Skocz do zawartości


Zdjęcie

Help! Ktoś może pomóc?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
15 odpowiedzi w tym temacie

#1

mad_Angela.
  • Postów: 145
  • Tematów: 16
  • Płeć:Kobieta
  • Artykułów: 6
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Postanowiłam zwrócić się do Was o pomoc, ponieważ mam drobny problem z forum.

Mianowicie podczas przeglądania tematów czy też samego włączania strony często wyskakuje mi okienko z napisanym " Wystąpił problem z aplikacją Internet Explorer i strona musi zostać zamknięta". Zwłaszcza dzieje się to przy przeglądaniu forum w osobnej karcie. "Wywaleniu" mnie najczęściej towarzyszy też wylogowanie.

Używam Internet Explorera, mam Windows XP. Na żadnej innej stronie takich problemów nie miałam.

Tak więc jakby ktoś kiedyś miał podobny problem albo jakiś pomysł jak można by to naprawić to proszę piszcie. To się naprawdę irytujące staje :(



#2

Tiamat.
  • Postów: 3048
  • Tematów: 29
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

A jaka wersja IE ? ta co juz była razem z XP ? jeśli tak, to wgraj najnowszą wersję.

#3

pawaw1.
  • Postów: 604
  • Tematów: 29
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

zainstaluj Mozille albo Opere...



#4

D.B. Cooper.
  • Postów: 1179
  • Tematów: 108
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ja ze swojej strony chciałbym polecić Ci "przeinstalowanie" się na Firefoxa jeszcze nigdy nie miałem z tą przeglądarką problemów i zdecydowanie bardziej mi podchodzi niż IE (bardziej intuicyjna).



#5

Tiamat.
  • Postów: 3048
  • Tematów: 29
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Przewidywalne były takie wpisy jak powyżej :) Myślę, że autor doskonale wie, że istnieją takie przeglądarki i gdyby chciał zmienić, to już by to dawno zrobił.

#6

mad_Angela.
  • Postów: 145
  • Tematów: 16
  • Płeć:Kobieta
  • Artykułów: 6
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Myślę, że to nie z przeglądarką jest problem, ponieważ jeszcze parę miesięcy temu strona chodziła mi wręcz kryształowo. Co do Explorera to mam wersje 7, ta wersje z żółtym paskiem na ikonie.

Szczerze to zastanawiałam się nad zmianą przeglądarki, ale to ostateczność dla mnie. Mam sentyment do Explorera tak jakoś ;) A z posiadaczy IE ktoś może miał podobny problem? Może forum jest niekompatybilne z tą przeglądarką, jakaś większa zmiana, która mogła to spowodować była...



#7

Ivellios.

    ÓSMY ZMYSŁ

  • Postów: 1625
  • Tematów: 401
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 109
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

A sentyment do rozwalających się stron z powodu złej interpretacji kodu HTML przez Explorera też masz?

A sentyment do dziur w IE i do wirusów? :P

Najlepiej zmienić przeglądarkę.





#8

Tiamat.
  • Postów: 3048
  • Tematów: 29
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Wszyscy powtarzają naokoło jakie to IE ma dziury, przepuszcza wirusy, bleble, a ja nie zauważyłem żadnej różnicy, a korzystam z jednego i drugiego (IE, FF), w zależności od miejsca (dom, praca). Dla mnie to powtarzana bezmyślnie plota, coś jak to, że Alfy Romeo są awaryjne.

#9

kapuchy.
  • Postów: 591
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Pół strony bicia piany i żadnej podpowiedzi....

1) spróbuj wyczyścić cookies i katalog TEMP
2) ściagnij i użyj IEFIX, np stąd:
http://windowsxp.mvps.org/IEFIX.htm i spróbuj.

#10 Gość_Nestor

Gość_Nestor.
  • Tematów: 0

Napisano

Kapuchy, polecasz instalacje jakiejś łaty z bliżej nieokreślonej strony? Jesteś pewny co do dystrybutora i tego co właściwie ta aplikacja robi? No i w ogóle ostatnia aktualizacja jest z 2006 roku i nie jest wyszczególnione dla jakich wersji IE jest przeznaczona. Ja bym polecał dwa razy się zastanowić przed instalacją.

#11

kapuchy.
  • Postów: 591
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Kapuchy, polecasz instalacje jakiejś łaty z bliżej nieokreślonej strony? Jesteś pewny co do dystrybutora i tego co właściwie ta aplikacja robi? No i w ogóle ostatnia aktualizacja jest z 2006 roku i nie jest wyszczególnione dla jakich wersji IE jest przeznaczona. Ja bym polecał dwa razy się zastanowić przed instalacją.


Nie instalacja, tylko program wykonywalny (nie trzeba instalować), mimo że z 2006 roku to działa i na IE7.
Poza tym NIGDY, NICZEGO nie polecam, jeżeli sam nie ściągnę z tego samego adresu i nie sprawdzę choćby pod względem infekcji.

#12 Gość_Nestor

Gość_Nestor.
  • Tematów: 0

Napisano

Dobra, wybacz jeśli zbyt ofensywnie napisałem poprzedni post. Ale mimo wszystko jest to dla mnie naruszenie pewnych zasad bezpieczeństwa. I obojętnie czy będzie to instalka czy plik wykonywalny - w dalszym ciągu odpalasz kod binarny z niezbyt pewnego źródła, który może robić różne rzeczy. I nawet jeśli u Ciebie na kompie wydaje się działać, to nie wiesz czy np. właśnie gratisowo nie stałeś się właścicielem jakiegoś rootkita i członkiem jakiegoś botnetu (czasem nawet dobry antywirus/firewall może nie pomóc).

I bynajmniej nie pisze by nie odpalać żadnych plików wykonywalnych, po prostu jeśli już ma się coś instalować to najlepiej jedynie aplikacje z oficjalnych stron producentów, lub inne cieszące się dużą popularnością programy.

No chyba, ze znasz dobrze ten serwis. Wtedy zwracam honor i przepraszam za wyskoczenie.

Użytkownik Nestor edytował ten post 27.03.2010 - 23:23


#13

Easy_Rider.
  • Postów: 333
  • Tematów: 8
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

@mad_Angela - jeżeli jesteś przyzwyczajona do IE, to trudno, ale chyba to przyzwyczajenie nie obejmuje również wersji 7, bo jest już 9? Trzeba zainstalować nowszą wersję aplikacji, to samo dotyczy Firefoxa (który nie musi być domyślną przeglądarką, ale może być ziastalowany na wypadek sytuacji awaryjnych) aby przekonać się, czy przyczyna leży w samej aplikacji, czy w systemie lub sprzęcie. Natomiast zastanawianie się, co może być przyczyną problemów bez zmiany aplikacji - to po prostu robota głupiego, można na to stracić dużo czasu.

#14

mad_Angela.
  • Postów: 145
  • Tematów: 16
  • Płeć:Kobieta
  • Artykułów: 6
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Problem już rozwiązany dzięki Nestorowi :) Myślę, że temat można zamknąć.

Dzięki serdeczne!



#15

kapuchy.
  • Postów: 591
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

A może jednak bys napisała co było? może przyda się komuś innemu.

Nestor, możesz mi wierzyć, że jako wieloletni użytkownik komputera ( z górą 20 lat) i wieloletni admin niemałej sieci, serwisant i programista wiem co robię i jak co sprawdzić i się zabezpieczyć

Użytkownik kapuchy edytował ten post 28.03.2010 - 10:51



 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych