartości


Zdjęcie

OOBE - pytania i odpowiedzi


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
591 odpowiedzi w tym temacie

#61

ciemność.
  • Postów: 1937
  • Tematów: 21
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

A może mi ktoś powiedziec, z jaką prędkością możemy się poruszać w tym stanie ?


Są 3 główne prędkości poruszania się na planie astralnym.

1. Normalna - mniej więcej taka z jaką poruszasz się na codzień.
2. Średnia - prędkość mniej więcej taka, z jaką porusza się samochód, pociąg itp. Otoczenie rozmazuje się, ale je widać.
3. Wysoka - przemieszczasz się bardzo szybko, wręcz błyskawicznie nie widząc swojego otoczenia. Można pokonywać z tą prędkością bardzo duże odległości (np kilkaset kilometrów) w ciągu kilku sekund.
  • 0



#62

Bercik.
  • Postów: 353
  • Tematów: 14
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

ciemność,
Na pewno lepiej, niz mielibyśmy się poruszac na piechotę. Ale liczylem, że oferuje to prędkości ponadświetlne ;)
Co do punktu nr 2 to motion blur rodem z NFS'a ;]
  • 0

#63

Asef.
  • Postów: 449
  • Tematów: 28
  • Płeć:Nieokreślona
Reputacja Nieszczególna
Reputacja

Napisano

A mozna praktykowac OOBE na dworzu w dzień?
  • 0

#64 Gość_inga

Gość_inga.
  • Tematów: 0

Napisano

No jasne , ze można.
To nie ma na oobe zadnego wpływu. :smile:
  • 0

#65

Guliwer.
  • Postów: 548
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Czasem nawet jest lepiej, jeśli dzionek ciepły, bezwietrzny - niektórym jest wtedy łatwiej wyjść aniżeli normalnie leżąc sobie w pokoju. :)
  • 0

#66

Eury.

    Researcher

  • Postów: 3467
  • Tematów: 975
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 108
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

3. Wysoka - przemieszczasz się bardzo szybko, wręcz błyskawicznie nie widząc swojego otoczenia. Można pokonywać z tą prędkością bardzo duże odległości (np kilkaset kilometrów) w ciągu kilku sekund.


Tu bym wrecz zasugerowal ze to predkosc mysli a wiec mozemy znalezc sie w dowolnym miejscu w zerowym czasie
  • 0



#67

Eury.

    Researcher

  • Postów: 3467
  • Tematów: 975
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 108
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ten watek zostal zamkniety w celu integracji postow (utworzenie 1 tematu o OOBE). Posty zostana scalone.
  • 0



#68

Macha.

    Ciekawski

  • Postów: 2267
  • Tematów: 76
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Zainspirowany zostałem waszym zakładaniem 1000 tematów pośród kilku istniejących i dobrze się trzymających. Jak macie pytania to piszcie tutaj, a nie zakładajcie kolejne bezsensowne tematy.

Na początek co nie co o OOBE.

OOBE (ang. out of body experience, doświadczenie poza ciałem) - wrażenie postrzegania świata spoza własnego ciała fizycznego. Osoby będące w stanie OOBE twierdziły, że mogły się poruszać, dokonywać obserwacji i komunikować z innymi istotami inteligentnymi podczas gdy ich ciała spoczywały nieruchomo. Zjawisko to występuje często pod wpływem pewnych silnych substancji psychoaktywnych zwanych dysocjantami (choć osiąganie OOBE nie jest wykluczone przy użyciu substancji innego rodzaju) , przy określonych zaburzeniach świadomości, a także może pojawiać się w świadomych snach; część osób doświadcza jednego lub kilku krótkich epizodów w ciągu życia bez żadnych wyraźnych przyczyn; inni zaś deklarują umiejętność wywoływania ich świadomie, np. za pomocą medytacji.

Kawałek zaczerpnięty z http://pl.wikipedia.org/wiki/OOBE
  • 0



#69

Jack Bauer.
  • Postów: 174
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Czy mógłby ktoś odpowiedzieć na moje pytanie, które znajduje się pod tym Linkiem?
Z góry dziękuję za odpowiedź :)


Edit:
Żeby nie było niejasności :P
Macha


Może już zadałem to pytanie, ale czy można podczas relaksu oddychać tylko przez nos?
Stosuję tą metodę i jak na razie jestem przy pojedynczych myślokształtach...
Ale w przerwie między myślokształtami cały czas mam przed oczyma jakieś wzorki, jakby ktoś w ciemności jarzeniówki przez jakiś czarny, prawie nieprzeźroczysty materiał układał w koła, trójkąty etc...
Wiecie co to może być?
  • 0

#70

Aidil.

    Są ci co wstają z łózka, i ci co ewentualnie wstają z kolan.

  • Postów: 4469
  • Tematów: 89
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Jesteś wówczas na poziomie myśli abstrakcyjnej.
Kiedy oswoisz się z tym stanem, zacznij sam tworzyć figury.
Korzystaj z możliwości jakie daje trójwymiarowość.
Później zauważysz inne możliwości.
Powodzenia.
  • 0



#71

Maresco.
  • Postów: 16
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nurtuje mnie kilka spraw dotyczących OOBE

Otóż moja siostra jakieś 3 tygodnie po urodzeniu dziecka podczas snu opuściła swoje ciało. Mówiła, że bardzo się przestraszyła. Widziała swoje ciało, swojego dziecka i moje, bo byłem w tym samym pokoju. Było to w nocy i wszyscy spali.
Mówiła, że trwało to chwilę. Rozejrzała się, bardzo się przestraszyła (poczuła dość duży lęk) i nagle bardzo mocno ją trząchnęło i się obudziła. Mówiła, że ten wstrząs był dość silny, tak jakby ją ktoś podniósł i nagle upuścił, a poza tym, po tym przeżyciu cała była obolała. Podobno takie przypadki zdarzają się częściej kobietom karmiącym, tak jakby to miało jakiś wpływ na ich psychikę.

I mam takie pytanie: Słyszałem, że jeśli obudzi się kogoś, kto jest w stanie OOBE, to ten ktoś nie wróci do swojego ciała.
No więc czy to jest prawda? I jeśli tak, to co wtedy? Ciało umiera, a dusza (energia, duch, czy jak tam zwał) zostaje na tym świecie w takiej formie w jakiej opuściła ciało?? I w jaki sposób obudzi? Tzn. czy jeśli ja bym się wtedy obudził i np. chciał obudzić siostrę (np. potrząsnął nią), to właśnie wtedy jej duch nie powróciłby do ciała? Czy właśnie wróciłby? Jak to jest?
  • 0

#72

Aidil.

    Są ci co wstają z łózka, i ci co ewentualnie wstają z kolan.

  • Postów: 4469
  • Tematów: 89
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Maresco - każdy z nas "ma wyjścia " z ciała fizycznego, każdej nocy.
Dla ciebie i wielu z nas są one nieświadome. Dzieje się to oczywiście wtedy, kiedy śpisz. Jest to naturalny nasz stan.
OOBE jest to ćwiczenie ŚWIADOMYCH wyjść z ciała fizycznego.
Pytałeś o niebezpieczeństwa:
- oprócz dyskomfortu związanego z powrotem ciała astralnego ( większego ) do ciała fizycznego ( mniejszego ), istnieje jeszcze uczucie "spadania".
Jak poprawić sobie komfort:
Powinniśmy zapewnić sobie ciszę, spokój, ciepło i pewność, że nikt nie wtargnie nam do pokoju.
Nie umiera się, jak ktoś nas obudzi :) . Szybko wracamy i właśnie odczuwamy np.
- wstrząs,
- uczucie, że nie możemy zmieścić się w naszym ciałku ( jak wiesz, ciało fizyczne jest mniejsze od astralnego ).

Poród i okres karmienia jest sytuacją traumatyczną dla kobiety. Co prawda, jest to również naturalny ( biologiczny ) stan dla niej, ale jednak jest ona w stałym stresie. Stan ten powoduje, że kobiety w tym okresie bardziej wrażliwe na doznania z tak zwanego pogranicza.
  • 0



#73

bemol.
  • Postów: 10
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Witam
Oobe bardzo mnie kreci i chce sprobowac ale mam pytanie
Czy swiadomie mozna wrocic do ciala np "koniec bemol wracamy sie"
Jak czas leci w oobe jest mozliwosc ze gdzies zabladze a w tym momencie bedzie ktos chcial mnie obudzic a ja nic nie drgne tak jakbymbyk martwy
Co wogole mozna robic podczas oobe ?
Mozna jakos latac, czy mozna szybko sie przemieszczac np teraz jestem w Poznaniu a za 5min w Los Angeles?
I jak leci czas? realnie czy w czasie obbe np 1 minuta snu to 30min przemieszczania sie?
Prosze o odp;)
  • 0

#74

dotted_tongue.
  • Postów: 19
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

czy ktos, kto potrafi wyjsc z ciala,moze wyciagnac z ciala druga osobe,ktora jest daleko? i ta druga osoba tez by tego chciala? takie 'spotkanie',da sie tak?
jesli glupie pytanie,to przepraszam,malo czasu mam,zeby poszukac ;d
  • 0

#75

bemol.
  • Postów: 10
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Odswiezam 2 posty wyzej moje pytanie
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych