Skocz do zawartości


Zdjęcie

UFO? w Wałbrzychu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
33 odpowiedzi w tym temacie

#1

alien102.
  • Postów: 3
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Witam!
Zdiecia te umieściły osoby na pewnym forum o Wałbrzychu. Obserwacja miała miejsce 27.02.2010 ok 17. Wygląda niby jak coś ze smugami jak z samolotu, ale:dziwny kształt, nad wałbrzychem nie ma dróg lotniczych i samoloty nad miastem nie przelatują, swiadek mówi że obiekt wisiał bez ruchu na niebie:
Mój odnośnik
Mój odnośnik
Mój odnośnik
Mój odnośnik

Mój odnośnik
Mój odnośnik

Mój odnośnik

Pozdrawiam!
  • 3

#2

vast.
  • Postów: 112
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

ciekawa sprawa, tylko potrzeba więcej świadków.

http://img697.images...2469/mg0495.jpg

na tym zdjęciu widać świetlisty punkt na samym czubku obiektu. uważam też że jest to najciekawsze zdjęcie ze wszystkich.


najbardziej pasowała by mi wymówka że to jakiś kosmiczny śmieć który wszedł w atmosferę ale relacje świadków wykluczają taką opcję.

potrzeba więcej informacji, np czy ten obiekt wykonywał jakieś manewry? z której strony nadleciał?

prawdopodobnie obiekty przedstawione na 4 pierwszych zdjęciach to dwa różne zjawiska.

dobrze by było gdyby koleś który wykonał zdjęcia skonstruował by mapę i plan wydarzeń całego zajścia.
  • 1

#3

D.B. Cooper.
  • Postów: 1179
  • Tematów: 108
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

No i mamy jedno z ciekawszych ujęć UFO jakie widziałem, w dodatku wykonane w naszym Kraju. Z niecierpliwością czekam na rozwój wydarzeń.

edit: trochę wyostrzyłem obiekt
Dołączona grafika

Użytkownik D.B. Cooper edytował ten post 28.02.2010 - 12:09

  • 1



#4

Darken.
  • Postów: 261
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Pierwsze zdjęcia uznałem jako smugi, jednak następne mnie zaciekawiły. Jestem bardzo ciekaw co to mogło być. Na samolot to raczej nie wygląda, więc co? :D
  • 0

#5 Gość_Burnago

Gość_Burnago.
  • Tematów: 0

Napisano

Naprawdę dobre zdjęcia :) trudno takie spotkać ponieważ są rzadkością.

Po zdjęciach sądzę, że to był meteor występujący podczas dnia - bolid dzienny. Wszystko by się zgadzało gdyby nie relacje świadka który wspomniał, że obiekt nie poruszał się przez chwilę (trzeba pamiętać, że meteor wchodzący w atmosferę ziemską osiąga do 72km/s! więc tylko przemyka po niebie :) ) Trudno na razie stwierdzić co to jest... potrzeba więcej świadków. Będę śledził to wydarzenie.
  • 0

#6

pawaw1.
  • Postów: 604
  • Tematów: 29
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

wreszcie coś ciekawego i godnego zwrócenia większej uwagi. Samolot to raczej nie jest, UFO?- możliwe. Oby pojawiło się więcej informacji w tej kwestii.
  • 0



#7 Gość_Muhad

Gość_Muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

Jakiś ziemski prototyp wojskowy, który smugi zostawia albo coś co wchodzi w atmosferę.
  • 0

#8

D.B. Cooper.
  • Postów: 1179
  • Tematów: 108
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

@up
autor dwóch ostatnich fotek napisał:
"Ja swoje fotki zrobiłem tuż po 17. Dla mnie to raczej mało prawdopodobne, że był to samolot. Przez kilka minut obserwowałem obiekt, który "wisiał" na niebie niemalże bez ruchu." i to jest właśnie zastanawiające, ponieważ można wykluczyć np. że coś wchodziło w atmosferę.
  • 0



#9

dżek.

    Muzyka Śnieżnych Pól

  • Postów: 1196
  • Tematów: 280
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 39
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Polskie stacje nie podają żadnych informacji o dziennych bolidach.
sam uważam że to bolid nie jest.. one nie stoją w jednym miejscu i rzadko przebywają tak długo w atmosferze..
o takim czymś już by wcześniej huczeli w mediach :)

NASA szacuje, że od momentu wystrzelenia Sputnika 1 na Ziemię wróciło 17 tys. różnych kawałków rakiet i satelitów. Obecnie rocznie w naszą atmosferę wchodzi około 200 obiektów, które kiedyś umieściliśmy w kosmosie. Najczęściej są to kawałki rakiet, ale czasem również wysłużone satelity. Jak na razie nie zanotowano przypadku, by kosmiczny śmieć trafił w człowieka. Większość odpadków trafia do morza z dość prostego powodu – 75 proc. powierzchni naszej planety to woda


fajnie jakby autor podał dokładny kierunek lotu.. i co się stało z obiektem po wszystkim? znikł? rozpadł się? poleciał dalej i zniknął za horyzontem?

Użytkownik dżekson edytował ten post 28.02.2010 - 14:08

  • 0



#10

pawaw1.
  • Postów: 604
  • Tematów: 29
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Jakiś ziemski prototyp wojskowy, który smugi zostawia albo coś co wchodzi w atmosferę.


Prototyp? w Polsce? wierzysz w cuda?... no chyba, że to nie dzieło polaków..
  • 0



#11

D.B. Cooper.
  • Postów: 1179
  • Tematów: 108
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Czekamy na opinie naszych forumowych lotników Arka i Dona, Oni pewnie rozwieją niektóre kwestie...

Użytkownik D.B. Cooper edytował ten post 28.02.2010 - 14:24

  • 0



#12

mylo.

    Altair

  • Postów: 4511
  • Tematów: 83
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Też to widzialem jak szedłem z kolegą. To bylo kolo tesco i lecialo jakby w
strone boguszowa.


Z forum gazety.
  • 0



#13

rolpiek.
  • Postów: 577
  • Tematów: 3
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

nad wałbrzychem nie ma dróg lotniczych i samoloty nad miastem nie przelatują


bzdura, lata tu pełno samolotów, nieraz 3 na raz widać, może nie lecą bezpośrednio nad miastem ale dla obserwatora na ziemi cięzko to ustalić, na pewno widać tutaj pełno samolotów

Użytkownik rolpiek edytował ten post 28.02.2010 - 15:50

  • 0

#14 Gość_Burnago

Gość_Burnago.
  • Tematów: 0

Napisano

Z relacji świadków wynika, że obiekt musiał być bardzo duży i bardzo wysoko lecieć. Właśnie dlatego wydawało się niektórym, że stał w powietrzu nieruchomo. Trzeba również pamiętać, że widzi się obiekty z różnych perspektyw w zależności od miejsca z którego prowadzona jest obserwacja.
O tym, ze NOL cały czas się poruszał mogą świadczyć smugi za nim.

Cóż. Czekamy na dalsze informacje (o ile będą). :)


Wyostrzyłem i poprawiłem parę zdjęć.
Można powiększyć.

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika




@up

Bardzo możliwe. W sumie Wałbrzych leży niedaleko Wrocławskiego lotniska - w granicach 80km.
  • 0

#15

Eryk87.
  • Postów: 3
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Może jakiś meteor ? sztuczny satelita wpadł do atmosfery ? ostatnio dużo się czyta o tych awaryjnych satelitach z USA.
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych