Skocz do zawartości


Zdjęcie

Ahool


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1

Soczek.
  • Postów: 9
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Dołączona grafika

Ahool to rzekomo olbrzymi jawajski nietoperz, budzący zabobonny lęk wśród tubylców, którzy opowiadają o nim niesamowite legendy. Zamieszkuje lasy zachodniej Jawy, jego tułów wraz z głową ma wielkość niemowlęcia, a skrzydła osiągają rozpiętość do 3 metrów. Głowa ahoola przypomina ludzką, bądź małpią, co jest głównym powodem strachu tubylców przed tym przedziwnym stworzeniem. Można go spotkać w lesie, jednak większość dnia spędza w grotach i jaskiniach ukrytych za kaskadami wodospadów. Nazwa ,,ahool" jest onamatopeją - pochodzi od odgłosów, jakie zwierzę wydaje polując na ryby tuż nad powierzchnią wody. Takie dźwięki usłyszał w 1927 roku jawajski zoolog Erns Bartels nad rzeką Tjidjenkol, co skłoniło go do podjęcia badań wraz z amerykańskim kryptozoologiem Ivanem T. Sandersonem. Niestety, poszukiwania stwora zakończyły się niepowodzeniem.

Opis został zapożyczony ze strony : http://kryptozoologia.w.interia.pl/

Co wy na to mili państwo ? Jest to chyba jedyna fotka, która jest w miare wiarygodna w istnienie Ahoola jaką znalazłem w internecie. Czyżby kolejna zagadka natury ?
  • 0

#2

Pit.

    pies Darwina

  • Postów: 1034
  • Tematów: 28
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Niestety, na podstawie tej fotografii nie można ocenic prawdziej wielkości tego nietoperza.
  • 0



#3

Soczek.
  • Postów: 9
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

zgadzam się, ale to jedyna fotka jaką znalazłem :-/ no cóż jak będzie cos lepszego to wrzuce
  • 0

#4

Pit.

    pies Darwina

  • Postów: 1034
  • Tematów: 28
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Być może ten nietoperz istnieje na prawdę, jest jeszcze wiele nie odkrytych gatunków zwierząt.
  • 0



#5

Jocker.
  • Postów: 240
  • Tematów: 9
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Według mnie jest to prawdziwe zwierze !!! mogę sie mylić sprubuje tez poszukać zdjęć z takimi nietoperzami
jak cos znajde to tu wrzuce
  • 0

#6

Cyrulik.
  • Postów: 222
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

To zwierze jest jak najbardziej prawdziwe, ale nie powstało z niczego. Żeby osiągnąć takie rozmiary musiało mieć królewskie warunki. Pewnie czczono te nietoperze w prymitywnych wioskach kiedyś [albo i teraz też] i sami takie bydlęta wychodowali dawając im mnustwo jedzenia.
Tak czy siak, żeby rzuciły sie na człowieka, to to jest jakiś przypadek kamikaze, więc raczej wszystkie te przesądy są bezpodstawne. No...chyba że przypadki śmiertelne są co noc, ale o tym nic mi nie wiadomo po poprzednich wypowiedziach
  • 0



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych