Skocz do zawartości


Zdjęcie

Biblia Szatana


  • Please log in to reply
68 replies to this topic

#61

Angius.
  • Postów: 59
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Mariuszm, czy mi się wydaje, czy właśnie wysnułeś kolejną stereotypową pod względem satanizmu teorię konspiracyjną? Wybacz, że nie zacytuję, ale odechciało mi się czytać jak trafiłem na wzmianki o globalnym rządzie...
Widzisz, sataniści Laveyańscy nie są powiązani z pedofilią, zoofilią, nekrofilią, dendrofilią, gerantofilią, ani żadną inną -filią. Mówisz o tzw. pseudosatanistach - dzieciakach, którzy myślą, że jak będą jeść koty i gwałcić kozły, to będą tr00, cool, i wogle, c'nie? Temat jest o bibli LaVeya właśnie, więc mówimy tu głównie o sataniźmie filozoficznym, ty zaś przytaczasz coś, co jest od niego dość odległe, ba, co sami sataniści zwalczają!
Zresztą, jak ktoś tu dobrze zauważył - nie słyszy się jakoś o pedofilii wśród satanistów, bardziej o pedofilii wśród kleru. Jeszcze nie zdarzyło mi się czytać nagłówka "Szatanysta zgwałcił mi wnuczkę! Wiem to, bo znalazłam w jej szufladzie czerwone stringi układające się w głowę kozła!", za to słyszało się wiele o choćby - poprawcie mnie, jeśli się mylę - bracie Josepha Ratzingera, znanego jako Benedykt XVI.
Nie myślmy stereotypowo. Skóra, ćwieki, czerń, glany - SZATAN! Lecę po księdza proboszcza, żeby cię wyegzorcyzmował! Aż się batalie imć ks. Natanka przypominają...

Co zaś się tyczy tematu bezpośrednio - czytałem LaVeykę i przyznaję, że zawarta tam filozofia życiowa bardzo mi odpowiada. Nie mogę zwać się satanistą (tak jak wyznawcą jakiejkolwiek religii), lecz w 90% odpowiada to mojemu światopoglądowi.
Dodam jeszcze, że nosze glany, ubieram się na czarno i mam koszulkę z liczbą 666.
Miałem mnóstwo kotów, jednak żaden jeszcze nie skończył u mnie na talerzu. Naprawdę. Nie, moje oczy nie świecą na czerwono, nie pali mnie woda święcona ani krzyże, serio.
  • 0

#62

Herme5.
  • Postów: 425
  • Tematów: 1
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Angius no jak mozesz ... jak mozesz sie wylamywac ... ze stereotypu ? Nie rob im tego: koty miales, ale zjadles :), nosic koszulke z liczba bestii, wiec jestes be ! i nie ma innej mozliwosci.

Co do biblii szatana - proponuje ja przeczytac, jak kazde inne teologiczno-filozoficzne dzielo. Pogladowo akurat ta ksiazka (doktryn religijnych) jest najblizsza mojemu humanistycznemu podejsciu. Tylko nikt humanisty o nienagannym wygladzie nie nazwie satanista, a Angiusa za glany i koszulke 666 juz tak - stary stereotyp przez dluzszy czas sie nie zmieni.
  • 0

#63

nexus6.
  • Postów: 1234
  • Tematów: 14
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Kiedyś LaVey mógł szokować, dzisiaj próg skandalu jest postawiony znacznie wyżej. Sama filozofia jest pełna sprzeczności i niedorzeczna. Nie można jej nazwać liberalną, bo liberałowie akceptują inne religie, tymczasem satanizm LaVey'a agresywnie wchodzi w obszary wolności innych jednostek. To jest antyteza socjalizmu; tam o wolnościach innych ma decydować kolektyw, tutaj wolność innej osoby może zostać pogwałcona przez egoizm silnej jednostki. Jak dla mnie to jest g... warte. Nie da się zbudować cywilizacji opierając się na czymś takim.

A co do samego satanizmu. O wiele bardziej tajemniczy są lucyferianie związani z Crowleye'm czy Bławatską. LaVeyowcy to tacy "wannabe".

Użytkownik nexus6 edytował ten post 06.11.2011 - 20:16

  • 0

#64

Mortalis.
  • Postów: 331
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Jeżeli to jest sprzeczne i niedorzeczne, to jak można nazwać biblię? :P

Książkę czytałem. Sporo z tego zgadza się z moim światopoglądem.

Użytkownik Mortalis edytował ten post 08.11.2011 - 00:24

  • 0

#65 Gość_Anima Damnata

Gość_Anima Damnata.
  • Tematów: 0

Napisano

@nexus6 - lepsze takie szatanisty, niż antihjuman total krieg hejt dżenerejtor ;]
  • 0

#66

McNugget.
  • Postów: 562
  • Tematów: 10
  • Płeć:Nieokreślona
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Czy ty chcesz rozpowszechniać satanizm? To już jest przegięcie.

Przepis na tartę cytrynową: http://www.palceliza...arta_cytrynowa/ Właśnie rozprzestrzeniam obżarstwo!

Co do samej książki to przeczytałem całą, uważam, że jest ciekawa, że zaprzecza wielu stereotypom, że gdyby każdy ją przeczytał to większość zmieniłaby sposób myślenia.

Co zaś się tyczy tematu bezpośrednio - czytałem LaVeykę i przyznaję, że zawarta tam filozofia życiowa bardzo mi odpowiada.

Mi też, tylko że ja z pewnych przyczyn nienawidzę małych dzieci i byłbym w stanie takie bez powodu skrzywdzić, co się z filozofią LaVeya nie zgadza. Poza tym jest OK.
  • 1

#67

adi93972306.
  • Postów: 13
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Zła
Reputacja

Napisano

Czy niubiru to planeta szatana?
  • 0

#68

hasło.
  • Postów: 11
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Czy niubiru to planeta szatana?


Prawdopodobnie, nie ponieważ "szatan", to wytwór ludzkich słabości. Choś sama planeta może istnieć. Ostatnio na yt. pojawiło się ciekawe nagranie ukazujące planetę mniej więcej wielkości Jowisza, blisko Słońca.
  • 0

#69

Persephone.
  • Postów: 60
  • Tematów: 3
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nie ma jednego, klarownego systemu, do którego mógłby się stosować każdy satanista. Satanizm ma tyle odmian, ile jest osób wierzących, bo to jest jego główna ideologia - wolność i możliwość indywidualizmu kierowanego jedynie własną moralnością. Filozofia Laveyowska mi odpowiada, niemniej Biblię Szatana traktuję jako pastisz.


  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych