Skocz do zawartości


Zdjęcie

Styl moderacji p. Przemo


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
66 odpowiedzi w tym temacie

#1

PaZi.
  • Postów: 933
  • Tematów: 4
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

1. Opis problemu.
Moderator Przemo zdaje się traktować to forum jak własne podwórko. Nie pilnuje przestrzegania regulaminu forum, używa narzędzi moderatorskich do walki z dyskutantami mającymi inne zdanie niż on.

2. W tematach o 9/11 wielokrotnie ignoruje łamanie regulaminu przez zwolenników teorii spiskowej. W swoim czasie dał mi bana za użycie słów: analfabeta i pokemon w stosunku do stylu pisania użytkownika vkali. Po dogadaniu się okres został skrócony z 2 tygodni do jednego. Ostatecznie wydawało mi się to w porządku, ale gdy po urlopie wrócił vkali (zbanowany przez AlienGrey, bo przecież nie przez Przemo) po banicji spowodowanej albo atakiem osobistym albo złą pisownią albo jednym i drugim i w swoich pierwszych 2 postach umieścił wiele agresji w tym wyzwiska (debile, śmiecie, śmieciarze, głupcy) w stosunku do sceptyków, Przemo raczył tylko edytować jego jakże długie posty bez żadnej kary. Pojawiła się tylko sugestia poprawy zachowania, bez ostrzeżenia (nawet słownego).

Moderator ten nie raguje również na OT dyskutantów popierających go. W teamacie "Stań w obliczu prawdy" nie zareagował na "flame" i OT pewnego użytkownika. W dodatku zaczął bez powodu agresywnie odpowiadać na jakże neutralny temat.

Czy tak powinny wyglądać dyskusję na tym forum? Czy tak powinien zachowywać się moderator, który pełniąc swoją funkcję powinien być bezstronny ? (ale jako użytkownik może mieć własne zdanie)

3. Propozycja rozwiązania.

Czasowe zawiesze Przemo w pełnieniu funkcji moderatora lub jakakolwiek kara dyscyplinarna. Ja nie oczekuję niczego więcej oprócz równego traktowania użytkowników i dysjusji na poziomie.

Pozdrawiam

PS Mam nadzieję że to odpowiednie miejsce.

Użytkownik PaZi edytował ten post 07.03.2010 - 20:14


#2

Yaw.
  • Postów: 774
  • Tematów: 61
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Przemo wybacz, ale ostatnimi słowami udowadniasz, że na moderatora, to Ty się nie nadajesz. Nie umiesz stworzyć tej bariery i odzielić usera-Przema, od moderatora.

I pierwszy raz się spotkałem, by moderator ratował tyłek userowi, przed innymi moderatorami wycinając fragmenty postu, gdzie delikatnie mówiąc - nie popisał się kulturą.

Pominę już zupełnie fakt, że po ukaraniu Paziego skopiowałem Ci chyba kilkanaście ataków personalnych, których dopuszczali się "niektórzy" userzy, ale totalnie to zignorowałeś. Jesteś najbardziej nieobiektywnym moderatorem tego forum. Jakby tego było mało, to Ty odpowiadasz, za powołanie nowych. W ten sposób nic się tu nie zmieni.

To tyle z moich obserwacji.

A sam temat jest walką z wiatrakami. Chyba większość wyznała się na administracji, po (braku) reakcji, na sytuację z reputacją.

Na tym forum kolesiostwo ma się tak dobrze, jak nigdzie indziej.

Użytkownik Yawgmoth edytował ten post 07.03.2010 - 21:29




#3

QQRIVER.
  • Postów: 123
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

To może i ja za warna podziękuję ;) Oh dzięki Przemo, bo faktycznie straszny ot zrobiłem, gdy po zwróceniu mi uwagi przez lynxa edytowałem posta żeby nie wszczynać awantury... lol... co nawet ktoś zauważył...

szczerze to i tak
/care...

Użytkownik QQRIVER edytował ten post 07.03.2010 - 21:31


#4

PaZi.
  • Postów: 933
  • Tematów: 4
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Masz rację, dałeś mu ostrzeżenie. Przeglądałem teraz na szybko te tematy i nie zauważyłem. Można to nazwać kłamstwem przez nieuwagę.

A co do manipulacji to proszę cię bardzo drogi Przemo o przedstawienie naszej korespondencji mailowej. Nie wiem w czym ma ci ona pomóc, ponieważ starałem się w niej wyjaśnić dlaczego zingorowałem twoje ostrzeżenie. A raczej jak to się stało że go nie nie zauważyłem, bo pisałem już innego posta, co potrwało kilka minut, a zanim odświeżyłem kolejny raz temat żeby zobaczyć odpowiedzi okazało się że coś wcześniej napisałeś a ja już nawet nie mogłem tego edytować.

Nie jest to twoje podwórko. Tak może powiedzieć tylko administrator. On sam czy razem z resztą moderatorów stworzył regulamin, który użytkownicy mają przestrzegać, a moderatorzy egzekwować. Widać nie robisz tego dokładnie.

Myślę że twoja pełna emocjonalna odpowiedź z kolejnymi zarzutami sama mówi o poziomie twoich odpowiedzi. Ja tylko cię skrytykowałem i choć wiem że własna krytyka boli bardziej niż wydaję się to piszącemu ją, to człowiek w takim wieku jak ty nie powinien się już zachowywać tak emocjonalnie.

Pozdrawiam

EDIT
Być może i jest to walka z wiatrakami. Zawsze jednak się znajdzie ktoś, tak jak ja teraz, który nie widział co się działo wcześniej. Temat i tak już powstał. Co najwyżej odczuję osobisty zawód i będę na tym samym poziomie oczekiwań co wy.

Użytkownik PaZi edytował ten post 07.03.2010 - 21:38


#5 Gość_eru75

Gość_eru75.
  • Tematów: 0

Napisano

Przemo - totalny dystans. Żadnych wycieczek osobistych. Po co przejmujesz się czymś, co nie jest prawdą? Tak bardzo zależy Ci na wizerunku? Na opinii ludzi, którzy Cię nie znają?

#6

Yaw.
  • Postów: 774
  • Tematów: 61
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Nigdzie nie zauważyłem, by Cię obraził. Zwrócił uwagę na to co ja - ignorowanie przewinień jednej grupki userów, przy jednoczesnym surowym traktowaniu sceptyków. Tzn hehe "surowym"... jak na standardy tego forum oczywiście.

Nie jestem cyborgiem.


Uważam, że się starasz i ostatnio uporałeś się z tym syfem w 11.09, rozdzielając Kozakiewicza i któregoś ze sceptyków, ale niektóre osoby, jak właśnie vkali "coś" robią z Twoim obiektywizmem.



#7

PaZi.
  • Postów: 933
  • Tematów: 4
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Przyznałem się już do błędu w tej konkretnej sprawie. Nie zmienia to faktu, że dalej ignorujesz występki innych swoich pupilów, nawet na nie nie odpowiadając.

Nie mogę znaleźć w słowniku kulturalnych ludzi określenia, które oddało by zachowania Paziego.


To jest tylko forum. Jesteś człowiekiem dorosłym, jak mniemam. Ty nie masz mnie kochać ani ja ciebie, ale mamy zachować szacunek dla rozmówcy, bo to podstawa normalnej dyskusji. Emocje są zbędne.

Sądzisz, że będę pałał miłością do użytkownika, który bezpodstawnie nazywa mnie UBekiem?


1. Powiedziałem że "Nie wiem jak was tam w ubeckiej szkole uczyli o..." - czy jakoś tak w odpowiedzi na twoje wytykanie mi młodego wieku.
2. Mam podstawę - zasadniczo każdy w tym okresie miał teczkę założoną i każego można było podejrzewać o współpracę z SB/UB. Ten zarzut jest tak samo pusty jak twoje wypowiedzi o moim wieku.

Niestety widzę, że wam trzeba wszystko wyjasniać, bo nie rozumiecie żadnych podtekstów. Jakbym chciał cię obrazić to bym napisał coś więcej niż jedno zdanie, umiesciłbym to w dłuższym akapicie i przede wszystkim wplótł bym to jakoś w całość tekstu. Ja specjalnie zostawiłem to jedno zdanie, żeby się wyróżniało i widac było że coś jest nie tak.

Pozdrawiam

Użytkownik PaZi edytował ten post 07.03.2010 - 21:51


#8

Tiamat.
  • Postów: 3048
  • Tematów: 29
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Spokojnie, też mi się całkiem niedawno zdarzyło kilka razy zwyzywać jednego osobnika od psychicznych i nawet warna nie dostałem, także raczej nie o stronniczość tutaj chodzi. Ale tak czy siak vkali po wielokrotnej recydywie jest niereformowalny i nie sądzę, aby to się zmieniło, a jeśli już to może na chwilę. Za dobrze znam go z innego forum, gdzie w końcu dostał permanentnego bana za zwyczajne chamstwo.

#9

Yaw.
  • Postów: 774
  • Tematów: 61
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Tiamat, warna nie dostałeś, bo masz status "zasłużony", a to uniemożliwia przydzielanie warnów (co wg mnie jest pomyłką).



#10

Tiamat.
  • Postów: 3048
  • Tematów: 29
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Tiamat, warna nie dostałeś, bo masz status "zasłużony", a to uniemożliwia przydzielanie warnów (co wg mnie jest pomyłką).



Status zasłużony z założenia jest dla ludzi, którzy reprezentują jakiś poziom, więc brak warnów to taki kredyt zaufania dla nich. Dlatego po niezbyt godnym statusu zasłużonego (i byłego moderatora) moim zachowaniu po powrocie na forum, stwierdziłem, że lepiej czasami się wcale nie odzywać (nawet jeśli mówi się prawdę :P), niż profanować swój status, który należy uszanować i jakoś reprezentować.

#11

pawaw1.
  • Postów: 604
  • Tematów: 29
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

A ja tam osobiście nic do moderatorów nie mam. Co prawda czasem przymykają oko, ale na krótki czas. Moderator też człowiek, że tak powiem.

Przemo nie przejmuj się, swego czasu też byłem modem na kilku forach ( niezwiązanych z tematyką paranormalną) i też mieli zastrzeżenia do mnie, oczywiście ci co zostali ukarani za swe wybryki. Tylko widzisz niektórzy nie potrafią dostrzec błędów popełnianych przez siebie, albo nie umieją się do nich przyznać.



#12

PaZi.
  • Postów: 933
  • Tematów: 4
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

@Przemo
Czy teraz rozumiesz bezsens pisania takich rzeczy? Po co w ogóle wtrącać jakieś osobiste uwagi? Próbowałem z tobą dyskutować normalnie, ale ty w końcu musiał coś powiedzieć o twojej wyższości.


@pawaw1
Pewnie niech się nie przejmuje. Jak chcesz zobaczyć do czego to prowadzi to zaprasza na forum prawda.neostrada.pl gdzie poznasz supermiłego admina Bimi, który zrobi ci łaskę za to że nie da ci warna za napisanie czegoś złego na teorię spiskową.

Skoro piszesz ogólnikami i "nic nie masz do moderatorów" to po co się w ogóle wypowiadać?
Mówimy tu o konkretnym problemie i twoje ogólniki są na nic.

Pokaż mi gdzie nie potrafię przyznać się do błędu i dlaczego uważasz, że pisze w afekcie na mój urlop, który odbył się miesiąc temu.

@Tiamat
Problem raczej leży w tym żeby ten status dostawały osoby, którym się nie zdarza dostać warna.

----

Oho, już widzę w temacie o bogu, że mój OT post został skasowany jednak ten Muhada tkwi nadal. To jego post powinien być w pierwszej kolejności skasowany, ponieważ on tylko nagle wtrącił się do dyskusji żeby w jednym zdaniu cię pochwalić, a mnie zdyskredytować.

Pozdrawiam

#13 Gość_Aton

Gość_Aton.
  • Tematów: 0

Napisano

Kiedyś byłem największym przeciwnikiem Przema ale zauważyłem dużą odmianę. I choć kiedyś z radością bym mu podłożył nogę to teraz uważam, że dobrze się spisuje na swoim stanowisku.

#14

pudzion.
  • Postów: 163
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

tylko wiesz, ze po twojej dymisji to forum juz padnie na pysk? w sumie to szkoda

#15

sechmet.
  • Postów: 973
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Przemo, przecież ten dzieciak nie jest wart aby mu w ogóle odpowiadać, jakieś wycieczki robi w strony o których nic nie wie...

Zatem użyszkodniku pazi, w czasach o których piszesz w szkołach średnich uczono matematyki na poziomie którego dzisiaj doświadczysz na 2gim roku studiów na 10% uczelni technicznych.

Co więcej, wiedzę ogólną jaką wynieśliśmy ze szkoły możesz sobie tylko wyobrazić, bo demokracja zaskutkowała nierentownością wznawiania wydań książek o których pojęcia nie masz.

ehh szkoda słów, na głupotę lekarstwa nie ma


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych