Skocz do zawartości


Zdjęcie

Taos Hum - uporczywe, bezustanne buczenie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
49 odpowiedzi w tym temacie

#16

Feanor.
  • Postów: 73
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

no mam takie małe żałosne za 10 pln xD
  • 0

#17

anek132.
  • Postów: 11
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

a ja za to słysze w uszach pisk :) i to słysze go bez przerwy a najbardziej kiedy leże w łóżku i jest cicho, czasem nie moge spać :)


tez tak mam, ale nieraz ten pisk jest tak uciazliwy ze wścieknąć się można, :spadaj: mam tez tak kiedy sie zmecze
  • 0

#18

Cyrulik.
  • Postów: 222
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ten pisk to nie jest nic paranormalnego, po prostu uszy się jakby dostrajają do warunków głośności otoczenia. To jest to samo, jak podkecisz głośność na maksa bez grającej muzyki i słychać wtedy ten podobny wysoki dźwięk. Być może wchodzi też w gre ciśnienie wewnątrz głowy, lecz nie dam sobie ręki uciąć za to. Aż takim specem nie jestem. ;-)
  • 0

#19

pandemia.
  • Postów: 440
  • Tematów: 21
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

To niesamowite, ale z podobnym zjawiskiem spotkałem się na Mazurach rok i dwa lata temu.
Dwa lata temu słyszałem taki właśnie dźwięk w nocy około godziny 4.00 nad ranem. Było jeszcze wtedy ciemno, ale noc był bezchmurna. Wyszedłem z przyczepy kampingowej i patrzyłem na niebo. żadnego śladu samoloty... Powtórzyło sę to jeszcze dwa razy.

Natomiast rok temu słyszałem taki sam dźwięk w dzień... I znów żadnych samolotów helikopterów. Nikt nigdzie nie kosił trawy...

Ów dżwięk oceniam jako dość irytujący. Trwał około 2 - 3minut.
  • 0

#20

Ivellios.

    ÓSMY ZMYSŁ

  • Postów: 1625
  • Tematów: 401
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 109
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

A to było daleko od zabudowań miejskich?
Przejeżdżały w pobliżu jakieś pociągi?
  • 0



#21

shadow-95.
  • Postów: 23
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

W Egipcie tak jest w hotelu Hilton Long Beach w Hurghadzie. Mimo że samoloty latają, to buczenie jest zawsze, i to takie niskie tony, a nie ten szum samolotowy.
  • 0

#22

pandemia.
  • Postów: 440
  • Tematów: 21
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

A to było daleko od zabudowań miejskich?
Przejeżdżały w pobliżu jakieś pociągi?



Nie... To miejsce, w którym przebywałem było oddalone od drogi asfaltowej około 3 - 4 km. W miejscu gdzie byłem dojazd był drogą piaszczystą. Najbliższa linia kolejowa znajdowała się około 24 km z tego miejsca (Iława). Najbliższa wioska znajdowała się około 4 km.
W pobliżu były oczywiście inne domu ale w tym czasie nie było tam żadnych mieszkańców.
  • 0

#23

zak.
  • Postów: 1198
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

a) cywilizacje podziemne? o.o (nawiazujac do ksiezycowej groty czy jakos tak)
b) inny wymiar? o.o
cholera wie co to moze byc
  • 0

#24

Blackhorn.
  • Postów: 123
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Chyba to nasze uszy płatają nam takie figle. Czasem nawet ja po heavy metalowej ekstazie słyszę takie jakby piszczenie - ciche iiiiiiiiiiiiiii..... :)
  • 0

#25

Bisq.
  • Postów: 14
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Chyba to nasze uszy płatają nam takie figle. Czasem nawet ja po heavy metalowej ekstazie słyszę takie jakby piszczenie - ciche iiiiiiiiiiiiiii..... :)


jeno to trochę inna sprawa, bo to takie ciche "iiiiiiiiiiiii" powstaje po tym, jak wystawimy się na działanie hałasu (np. koncerty). polecam zatyczki do uszu, bo kiedyś może nie zniknąć (ja na przykład mam to cały czas, jest to uszkodzenie nerwu słuchowego spowodowane długotrwałym przebywaniem w hałasie - próby zespołu gdzie liczyło się tylko "głośniej i głośniej" + niewygłuszone pomieszczenie). czasem jest to naprawdę denerwujące (na początku nie mogłem przez to zasnąć).

skoro już jesteśmy przy uszkodzeniach słuchu, to powiem jeszcze, że z tego co mi jest wiadome, uszkodzenia nerwu słuchowego objawiają się cichym piskiem, który leczyć można chyba tylko na poziomie psychologicznym i polega to na "wmówieniu sobie", że ten dźwięk nie istnieje. uszkodzenia "mechaniczne" (np. perforacje błony bębenkowej itp.) to jest właśnie niskie buczenie, którego można pozbyć się lecząc przyczynę (np. czekając, aż błona zarośnie).
  • 0

#26

aph.
  • Postów: 684
  • Tematów: 3
  • Płeć:Nieokreślona
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

To mp3, to jest chyba tylko przykład. To nie zostało nagrane, tylko wygenerowane.
  • 0

#27

Pixxel.
  • Postów: 156
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

ja niestety nic nie słyszę :(

a przepraszam. podgłosiłem i słyszę. takie jakby jakiś słaby silnik albo z daleka. a w pewnym momencie słychać takie ciche prum prum.
  • 0

#28

Spyryt.
  • Postów: 67
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ja przesluchalem przez sluchawki dwa razy ,a teraz zaczęla mnie boleć glowa ;-/

Natomiast nie rozumiem ,dlaczego tylko 2% przebadanych bylo sluchaczami. Przecież te dźwieki są w częstotliwościach slyszalnych dla każdego czlowieka.
  • 0

#29

Asieńka.

    Wiedźma

  • Postów: 979
  • Tematów: 28
  • Płeć:Kobieta
  • Artykułów: 1
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Zastanawia mnie jedno skoro nie można namierzyć dźwięku to w jaki sposób obliczono jego częstotliwość, ale niedouczona jestem więc prosze mnie oświecić.
Natomiast co do słyszenie dźwięków to już przywykłam, bo słyszę je prawie wszędzie. Dudnienie, buczenie, ale na pewno pochodzi z zewnątrz nie siedzi w mojej głowie i wiem że są to dźwięki emitowane przez różne urządzenia, ale nie tylko, a nie słyszane przez innych ludzi, ale przez niektóre zwierzęta tak. Miło mi jednak że na świecie jest tak duża rzesza ludzi słysząca takie dźwięki, ze aż zainteresował się tym Kongres :P
  • 0



#30

Bisq.
  • Postów: 14
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Asieńko, mogli tym ludziom puścić na przykład dźwięk o jakiejś częstotliwości i pytać, czy to taki, czy inny, i tak metodą prób i błędów dojść do odpowiednich wartości na przykład...
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych