Skocz do zawartości


Zdjęcie

"Koniec Manipulacji" spotkanie 20 luty Kraków 15.00


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
27 odpowiedzi w tym temacie

#16

mylo.

    Altair

  • Postów: 4511
  • Tematów: 83
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Byłem. Siedziałem z przodu, i czepiałem się zdjęć (no jednego ewidentnego fotomontażu, bo zwykle gryzłem się w język żeby nie psuć wykładu). :D Jeśli oczywiście trzysz jeszcze tu wejdzie. ;)

Publiczność dopisała, sala była pełna. Nawet mnie to lekko zaskoczyło, to w końcu temat hmm... niewdzięczny. :D

Co można powiedzieć o wykładzie...

Była to taka pigułka złożona z bardzo wielu, bardzo nieraz oddalonych tematycznie aspektów naszej rzeczywistości. Jednak nie mogę odmówić dużej spójności. Mimo takiego rozrzutu tematów, nie czuć było chaosu czy szumu informacji. Wszystko było podporządkowane głównemu tematowi jakim była manipulacja informacją. Przez sposoby manipulacji, 9/11, reklamę, zatajanie wynalazków i historii, codex alimentarius, wojny i ich finansowanie, rok 2012, kalendarz majów, manipulacje religii, lekkie nawiązanie do NWO, mcdonaldyzacja życia i parę innych.


Punkt widzenia nie był fanatyczny, czego się nieco obawiałem gdy tam się wybierałem. Prowadzący podkreślał parokrotnie o tym, żeby szukać informacji na własną rękę i nie traktować tego co mówi jako wyroczni. To bardzo dobrze, bo czasem zdarzało mu się wypowiadać zbyt pewnie w sprawach, co do których nie można mieć pewności. Latające spodki III Rzeszy, zanik pola magnetycznego słońca i parę innych informacji które są bardzo trudno weryfikowalne, nawet jak na "nasze" standardy.


Wykład z powodu objętości i wielości zawartych tematów z oczywistych względów mógł tylko liznąć każdy z nich. Było to takie małe wprowadzenie dla laików do tego by przestać myśleć jednostronnie, i wierzyć we wszystko co nam podają na tacy w mediach i świecie nas otaczającym. Dla ludzi siedzących w temacie wykład nie mógł być niczym odkrywczym, czy też zaskakującym. Zapewne 90% stałych użytkowników tego forum ma wiedzę wymagana do poprowadzenia takiego wykładu na własną rękę (czy umiejętności retoryczne też to inna sprawa :D). Za to można było się podbudować że tak wiele ludzi przyszło na ten wykład. Widać że jest to temat już nie tylko dla szaleńców wierzących w teorie spiskowe, ludzie widzą że coś jest nie tak i się tym coraz mocniej interesują.


Ogólnie bardzo dobra inicjatywa. Poprowadzona sprawnie, bez większych błędów. Spójna, klarowna i zrozumiała. Nie narzucająca chorych teorii czy wyobrażeń. Jedyne czego mi brakowało, nie było czasu na rozmowę. Czas gonił i zabrakło czasu na spokojne przedyskutowanie tego o czym traktował wykład. Na miejscu organizatorów jeśli jest taka sytuacja, to zaprosiłbym chętnych na piwo i tam w miłej atmosferze można by było porozmawiać z ludźmi o podobnych zainteresowaniach i zapewne dużej wiedzy. Tego brakowało, takie spotkania powinny być elementem jednoczącym takich ludzi, miejscem gdzie można zawrzeć kontakty. Teraz wygląda to tak, że wykład się kończy, czas wynajmu nas goni więc trzeba iść do domu.

Poza tym jednym, co prawda imo poważnym mankamentem, oceniam wykład jako bardzo dobry.


Wielki plus dla organizatorów.

Użytkownik mylo edytował ten post 20.02.2010 - 20:14




#17

Daikin.
  • Postów: 248
  • Tematów: 16
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Dzięki za relację mylo. Wygląda na to że warto te tematy poruszać. Niby wszystko wiadomo, a jednak...



#18

Aidil.

    Są ci co wstają z łózka, i ci co ewentualnie wstają z kolan.

  • Postów: 4469
  • Tematów: 89
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Z tego co zrelacjonował nam Mylo, że był to wykład na temat, a właściwie "zajawka", który jest bardziej lub mniej znany.
Jeśli było to pierwsze z jakiegoś cyklu, to takie sondażowe spotkanie ma sens.



#19

trzysz.
  • Postów: 4
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Zapewne 90% stałych użytkowników tego forum ma wiedzę wymagana do poprowadzenia takiego wykładu na własną rękę

Właśnie o to mi chodzi :D
Kto był, to widział, że zainteresowanie jest, ale wielu ludzi nie ma pojęcia o tym co się dzieje poza głównymi mediami, dlatego trzeba wyjść poza internet, do ludzi na ulicy - jeśli intencja czysta (chęć pomocy ludziom) i chęci są, to świat nagina się, żeby nam pomóc ;)

Prezentacja miała wiele niedociągnięć, ale swoje zrobiła - to dopiero początek.
Faktycznie zapomniałem zaprosić na rozmowę po wykładzie z wtajemniczonymi, ale mimo to 7 osób wpadło na to, żeby podejść do mnie i pogadać jeszcze długo po zakończeniu - szkoda,że ekipa paranormalnych nie, ale mam nadzieję, że będzie jeszcze nie jedna okazja ku temu :)

a, tak - "przypadkiem" wylądowałem z Mikołajem Rozbickim w Radio Kraków w sobotę rano i tutaj nagranie z:
http://www.youtube.com/watch?v=c67TKROMjDY&feature=player_embedded
http://www.youtube.com/watch?v=NlhoWHStwGE&feature=related
Bezcenna była mina prowadzącego, kiedy osoby telefonujące z wyrzutem pytały "dlaczego dopiero teraz się o tym dowiadują?"
był przekonany i ostrzegał nas przed tym, że będą na nas ataki, a tu zupełne poparcie publiki i chęć na więcej ;)

Pozdrawiam i jeszcze raz zachęcam do wyjścia do ludzi :D

#20

mylo.

    Altair

  • Postów: 4511
  • Tematów: 83
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Miałem myśli żeby podejść, pogadać. Lecz gdy zobaczyłem że jest lekkie oblężenie, to szczerze mówiąc zrezygnowałem. :E

Tak btw, przy tej okazji wpadł mi do głowy pomysł Parapiwa, czyli spotkanie przy piwie krakowskich paranormalnych. :D Działo się kiedyś coś takiego? ;p



#21

crc.
  • Postów: 712
  • Tematów: 34
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Też byłem, już wiem jak wyglądasz Mylo ;) Ja to taki w niebieskiej bluzie z blondynka mniej więcej w środku po lewej.

A na temat, ciekawie naprawdę było, jestem pełen szacunku dla prowadzącego, że na dwugodzinnym wykładzie nikt nawet nie ziewnął.

Tematyka już była opisana powyżej, faktycznie większość wątków co bardziej aktywny użytkownik zna. Ja dowiedziałem się o medycynie naturalnej, aż sprawdzę ten motyw z ułożeniem rąk na głowie, polepszenie "wydajności" synaps czy jak to tam było. Mam pytanie, kim była kobieta, która mówiła, że "sprawdzali" te naturalne metody leczenia? Ciekawi mnie co im z tego powychodziło.

Trzysz szacun za to, że nie dałeś im się kłócić na jakiś tam temat, bo by Ci się całe wystąpienie posypało,a na przyszłość możesz mówić dosłownie odrobinę szybciej, wtedy wcisnąłbyś jeszcze ze dwa slajdy. Moja dziewczyna, która w ogóle nie interesuje się tematyka przedstawioną przez Ciebie była zaciekawiona wykładem :)

#22

mylo.

    Altair

  • Postów: 4511
  • Tematów: 83
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

crc@

Więc już nici z anonimowości w sieci? ;(


Co do szybszego mówienia, i lepszej kondensacji informacji w czasie. Myślę że tu wszystko jeszcze przed trzyszem. W końcu praktyka czyni mistrza. ;)



#23

trzysz.
  • Postów: 4
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

A na temat, ciekawie naprawdę było, jestem pełen szacunku dla prowadzącego, że na dwugodzinnym wykładzie nikt nawet nie ziewnął.

Kamerzysta mi doniósł, że ktoś nawet sobie cicho chrapał w ostatnim rzędzie ;)
jak widziałem fragment nagrania, to faktycznie zamulałem niemiłosiernie, ale ważyłem słowa i nie trenowałem wcześniej, więc myślę, że zostanie mi to wybaczone :D

#24

mylo.

    Altair

  • Postów: 4511
  • Tematów: 83
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Nie od razu Kraków zbudowano. :D



#25

cisz.

    Realizm Magiczny

  • Postów: 832
  • Tematów: 33
  • Płeć:Kobieta
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Mnie niestety przeziębienie zmogło i bardzo bardzo żałuję, że nie byłam. Mylo, dziękujemy za relację.
A co do spotkania krakowskich paranormalnych obiecuję pociągnąć temat, tylko w innym osobnym wątku ;)



#26

trzysz.
  • Postów: 4
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nasz kamerzysta, Jacolo, błyskawicznie obrobił materiał i wrzucił na youtuba, tak że udostępniamy i wam - trochę usypiająco, ale następnym razem będzie lepiej ;)

część 1/12
http://www.youtube.com/watch?v=dj_TgS0LySM&feature=PlayList&p=11E87B1B32319973&index=0&playnext=1

playlista:


może wam zrobię spis treści, bo się chyba nie opłaca całości oglądać ;)
1/12 - wstęp, czym jest manipulacja? jednostronność informacji w głównych mediach, obraz świata w TV
2/12 - hipnotyczny wpływ TV, przekazy podprogowe, podteksty seksualne w reklamach
3/12 - Orwell vs Huxley, manipulacje w marketach (za długo o tym było ;) )
4/12 - kartele farmaceutyczne, medycyna, choroby "nieuleczalne" i naturalne metody ich leczenia
5/12 - jeszcze o farmacji, Codex Alimentarius, ...
6/12 - koncerny naftowe, WTC, blokowanie nowych technologii, wolna energia, HAARP
7/12 - Bluebeam, filmy sci-fi a rzeczywistość, geneza pieniądza i jego wartość
8/12 - rola banków, finansowanie konfliktów - troszkę historii i manipulacji w tejże
9/12 - religia jako narzędzie manipulacji, wspólny mianownik wszystkich manipulacji, czyli strach
10/12 - 2012 - kolejny koniec świata; Majowie, nauka, spekulacje; świadomość i łączenie kropek
11/12 - otwarcie się na możliwości, wczorajsze niedorzeczności dzisiejszymi oczywistościami, prawo przyciągania
12/12 - podsumowanie, film z bawołami i lwami, zakończenie
i wszędzie po drodze jak się okazuje dużo igreków :lol

Użytkownik trzysz edytował ten post 22.02.2010 - 13:59


#27

mylo.

    Altair

  • Postów: 4511
  • Tematów: 83
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Film z lwami i bawołami rządzi. :D Trzeba przyznać



#28

etznab.
  • Postów: 3
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Witam serdecznie.
To mój pierwszy post na tym forum - dlatego tym bardziej witam wszystkich :D

Osobiście byłem tesh na tym spotkaniu i tak jak to raczyli przedmówcy podsumować - faktycznie zainteresowanie spore, a przy okazji przyszli chyba sami ludzie zorientowani w tematyce.
Poza tym dużo pozytywnej energii przeszło na wszystkich - szczególnie chyba na koniec po filmiku ze zwierzętami :)

Dla kontynuacji tematu, pozwolę sobie zamieścić krótką relację video z całego przedsięwzięcia oczami uczestników i organizatorów spotkania, stworzonej w konwencji 5-ciu Przemian :D .


Część 1
Część 2
Część 3



lista odtwarzania


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych