Skocz do zawartości


Zdjęcie

Czy ktoś wie co tu się znajduje? W świętokrzyskiem.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
16 odpowiedzi w tym temacie

#1

ciasteczkowypotwor.
  • Postów: 96
  • Tematów: 2
Reputacja Zła
Reputacja

Napisano

Jak w tytule, jestem ciekaw, czy ktoś wie co się znajduje na tych współrzędnych:
50*48'53,29" N 20*36'30,53"E
50*46'59.74" N 20*41'14,31" E
50*47'08,36" N 20*17'31,21"E
  • 1

#2

D.B. Cooper.
  • Postów: 1179
  • Tematów: 108
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Pozwoliłem sobie zmienić je tak, aby można było zrobić w "Google Earth" tylko kopiuj - wklej.

50°48'53,29" N 20°36'30,53"E
Dołączona grafika

50°46'59,74" N 20°41'14,31"E
Dołączona grafika

50°47'08,36" N 20°17'31,21"E
Dołączona grafika

Użytkownik D.B. Cooper edytował ten post 15.02.2010 - 22:50

  • 1



#3

pi3otr.
  • Postów: 102
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Podwójny płot i umiejscowienie w środku lasu sugerują, że to jakiś obiekt wojskowy. Schrony to raczej nie są, bo za bardzo rzucają się w oczy z powietrza.

Być może jest to ujęcie wody dla miasta Kielce i pobliskiej kopalni.
  • 0

#4 Gość_Nestor

Gość_Nestor.
  • Tematów: 0

Napisano

Google Maps też taje radę i może nawet będzie bardziej poręczne

+50° 48' 53.29", +20° 36' 30.53"
+50° 46' 59.74", +20° 41' 14.31"
+50° 47' 08.36", +20° 17' 31.21"

Ciasteczkowypotwor, dlaczego pytasz co tu jest? Pytasz, ponieważ zobaczyłeś na jakiejś mapie satelitarnej dziwnie wyglądające miejsce, czy też pytasz ponieważ te współrzędne w jakiś sposób wywahadełkowałeś? Bo jak dla mnie to mogą być praktycznie dowolne obiekty gospodarcze, lub może to są po prostu jakieś stare bunkry czy inne instalacje wojskowe. Jedyne co może zastanawiać to to, że przynajmniej dwa pierwsze obiekty znajdują się w środku lasu z dala od jakiś osiedli. Ale pewnie i na to jest jakieś wytłumaczenie.

Spójrz na przykład na pierwszy link z włączonymi etykietami. Niedaleko na wschód od tego obiektu jest masę różnych zakładów przemysłowych/produkcyjnych (w tym np. Hydrogeotechnika Sp. z oo). Nie zdziwiłbym się, gdyby ten obiekt był w jakiś sposób powiązany z którymś z tych zakładów.

Obiekty z drugiej wsp. jak dla mnie różnią się od tych z pierwszego. Natura i przeznaczenie tychże obiektów jest pewnie również całkiem inna. Obiekty z trzeciego linku w ogóle są słabo widoczne ze względu na mierną jakość zdjęcia satelitarnego. Warto jednak zauważyć, że znajdują się centralnie pośród pól uprawnych co raczej zmniejsza prawdopodobieństwo ich nietypowego przeznaczenia.
  • 0

#5

pi3otr.
  • Postów: 102
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Jeśli kogoś to interesuje to tak wygląda schron przeciwatomowy z powietrza dla porównania:


53°16'47.98"N 17°45'22.59"E

Użytkownik pi3otr edytował ten post 16.02.2010 - 00:37

  • 1

#6

pudzion.
  • Postów: 163
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

jesli sie nie myle to jest jednostka wojskowa na sukowie, nie jestem pewny bo nie sprawdzalem tego na google earth. ale jesli to w tych okolicach to jest tylko jednostka wojskowa. jak chcesz to moge ci powiedziec co znajduje badz znajdowalo sie w danym z 3 budynków

ps tak szybko spojrzalem tylko na 2 zdjecie, 3 nie kojarze
ps2 podaj miejscowosc 3 zdjecia

Użytkownik pudzion edytował ten post 16.02.2010 - 10:04

  • 0

#7

D.B. Cooper.
  • Postów: 1179
  • Tematów: 108
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

@up
Dołączona grafika
  • 1



#8

pawaw1.
  • Postów: 604
  • Tematów: 29
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Napisałem e-mile w tej sprawie do "Lasów Państwowych" ale póki co zero odzewu. Jeśli chcesz uzyskać jakieś informacje to zadzwoń do "Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych Nadleśnictwo Kielce Leśnictwo Dyminy" nr. tel. 41 3612386.
Masz tu jeszcze link z kilkoma tel. i instytucjami.


edit:
Nadal brak odpowiedzi na mojej poczcie...

Użytkownik pawaw1 edytował ten post 16.02.2010 - 17:43

  • 1



#9

pudzion.
  • Postów: 163
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

2 zdjecie to sklad amunicji na sukowie
1 zdjecie tez jakis obiekt woskowy ale nie wiem gdzie ( tez przypadkiem nie na sukowie?)
3 zdjecie to nie wiem ale nie wyglada mi na nic ciekawego moze jakies kurniki

zamiast pisac do lasow panstwowych to lepiej od razu zadzwonic na bukówke, tam predzej czegos mozna sie dowiedziec

Użytkownik pudzion edytował ten post 16.02.2010 - 18:58

  • 0

#10

kapuchy.
  • Postów: 591
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

1 też mi wygląda na skład amunicji lub materiałów wybuchowych, ze względu na obwałowania każdego budyneczku.
Ewentualnie skład jakiejś paskudnej chemii dla cementowni Nowiny.
  • 0

#11

pudzion.
  • Postów: 163
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

1 zdjecie to napewno nie jest sklad chemii, teraz strasznie net mi muli bym mogl sam sobie poogladac na zumi czy gdzies tam
  • 0

#12

ciasteczkowypotwor.
  • Postów: 96
  • Tematów: 2
Reputacja Zła
Reputacja

Napisano

Podałem namiary z mapy satelitarnej bo tak łatwo. Pytam z czystej ciekawości co tam jest,może ktoś wie, bo na ogrodzeniach żadnych napisów nie ma. W tym w polach chodzą panowie w pomarańczowych kamizelkach, a obszar jest całkiem nieźle oświetlony i ogrodzony. Z okolicznych wsi nikogo nie znam, więc nie pytałem. Byłem w każdym z tych miejsc rowerem. Po prostu mnie zaciekawiły.
  • 0

#13 Gość_Nestor

Gość_Nestor.
  • Tematów: 0

Napisano

Temat chyba umarł dawno temu, a że właśnie znalazłem ciekawe źródło danych to zapodaję linki:

Obiekt 1
Obiekt 2
Obiekt 3

Jak widać drugi obiekt jest nieobecny na skanie mapy topograficznej (RASTER)... Z drugiej strony jest on dość duży i łatwo widoczny na zdjęciach satelitarnych. Myślę, że albo celowo został nieumieszczony na mapie topograficznej, albo najpierw powstała mapa topograficzna, a potem ten obiekt ;) Polecam też widok (ORTO) dający całkiem dobre zbliżenie.

Użytkownik Nestor edytował ten post 16.05.2010 - 22:54

  • 0

#14

Beszt.
  • Postów: 4
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Witam wszystkich. Jeśli chodzi o woj. Świętokrzyskie to posiadam zbiór ok. 15 ciekawych/nawiedzonych miejsc w pliku kmz (Google Earth), w okolicach Buska. Więcej w temacie u mnie na forum ;) http://nawiedzone.pu...wtopic.php?id=2
  • 0

#15

yankus.
  • Postów: 8
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Wg mnie to może być zwykły poligon.
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych