Skocz do zawartości


Zdjęcie

"Wybuchowe video" - WTC7 i rzekome odgłosy wyburzania


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
118 odpowiedzi w tym temacie

Ankieta: Ocena analizy (35 użytkowników oddało głos)

Czy zgadzasz się z autorem tematu?

  1. Głosowano Tak (23 głosów [65.71%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 65.71%

  2. Głosowano Nie (6 głosów [17.14%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 17.14%

  3. Głosowano Nie mam zdania (6 głosów [17.14%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 17.14%

Głosuj Goście nie mogą oddawać głosów

#31

Darken.
  • Postów: 261
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

A z jakiej przyczyny mam porównywać tamte zdjęcia, skoro dostrzegłem błąd w analizie na podstawie tej fotografii? Wystarczy mi padające słońce na strażaków , w sensie na oczy i to co posiadamy na zdjęciu powyższym. Są dwie sprzeczne informacje. Opierając się na tym zdjęciu można dojść do wniosku, że strażak podczas rozmowy powinien mieć słońce za sobą a nie przed sobą.
Wyjaśnij mi też dlaczego słuchawki mają różne kolory. Przecież budkę wystarczy oblać wodą i wypucować. Na to wychodzi, że są to dwie różne budki.



Jeżeli już chcesz coś skrytykować, w tym przypadku analizę jaką przedstawił Aguila to zapoznaj się dokładnie z materiałem jaki przedstawił. Słońce pada prawidłowo na strażaków. Jeden ma słonce za plecami bo idzie w kierunku dzwoniącego strażaka. Następnym razem obejrzyj wszystkie zdjęcia a nie tylko to jedno, zapoznaj się też z filmikiem jeżeli zdjęcia Ci nie wystarczają. Co do budki telefonicznej, to nie przyszło Ci na myśl że po tylu latach mogły zostać wymienione? Jeżeli twierdzisz że to są dwie różne budki to zobacz otoczenie. Na zdjęciach z 11/09 i na zdjęciach z dnia dzisiejszego budynki i charakterystyczne elementy nie uległy zmianie. Jak się bliżej temu przyjrzysz to dostrzeżesz że to jednak to samo miejsce.

Pozdrawiam
  • 1

#32

Tiamat.
  • Postów: 3048
  • Tematów: 29
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Ale budki nikt nie zmieniał, jedynie słuchawka się różni, to było 9 lat temu, chyba nawet w Polsce częściej takie rzeczy się zmiania, to co dopiero w USA. Swoją drogą, tak offtopem, to chyba u nas telekomunikacja lepiej się rozwija niz tam.
  • 0

#33

PaZi.
  • Postów: 933
  • Tematów: 4
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Widzę że sposób rozumowania spiskowców jest tak absurdalny, że teraz uważam że Aquila jest niernormalnym człowiekiem. Zupełnie się nie irytuje poziomem waszych argómentuff. Ma nieskończone pokłady cierpliwości. Czyżby Nirvana? (Dla nierozumnych, porównuję tu spokój osiągany w takim stanie, a nie odlot który się czuje).

Przyczepiliście się do kawałka elewacji budynku, który się nie zgadza z nagraniem. Jak wiadomo elewację kamienicy można zmienić bardzo szybko i prosto. Ale to nie wszystko. Wy podaliście swoje zdjęcia ze swoją propozycją budki. Na tym zdjęciu zupełnie NIC się nie zgadza z nagraniem. Jak nisko w poziomie dyskusji można jeszcze upaść?

Pozdrawiam
  • 0

#34

Kozakiewicz.
  • Postów: 257
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Obejrzałeś film? Zauważyłeś, że strażak rozmawiający przez telefon i ten, który idzie to dwie zupełnie inne osoby? Osoba rozmawiająca przez telefon stoi przodem w stronę słońca, a strażak idący w jego kierunku z naprzeciwka (którego cień analizowaliśmy) ma analogicznie słońce za plecami. Co tu widzisz niewłaściwego - nie mam pojęcia.


To nie ma znaczenia, który z nich idzie. Zmierzają do tej samej budki , a jak widać na zdjęciu strażaka, który idzie powinien on mieć słońce z drugiej strony przy budce.

Można też, po paru latach, odnowić i pomalować albo nawet zmienić budkę na nowszą.



A dlaczego uważasz, że państwu po dość sporych stratach opłaca się remontować także budki? Przecież ona nie była uszkodzona. Wymiana budki, czy jej akcesoriów, są marnotrawieniem budżetu miastowego.


Możliwe, że błędnie zinterpretowałem to nagranie w Twoim odczuciu, ale zdjęcia uwieczniają i są wystarczającym punktem odniesienia. Dostrzegłem sprzeczność z tym słońcem, a już od razu odczuwam wrogość w swoim kierunku. Czy tutaj na forum to tak zawsze?

Użytkownik Kozakiewicz edytował ten post 27.02.2010 - 11:36

  • 0

#35

PaZi.
  • Postów: 933
  • Tematów: 4
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Kazakiewicz, dobry jesteś kabareciarz jesteś ;)

Jakie nieścisłości widzisz w analizie tych cieni? Ja zupełnie nie rozumiem twojego problemu.

A dlaczego uważasz, że państwu po dość sporych stratach opłaca się remontować także budki? Przecież ona nie była uszkodzona. Wymiana budki, czy jej akcesoriów, są marnotrawieniem budżetu miastowego.


To pytanie jest po prostu głupie. Po pierwsze to nie państwo tylko firma obsługująca telefonu. A po drugie to dlaczego miałaby nie wymieniać? Jak ci się podziurawią skarpety dalej będziesz w nich chodził czy je wymienisz na nowe? Może tą budkę zniszczyli wandale? Może słuchawka była już tak stara, że przestała funkcjonować? Może zmieniła się firma, która używa innych kolorów? A może po prostu słuchawka ta była uszkodzona/zakurzona przez był z WTC, który raczej nie jest dobry dla zdrowia? Są tysiące powodów dla których ta słuchawka mogła zostać wymieniona. W dodatku zadając tak beznadziejne pytanie o taką pierdołe, sądzisz że obaliłeś oficjalną wersję.

I tak najbardziej mnie interesują wasze wątpliwości dotyczące cieni. Bo was oczywiście zupełnie nie obchodzi że wszystko inne na filmie zupełnie się nie zgadza z waszą lokalizacją.

pozdrawiam
  • 0

#36

Mariush.
  • Postów: 4319
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

*
Popularny

Jak nisko w poziomie dyskusji można jeszcze upaść?

Trudno powiedzieć. Powoli jednak uświadamiam sobie, że dno znajduje się niżej, niż przypuszczałem.

Spróbowałem do sprawy podejść jeszcze w inny sposób. Ponieważ opcja StreetView (widok ulicy) ma to ograniczenie, iż nie pozwala na zlokalizowanie punktu widzenia w dowolnym miejscu, postanowiłem skorzystać z dostępnej w GoogleEarth opcji generowania widoku 3D. Ta opcja umożliwia nam praktycznie niemal dowolne usytuowanie punktu obserwacji. Oczywiście, tracimy jednocześnie fotograficzną jakość obrazu, ale to akurat nie powinno stanowić żadnej przeszkody.

Dla przypomnienia widok z większej wysokości (zielone koło to prawidłowe położenie budki tel.):
Dołączona grafika

Teraz wynikający z tego położenia kierunek na słońce:
Dołączona grafika

A teraz zobrazowanie rzeczywistego położenia budki tel. i jej położenia wg vkalego:
Dołączona grafika
W lewym dolnym rogu zlokalizowany jest ów współczesny budynek o charakterystycznej biało-niebieskiej elewacji.

Jak prezentuje się on z punktu proponowanego przez vkalego?
A tak:
Dołączona grafika
W tle WTC 7.

A jak to wygląda z miejsca rzeczywistego usytuowania budki?
A tak:
Dołączona grafika

Porównanie z kadrem z nagrania:
Dołączona grafika
  • 6



#37 Gość_Muhad

Gość_Muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

Trzecią fotografię powinieneś obrócić w lewo zgodnie z dwoma ostatnimi fotografiami, bo pokazujesz inny układ budynków.
  • 1

#38

PaZi.
  • Postów: 933
  • Tematów: 4
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Pierwsze 3 fotografie to zbliżenie kawałka mapy.
4 fotografia jest błędna
5 i 6 fotografia jest tym samym ujęciem z filmu i z programu.

Na której fotografii jest zły układ budynków?

Pozdrawiam
  • 0

#39

Mariush.
  • Postów: 4319
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Muhad, mógłbyś jaśniej przekazać, o co Ci chodzi?
  • -1



#40 Gość_Muhad

Gość_Muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

Myślę, że Mariush wiesz o co chodzi.
  • 0

#41

Darken.
  • Postów: 261
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Trzecią fotografię powinieneś obrócić w lewo zgodnie z dwoma ostatnimi fotografiami, bo pokazujesz inny układ budynków.


w jaki sposób 3 fotografia pokazuje inny układ budynków? To jest miejsce z którego wg was dzwonili strażacy, a jak widać jest to całkiem inne miejsce niż to na filmie. Dwie ostatnie fotografie pokazują jasno gdzie się wtedy strażacy znajdowali.
  • 1

#42

Mariush.
  • Postów: 4319
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Nie, Muhad. Nie wiem, o co Ci chodzi.
  • 0



#43 Gość_Muhad

Gość_Muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

Dołączona grafika


Dołączona grafika


Pierwsze zdjęcie pokazuje z punktu obserwatora kierunek skośny na lewo drogi a zdjęcie poniżej pokazuje z punktu widzenia obserwatora kierunek skośny na prawo. Dlatego mówię , trzeba obrócić fotografię, bo oba zdjęcia pokazują dwie różne strony ulic i odniesienie jest zupełni inne, a sam je porównujesz.
  • 1

#44

Darken.
  • Postów: 261
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

NIe wiem o co Ci Muhad chodzi. Zauważ że punkty znajdują się na innych ulicach. Jak wg Ciebie powinien wtedy wyglądać układ budynków? Pokaż bo jakoś trudno zrozumieć co masz na myśli.
  • 1

#45

Mariush.
  • Postów: 4319
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Moim celem było pokazanie, jak z tych dwóch miejsc wygląda biało-niebieski budynek widoczny na nagraniu. Zrobiłem to po to, aby każdy mógł sam ocenić, który punkt widzenia bardziej odpowiada rzeczywistości. W tym kontekście Twoje uwagi nie mają żadnego sensu.
  • 0




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych