Skocz do zawartości


Zdjęcie

Biblia Szatana


  • Please log in to reply
68 replies to this topic

#16

mithrandir.

    Pan Satyros

  • Postów: 531
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Znam taka jedna, ktora po przeczytaniu calej chciala pokoj na czarno malowac haha, podniecona do granic mozliwosci. Na dodatek jak sie ja pytaja cos o satanizm, zamiast pisac wlasne zdanie i swoja definicje wkleja cytaty z satan.pl.
Pożal sie borze takich ''sztanistów''
  • 0



#17

Dita von Tees.
  • Postów: 29
  • Tematów: 1
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Mmmmmmm...super. Przecież wiadomo, że Szatan daje, więcej wolności niż Bóg i moim zdaniem nie jest tak do końca zły...Tylko niestety jest wielu pseudo-satanistów nawet Bibli Szatana na oczy nie widziało, a najwięcej mają o nim do powiedzenia, ot taka pozerka
  • 0

#18

Pyziak.
  • Postów: 703
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Szatanizm to wiara jak kazda inna... Katolicy maja odrazu skojazenia z sektami, zabijaniem, zlem itp. Mam znajama szatanistke i jakos nie widze u niej nie wiadomo jakich oznak zła... Wierzy w szatana i juz.. co mi do tego.. niech wierzy w co chce. Nawet jest Polska strona Szatanistów. Ja tak czy inaczej zostałem wychowany na Katolika wiec zeby nie było ze rozpowszechniam Szatanizm xD ta strona to LINK USUNIĘTY Wchodzicie na wlasna odpowiedzialnosc :P heh. moim zdaniem Wiara jak Wiara.. dla mnie zła wiara bo kosciol mnie tego nauczyl ale jak ktos by był na tym wychowany to by go katolicyzm odrzucał.


tia, szatanizm ;) czasem warto pomyśleć albo chociażby nauczyć się czytać, ale to takie moje tylko przemyślenia.
  • 0

#19

matlev.
  • Postów: 2
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

no wlasnie... korcilo mnie by to napisac. satanizm, a nie szatanizm! szatanizm moze jedynie z szatnia sie kojarzyc.
ale mowiac do tematu to niestety w mojej miejscowosci jest troche pseudo-satanistow. pare lat temu byla akcja z pentagramami i 666 wypisanymi na grobach. pare grobow rozkopano. zdarzaja sie akcje w postaci oderwanych glow kota na stacji lub kolejnej "czarnej mszy", czyli rozgonienie przez policje bandy malolatow stojacych przy pentagramie i dukajacych z kartki ojcze nasz od tylu... porazka. a tak niewiele, jak internet, jest potrzebne by zrozumiec co to wlasciwie jest satanizm i poczytac biblie szatana, ktora moze jedynie odstraszac tytulem uprzedzonych chrzescijan.

takie moje male narzekania na idiotyzm niektorych ludzi z mojej miejscowosci...
nawet ksieza nam niezwykle bajki wmawiaja w kosciolach o "szatanistach"...
  • 0

#20

NeoN FUzz.
  • Postów: 13
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Czytałem i nie zrobiła na mnie zbyt wielkiego wrażenia...
Najciekawsze są chyba przykazania x|
  • 0

#21

Amalia Vuorinen.
  • Postów: 2
  • Tematów: 0
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Biblia Szatana to interesujaca ksiazka i daje czlowiekowi kilka dobrych rad. Czytalam ja pare razy. Jak ktos chce to moge dac komus namiar na ta ksiazke za free.
a satanizm to ideologia, pseudo satanizm to glupota, jeden z drugim malolatem rozkopie grob, zabije kota i narysuje sobie pentagram i wciaz nie wie o co w tym chodzi
pozdrawiam
  • 0

#22

shar0nie.
  • Postów: 384
  • Tematów: 4
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

jak można być satanistą? skoro jest się szatanistą, czyta się też pisma i interesuje się religiami. jak można być satanistą, skoro w każdej religii Dobro zwycięża? to tak jak dobrowolne zajęcie miejsca w drużynie przegranych.
  • -3

#23

mithrandir.

    Pan Satyros

  • Postów: 531
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Nie rozumiem co ma satanizm filozoficzny do religii i dobra, które w jej zwycięża ? Ten typ satanizmu, o którym wspominałem, i który reprezentuja ta książka (w przeważającej części) to hedonistyczny pogląd na świat, odrzucenie bóstw i zastąpienie ich 'sobą', pomijając różnorakie dziwne intepretacje tej książki. Satanizm wsadza osobowego Szatana razem z Bogiem między bajki. Jesteś sam i tylko ty się liczysz, modlitwa ci nie pomoże a wręcz przecwinie, zmarnuje tylko czas na rozwiązanie jakiegoś problemu. Jak widać do historii o rozkopywaniu grobów czy jedzeniu kotów trochę mu daleko
  • 0



#24

shar0nie.
  • Postów: 384
  • Tematów: 4
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

skoro człowiek jest sam i modlitwa to strata czasu, o co chodzi z mszą i cytowaniem pisma, chwaleniem Szatana?
  • 0

#25

Amalia Vuorinen.
  • Postów: 2
  • Tematów: 0
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

satanizm ideologizcny to wlasnie ten hedonizm i egoizm. zobacz sobie na strone satanistow si edowiesz wiecej
satanizm nie jest religia tylko ideologia sposobem zycia stylem bycia i zespolem pogladow
a szatanizm? co to za pojecie? lol poprostu cos takiego nie istnieje
jak juz to pseudosatanizm w ktorym sie kopie groby i inne zabija koty np
szatana nie ma
boga tez nie
jest czlowiek i jego psychika swiadomosc podswiadomosc i mozg

A wszystko trzeba traktowac troche mniej doslownie
w bilbli La Veya sa klucze henochianskie ale watpie w ich skutecznosc
troche zawieraja magii i okultyzmu
ale czy chrzescijanskie obrzadki tez nie maja w sobie takiej troche magii ta przemiana wina w krew itd...

laczac wyrazy szacunku i powazania :)
  • 0

#26

CrAxMaN.
  • Postów: 223
  • Tematów: 18
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

[...] Przecież wiadomo, że Szatan daje, więcej wolności niż Bóg[...]


:o Na jakiej podstawie twierdzisz iż Bóg nie daje ci wolności? Wolność szatana czyli niedoskonałej duszy to tylko pozory, biorące się z niezrozumienia świata duchowego, oraz Boskich zasad dobra i zła.
  • 1

#27

Qliffot.
  • Postów: 208
  • Tematów: 5
  • Płeć:Nieokreślona
  • Artykułów: 1
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

CrAxMaN - generalnie, na takim "najwyższym" poziomie, to Bóg w Chrześcijaństwie i podobnych religiach jest głównym dawcą wolności, masz więc rację. Umożliwił w końcu jej zdobycie, ukazał drogę, którą ludzi ród systematycznie obiera. Jednakowoż to, co jest moim zdaniem na tyle ważne w postaci Szatana - Przeciwnika to świeżość i bunt. Intelekt, którego Jehweh nie poleca, nie wychwala, lecz tępi i nienawidzi.

Na tym forum ogromną ilość razy poruszany był temat intelektu, wolnej woli itp. Przewrotność Boga, który jawi się tu niczym prawdziwy trickster, jest czymś zgoła oczywistym, ale to, że wg Biblii to on dał nam wybór, wolną wolę, jest dla mnie również jasne.

I tak, jak napisałem, myślę, że w satanizmie dla wymowy głównego symbolu najważniejsza jest nie wolność, lecz bunt, który pozwala nam ją naprawdę odczuć. I jeśli to duchowa niedojrzałość i niedoskonałość, to ok. Racja. W końcu jedynie w pewien sposób człowiek niedojrzały, który nie chce i nie może, sparaliżowany nieuświadomionym do końca strachem, podjąć odpowiedzialności za siebie czy innych, może utożsamiać się z taką ideologią, i stąd wszelki kult hedonizmu, etc.

Satanizm LaVey'a i jego największe, najbardziej popularne literackie dzieło to moim zdaniem niezły kawałek ciekawej, specyficznej ideologii, językowych popisów (henochiańskie ustępy) i oddziaływających na psychikę opisów rytuałów itp. Sądzę, że warto przeczytać, poznać, lecz identyfikacja z doktryną w "Biblii Szatana" prezentowaną to już "inna para kaloszy".
  • 0

#28

Christof.
  • Postów: 66
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Tak. Biblia Szatana to ciekawa lektura. Może być odtrutką na katolickie wychowanie. Ale jak się tak przyjrzeć, to nie ma tam nic nowego. Trochę Freuda, trochę Nietzschego, trochę popularnego antychrześcijaństwa. Mnie osobiście razi biologizm La Veya. Z książki wynika, że jesteśmy tylko kupą mięsa, a po śmierci niczego już nie ma.
  • 0

#29

Don Corleone.

    Dispositif

  • Postów: 1116
  • Tematów: 68
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Czy ty chcesz rozpowszechniać satanizm? To już jest przegięcie.


Wpierw należy rozdzielić dwa typy satanizmu - teistyczny i laveyański (filozoficzny).
Nie wiecie naprawdę czym ten drugi jest, to nic innego jak pogląd "oko za oko, ząb za ząb". Niektórym chyba wydaje się, że to propagowanie i wysławianie "szatana", magiczne obrzędy i składanie niewinnych dzieci w ofierze.
  • 0



#30

judas666.
  • Postów: 1468
  • Tematów: 12
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Trzeba tez odróżnić satanizm prawdziwy od podwórkowego kreowanego między innymi przez media i kościół. Większości osób na słowo "satanizm" przychodzi na myśl właśnie ten.
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych