Skocz do zawartości


Zdjęcie

Szklane tunele na Marsie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
46 odpowiedzi w tym temacie

#31

Indoctrine.
  • Postów: 1450
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Formacje geologiczne nie mające ze szkłem oczywiście nic wspólnego.
  • 0

#32

dj_cinex.

    VRP UFO Researcher

  • Postów: 3305
  • Tematów: 412
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 20
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

W ramach porządków kilka wypowiedzi z innego tematu w formie jednej wiadomości:

Aquila :

Fotki "tunelu" (słabej jakości oczywiście :D )

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

I jedna fotka w dobrej rozdzielczości:

Dołączona grafika

Dołączona grafika
Inne zdjęcie na którym widać, jak piasek tworzy wydmy w korycie wyschniętej rzeki...

No ale niektórzy ludzie są skłonni tworzyć sobie teorie i szczegółowe "analizy" typu:

Dołączona grafika

A także nawet opisy "robaka marsjańskiego":

Dołączona grafika

:lol :

Ludzka wyobraźnia wielką jest :D
_____________

=[dj_cinex]= :

Mogę się oczywiście mylić... ale czy nie ma innych fotek "tuneli" ? bo te jak najbardziej mogą być formami, które powstały wskutek działania wiatru (wydma) lub są to puste koryta rzeczne... Muszę poszukać poza forum Bo chyba było kilka innych, ale nie uprzedzam faktów - jak coś to zapodam...
____________

Aquila :

Ja również nie twierdzę, że to na bank wydmy, ale bez przesady, tam nie ma żadnych tuneli

Jak wrzucałem fotkę do tematu "Ślady hydrosfery na Marsie" to zauważyłem, że na jednej z nich widzę wydnmy które idealnie pasują do "tunelu". No to poszukałem dalej i bardzo skłaniam się do stwierdzenia, że znalazłem rozwiązanie tych "tuneli".
______________

=[dj_cinex]= :

Mi się gdzieś kiedyś obiła chyba taka bardziej trójwymiarowa fota "tunelu" (tzn. nie był to ewidentny dowód na "tunel", ale "lepiej to wyglądało") ale gdzie hmm... muszę poszukać...
________________

Aquila :

=]Mi się gdzieś kiedyś obiła chyba taka bardziej trójwymiarowa fota "tunelu"

Jeszcze ważne jest kto jąrobił :) Bo jeżeli zwolennik UFO sięza to zabrał, to można się spodziewać koloryzacji i "podrasowania" :)
________________

Tiamat :
Dołączona grafika

Ja takie znalazlem.
_______________
  • 0



#33

Aquila.

    LEGATVS PROPRAETOR

  • Postów: 3221
  • Tematów: 33
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

A mnie jeszcze teraz dzięi zdjęciu ze strony zapodanej przez Lynxa naszło pewne skojarzenie:

Dołączona grafika

Jest to brane za... budowlę.

Spójrzmy jednak na inne fotki:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

oraz to:

Dołączona grafika


I na koniec jeszcze mała refleksja - nie zawsze to, co wydaje nam się wypukłe lub wklęsłe, jest takie w istocie

Dołączona grafika
  • 0



#34

Danki.
  • Postów: 360
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

o.0 mamy dowody na istnienie gigantycznych robakow ludojadow na marsie! :wow:
a tak serio to zaraz nasa wyskoczy ze to nie sa budowle tylko (zgaduje-pełna abstrakcja) gaz wydostajacy sie spod powierzchni ziemi tzn marsa utworzył te tunele albo cos podobnie brzmiacego :wow: :crazy:
  • 0

#35

Aquila.

    LEGATVS PROPRAETOR

  • Postów: 3221
  • Tematów: 33
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

I jak tu nie zastanawiać się nad sprawnością łącza oko-mózg u niektórych osób...
  • 0



#36

dj_cinex.

    VRP UFO Researcher

  • Postów: 3305
  • Tematów: 412
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 20
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Aquila... pomyśl... gdybyś tak miał każdego przekonać i odwrócić go od jego przekonań... to zajeło by ci to wiele czasu (kto wie może nawet neskończoność...). Przedstawiaj swoje punkty widzenia/analizy [tak jak na przykładzie tego tematu] (które są bardzo przydatne) i reszta pozostaje do czytającego - skoro ktoś nadal poprzestaje na swoim i pisze o "robakach-gigantach" itd. to trudno... :)
  • 0



#37

michalp.
  • Postów: 1792
  • Tematów: 98
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Danki
a tak serio to zaraz nasa wyskoczy ze to nie sa budowle

A kiedy to rzekomo NASA wyskawała z budowlami na marsie ? Bo jakoś sobie przypomnąć nie moge...
  • 0

#38

Aquila.

    LEGATVS PROPRAETOR

  • Postów: 3221
  • Tematów: 33
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

skoro ktoś nadal poprzestaje na swoim i pisze o "robakach-gigantach" itd. to trudno...


No jasne, racja, ale jak to ma się do tak popularnego tutaj i stosowanego przez wielu "poszukiwania prawdy"?

Mamy obiektywną ocenę zjawiska - dawniej "tunele" - dzisiaj wyraźnie wydmy w korytach dawnych rzek.

Fantazja ponad prawdą?

U niektórych jak widać tak.

I tutaj pojawia się problem, czy zjawisko te (fantazja ponad prawdę) nie występuje też i w innych tematach.
  • 0



#39

dj_cinex.

    VRP UFO Researcher

  • Postów: 3305
  • Tematów: 412
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 20
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Według mnie... każdy aspekt należy rozpatrywać osobno :)
  • 0



#40

Tiamat.
  • Postów: 3048
  • Tematów: 29
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

a tak serio to zaraz nasa wyskoczy ze to nie sa budowle


Zacznijmy od tego ze NASA z takich glupot i widzi mi sie innych nie musi sie nikomu tlumaczyc, co najwyzej moga miec niezly ubaw.
  • 0

#41

Vasilij.
  • Postów: 7
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Sam nie wiem w co wierzyć... W końcu ponoc oni te zdjęcia przerabiają wiec mogli coś wkopać w ziemi na pustyni, pomarszczyc obraz i troche zeby byl czerwony i macie swoje tunele...
  • 0

#42

digitalmind.
  • Postów: 2
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Tak, to na pewno sa ogromne robale, ktore poruszaja sie w szklanych tunelach... A jak takowy sie stlucze to wzywaja szklarza zeby naprawil ;o


Przeciez gdyby robale takiej wielkosci zyly na marsie, to musialyby one cos jesc. Zeby cos mogly jesc to cos by musialo jeszcze istniec, jakies inne formy organiczne. Zeby te formy organiczne mogly zyc, musialyby zyc jeszcze inne, ktore by byly pokarmem dla tych poprzednich itd. Musialby powstac ekosystem, czyli od pasozytow/owadow/innych malych zyjatek poczawszy az po najsilniejsze i najwieksze formy zycia.

Poza tym, to jest jak dla mnie po prostu pomarszczona powierzchnia wyschnietego, daaawno wyschnietego koryta rzeki.
  • 0

#43

Tomek Z.
  • Postów: 27
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

I tutaj pojawia się problem, czy zjawisko te (fantazja ponad prawdę) nie występuje też i w innych tematach.



niestety musze cie zmartwic ale cale to forum jest jedna wielka fantacja ponad prawdę. Wezmy pierwszy lepszy temat z brzegu:

<a href="http://www.paranormalne.pl/index.php?showtopic=309" target="_blank">http://www.paranormalne.pl/index.php?showtopic=309</a>

Idioci! Kłócą się o jakies chore zdjecie. Szkoda ze nikt nie potrafil odpowiedziec na zadane przeze mnie pytanie

PS

Ładnie to tak przerabiac oryginalne fotki?

A tak po za tym cale to forum jest bardzo smieszne, dziwi mnie tylko sens jego istnienia.(duze zainteresowanie=sponsorzy=korzysci materialne=>$$$money$$$)

Edit [24.12.07] dj_cinex
Skoro nasze forum jest "beee", to co tu porabiasz ? Nic nie stoi na przeszkodzie abyś podróżował gdzie indziej patrząc na świat wedle swojego światopoglądu. Po co tracić czas na takie pierdoły jak to forum, hmm ? Uszanuj innych... i pa pa...

Użytkownik dj_cinex edytował ten post 24.12.2007 - 13:35

  • 0

#44

Świadomy.
  • Postów: 2
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Tak, żyją pod ziemią, idealnie ekranowani, tak, że nie można zauważyć emisji jakiegokolwiek nienatirelnego promieniowania. Już to widzę..


No jeśli tam żyją to pewnie jakieś promieniowanie jest. Więc zbadałeś to i nie wykryłeś żadnego promieniowania? A to ciekawe. Przedstaw mi więc wyniki tych przeprowadzonych przez Ciebie badań. Masz te wyniki? Wnioskuje, że nie masz, i że jedyny dowód jakim dysponujesz są dane lub zaledwie wypowiedź jakiegoś naukowca. Gdyby było tam życie myślisz, że system by nas o tym poinformował? Ta... Już widzę Tuska mówiącego w wiadomościach, że obcy mają podziemne bazy na marsie :mrgreen: A tak wracając do rzeczywistości to myślę, że te tunele są albo pozostałością po jakiejś cywilizacji, albo są wykorzystywane i dziś. Może nawet powstały niedawno. Może nawet mieszkają tam nie obcy ale ludzie. Dlaczego tunele są krzywe? Widać tak było prościej. Tunele często biegną korytarzami, pewnie dlatego by uchronić je przed działaniem wiatru itp. Dlatego łatwiej puścić korytarzem tunel, który jest elastyczny. Nie trzeba bawić się na każdym zakręcie w jakieś marsjańskie kolanka tylko po prostu ustawia się taki tunel według własnego widzimisie. Na pewno ułatwia to również przeciągnięcie tunelu pod ziemią. Tunele na powierzchni nie muszą być od razu marsjańską autostradą. Myślę, że to po prostu gigantyczne szklarnie. Może to ludzie lub obcy stworzyli sobie taki przyczółek, albo jest to pozostałością po jakiejś marsjańskiej cywilizacji. Może dawni marsjanie ratowali się w ten sposób przed zmieniającymi się warunkami i ukryli się pod ziemią. Co do robaków. Na Ziemi możemy się przekonać jak życie potrafi się dostosować do warunków. Jak ktoś wcześniej pisał kiedyś oddychaliśmy dwutlenkiem węgla. Może rzeczywiście te robale tam są.

A tak w ogóle to promieniowania pod ziemią można nie wykryć.

digitalmind napisał: Przeciez gdyby robale takiej wielkosci zyly na marsie, to musialyby one cos jesc. Zeby cos mogly jesc to cos by musialo jeszcze istniec, jakies inne formy organiczne. Zeby te formy organiczne mogly zyc, musialyby zyc jeszcze inne, ktore by byly pokarmem dla tych poprzednich itd. Musialby powstac ekosystem, czyli od pasozytow/owadow/innych malych zyjatek poczawszy az po najsilniejsze i najwieksze formy zycia.

A twoim zdaniem czym żywią się glizdy na Ziemi, bo z tego co wiem to glebą. Czemu jak mówi się o życiu na innych planetach to ludzie mają na myśli Ziemie i nasz łańcuch pokarmowy? Życie na innych planetach może wyglądać zupełnie inaczej niż na Ziemi i wcale nie znaczy, że musiałby być to ekosystem podobny do tego na Ziemi. Poza tym wcale nie jest powiedziane, że nic innego niż te robaki tam nie żyje. Poza tym w ogóle nie wiadomo czy coś tam żyje, ale jeśli będziemy zakładać, że życie może powstać tylko w warunkach podobnych do ziemskich to możemy tego życia w ogóle nie znaleźć.

Użytkownik Świadomy edytował ten post 12.10.2010 - 12:09

  • 0

#45

nexus6.
  • Postów: 1234
  • Tematów: 14
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Jak dla mnie to wygląda raczej jak wyschnięte koryta rzek

Dołączona grafika

Wody za wiele nie zostało na powierzchni, ale pod gruntem ciągle mogą tkwić jej rezerwuary.

Edit: +.....
Jeśli już wstawiasz ilustrację, to bądź uprzejmy najpierw przenieść ją na darmowy serwer hostujący lub na serwer własny, a potem wklej ją na forum

  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych