Skocz do zawartości


Zdjęcie

Magia czarna lub biała


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
33 odpowiedzi w tym temacie

#16

Aidil.

    Są ci co wstają z łózka, i ci co ewentualnie wstają z kolan.

  • Postów: 4469
  • Tematów: 89
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano


ramziramzes
praca z energią bo przecież o tym chyba mówisz, jest taka jakie mamy umiejętności o oczywiście wiedzę.
Pojawia się również kwestia moralności o której wspomniałeś, ale jak wiemy wszystko to dotyczy każdej profesji. Czyli potrzebna jest wiedza, umiejętności oraz profesjonalizm.
Przestrzegasz nas przed czytaniem "netu", a sam gdzie zdobywałeś wiedzę?
  • 0



#17

mycroft.
  • Postów: 117
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Praca z energiami. Magia. Symbole. Mantry czyli zaklęcia. Techniki są różne. Tylko pamiętaj o tym, że nabytych umiejętności należy używać dla DOBRA innych - nie dla własnego. Jeśli będziesz to robił dla własnego zysku - takie możliwości, dary czy uzdolnienia - zwij jak chcesz zostaną Ci zabrane. A jak zaczniesz używać czarnej magii - czy energii które idą w podczerwień czyli do dołu - w końcu nagrabisz sobie tak, że jeden z promieni który Ciebie zasila zniknie. I zostaniesz sobie w astralu na wieki... Karma. To jest właściwe określenie. Nagrabisz sobie to tego nawet nie zdołasz odpracować w X wcieleń. Jeśli bardzo nagrabisz... patrz powyżej.
  • 0

#18

Aidil.

    Są ci co wstają z łózka, i ci co ewentualnie wstają z kolan.

  • Postów: 4469
  • Tematów: 89
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano


mycroft
Jeśli posiadamy jakieś umiejętności, to zawsze możemy je rozwijać.
Trudno jest mi zgodzić się z Tobą, chociażby w kwestii talentów i używania dla dobra innych. Przecież kryteria dobra zmieniają się co jakiś czas.
Poza tym każdy ma niezbywalne prawo do otrzymywania zapłaty za swoja pracę.

Jak wiemy nic w przyrodzie nie znika, podobnie dzieje się z umiejętnościami. Wypracowujemy je więc je posiadamy. W tej dziedzinie podobnie również nie ma prezentów, czyli dawania i zabierania.

Astral też podlega prawu ewolucji, więc prędzej czy później opuszcza się tą przestrzeń.



ps. mantra to mantra
zaklęcia to zaklęcia.
  • 0



#19

Bierdol.
  • Postów: 385
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Panie i Panowie, bańka u Randiego wciąż czeka. Wszak można za te pieniądze zafundować wszystkim niedożywionym dzieciakom w Polsce obiady na cały rok i jeszcze na frytki zostanie. Ergo - umiejętności zostaną spożytkowane w DOBRYM celu. Chyba, że jedyną umiejętnością (o ile można tak to nazwać) którą dysponujecie jest bogata, rzucająca wręcz na kolana fantazja.
No, Panie i Panowie Magicy, do dzieła ! ;)

Użytkownik Bierdol edytował ten post 31.03.2010 - 12:17

  • 1

#20

Aidil.

    Są ci co wstają z łózka, i ci co ewentualnie wstają z kolan.

  • Postów: 4469
  • Tematów: 89
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

A tak właściwie to o co Ci chodzi ?
  • 0



#21 Gość_Dolg

Gość_Dolg.
  • Tematów: 0

Napisano

Granica pomiędzy czarną magiją a białą jest bardzo płynna . Czarna może zarówno szkodzić jak i pomagać. biała również.
Róznią sie pomiedzy sobą tylko tym ze biała czerpie siłe z natury a czarna z siebie samego bądz kogoś.
s ą inne rózne: anielska ,talizmatyczna itd. nie mozna jej klasyfikowac tylko w te 2 nazwy.
  • 0

#22

Aidil.

    Są ci co wstają z łózka, i ci co ewentualnie wstają z kolan.

  • Postów: 4469
  • Tematów: 89
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Osobiście już jest taka potrzeba, to uznaję podział Magii na:
tz. białą,
tz. czarna,
tz, rytualną.


Magia to, wyłącznie posługiwanie się energią i siłami psychicznymi.
Oczywiście możemy posłużyć się energia kształtu itd. Są to jednak tylko dodatki. Wprawdzie bardzo istotne, ale dodatki.
  • 0



#23

mycroft.
  • Postów: 117
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

mycroft
Trudno jest mi zgodzić się z Tobą, chociażby w kwestii talentów i używania dla dobra innych. Przecież kryteria dobra zmieniają się co jakiś czas.
Poza tym każdy ma niezbywalne prawo do otrzymywania zapłaty za swoja pracę.

Jak wiemy nic w przyrodzie nie znika, podobnie dzieje się z umiejętnościami. Wypracowujemy je więc je posiadamy. W tej dziedzinie podobnie również nie ma prezentów, czyli dawania i zabierania.

Astral też podlega prawu ewolucji, więc prędzej czy później opuszcza się tą przestrzeń.

ps. mantra to mantra
zaklęcia to zaklęcia.


Chodziło mi tylko o to (tu masz rację - za pracę należy się wynagrodzenie/pieniądze/wymiana energii - pieniądze to też energia tylko że mocno zagęszczona :) ), że jeśli się rozwijamy i dostajemy/posiadamy dane uzdolnienie które tak naprawdę jest tylko bonusem na słusznej drodze rozwoju to dostajemy je po to by używać go w słusznej sprawie - dla rozwoju ogólnego ludzkości/nas/naszych bliskich. Jeśli używać ich będziemy w złym celu, w celu szkodzenia innym - to zostaną zabrane lub spotka nas za taki czyn karmiczna sprawiedliwość.

masz rację - mantra to mantra, zaklęcie to zaklęcie. są jeszcze yantry...

Ale wracając do magii - jak się jest nieprzygotowanym to proponuję nie brać się za żadną ze sztuk. Czy to będzie magia, czy to podróże astralne.
To samo tyczy się sprowadzania istot z astralu, serwitorów, orbów itd... Pamiętajcie, że w tej hali rządzą siły dalekie od tych dobrych i jeśli sobie coś przywołacie to nie będzie to na pewno mistrz, a raczej za mistrza przebrany demon. W najlepszym wypadku istota astralna która w końcu będzie się wami żywić...

Trzeba być odpowiednio zabezpieczonym, rozwiniętym i posiadać odpowiednią wiedzę. I nie będzie to wiedza nabyta w jednodniowym kursie (Wiem powtarzam się ale mnie to nadal irytuje - kursie trzydniowym otwierania trzeciego oka, godzinnym kursie operacji fantomowych, weekendowym kursie podróży astralnych... - wszelkie pytania proszę kierować na numer 0-70 0 ... :) )
  • 0

#24

ramziramzes.
  • Postów: 43
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Z neta wiedzę czerpałem przez może miesiąc, ale jak zorientowałem się, jakie bzdury, niektórzy na forach wyczytują, to zacząłem selekcjonować informacje, czy strony, z których korzystam... Tak więc, polecam fnord, bardzo filozoficzna strona. Na pewnym etapie przestałem czerpać wiedzę z neta, ale z własnych doświadczeń, testów...

Co do obciążeń karmicznych, nie wierzę w nie, zło i dobro to pojęcie względne... jednakże, moja rada, to uważać. Magia może być niebezpieczna ;) ...
  • 0

#25

Aidil.

    Są ci co wstają z łózka, i ci co ewentualnie wstają z kolan.

  • Postów: 4469
  • Tematów: 89
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano


mycroft
Tak zwany zwykły człowiek (czyli statystycznie każdy), ma nie rozwinięte zmysły astralne i zerowe możliwości magiczne.

Masz racje ze trzydniowy kurs nie zrobi z nikogo maga.
Żeby posiąść moc władania energiami lub rozwinąć umiejętność widzenia astralnego, trzeba konsekwentnie rozwijać się w tym kierunku kilka wcieleń. Jesli ktos sądzi inaczej to po prostu fantazjuje.

Większości zetknęliśmy się z magią w literaturze lub z pracą na poziomie wahadełka, czy wirującego talerzyka.
W prawdziwej magii mierzwmy z możliwościami astralnymi. W teurg nawiązując kontakt czy władając istotani astralnymi posługuje się mocą, którą w całą populacje naszego pokolenia może posiadać do kilkudziesięciu osób.

Aby posługiwać się białą i też czarną magią potrzebna jest taka sama moc. Jedyna różnica to cel jaki chce się osiągnąć.
Cała otoczka ceremonialna związana z uprawianiem jakiejkolwiek odmiany magii, jest tylko rekwizytem potrzebnym magowi dla uzyskania atmosfery.
Znawstwo polegające na wyliczaniu nazw duchów czy też rytuałów, jest żadną wiedzą i możliwością. Ponieważ prawdziwa moc tkwi w rozwiniętych wyższych czakramach, dzięki którym uzyskujemy zdolność widzenia, słyszenia i połączenia z mocą transcendentalną.
Świat astralny jest czterowymiarowy, nie ma tam czasu w naszym rozumieniu. Przeszłość i przyszłość dzieje się tam samym momencie. Aby móc w tej przestrzeni cokolwiek zrobić, potrzeba wielu lat.
Kończąc posłuże się starożytną sentencją: magie nie robi ten co chce, ale ten kto moze. A może ten kto robi to juz przynajmniej od 10 wcieleń.
  • 0



#26

Lete.
  • Postów: 8
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Cały ten pomysł z rzucaniem zaklęć na osobę którą "kochasz" jest jedną wielką głupotą. Nie dlatego, że jest to niemożliwe- jestem pewna, że da się to zrobić. Wielu ludzi zapomina jednak, że magię wykorzystuje się dla dobra innych, a nie własnego. "Treat people as ends, not as means to an end", jak powtarzał zawsze Kant. Nie wykorzystuj ludzi do własnych celów, bo to zawsze źle wychodzi. Każda krzywda wyrządzona komuś wraca do ciebie- teraz możesz sądzić, że spotkanie ciebie będzie dla tej aktorki najlepszym, co jej się zdarzy w życiu, ale tak naprawdę nie wiesz, czy nie odbierasz jej czegoś ważniejszego- jej rodziny, dzieci, może możliwości spotkania kogoś, kogo kochałaby naprawdę. Twierdząc, że każda magia jest dobra, branie za nią wielkich pieniędzy jest w porządku i umiejętności które posiadasz nigdy nie odejdą, oszukujesz samego siebie. Jestem całkiem niezłym filozofem i wiem, że umiałabym obronić każdą teorię, od altruizmu po skrajny egoizm, ale prawda jest taka, że w ten sposób to możesz oszukiwać swój umysł, który jest racjonalny, logiczny i poukładany; jego przekonasz, ale w głębi serca będziesz wiedział, że nie tędy droga, że coś jest nie tak z tym, co robisz. A czarna magia... nie baw się tym, czego nie znasz, nie potrafisz, nad czym nie umiesz zapanować. Ludzi zawsze przyciągała ciemność, ale nie jest to właściwa droga. Krzywdząc innych, krzywdzisz też siebie, bo kiedyś będziesz musiał za to zapłacić. I dopóki nie znasz się na czymś doskonale, nie ćwiczyłeś tego latami, nie jesteś pewien ani metody, ani etyki, ani własnych możliwości, to nie rób tego!! Nie warto.
Zresztą sam pisałeś, że aktorka najwyraźniej nie chce mieć z tobą do czynienia; odpuść sobie lepiej, bo możesz skrzywdzić i ją, i siebie, i innych. Poza tym, ty jej nie kochasz. Jesteś zauroczony, i to nawet nie nią, ale jej wizerunkiem, nad którym pracuje cały sztab ludzi. W filmach może się wydawać piękna i urocza, ale w rzeczywistości może być zupełnie inna; jest w końcu aktorką, to je zawód, bycie innym każdego dnia. No i ostatnie: każdy z nas ma własną drogę i czasem, niezależnie od tego jak bardzo tego chcesz, to te drogi się nie skrzyżują się nawet na chwilę. Tak po prostu jest. Jeśli jest ci to dane, to może ją kiedyś spotkasz, ale nie próbuj ingerować w jej życie.

Użytkownik Lete edytował ten post 16.04.2010 - 20:45

  • 0

#27

Banduil.
  • Postów: 3
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Obojętnie jaki rodzaj magii się praktykuje jest to niebezpieczne ze względu na to iż mało ludzi posiada odpowiednie informacje o tym co zamierzają zrobić lub w co się bawić. Żeby zacząć praktykowanie magii potrzeba wpierw dużo teorii na ten temat... Ja osobiście praktykuje magie pogańską tzw. wicca i w moim mniemaniu nie jest to wyjątkowo trudny arkan magii ponieważ czerpiemy energię z natury i nie ma tam żadnych zaklęć ofensywnych lub też szkodzących takich jak klątwy. Kiedyś dawno temu miałem pewną wyjątkowo nie miłą osobę w życiu rzucającą mi kłody pod nogi, tak więc miałem zamiar coś z tym zrobić i posłużyłem się klątwą którą polecił mi pewien znajomy parający się magią od parunastu lat, i powiem że jest to jedna z rzeczy których wyjątkowo żałuję ze względu na to że nie miałem odpowiedniej wiedzy i popełniłem drobny błąd podczas wykonywania działań przy ołtarzu co zaowocowało odwróconym skutkiem. Miałem pecha przez parę lat, wylali mnie z pracy i podobne temu sprawy układały się ciężko, i dopiero w magii wicca znalazłem zaklęcie odwracające działanie klątwy. Każdemu zainteresowanemu klątwami lub innymi arkanami magii radzę wpierw dobrze się doinformować na ten temat

Użytkownik Banduil edytował ten post 18.05.2010 - 14:25

  • 0

#28

Mily.
  • Postów: 36
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Zastanawiam się jak ktoś zdefiniuje magie biała i jak można użyć dobrego aspektu leżącego w magi? Tak naprawdę magia i wszelkie sztuczki z nią związane są efektem tego ze ktoś nie potrafił sobie poradzić z dana sfera życia czy osoba w nim. Magia jest wpłynięciem na naturalny stan rzeczy wiec mogę to porównać do pchania czegoś jeżeli masz sile pchasz to długo ale kiedyś opadniesz z sil i wszystko wraca do normy, a może nawet sam dostaniesz? Jak ktoś już mówił co tobie przeznaczone będzie na drodze rozkraczone wiem ze to śmiesznie brzmi, ale tak właśnie jest. Nie zabierajcie szansy na szczęście komuś, jeżeli nie chcesz zrobić tego dla kogoś zrób dla siebie.
  • 0

#29

Seboolek.
  • Postów: 239
  • Tematów: 13
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Hmm tak czytam i czytam.. Odradzacie tutaj używania magii itd. czyli wierzycie w to widzę. Jak inaczej można odradzać coś co nie istnieje? Od razu można powiedzieć jak to zrobić ale trzeba mieć pewność że nic nie wyjdzie bo nie ma czegoś takiego. Macie chociaż dowody na to że po wymowie zaklęcia coś się dzieje?
  • 0

#30

Mily.
  • Postów: 36
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Chyba nie sadzisz ze powiedzenie czary mary i odtańczenie makareny potrafi zdziałać cokolwiek? Duzo ludzi mówi ze to działa i muszę przyznać ze magia i wszelkiego rodzaju przekleństwa czy klątwy istnieją. Wciąż nikt mi nie odpowiedział jaki jest pozytywny aspekt magii lub jak można ja wykorzystać do wytworzenia szczęścia? Magia jest czynieniem swojej woli nie patrząc na skutki wiec nigdy to tego nie służy ani nie służyła.
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych