Skocz do zawartości


Zdjęcie

Kamienne kręgi pod Koszalinem


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1

whitepatriot.
  • Postów: 68
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Kamienne kręgi pod Koszalinem


Mówi się, że takie miejsca są nacechowane szczególną mocą. Będąc w ich środku można wyczuć osobliwą energię, można zaobserwować takie zjawisko jak UFO. Veni, vidi ...
Kurhan / Fot. Monika Dobryłko W ubiegłym roku, wraz z moim towarzyszem życiowym, dwa razy udałam się do jednego magicznych miejsc - Kamiennych Kręgów w Grzybnicy. Znajdują się około 23 km od Koszalina jadąc drogą nr 11 w kierunku Szczecinka za wsią Mostowo. To strefa chronionego krajobrazu, przeznaczonego do rekreacji i wypoczynku. W
1979 r. teren ten, po przeprowadzonych archeologicznych badaniach wykopaliskowych, został wyodrębniony jako rezerwat.

Wtedy odkryto 5 kręgów kamiennych, 2 kurhany, 14 płaskie bruki koliste, wieniec kolisty podwójny, 2 bruki trójkątne, 12 małych bruków płaskich oraz 6 stosów ciałopalnych nakrytych kamieniami. Ponadto 101 pochówków szkieletowych i ciałopalnych, a także kilka związanych z grobami ciałopalnymi tzw. rowków ze spalenizną.
Jeden z bruków trójkątnych / Fot. Monika Dobryłko
Cmentarz cechuje birytualizm, czyli współwystępowanie obrządku kremacji i inhumacji. Datowane są na pierwsze dziesięciolecia I wieku n.e. i mają ścisłe odpowiedniki w Skandynawii (Norwegia i zachodnia Szwecja). Kamień centralny w największym kręgu / Fot. Monika Dobryłko Według archeologów i historyków kręgi zbudowali przybysze ze Skandynawii, germańskich plemion Gotów i Gepidów. Dość kontrowersyjną teorię wysnuł, szwajcarski publicysta i badacz pozaziemskich cywilizacji, Erich von Däniken. Uważa on, iż wszystkie kamienne kręgi to pozostałości po lądowiskach kosmitów sprzed wielu tysięcy lat. Hmm... Największy krąg / Fot. Monika Dobryłko

Cmentarzysko odwiedzane jest często przez wielu radiestetów i bioenergoterapeutów. Uważają oni, iż jest nacechowane jakąś dziwną mocą, energią, szczególnie wyczuwalną w czasie przesilenia energetycznego. Przesilenia energetyczne w przeciwieństwie do przesileń astronomicznych powtarzają się co 10 - 12 dni i dotyczy to wszystkich kamiennych kręgów. Twierdzą także, iż każdy kamienny krąg jest odzwierciedleniem jakiegoś gwiazdozbioru, np: w Grzybnicy jest odwzorowany gwiazdozbiór Oriona, a w Leśnie gwiazdozbiór Lwa. Wielu ludzi twierdzi, iż w tym miejscu widziało obiekty UFO lub też robiąc zdjęcia uchwyciło jasne kule, zwane z angielska "Orb's", czuło mocne wibracje energii.Mniejszy krąg z paleniskiem po środku / Fot. Monika Dobryłko

Veni, vidi..., ale nie vici

Jadąc w to miejsce miałam nadzieję na przeżycie tych niezwykłych zjawisk jakie opisują inni ludzie. Chciałam poczuć tą niezwykłą energię, która przeszywałaby moje ciało, zobaczyć nadprzyrodzone zjawiska, uchwycić na matrycy aparatu niezwykłe obiekty. Niestety, nie było mi to "dane", ani za pierwszym razem, ani za drugim. Najwidoczniej nie trafiłam na przesilenie energetyczne, lub też nie jestem aż tak "wrażliwa". Magiczne miejsce czy nie z pewnością ma swój urok. Warto tam pojechać choćby tylko po to by zintegrować się choć na chwilę z naturą, by odpocząć od zgiełku miasta, poczuć zapach lasu. Polecam.


Dołączona grafika

Dołączona grafika

źródełko http://www.wiadomosc...inem_32330.html

Byłem tam w te wakacje i moje emocje są mieszane. Troszkę smuci mnie to i denerwuje to że ludzie robią z tego wielki biznes ,a to przecież jak by nie patrzeć to jest cmentarz. Sprzedają jakieś talizmany, pierdoły co by oni powiedzieli jak by za 2 tysiące lat robili biznes z ich grobów, rozumie to że każdy jakoś chce zarabiać i żyć nie mam nic przeciwko przewodnikowi zna się na swojej robocie i dobrze że opowiada a że kasę za to bierze to ok nikt by tego nie robił przecież za darmo.

Opowiadał tam że to jest magiczne miejsce ja mu wierzę, czułem tam dziwną energię czy jak to tam nazwać, kamienne kręgi budzą podziw nie wiem co myśleć o tym gwiazdozbiorze Oriona nie wiedziałem o tym jak tam jechałem więc tego nie sprawdziłem, przewodnik też nic o UFO i kosmitach nie gadał. Na pewno jest tam coś dziwnego i nie jest to zlokalizowane w przypadkowym miejscu jak dzisiejsze cmętarze

Użytkownik whitepatriot edytował ten post 23.02.2010 - 01:16

  • 0

#2

Brivion.
  • Postów: 282
  • Tematów: 13
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

ludzka robota. Wedlug mnie.

@down

w takim sensie ze to po prostu ktos w lesie zrobil, nie ma w tym nic nadzwyczajnego :)

Użytkownik Brivion edytował ten post 24.02.2010 - 16:16

  • 0

#3

Romczyn.
  • Postów: 757
  • Tematów: 76
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

ludzka robota. Wedlug mnie.


No raczej wiewiórki tego nie robiły...
  • 0



#4

D.B. Cooper.
  • Postów: 1179
  • Tematów: 108
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

ludzka robota. Wedlug mnie.

@down

w takim sensie ze to po prostu ktos w lesie zrobil, nie ma w tym nic nadzwyczajnego :)


Tak, masz rację, że ludzka, ponieważ kręgi stworzyli Goci. Układanie kamiennych kręgów, oraz tzw. kurhanów było rodzajem obrządku pogrzebowego...Nieco więcej w tym temacie.

Użytkownik D.B. Cooper edytował ten post 24.02.2010 - 18:41

  • 0



#5

Sergio18.
  • Postów: 14
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

To musiał zrobić człowiek, bo raczej z listy podejrzanych skreślam UFO
  • 0

#6

MiszaAS.
  • Postów: 343
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Ahhh, moja okolice :) Byłem tam będąc jeszcze bardzo małym chłopcem. Miejsce jest urocze, aczkolwiek żadnych "mocy" tam nie czujemy :D Pełno podobnych kręgów można odnaleźć na Pomorzu m.in. w Odrach koło Chojnic. Zresztą, macie mapkę:

Dołączona grafika

A tutaj krótkie streszczenie:

"Kamienne kręgi - obiekty składające się z kilkunastu kamiennych stel ustawionych na obwodzie koła, czasem również z kamieniami w środku okręgu - to charakterystyczny i tajemniczo wyglądający ślad pradziejów Pomorza. W kaszubskiem świecie literackim kręgi są pozostałością po zamieszkujących niegdyś te ziemie stolemach, którzy w tych miejscach sprawowali narady i sądy, a podjęte decyzje upamiętniali ustawionymi kamieniami. Dla wielbicieli wiedzy tajemnej kręgi są dawnymi obserwatoriami astronomicznymi i skupiskami energii. Archeolodzy stwierdzili, że owe kamienie postawili na swoich cmentarzyskach Goci - germański lud przybyły ze Skandynawii, który na Pomorzu przebywał w I - III w. po Chr. pozostawiając materialne ślady określane jako kultura wielbarska. W III - IV w. Goci powędrowali nad Morze Czarne, a następnie uciekając przed Hunami przybyli w obręb Cesarstwa Rzymskiego, osiedlając się na płw. Apenińskim (Ostrogoci) i Iberyskim (Wizygoci). Pomorskim kręgom przypisuje się znaczenie analogiczne jak znanym ze Skandynawii tingom - miejscem plemiennych narad i obrzędów religijnych. Uwaga: wprawdzie gockie kamienne kręgi są budowlami z dużych kamieni, ale nazywanie ich megalitami jest błędem. Określenie "megality" archeolodzy rezerwują do obiektów stworzonych 2 - 3 tys. lat wcześniej, w neolicie. Prawdziwymi megalitami są np. grobowiec komorowy w Borkowie czy grobowce trapezowe w Łupawie."

Miejsca robią wrażenie, jednakże żadnych specjalnych właściwości bym im nie przypisywał :) W ramach ciekawostki, podczas pobytu w Grzybnicy usłyszałem od przewodnika legendę, której sens mniej więcej zawrzemy w słowach:

"Gdy nadejdzie koniec świata, Jezus przejdzie się po kamiennych kręgach, czyniąc ostateczny rozrachunek dusz".

Dokładnej treści nie pamiętam, trochę czasu minęło :)
  • 0

#7

piasto.
  • Postów: 30
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Zła
Reputacja

Napisano

Kamienne kręgi zbudowali ludzie, żyjący wówczas w tamtych rejonach. Nie ma w tym ingerencji UFO. Ówcześni ludzie umieli wykorzystywać energię powstającą w tym kręgu.
  • 0



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych