Skocz do zawartości


Zdjęcie

UFO? w Wałbrzychu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
33 odpowiedzi w tym temacie

#16

Darken.
  • Postów: 261
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

@up

Przeczytaj opis tej sytuacji, wg świadków ten obiekt był nieruchomy przez jakiś czas, zresztą był obserwowany przez dłuższą chwilę, a śmieci które wpadają w atmosferę spalają się w niej szybko, bo lecą z ogromną prędkością.

edit AlienGrey
  • 1

#17

mylo.

    Altair

  • Postów: 4511
  • Tematów: 83
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Meteor musiałby być dość sporych rozmiarów żeby być tak widowiskowy. (a taki dotarłby do powierzchni Ziemi i na pewno znaleźlibyśmy krater) Do tego skoro tyle ludzi zdążyło mu zrobić zdjęcie, to znaczy że nie przeleciał tak szybko jak mają to w zwyczaju meteory. Do tego jeżeli byłby to meteor, to te trzy smugi znaczyłyby że się rozpadł w atmosferze. To nic niezwykłego, ale czemu na wszystkich zdjęciach odległość między smugami jest jednakowa. Energia rozrywająca meteor na mniejsze części powinna zmienić ich trajektorie na niepokrywające się, jak tutaj widzimy.

Użytkownik mylo edytował ten post 28.02.2010 - 22:05

  • 1



#18

rolpiek.
  • Postów: 577
  • Tematów: 3
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

dla mnie ta fotka z 3 smugami jest przerobiona m.in. dlatego że smuga jest nienaturalnie krótka w porównaniu do pozostałych zdjęć na których to z kolei widzę zwykły samolot jakich pełno na niebie

ale to jest tylko moja opinia ;)
  • 0

#19 Gość_mroova

Gość_mroova.
  • Tematów: 0

Napisano

Dziwne pojazdy o różnych kształtach. Lecące pojedynczo, rzadziej grupą. Takie niezwykłe zjawiska udało się sfotografować w ostatnich tygodniach Ryszardowi Finsterowi, emerytowanemu pracownikowi wałbrzyskich kopalń. Zdjęć jest ponad dwadzieścia i wszystkie zostały wykonane w okolicach tego samego miejsca - między górą Chełmiec a górniczą hałdą Wiesław w Wałbrzychu.

Na większości fotografii pojazdy są rozmazane, więc nie widać szczegółów konstrukcji. Ale jest jedno bardzo wyraźne. Na tle nieba, co najmniej kilkadziesiąt metrów nad lasem, widać pojazd. Nie ma skrzydeł, śmigieł ani silników. Przypomina dwie połączone ze sobą soczewki kontaktowe.
- Udało mi się go sfotografować w sobotę 10 maja przed godziną 13- opowiada Ryszard Finster.
- Nadleciał wolno od strony dzielnicy Stary Zdrój i wydawał cichy pomruk przypominający buczenie transformatora. Później gwałtownie przyspieszył i z olbrzymią prędkością skierował się w kierunku szczytu Chełmca.
Pobyt mężczyzny akurat w tym miejscu z aparatem fotograficznym nie był dziełem przypadku. W ubiegłym roku, również w maju, Ryszard Finster widział, jak z łąki w pobliżu Chełmca startował z olbrzymią prędkością długi czarny obiekt. Wtedy też udało mu się zrobić zdjęcie.
Po tym, jak opublikowaliśmy na łamach gazety artykuł i zdjęcia dotyczące tego niezwykłego zjawiska, sprawą zainteresował się Janusz Zagórski, znany ufolog z Wrocławia. Przyjechał do Wałbrzycha i z udziałem świadka przeprowadził wizję lokalną. Zdarzenie zostało uznane za wiarygodne i warte wnikliwego zbadania. Zakwalifikowano je jako tzw. bliskie spotkanie II stopnia. Pojawienie się nowych faktów w tej sprawie, dodatkowo zaintrygowało wrocławskiego ufologa.
- Trudno jednoznacznie wytłumaczyć, dlaczego obiekty pojawiają się tak często w pobliżu Chełmca - mówi Zagórski. - Możemy tylko snuć domysły, że chodzi o coś zakopanego w ziemi na tym terenie.
Sprawa pojawiających się w okolicach Wałbrzycha obiektów, będzie szeroko omawiana w trakcie XII UFO Forum. Jest to jedyna taka impreza w Polsce. Odbędzie się 17 maja 2008 roku w CK AGORA we Wrocławiu przy pl. Piłsudskiego. Organizatorzy zaprosili również Ryszarda Finstera, który zaprezentuje swoje zdjęcia.


pogrzebałam trochę na necie, artykuł stary ale wartościowy. może uda się znaleźć zdjęcia z artykułu.


Źródło: http://walbrzych.naszemiasto.pl

może jednak coś jest na rzeczy ????

Użytkownik mroova edytował ten post 01.03.2010 - 10:26

  • 3

#20

pawaw1.
  • Postów: 604
  • Tematów: 29
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

@up

może to ma związek z tym...

  • 1



#21

PaZi.
  • Postów: 933
  • Tematów: 4
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Bardzo ciekawy obiekt. Trudno mi go nazwać meteorem, ponieważ ma aż 3 smugi w tym 2 po przeciwnych stronach z podobnym zaokrągleniem przy obiekcie. Meteoryty, które ja widziałem miały jedną smugę. Kojarzy mi się to z podobnym efektem smug na krańcach skrzydeł samolotu. Kształt również przypomina samolot, w środku jakby kadłub a po bokach skrzydła. Nie kojarzę jednak żadnego typu samolotu, który byłby podobny do tego obiektu, a tym bardziej polskich samolotów wojskowych. Na pierwszy rzut oka wygląda to na jakiś pojazd latający. Ciekawe jak dalej rozwinie się ten temat.

Pozdrawiam
  • 0

#22

Kozakiewicz.
  • Postów: 257
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Prototyp? w Polsce? wierzysz w cuda?... no chyba, że to nie dzieło polaków..


To coś na fotce może być z 2 tys. km. od punktu obserwacji i prawdopodobnie leciał w kierunku do obserwatora lekkim skosem ku ziemi, stąd wrażenie, że wisiał w miejscu.
Dla mnie s-f.

Użytkownik Kozakiewicz edytował ten post 01.03.2010 - 20:43

  • 0

#23

Tiamat.
  • Postów: 3048
  • Tematów: 29
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Widać, że to obiekt spalający się w atmosferze. Ciekawe czy chociaż kawałek doleciał do ziemi. Wątpię.
  • 0

#24

pawaw1.
  • Postów: 604
  • Tematów: 29
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano


Prototyp? w Polsce? wierzysz w cuda?... no chyba, że to nie dzieło polaków..


To coś na fotce może być z 2 tys. km. od punktu obserwacji i prawdopodobnie leciał w kierunku do obserwatora lekkim skosem ku ziemi, stąd wrażenie, że wisiał w miejscu.
Dla mnie s-f.


No właśnie dlatego napisałem, że niekoniecznie Polacy musieli przy tym majstrować...
  • 0



#25

Kozakiewicz.
  • Postów: 257
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Z bliska to ma ciekawy wygląd, ale z drugiej strony myślę że musiałby być w takim układzie bardzo duży.
  • 0

#26

szymonn.
  • Postów: 168
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Kiepska
Reputacja

Napisano

Samolot to raczej nie jest bo z tyłu zostawiał by białe smugi. Myślę że jest to śmieć który po wejściu w atmosferę zaczął się palić a przez chwile według świadka nie ruszał się dlatego że po spaleniu obiektu zostały po nim tylko smugi które niedługo znikły.
  • 0

#27

Jurek37.
  • Postów: 1
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Tu jest artykuł do tego wątku:

ARTYKUŁ

Tu natomiast linki do kolejnych linków na temat UFO nad Wałbrzychem:

LINK 1
LINK 2

a tu zdjęcie do opisanego powyżej wydarzenia:
ZDJĘCIE

i jeszcze jeden artykuł:

LINK 3

edit: Burnago
Poprawiłem linki.
Maskowanie adresu daje gwarancję, że link zawsze będzie działał.

Użytkownik Burnago edytował ten post 04.03.2010 - 13:28

  • 0

#28

dżek.

    Muzyka Śnieżnych Pól

  • Postów: 1196
  • Tematów: 280
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 39
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

czyli sprawa nam się trochę rozjaśniła.. zwolennicy UFO będę twierdzić, że to UFO, a sceptycy, ze samolot..
i tak w koło Macieju :)
  • 0



#29

pawaw1.
  • Postów: 604
  • Tematów: 29
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

@up
W takich sprawach nigdy nie dojedzie się do consensusu. Każdy ma inny pogląd na tego typu sprawy i trzeba się do tego przyzwyczaić. A co do samej sprawy, to chyba stanęła w martwym punkcie..
  • 1



#30

crc.
  • Postów: 712
  • Tematów: 34
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

czyli sprawa nam się trochę rozjaśniła.. zwolennicy UFO będę twierdzić, że to UFO, a sceptycy, ze samolot..
i tak w koło Macieju :)



Czyli równowaga w naturze zostanie zachowana ;) Szkoda, że nic w się temacie nie rusza, brak odzewu, nowych świadków/zdjęć/relacji. No nic pozostaje tylko docenić fakt, że udało się zrobić takie dobre zdjęcia.
  • 1


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych