Skocz do zawartości


Zdjęcie

Ankieta na temat 11 września


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
37 odpowiedzi w tym temacie

Ankieta: Wersja oficjalna czy spiskowa? (54 użytkowników oddało głos)

Dlaczego wieże WTC zawaliły się?

  1. Głosowano Uderzyły w nie samoloty (26 głosów [48.15%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 48.15%

  2. Głosowano Zostały wysadzone (8 głosów [14.81%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 14.81%

  3. Uderzyły w nie samoloty oraz zostały zdetonowane ładunki (16 głosów [29.63%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 29.63%

  4. Zastały trafione pociskami rakietowymi (1 głosów [1.85%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 1.85%

  5. Zawaliły się ze starości (0 głosów [0.00%])

    Procent z głosów: 0.00%

  6. Głosowano Nie wiem (3 głosów [5.56%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 5.56%

Dlaczego zawalił się budynek WTC7?

  1. Głosowano Zostały zdetonowane ładunki wybuchowe (21 głosów [38.89%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 38.89%

  2. Zawalił się pod wpływem szkód odłamkami WTC i pożarem (23 głosów [42.59%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 42.59%

  3. Głosowano Zawalił się po niezależnym ataku terrorystycznym (1 głosów [1.85%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 1.85%

  4. Głosowano Nie wiem (9 głosów [16.67%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 16.67%

Co stało się w Pentagonie?

  1. Głosowano Uderzył w niego samolot (28 głosów [51.85%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 51.85%

  2. Głosowano Uderzył w niego pocisk (19 głosów [35.19%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 35.19%

  3. Głosowano Zostały zdetonowane ładunki wybuchowe wewnątrz (1 głosów [1.85%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 1.85%

  4. Głosowano Nie wiem (6 głosów [11.11%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 11.11%

Jak oceniasz dowody oficjalnej wersji na temat uderzenia samolotu w Pentagon?

  1. Przekonują mnie co do prawdziwości tej wersji (14 głosów [25.93%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 25.93%

  2. Głosowano Przemawiają do mnie na tyle, że jestem w stanie uwierzyć w ta wersję (8 głosów [14.81%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 14.81%

  3. Głosowano Nie przekonują mnie wystarczająco, dlatego nie mam zdania (9 głosów [16.67%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 16.67%

  4. Głosowano Nie wierzę w oficjalna wersję, dowody przemawiają za wersją spiskową (19 głosów [35.19%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 35.19%

  5. Głosowano Nie mam zdania (4 głosów [7.41%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 7.41%

Jak oceniasz dowody na uderzenie samolotów w WTC

  1. Przekonują mnie co do prawdziwości tej wersji (25 głosów [46.30%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 46.30%

  2. Głosowano Przemawiają do mnie na tyle, że jestem w stanie uwierzyć w ta wersję (9 głosów [16.67%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 16.67%

  3. Nie przekonują mnie wystarczająco, dlatego nie mam zdania (4 głosów [7.41%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 7.41%

  4. Głosowano Nie wierzę w oficjalna wersję, dowody przemawiają za wersją spiskową (13 głosów [24.07%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 24.07%

  5. Głosowano Nie mam zdania (3 głosów [5.56%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 5.56%

Głosuj Goście nie mogą oddawać głosów

#16

Aquila.

    LEGATVS PROPRAETOR

  • Postów: 3221
  • Tematów: 33
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Dodatkowo po ich zawaleniu się było widać, że 'słupy' zbrojeniowe zostały ścięte pod kątem i bardzo równo (takie ślady zostawiają ładunki przecinające).


Wydaje mi się, że w debacie Mariush wyjaśnił to kłamstwo. Te metalowe kolumny zostały ścięte w czasie usuwania gruzu zwykłymi palnikami ;)
  • 3



#17 Gość_Muhad

Gość_Muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

Ty już lepiej o kłamstwach nie opowiadaj, bo to już jest spora hipokryzja z Twojej strony.
  • -1

#18

QQRIVER.
  • Postów: 123
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Padło oskarżenie, którego autorem jest http://www.dramabutton.com/ (kliknij, posłuchaj, przeczytaj)... najbardziej wiarygodna osoba na forum - Muhad...
  • 0

#19 Gość_Muhad

Gość_Muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

Jak długo będziesz błaznował? :)
  • 0

#20

QQRIVER.
  • Postów: 123
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Wiem, to bardzo brzydko kiedy się nie udziela odpowiedzi na zadane przez kogoś pytanie, więc w przeciwieństwie do Ciebie odpowiem. Nie wiem :/ może do napisania tysięcznego posta, może do osiągnięcia reputacji większej niż Ty, vkali i Quintus razem wzięci? Nie wiem, po prostu w tej chwili nie jestem w stanie dokładnie tego określić.
  • 1

#21 Gość_Muhad

Gość_Muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

Twoje zachowanie jest głupie, jak i posty na tej stronie. Do czego tu się odnosić?
Myślisz, że będę reagował na Twoje smarkate zaczepki? Chyba Ci się coś potaśtało w tej głowie.
Skończ już odstawiać ten kabaret, bo takim pisaniem to nie zaimponujesz nikomu,
chyba że jakiejś pustej galeriance.
  • 2

#22

Easy_Rider.
  • Postów: 333
  • Tematów: 8
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Nie mogę zagłosować, ponieważ brak opcji, za którymi chciałbym się opowiedzieć.

Dlaczego wieże WTC zawaliły się?

Brak opcji "Zostały zniszczone przy użyciu nieznanej techniki militarnej" (lub w podobnym sensie) - więcej na ten temat wypowiem się w nowym temacie w najbliższym czasie.

Co stało się w Pentagonie?

Tutaj brak opcji "Uderzył w niego pocisk oraz zostały zdetonowane ładunki wewnątrz", gdyż te dwie możliwości się nie wykluczają, w każdym razie ja bym tak głosował. Niestety, w obecnej ankiecie nie można zaznaczyć dwóch opcji jednocześnie.

Jak oceniasz dowody oficjalnej wersji na temat uderzenia samolotu w Pentagon?

W pozycji "Nie wierzę w oficjalną wersję, dowody przemawiają za wersją spiskową" proponowałbym zmienić końcówkę na "... za wersją spisku inside job", gdyż przy istniejącym sformułowaniu nie do końca wiadomo, o jaki spisek chodzi (każda wersja jest tzw. "teorią spiskową"), a ponadto - nieczytelny staje się stosunek autora ankiety do teorii spisku elit władzy.
  • 2

#23

Yaw.
  • Postów: 774
  • Tematów: 61
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Zaznaczam tylko, że w pytaniu "Dlaczego zawalił się budynek WTC7?", zmieniam zdanie z "Nie wiem", na "Zawalił się pod wpływem szkód odłamkami WTC i pożarem". Analogicznie w tej drugiej ankiecie, ale nie będę dublował posta.
  • 0



#24 Gość_Muhad

Gość_Muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

W WTC7 nie było praktycznie pożaru. Się uczepiliście argumentu. Pokazałem też fotki, w których widać, te oberwania...heh..w ogóle nie miały znaczenia dla całości konstrukcji.... Przełykacie papkę medialną ot co.
  • 0

#25

Aquila.

    LEGATVS PROPRAETOR

  • Postów: 3221
  • Tematów: 33
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Cytaty strażaków, którzy byli na miejscu to "papka medialna"... Odrzucasz je tylko i wyłącznie dlatego, że przeczą Twojej teorii, a że dobierasz sobie argumenty i oceniasz ich "prawdziwość" wyłącznie na podstawie tego, czy popierają teorię spiskową, czy teorię oficjalną pokazałeś przy sprawie Mike'a Waltersa. Poza tym po raz kolejny wypada Ci zwrócić uwagę, że nie ma sensu nazywać wszystkiego, co przeczy Twojej wizji "papką medialną". Wiem, że wg Ciebie jeśli coś przeczy Twojej jedynie słusznej wersji to musi być "papką" a jeżeli ktoś mówi coś, co przeczy Twojej wersji to znaczy, że z pewnością siedzi i czerpie swoją wiedzę wyłącznie oglądając wiadomości 24h/dobę i nie jest w stanie myśleć samodzielnie, no ale muszę zmartwić - prawda jest nieco inna.
  • 2



#26

Tiamat.
  • Postów: 3048
  • Tematów: 29
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Brak opcji "Zostały zniszczone przy użyciu nieznanej techniki militarnej" (lub w podobnym sensie) - więcej na ten temat wypowiem się w nowym temacie w najbliższym czasie.


Robi się coraz ciekawiej :) czekamy, czekamy z niecierpliwością. A co do WTC7 też zaznaczyłem że "Nie wiem", bo nie wiem, interesowałem się tylko WTC 1 i 2 i Pentagonem. Wiszę między opcjami, że zawalił się od szkód, lub został wyburzony ze względu na zagrożenie dla otoczenia, ale jakoś nie wyobrażam sobie, kiedy mogli założyć prowizoryczne ładunki wybuchowe.
  • 0

#27

Artus.
  • Postów: 124
  • Tematów: 14
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Poza tym po raz kolejny wypada Ci zwrócić uwagę, że nie ma sensu nazywać wszystkiego, co przeczy Twojej wizji "papką medialną". Wiem, że wg Ciebie jeśli coś przeczy Twojej jedynie słusznej wersji to musi być "papką" a jeżeli ktoś mówi coś, co przeczy Twojej wersji to znaczy, że z pewnością siedzi i czerpie swoją wiedzę wyłącznie oglądając wiadomości 24h/dobę i nie jest w stanie myśleć samodzielnie, no ale muszę zmartwić - prawda jest nieco inna.


"Poza tym po raz kolejny wypada Ci zwrócić uwagę, że nie ma sensu nazywać wszystkiego, co przeczy Twojej wizji "teorią spiskową". Wiem, że wg Ciebie jeśli coś przeczy Twojej jedynie słusznej wersji to musi być "teoria spiskowa" a jeżeli ktoś mówi coś, co przeczy Twojej wersji to znaczy, że z pewnością siedzi i czerpie swoją wiedzę wyłącznie oglądając Youtube i nie jest w stanie myśleć samodzielnie, no ale muszę zmartwić - prawda jest nieco inna."

Aquila wystarczyło podmienić trzy słowa i mamy w zasadzie obraz Ciebie - Twoich poglądów, zanim zaczniesz cokolwiek komukolwiek zarzucać, racz chłopie pomyśleć o sobie, bo czasami tragicznie śmieszna sytuacja może z tego wyniknąć.
  • -1

#28

Tiamat.
  • Postów: 3048
  • Tematów: 29
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

A co Ci się nie podoba w takim określeniu ? przecież to nie jest obraźliwe, ani dyskredytujące określenie. To jest stwierdzenie faktu i większość zwolenników takich teorii nazywa to spiskiem.
  • 1

#29

Aquila.

    LEGATVS PROPRAETOR

  • Postów: 3221
  • Tematów: 33
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Aquila wystarczyło podmienić trzy słowa i mamy w zasadzie obraz Ciebie - Twoich poglądów, zanim zaczniesz cokolwiek komukolwiek zarzucać, racz chłopie pomyśleć o sobie, bo czasami tragicznie śmieszna sytuacja może z tego wyniknąć.


Uważasz zatem, że zawsze uchylam się od odpowiedzi na niewygodne pytania oraz nigdy na spokojnie nie porównuję argumentów obu stron i nie staram się wykazywać które bliższe jest prawdy? Zasadnicza różnica polega na tym, że mając zestaw dwóch argumentów (za "inside job" i przeciw niemu) sceptycy starają się rzetelnie je porównać, wykazać błędy teorii spiskowej i potem obronić swoje wyjaśnienie, a w przypadku zwolennikó spisku mamy zazwyczaj powtarzanie do upadłego nierzadko wyjaśnionych już kwestii, selekcjonowanie "dowodów" i wybieranie tylko tych, które pasują pod swoją teorię oraz przede wszystkim brak nawet chęci zrozumienia tego, co pisze strona przeciwna. Weźmy na przykład WTC7 - strażacy, którzy byli na miejscu mówili o dużych pożarach, niestabilności konstrukcji i dużych uszkodzeniach jakie spowodowały spadające fragmenty wież WTC ale np dla Muhada "to niesitotne" - on wie lepiej od tych, którzy tam byli, że pożarów nie było, uszkodzeń nie było a budynek był niezwykle stabilny.

O i to chodzi - gdy ktoś nadal uważa, że nie było tam pożarów, uszkodzeń itp, no to znaczy, że za wszelką cenę nie chce ich tam widzieć a źródła mówiące o rzeczach, które obalają spisek uważa za "papkę medialną".
  • 2



#30

Yaw.
  • Postów: 774
  • Tematów: 61
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Cóż ja może powiem, dlaczego zmieniłem zdanie. Dwa powody:

1. Zadecydowały ostatnio toczące się dyskusje o WTC7 (jakoś wcześniej nie miałem okazji się zgłębić w temat WTC7).
2. Kropką nad "i" było pytanie, które sobie sam zadałem - czy przekonują mnie dowody świadczące, że WTC i Pentagon zawaliły się (o ile tak można określić uszkodzenia w części Pentagonu :P), przez uderzenia uprowadzonych samolotów ? Jak najbardziej, mogę to śmiało założyć. Więc gdzie logika, w wersji, że WTC7 zostało wysadzone ? To nie ma sensu, ani przy założeniu, że za zamachem stało USA, ani przyjmując, że to sprawka Al-Kaidy. To musiał być pożar+odłamki walących się wież. Zawalających się :) Wszystko samolotami, ale WTC7 - nasz rodzynek trzeba było wysadzić. Oczywiście drwię z siebie samego, bo do tego, że w wieże WTC i Pentagon uderzył samolot, jestem przekonany, więc rozwodzenie się nad WTC7, na moim miejscu jest trochę, jak zastanawianie się, gdzie umieścić ostatni puzzel, gdy wszystkie pozostałe, są ułożone prawidłowo. No i to tyle.

Użytkownik Yawgmoth edytował ten post 23.02.2010 - 16:02

  • 0




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych