Skocz do zawartości


Zdjęcie

"Wybuchowe video" - WTC7 i rzekome odgłosy wyburzania


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
118 odpowiedzi w tym temacie

Ankieta: Ocena analizy (35 użytkowników oddało głos)

Czy zgadzasz się z autorem tematu?

  1. Głosowano Tak (23 głosów [65.71%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 65.71%

  2. Głosowano Nie (6 głosów [17.14%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 17.14%

  3. Głosowano Nie mam zdania (6 głosów [17.14%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 17.14%

Głosuj Goście nie mogą oddawać głosów

#16

Aquila.

    LEGATVS PROPRAETOR

  • Postów: 3221
  • Tematów: 33
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Sądzę, że zdjęcia do Street View były robione dość niedawno. Dlatego uważam, że np nowy właściciel sklepu/baru mógł zmienić nieco wygląd zewnętrzny budynku, ale nie uważasz chyba, że ten budynek:

Dołączona grafika

i ten:

Dołączona grafika

to dwa inne obiekty?

A zdjęcia pochodzą z tego samego miejsca - na południe od "kamery" jest ten biało-niebieski budynek i drzewo, na północ - telefon. Odpal Street View osobiście i się przekonaj.


Poza tym zauważ:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

zwróć uwagę na okno za plecami strażaka. Podzielone na 9 kwadratowych części, z czego środkowy pionowy rząd 3 okienek jest jakby nieco wysunięty do przodu. No i ogólnie budynek jest z cegły - choć nie czerwonej, a szarej (bo pokrytej pyłem). Tylko ten wąski "pasek" tuż obok telefonu został najwyraźniej zmieniony.

To jest dokładnie to miejsce i dokładnie ten telefon.
  • 2



#17

QQRIVER.
  • Postów: 123
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Edit, nie zdążyłem :) Mało ważne, Muhada i tak nie da się przekonać:) Za tym samym miejscem najlepiej imo przemawia ten sam element elewacji budynku znajdujący się bezpośrednio za telefonem.

Użytkownik QQRIVER edytował ten post 26.02.2010 - 16:04

  • 0

#18

Garry.
  • Postów: 116
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Wracając do zegarków to skąd wy tam widzieliście godzinę? Bo zgadzam się z Aquillą że tam nie widać NIC na tych zegarkach.
  • 0

#19

Tiamat.
  • Postów: 3048
  • Tematów: 29
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Na 100 % budka wisi na tym samym budynku, ten sam styl wykończenia w miejscu, gdzie budka jest powieszona, a mianowicie wykuty półokrąg zaraz nad (za) budką, do tego po prawej od telefonu wyraźnie widać dwa elementy - niżej kłódkę i wyżej chyba ucho na drugą kłódkę. I tak jak mówi Aquila, okno po lewej podzielone na 9 kwadratów, pod oknami widać drobny, czerwony klinkier na obydwóch zdjęciach. Jedyna różnica, to biała elewacja wokół na drugim zdjęciu i nowa lampka powieszona wyżej, widać że są to nowe elementy.
  • 0

#20

vkali.
  • Postów: 701
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Dołączona grafika

[imgl="http://img718.images... odnośnik[/img]

Kierunek 1)

Po lewej mamy Murray St, po prawej W Broadway. Widzimy sklepik "Corner Gourmet", a na jego lewym krańcu widzimy naszą słynną budkę telefoniczną (w zielonym kółku). Przy jakiej ulicy wisi budka? Oczywiście przy Murray St.
Kierunek 2)
Po lewej mamy W Broadway, po prawej Murray St. Na rogu mamy jakąś pizzerię "Palermo Pizza"
Kierunek 3)
Po lewej mamy Murray St, po prawej W Broadway. Widzimy jakiś amiszowski sklep. Ten budynek budynek widać przez chwilę na nagraniu tuż po wybuchu (kadr niżej).
Kierunek 4)
Po lewej mamy W Broadway, po prawej Murray St. Widzimy charakterystyczną, nowoczesną białą- niebieską fasadę budynku, który też można przez chwilę dostrzec na nagraniu z wybuchem (kadr niżej).
Oto ten kadr:

Dołączona grafika


Czy ktoś oprócz kręcącego vkalego i naiwnego jak dziecko Muhada ma jeszcze wątpliwości co do tego, gdzie znajduje się budka?



…..właśnie tego oczekiwałem,… ..czułem, że nie wytrzymasz i się odezwiesz, …oraz że będziesz dalej krecił, wypuszczając tego typu kolejne krety „dla idiotów”..
…nie spodziewałem się jednak, że podłożysz się tak szybko
….włąściwie wszystko, co trzeba już powiedziałeś, powiedział również aquila i lynx,..czas by wykazać kolejną waszą nikczemność świadomie przez was czynioną na tym forum ..więc czas już pokazać budkę z której dzwonili strażacy, …..oczywiście nie znajduje się ona nie na murray st przy lilly o’brien jak, a jest ona na west broadway tuż za pizzerią „palermo pizza”, a dokładniej pod adresem „BENGAL CURRY & KABAB, 65 WEST BROADWAY, NY 10007” ...poniżej daję jej fotki z perspektywy adresów 64 west broadway oraz 70 west broadway ..można samemu wejść do google map wbić te adresy i sprawdzić jej umiejscowienie wraz z widokami ulicy z perspektywy kamerzysty, filmującego strażaków,..zachęcam

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika


…czy rozpoznajecie budkę i charakterystyczne elementy z tego filmu,

http://www.youtube.com/watch?v=8n-nT-luFIw&feature=player_embedded

…jest to tym łatwiejsze,..że aguila dał się podpuścić godziną widoczna na zegarku i wyciągnął z archiwum jaczejki,..film o dużo wyższej rozdzielczości by zrobić z niego stosowne fotki zegarkowi, …a tym samym uwidocznił elementy ściany wykluczające definitywnie budkę na murray st przy lilly o’brien, wskazywaną na zdjęciach przez mariusha i aquilę,..lynx pozostał jedynie przy stwierdzeniu „ Współrzędne geograficzne prowadzą dokładnie do punktu na ulicy zaznaczonego przez Aquilę (jest to miejsce zrobienia zdjęcia z widoczną budką telefoniczną), z kolei adres, jak należy się spodziewać, pokazuje konkretny budynek przy 70 Murray St. - i to widać na mapce vkalego. Doszukiwanie się tu jakiegokolwiek spisku CIA pozostawię bez komentarza. ..choć ta budka przy lilly o’brien to nie adres 70 murray st…
.. teraz z perspektywy adresów 64 west broadway oraz 70 west broadway również z widokami na nie ma już żadnych kłopotów, …oraz co ważniejsze cienie i azymuty zgadzają się z tymi które wymalował aquila na tej fotce,

Dołączona grafika

…tylko je przesunąć w dół fotki wzdłuż west Broadway pomiędzy bengal curry a Palermo pizaz i będą jak na tym filmie

http://www.youtube.com/watch?v=8n-nT-luFIw&feature=player_embedded
  • 0

#21

Kozakiewicz.
  • Postów: 257
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Słuchawka powinna mieć złoty kolor a strażak trzyma innego koloru słuchawkę.
A właściwie na podstawie jednego okna ustaliliście ulice?? Na co to ma być dowód?


dostrzegłem różnice pomiędzy postami tu dyskutujących osób.

Dołączona grafika


Strażacy dzwonili ze słońcem na twarzy a tu widać, że biegną w przeciwnym kierunku. Wychodzi na to, że przy rozmowie słońce było odwrotnie niż zakłada autor tematu.

Użytkownik Kozakiewicz edytował ten post 26.02.2010 - 16:14

  • 0

#22

Aquila.

    LEGATVS PROPRAETOR

  • Postów: 3221
  • Tematów: 33
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Okna oraz biało-niebieskiego budynku. Porównaj podane przeze mnie zdjęcia tego budynku na oryginalnym nagraniu i w Street View i uzasadnij dlaczego uważasz, że nie pochodzą z tego samego miejsca.
  • 3



#23

Mariush.
  • Postów: 4319
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Jednak to nie jest ta budka drogi kolego. Mam poważne wątpliwości i pokażę Ci dlaczego.
Na tym zdjęciu chodzi o pewne szczegóły. Nad budką jest cegła i lampion z jej lewej strony.
Dołączona grafika
Dlatego, że na zdjęciu nr. 2 nie ma cegły tylko rzeźba koloru śmietankowego i nie ma lampionu z lewej strony.
Dołączona grafika




Ja tam widzę cegły:
Dołączona grafika
Tyle, że pomalowane na biało.
Na filmie widać też charakterystyczne przerwy występujące co pięć rzędów cegieł (wskazane żółtymi strzałkami):
Dołączona grafika
I oczywiście na obu ujęciach widać charakterystyczny element elewacji budynku za budką (zielony prostokąt).
A lampa? Cóż malowano, więc pewnie ją wtedy przeniesiono wyżej. Zresztą, między zdjęciami jest gdzieś 8 lat różnicy. To sporo czasu.
---------
P.S.:
vkali, Ty nie wiesz kiedy skończyć...
  • 2



#24

Tiamat.
  • Postów: 3048
  • Tematów: 29
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Właściciel (nie wnikam, czy nowy czy stary) odnawiał elewację całego segmentu budynku w pionie, pokrywając go białą farbą (czy jakimś innym tynkiem). Na tym zdjęciu widać, że u góry nad restauracją, gdzie są metalowe schody, elewacja już została położona:

Dołączona grafika


Natomiast tutaj widać, że tylko restauracja jest otoczona białą elewacją, a powyżej mamy jeszcze ciemny brąz. Zdjęcie jest pewnie nieco starsze, niż te powyżej, (ale młodsze niż te ze strażakami przy budce):


Dołączona grafika


Dla mnie to jest wystarczające potwierdzenie na to, że po ataku 9/11 właściciel stopniowo kładł nową elewację na tym budynku (a właściwie to tylko pomalował/otynkował na biało jak wskazał mariush), w końcu takie gołe cegły jakie widać na zdjęciu ze strażakami między oknem a budką, mogły odstraszać ludzi. Ogólnie to myślę, że restauracja mogła powstać dopiero po ataku (ale głowy nie dam, zresztą nie ma to znaczenia). W końcu dobre miejsce na taki interes, turystów tam na pewno dużo się kręci.
  • 1

#25

Kozakiewicz.
  • Postów: 257
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

A z jakiej przyczyny mam porównywać tamte zdjęcia, skoro dostrzegłem błąd w analizie na podstawie tej fotografii? Wystarczy mi padające słońce na strażaków , w sensie na oczy i to co posiadamy na zdjęciu powyższym. Są dwie sprzeczne informacje. Opierając się na tym zdjęciu można dojść do wniosku, że strażak podczas rozmowy powinien mieć słońce za sobą a nie przed sobą.
Wyjaśnij mi też dlaczego słuchawki mają różne kolory. Przecież budkę wystarczy oblać wodą i wypucować. Na to wychodzi, że są to dwie różne budki.
  • 0

#26

Aquila.

    LEGATVS PROPRAETOR

  • Postów: 3221
  • Tematów: 33
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Widocznie vkali uznał, że film musiał być zrobiony o godzinie 17:20 (którą zobaczył na nagraniu na zegarku ale jakoś nie potrafi teraz nam pokazać jakim cudem ;) ) i chce na siłę znaleźć taką budkę, aby mu cienie pasowały ;)

Wystarczy mi padające słońce na strażaków , w sensie na oczy i to co posiadamy na zdjęciu powyższym. Są dwie sprzeczne informacje. Opierając się na tym zdjęciu można dojść do wniosku, że strażak podczas rozmowy powinien mieć słońce za sobą a nie przed sobą.


Obejrzałeś film? Zauważyłeś, że strażak rozmawiający przez telefon i ten, który idzie to dwie zupełnie inne osoby? Osoba rozmawiająca przez telefon stoi przodem w stronę słońca, a strażak idący w jego kierunku z naprzeciwka (którego cień analizowaliśmy) ma analogicznie słońce za plecami. Co tu widzisz niewłaściwego - nie mam pojęcia.

Wyjaśnij mi też dlaczego słuchawki mają różne kolory. Przecież budkę wystarczy oblać wodą i wypucować. Na to wychodzi, że są to dwie różne budki.


Można też, po paru latach, odnowić i pomalować albo nawet zmienić budkę na nowszą.

A z jakiej przyczyny mam porównywać tamte zdjęcia, skoro dostrzegłem błąd w analizie na podstawie tej fotografii?


Bo najlepiej wyjaśniają, gdzie jest ten telefon i to, że akurat w tej kwestii źle zinterpretowałeś nagranie.
  • 3



#27

Tiamat.
  • Postów: 3048
  • Tematów: 29
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Kozakiewicz, bardziej chyba powinno Cię zastanawiać, dlaczego te słuchawki różnią się w ogóle, a nie że się różnią tylko na tych zdjęciach, w końcu jedno miasto i po budce widać jedna firma, czyli wszystkie powinny być albo białe, albo żółte (a nie złote). Wyjaśnienie jest dla mnie bardzo proste, słuchawki zostały wymienione przez firmę telekomunikacyjną na nowe w okresie ostatnich lat i nie tylko w tej budce, ale pewnie we wszystkich na terenie miasta.
  • 0

#28

Sergio18.
  • Postów: 14
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Kozakiewicz, przeanalizuj dokładnie te zdjęcia i dopiero się wypowiadaj, bo piszesz bzdury!
  • 0

#29

Lynx.
  • Postów: 2210
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

…czy rozpoznajecie budkę i charakterystyczne elementy z tego filmu,

Ja nie rozpoznaję, wręcz przeciwnie, porównując charakterystyczne elementy mogę stwierdzić, że budka spod Bengal Curry z całą pewnością nie jest tą uwieczniną na filmiku ze strażakami. Ale jako że lubię analizować różne sytuacje, mogę na chwilę przyjąć, że masz, vkali, rację. Tylko wtedy pojawi się pewien problem związany ze słyszalnym na filmie wybuchem.

Słysząc huk, strażacy spoglądają prosto za plecy kamerzysty (stojącego mniej więcej przodem do telefonu) w widoczną przecznicę, którą powinna być według twojej koncepsji Murray St. Jeśli jednak głos dobiegł z Murray St., to nie mógł pochodzić z WTC, które znajdowało się przecież w osi West Broadway. Masz więc swoją budkę telefoniczną pasującą do z góry założonego azymutu Słońca, ale nie pasuje do tego kierunek, z którego dobiega huk. Co teraz?

Tymczasem w koncepcji Aquili wszystko się zgadza: i szczegóły wokół budki,i widoczne dookoła budynki, i azymut Słońca, i kierunek dobiegającego huku.
  • 3



#30

Aquila.

    LEGATVS PROPRAETOR

  • Postów: 3221
  • Tematów: 33
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ponieważ nie każdy może zechcieć wejść na Street View oraz aby już chyba ostatecznie wykazać, że vkali niestety zapędził się nie w to miejsce co trzeba postanowiłem zrobić panoramy obu miejsc - mojego i wskazywanego przez niego.

To widok, jaki proponuje nam vkali (zdjęcia są duże, więc podame je w formie linków):

VKALI

Na jego zdjęciu telefon ma znajdować się tuż obok tego białego vana:

Dołączona grafika

To panorama robiona ze środka ulicy znajdującej się tuż obok budki proponowanej przez vkalego. Warto zauważyć, jak z tego miejsca wygląda ten widoczny na filmie biało-niebieski budynek:

Dołączona grafika

Kąt zupełnie się nie zgadza.

Teraz czas na panoramę z miejsca proponowanego przez nas:

AQUILA

Za tym miejscem przemawiają:

biało-niebieski budynek:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

szczegóły widoczne przy telefonie - okno, kłódka, półokrągły detal za telefonem, "cegły" pod oknem:

Dołączona grafika

Dołączona grafika



Vkali, ponieważ lubisz pisać na swojej stronie posty niby odpowiadające na nasze teksty ale jednocześnie skierowane jakby do pustej widowni (a przy okazji strasznie wyżywające się na nas i nazywające nasze posty "śmieciami" itp), proponuję, abyś tutaj jasno i wyraźnie określił co sądzisz o tym biało-niebieskim budynku, bo póki co chyba umyślnie go pomijasz. Masz klatkę z nagrania, która pokazuje jego położenie względem kamerzysty:

Dołączona grafika

masz zdjęcie z miejsca, które my prezentujemy (a które to możesz zobaczyć i na podanej wyżej panoramie):

Dołączona grafika

i panoramę z miejsca zbliżonego do tego, które obstawiasz. Skoro uważasz, że, cytuję, "tempak" nie ma racji, a Twój umysł ścisły ją ma, to niech oceni ten umysł które zdjęcie z którego miejsca ukazuje ten biało-niebieski budynek w bardziej zbliżony sposób i bardziej zbliżonego kąta.



Lynx - masz rację z tą reakcją na huk. Trafne spostrzeżenie ;)
  • 2




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych