Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jak usunąć konto?


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
16 replies to this topic

#1

Mike.
  • Postów: 259
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Proszę o informacje jak można usunąć konto? Ewentualnie proszę, któregoś z moderatorów o usunięcie mojego konta.

#2

Ill.

    Nawigator

  • Postów: 1656
  • Tematów: 40
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Z tym do Admina jak już i nie na forum, a na PW.
A tak w ogóle to czemu, jeśli mogę spytać?

#3

EpicFail.
  • Postów: 208
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

4.14 Konta, które posiadają posty nie podlegają kasacji, nawet na prośbę użytkownika.


amen.

#4

Eryk87.
  • Postów: 3
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jeśli użytkownik nie może skasować swojego konta, i administracja nie chce tego zrobić, to jest to złamanie prawa.

#5

crc.
  • Postów: 712
  • Tematów: 34
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Ja nie wiem w czym jest taki wielki problem, jak się komuś nie podoba to niech po prostu nie wchodzi na forum.

#6

Aidil.

    Są ci co wstają z łózka, i ci co ewentualnie wstają z kolan.

  • Postów: 4469
  • Tematów: 89
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

... ja ... ja ... ja ... buu ... zabieram wszystkie łaa ... zabawki ... buu i ... łaa ... idę do ... domu ...



#7

Tiamat.
  • Postów: 3048
  • Tematów: 29
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

A ja tam nie wiem jaki problem skasować komuś konto, a jeśli technicznie jest to niemożliwe, to po prostu zbanować.

#8 Gość_Nestor

Gość_Nestor.
  • Tematów: 0

Napisano

Technicznie jest to jak najbardziej możliwe. W sumie mnie też zdziwił taki punkt regulaminu i mam co do niego mieszane uczucia.

#9 Gość_Nestor

Gość_Nestor.
  • Tematów: 0

Napisano

Czyli mamy rozbieżne poglądy na to co oznacza usunięcie konta. Dla mnie usunięcie konta to usunięcie samego konta, bez wpisów. Przy wpisach wtedy widnieje zazwyczaj stary nick + notka '<konto usuniete>' czy coś w tym stylu. I taką opcję udostępnia większość skryptów forumowych (nie korzystałem z IPB więc nie wiem czy ono też).

Usunięcie konta wraz ze wszystkimi skojarzonymi postami to faktycznie by było pewnie odrobinę dużo i powinno być raczej zarezerwowane na specjalne i szczególne przypadki. Ewentualnie chętny do usunięcia konta mógłby potem jeszcze dodatkowo poprosić któregoś moderatora, by z jego postów (które sam wskaże) moderator usunął pewne specyficzne dane (linki do fotografii przedstawiających użytkownika, jakieś dane osobowe, etc).

I uważam, że takie usunięcie konta powinno być możliwe na każdym forum. A jakieś większe modyfikacje - tylko po odpowiednio mocnym uzasadnieniu i indywidualnym ustaleniu z administratorem.

Użytkownik Nestor edytował ten post 07.03.2010 - 21:07


#10

Ivellios.

    ÓSMY ZMYSŁ

  • Postów: 1625
  • Tematów: 401
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 109
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Co do usuwania kont to ja jestem po dyskusji na temat zachowania nazwisk jakiś czas po usunięciu konta na pewnym-znanym-wszystkim-serwisie-społecznościowym (poszło o masę "Kont usuniętych" i "Konto usunięte usunął cię z listy znajomych" - była propozycja, aby przez parę godzin od usunięcia wyświetlało się tam nazwisko usuniętego delikwenta) i działający tam inspektor GIODO wskazał w którejś ustawie, chyba o ochronie danych osobowych o ile dobrze pamiętam, na punkt wymagający, aby administrator danej witryny internetowej na życzenie usera usunął bezzwłocznie jego konto razem z danymi umożliwiającymi jego identyfikację.



#11 Gość_eru75

Gość_eru75.
  • Tematów: 0

Napisano

Ivellios, czy to nie czasem ustawa o ochronie danych osobowych, art.35 pkt 1, cytuję: W razie wykazania przez osobę, której dane osobowe dotyczą, że są one niekompletne, nieaktualne, nieprawdziwe lub zostały zebrane z naruszeniem ustawy albo są zbędne do realizacji celu, dla którego zostały zebrane, administrator danych jest obowiązany, bez zbędnej zwłoki, do uzupełnienia, uaktualnienia, sprostowania danych, czasowego lub stałego wstrzymania przetwarzania kwestionowanychdanych lub ich usunięcia ze zbioru, chyba że dotyczy to danychosobowych, w odniesieniu do których tryb ich uzupełnienia, uaktualnienia lub sprostowania określają odrębne ustawy.Przepraszam za formatowanie, ale Chrome odmawia mi posłuszeństwa podczas pisania postów i szaleje.

#12 Gość_Bayakus

Gość_Bayakus.
  • Tematów: 0

Napisano

Ja mam najlepszą radę dla twórcy tematu, gdyż też chciałem, aby usunięto moje konto. I napiszę tylko tyle. Dziwne Przemo, ale Eurycide się zgodził. Tylko, że nie ustaliłem dokładnych warunków, ale ostatnio zaciekawił mnie pewien temat, więc ja tam zostaje.

Użytkownik Bayakus edytował ten post 08.03.2010 - 18:21


#13

Ivellios.

    ÓSMY ZMYSŁ

  • Postów: 1625
  • Tematów: 401
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 109
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

eru75, tak, to jest chyba ta ustawa.



#14

Mike.
  • Postów: 259
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Moim zamiarem nie było wywoływanie choćby najmniejszej burzy :)
Chciałem po prostu, aby moje konto zostało usunięte, a wpisy pozostały tak jak są z moim nickiem lub bez (to nie ma dla mnie znaczenia przecież i tak jestem anonimowy).

Tak więc jeżeli jest możliwe usunięcie konta to poproszę o info lub zrobienie tego. Jeżeli nie to przecież świat się nie zawali.
Klasycznie pozdrawiam Paranormalnych przyjaciół :)

#15

pawaw1.
  • Postów: 604
  • Tematów: 29
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Jeśli ktoś się godzi na wewnętrzny regulamin to nie ma mowy o łamaniu prawa. Rejestrując się na tym forum powinieneś zapoznać się z regulaminem, a to, że tego nie zrobiłeś wcale Cię nie usprawiedliwia.

ten punkt mówi jasno i wyraźnie, że nie ma możliwości usunięcia konta:

4.14 Konta, które posiadają posty nie podlegają kasacji, nawet na prośbę użytkownika.


I co tu dużo gdybać dlaczego tak jest? To logiczne, że jeżeli ktoś udziela się na forum i jego postu zostaną usunięte wraz z kontem, to automatycznie odpowiedzi niektórych userów mogą stracić sens.

Np. rozmawiają Pan: A,B i C w jakimś temacie:

A: Czemu uważasz, że obcy są wśród nas?


B. Bo są na to niezbite dowody!


C: @up
To pokaż te dowody


I teraz Pan B usuwa swoje konto wraz z wszystkimi postami i co się dzieje w rozmowie w/w przykładowym temacie:

A: Czemu uważasz, że obcy są wśród nas?


C: @up
To pokaż te dowody


Odpowiedz Pana C traci poniekąd sens.
Może przykład nie był najlepszy, ale pomoże zrozumieć dlaczego nie można usunąć postów wraz z kontem!

P.S chociaż z usunięciem konta bez kasacji postów nie powinno być problemów według mnie, ale czy tak się da?

Użytkownik pawaw1 edytował ten post 04.04.2010 - 10:36





 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych