Skocz do zawartości


Zdjęcie

Czy na księżycu Jowisza może istnieć życie?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
44 odpowiedzi w tym temacie

#31

Dager.
  • Postów: 3079
  • Tematów: 64
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Dla mnie to co serwuje NASA, czy ESA czy co tam, to ciągle ten sam jeden bełktot w postaci pytań, a nie konkretnych odkryć. Dlatego pisałem w innych postach, w innych tematach, że serwuje się informacje na poziomie 1900 roku, co jest poprostu niesprawiedliwe.



Wiadomo, co serwowała nauka pół wieku przed powstaniem agencji NASA. Mam na myśli wiedzę o najbliższych nam kosmicznych sąsiadach - Księżycu i planetach US. W porównaniu do tego co głównie dzięki NASA wiemy dziś, tamta wiedza ma jedynie wartość historyczną. Określając tę aktualna wiedzę zupełnie bezpodstawnie mianem "bełkotu", nie raczysz nawet uzasadnić tak "odkrywczego twierdzenia" choćby elementarnym dowodem lub przekonującym przykładem. Bez tego, Twoje racje są bezwartościowe.
  • 0



#32

LotosUR.
  • Postów: 146
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Dager
Podałem jeden, elementarny dowód że jest inaczej niż serwuje NASA - DISCLOSURE PROJECT. Obserwujcie poczynania, może się dużo jeszcze wydarzyć. Chcesz więcej ? Szukaj.
Czy moje racje są bezwartościowe ? Wiesz, ja chciałbym, a w zasadzie moją intencją jest, by ludzie chcieli przekraczać horyzont zdarzeń. Horyzont który jest, to typowe dla 3 gęstości, co namacalne i można zobaczyć to jest prawda i amen. Heh.........
Poza tym, elementarny dowód o który Ci chodzi to sam w swoim poście napisałeś " Wiadomo, co serwowała nauka pół wieku przed powstaniem agencji NASA. Mam na myśli wiedze o najbliższych nam sąsiadach - Księżycu i planetach US ". To żeby starożytni ludzie wiedzieli więcej niż dzisiaj ? To kpina. To słaby dowód ? Jadę dalej.
Film Avatar... oglądałeś ? Pandora, planeta, na której tle jest wieeeeeelka planeta, przypomina Jowisz, w zasadzie to zapewne jest Jowisz, po obróbkach. Czyli Pandora to księżyc, jak się nazywa naprawdę tytułowa "planeta" ? Tego nie wie nikt z nas.
Jan van Helsing "Ręce precz od tej książki" podkreśla to, że filmy które serwuje się w Hollywood tego typu właśnie co dzisiejszy, nowy, świeży Avatar to nie jest czysta fantazja. Oni dysponują taką technologią.
Dlaczego mam nie podążać za jego wskazówką ? To już jest pierwsza próba przekroczenia horyzontu, w którym jesz, śpisz, idziesz do pracy, wychowujesz dzieci, tańczysz, śpiewasz, siedzisz piwo pijesz ze znajomymi i oglądasz piękne filmy na Discovery i NG o kosmosie (szajs).
I tu napiszę jedno zdanie, które chyba ktoś z Disclosure Project rzekł... że cały fenomen UFO gdyby był naprawdę ściemą, to jeden, jedyny prawdziwy autentyczny statek już obala to stwierdzenie. Mało tego wisi na niebie na Ziemi ?
Jak niektórzy piszą, o bakteriach. Bakterie nie przylecą statkiem. Poprostu to jest mała wiara i zbyt duża arogancja myśleć, że w naszym US jesteśmy sami, jedyni i wyjątkowi, a gdzieś tam sam " BAKTERIE " . :))

Użytkownik Andromedan edytował ten post 13.02.2010 - 23:44

  • -1

#33

bwarzanek.
  • Postów: 39
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ciekawe że wątek jest o księżycu Jowisza-Europie...a połowa wątku jest nie na temat;]. No ale to norma w tych tematach...lepiej pisać o jakichś wyimaginowanych gęstościach żyjąc w świecie fantazji...
Oni tam byli tylko udają głupich!!!-zaiste genialne stwierdzenie.....pewnie użyli technologi rodem z czasów Hitlera....Prawda jest taka że gdyby ich technologia była taka wspaniała to by wojny z kretesem nie przegrali...ale wiem-pewnie ktoś napisze że nie zdążyli...i to jest właśnie dyskusja na takim tu poziomie..po co podawać fakty jak można się odwołać do uniwersalnej(jednocześnie nieweryfikowalnej dla nie kumatych) wiedzy pochodzącej z ....no właśnie skąd? Nawet mi się nie chce wypisywać tych :"źródeł" bo co jeden ma swoje własne a wszystkie odpowiedzi są zawsze dostosowywane do pytań....a jak? a no tak-skąd to wiesz?-bo tak czuję... A prawda jest taka ze łatwiej jest się oszukiwać niż spróbować pojąć jak wspaniały i jednocześnie jest skomplikowany ten świat-tylko niestety-najlepiej jak coś jest zbyt trudne lub skomplikowane do uwierzenia lepiej przyjąć że tak nie może być i wszystko jest łatwo wytłumaczalne za pomocą waszych teorii które to dopiero są pozbawione jakichkolwiek podstaw...Jedną z rzeczy którymi się różni nauka od wiary w te dziwne stany i byty jest to że ją każdy może zweryfikować i dojść do tych samych wyników...ludzie którzy życie poświęcili w laboratoriach lub nad studiowaniem trudnych problemów są tu wyśmiewane przez osoby które wierzą w różowe słonie....
Oczywiście wiem że to jałowa dyskusja....więc to tyle....bo jaki tu nie był temat....to zawsze jest to samo-jedni przytaczają , dowody, obliczenia, przykłady etc...a inni?-ja medytowałem to wiem wszystko-zgłębiłem całą tajemnice wszechświata-Ty jesteś manipulowany i ogłupiany...tylko ciekawe że jakby świat se opierał na was to by się skończyło na życiu w szałasach nie zaś na zadawaniu pytań na temat życia na Europie o czym był ten temat ale niestety już nie jest....
.
  • 1

#34

LotosUR.
  • Postów: 146
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

bwararzanek
Hehe, nieźle się rozpisałeś.
Ja nie neguję nauki profesorów czy co. Poprostu nie chcę wierzyć NASA i tyle.
Z resztą, napiszę, że nic nie jest pewne, dopóki się nie wydarzy, tak ?
piszesz "wiedzy pochodzącej skąd" a no widzisz alternatywna nauka. A wiesz co ? Proszę Cię, negujesz mój tok myślenia ? Ok, spotkaj się z tymi jak wy to nazywacie "teoriami". Nie siedzę, w Twoim umyśle, więc nie wiem co wiesz, nie mniej jednak, czytając Twój post nasuwa mi się jedno pytanie. Kiedy otworzysz umysł i poszerzysz horyzont poszukiwań prawdy ? Pozdrawiam ;)
Wiesz, staram się być lekkoduchem, kiedy byłem sceptykiem, wprost śmiałem się jak i Ty zapewne, to i tak samo myślałem. A wiesz jak fajnie jest kiedy otworzysz umysł ? Nie zechcesz wracać.
Przepraszam za OFFtop.
  • 0

#35

Dager.
  • Postów: 3079
  • Tematów: 64
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

'Andromedan'

Twoja wypowiedź niczego nie wyjaśniła, lecz raczej ściemniła. Mnie interesują konkretne odpowiedzi, których niestety nie uzyskałem. Twoje poglądy to zawiła mieszanina i trudno określić, o co tak na prawdę Ci chodzi. Mity, bajki i legendy sf mnie zupełnie nie interesują. Nie widzę potrzeby dalszej wymiany poglądów.
  • 0



#36

LotosUR.
  • Postów: 146
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Dager
Zdaje sobie z tego sprawe. Wiec moze ktorys ze sceptykow niech przedstawi, ze sie myle.
Napisalem jasno i wyraznie, przybylem tu, by pomoc zobaczyc inny punkt widzenia.
Radoslaw pisze do Was z ta sama tematyka, przedstawia gdzie nie gdzie jakies kawalki ze stron www, gdzie zostaje zaraz obalony, ironicznie wysmiany. Dlatego ja nie bede absolutnie wdawal sie w jakiekolwiek wymiany nie grzecznosci. Z reszta, jakims cudem jemu przyznaja reputacje, dziwne co nie ? bo inny ? hehe. Byl taki pewien czlowiek (?) kiedys - St.Germain, kojarzysz ? Czytalem o nim, gosc robil cuda nie widy i kiedy ktos nie chcial wierzyc, to po prostu grzecznie wychodzil i nie wracal. Tak samo zrobie ja, choc nie umiem cudow... jeszcze ;) i nie wiem czy w tym wcieleniu. Tak, tak, belkocze wg Was ;) Pozdrawiam i czekam na rozwoj wydarzen.

Użytkownik Andromedan edytował ten post 14.02.2010 - 15:31

  • 0

#37

bwarzanek.
  • Postów: 39
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Odniosę się jeszcze do tematu głównego.
Obok Europy są jeszcze inne miejsca gdzie mogło powstać jakiekolwiek życie a mianowicie 4 inne księżyce w tym dwa jowiszowe.
Są to Ganimedes i Callisto oba podejrzewane o obecność podpowierzchniowych oceanów wodnych. Chociaż są dużo mniej aktywne (wiele bardzo starych kraterów uderzeniowych nie ulegających żadnym procesom geologicznym) to obecność wody zawsze jest dobrym zaczątkiem.
Kolejnym jest słynny pewnie Tytan posiadający jako jedyny gęstą atmosferę (ciśnienie na powierzchni półtora raza większe niż na Ziemi) zawierającą ponad 98% azotu z domieszką głównie metanu. Na powierzchni występują rzeki i morza metanu lub innych węglowodorów co potwierdziła sonda Cassini 8 czerwca 2009 roku rejestrując błysk słońca odbity od powierzchni jednego z takich jezior. Poza tym występują tam również wydmy składające się prawdopodobnie z "piaskowych ziaren węglowodorów"(to za serwisem astronomia pl.). Tytan również wykazuje aktywność geologiczną na co wskazuje erozja powstałych tam kraterów. Prawdopodobna jest tam również obecność wód podpowierzchniowych co w połączeniu z ogromnymi ilościami różnych związków organicznych wzbudza nadzieje. Myślę jednak że świat Europy jest jednak przystępniejszy do badania i pozostają jedynie wszelkie informacje zarejestrowane przez sondę Cassini ....która to zwróciła zainteresowanie na kolejny księżyc Saturna-malutki ledwie 500km Enceladus. Charakteryzuje się on obecnością wody jak również nadspodziewanie wysoka temperaturą na powierzchni(jak na tamten rejon;])- coś około -93st.C ale to chyba tylko w miejscach wkoło plujących wodą gejzerów.
Trudno tam się raczej spodziewać złożonych form życia (jeśli w ogóle) ale pokazuje to że nasz Układ Słoneczny kryje w sobie trochę niespodzianek.
Trzeba też wziąć pod uwagę to że nie wszędzie życie musi opierać się na takich samych założeniach jak na naszej Ziemi. Nie wiem jak mogłoby to inaczej się odbywać ale np. taki Tytan wydaje się być ciekawym polem doświadczalnym, bo na Europie można spodziewać się czegoś podobnego jak u nas....
Niestety dopóki będziemy stosować napędy oparte na paliwie chemicznym to prędko tego naszego układu nie zbadamy...
  • 1

#38

tommi59.
  • Postów: 262
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Mnie osobiscie nie satysfakcjonuje mozliwosc znalezienia mikroorganizmow na europie albowiem to niczego nie zmieni ludzkosc sie tam nie osiedli bo za zimno. Niewatpliwie rowniez na ganimedesie,callisto i tytanie moga istniec jakies bakterie ale mimo wszystko mars jest jedynym poza ziemia miejscem w naszym us gdzie mozna poleciec ,wyladowac a warunki panujace tam sa na tyle dobre ze mozna by sie tam osiedlic.Co do sugestii ze nasa juz dawno o wszystkim wie co sie dzieje na europie i wogole w naszym us-odpowiem tak nazisci posiadali jakas technologie ktora pozniej rozwijali amerykanie wiadomo ze technika wojskowa przewyzsza oficjalnie uzywana , jest niewykluczone ze moga posiadac naped umozliwiajacy znacznie szybsze pokonywanie przestrzeni do exploracji obiektow w naszym us.Raczej watpie zeby posiadali rodzaj napedu do podrozy z predkoscia wieksza niz 10 razy swiatlo aby poleciec do systemu gliese 581 ale coraz intensywniejsze poszukiwania egzoplanet typu ziemskiego ktore zreszta podobne sa do europy maga sugerowac ze w niedlugim czasie moze to stac sie mozliwe oczywiscie nie dla publicznej wiadomosci
  • 0

#39

bwarzanek.
  • Postów: 39
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Mnie osobiscie nie satysfakcjonuje mozliwosc znalezienia mikroorganizmow na europie albowiem to niczego nie zmieni ludzkosc sie tam nie osiedli bo za zimno

Przecież tu nie chodzi o osiedlanie się. Jeśli gdzieś się osiedlimy poza Ziemią to wpierw w jakimś stopniu na Księżycu (naszym) choćby w celu wydobywania tamtejszego helu-3. Potem (ale to kto wie-przy dobrych wiatrach za naszych wnuczków może:D)na Marsie..
Tu chodzi raczej o odkrycia. Mianowicie odkrycie jakiegokolwiek życia dało by odpowiedź na kilka pytań. Np.:czy życie jest powszechne, albo -czy ma takie same pochodzenie wszędzie (czyli czy jest również oparte na tym co nasze ziemskie życie-czyli DNA/RNA)-jeśli nie to jak funkcjonuje-na czym jest oparte....Odkrycie innego "podstawowego budulca" życia myślę byłoby naprawdę fascynujące....
Co do egzoplanet...to odkrycie podobnych do naszej jest niezwykle trudne-sama gliese jest ok.5 razy cięższa-ponadto warunki na niej nie są raczej sprzyjające ale to na inny temat....W każdym razie na polecenie do innych gwiazd to jeszcze dłuuuuuuuuugo poczekamy-no chyba że nas "ktoś" odwiedzi i podaruje nam jakąś technologie na tacy:D....
Wracając do egzoplanet to wysłana nie tak dawno sonda Kepler (z jej głównym przyrządem-teleskopem) może pozwoli na znalezienie większej ilości podobnych nam światów;].

Raczej watpie zeby posiadali rodzaj napedu do podrozy z predkoscia wieksza niz 10 razy swiatlo

Może trochę umiaru:D....
  • 0

#40

Surfer.
  • Postów: 5
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Odnośnie problemu tlenu to prosze spojżeć na ten link:
http://pl.wikipedia....astrofa_tlenowa
ewentualnie ten:
http://pl.wikipedia....aleoproterozoik
oraz jeszcze ten
http://pl.wikipedia.org/wiki/Termofile
ewentualnie jak ktoś ma czas to ten:
http://pl.wikipedia....y_hydrotermalne

A co do teorii Andromedana to...
Może te nie gęstości są tu problemem tylko raczej entropia.
Znaczy wiemy że w naszym świecie wszystko dąży do wyższej entropii czyli rozdrobnienia na kawałki, zużycia, starości itd.
Może w świecie tych twoich inteligentnych istot wszystko dąży do zmniejszenia entropii, uporządkowania, tworzenia coraz bardziej złożonych struktur.
O ile mi wiadomo w naszym świecie tylko życie oraz działania ludzi zmieszają entropię poprzez porządkowanie rzeczywistości.
Ale toby oznaczało że dla tych inteligentnych stworzeń wektor (strzałka) czasu się cofa.
Nie byłoby to takie głupie biorąc pod uwagę wnioski naukowców że gdybyśmy przekroczyli prędkość światła to byśmy przenieśli się do przeszłości.
Tylko że z drugiej strony (od strony tych inteligentnych istot) wyszłoby na to że ludzie jako całość cofają się w czasie zbliżając się coraz bardziej do początku wszechświata czyli całkowitego rozproszenia, nicości.
  • 0

#41

bwarzanek.
  • Postów: 39
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Tak-prawdopodobnie tam jest największa szansa-przy tych kominach hydrotermalnych....tyle że jeśli nawet spuszczą jakiś próbnik za te "n" lat to czy będzie miał tyle szczęścia? Żeby w takie miejsce trafić?-no chyba że jakiś autonomiczny "pojazd"(raczej coś a'la batyskaf:) wypuszczą..

O ile mi wiadomo w naszym świecie tylko życie oraz działania ludzi zmieszają entropię poprzez porządkowanie rzeczywistości.

Niestety tylko pozornie bo cokolwiek robimy-wydzielamy ciepło a to w sumie zwiększy entropie.....Jedyne co kiedyś posądzano o możliwość zmniejszania entropii to chyba czarne dziury....ale się okazało że "parują"....

Nie byłoby to takie głupie biorąc pod uwagę wnioski naukowców że gdybyśmy przekroczyli prędkość światła to byśmy przenieśli się do przeszłości.
Tylko że z drugiej strony (od strony tych inteligentnych istot) wyszłoby na to że ludzie jako całość cofają się w czasie zbliżając się coraz bardziej do początku wszechświata czyli całkowitego rozproszenia, nicości.

Jeśli pisać o naukowcach to trzeba iść za ciosem-jedyne co by ewentualnie mogło prędkość C przekroczyć to jakieś bez masowe hipotetyczne( jak słynne tachiony:D) cząstki...
  • 0

#42

Surfer.
  • Postów: 5
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Zgodnie z teorią tachiony nie są bezmasowe tylko mają ujemną masę.
Tylko jak może być ujemna masa. Może raczej prędkość światła to granica naszej świadomości.
Innym słowem dla ludzi jest to 300.000 km na sekundę. Czyli w każdym momencie możemy pojmować obszar nie większy niż Ziemia i jej orbita. Księżyc jest już za daleko.
Znaczy skoro wszechświat jest niemal nieskończony (kwadryliony lat świat, a może więcej), można osiągnąć niemal nieskończone temperatury (biliony stopni, a może więcej), to kto wymyślił że prędkość światła jest najwyższą (znaczy że światło nie może poruszać się szybciej). Może tak jest tylko w obrębie Ziemi. Znaczy ziemia spowalnia światło, poprzez grawitację. Tak jak Czarna dziura zatrzymuję światło całkowicie.
Lepiej się nie zastanawiać za dużo, bo można dojść do dziwnych wniosków ???
  • 0

#43

PARA(NIE)NORMALNY.
  • Postów: 6
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Omg jakie to popierniczone...
macie jakieś logiczne dowody?
a co do NASA to oni już pewnie w spółce z CIA i Polakami podpierniczyli jakieś lasery kosmitom i już wszystko wiedzą
  • -2

#44

tatik.
  • Postów: 1982
  • Tematów: 291
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Ciekawy temat w którym można popuścić wodze fantazji...lecz czy tylko fantazji ? Informacje docierające ze świata nauki nasunęły mi pewną może naiwną myśl, mianowicie wszelkie objawy życia mogą być na tyle upierdliwe (lub bystre) że wepchną się w każdy niegościnny kawałek naszej planety. A jak się okazuje nie tylko....chyba najbardziej niewiarygodna przygoda ziemskich podróżników na gapę zabranych przypadkowo na Księżyc.

W niehermetyzowanym wnętrzu aparatury badawczej kolonia bakterii spędziła na Srebrnym Globie ponad dwa lata. Sprawa wywołuje do dziś wiele kontrowersji, jeśli to prawda można postawić rewolucyjne wręcz pytania. Mianowicie czy bakterie mogły być na tyle cwane że w tak krótkim czasie dostosowały się do skrajnego otoczenia i wykształciły formy przetrwalnikowe czy też podróże kosmiczne miały opanowane do perfekcji czyli po prostu w genach.

W takim przypadku jakiś kataklizm kosmiczny jest w stanie wręcz rozsiać odpowiedni materiał genetyczny po całej Galaktyce, lecz okiem laika dostrzegam inny problem, trafienie w ogromie kosmosu na odpowiednie podłoże. Jeśli trafią i się zadomowią reszta to tylko kwestia czasu....kilka miliardów lat.




Czas na spór o tlen i światło słoneczne, niektóre cwaniaki są w stanie przetrwać w skałach na głębokości do 3 km bez tlenu i światła a ponadto czerpiąc energię z rozpadu uranu. Pierwsi kolonizatorzy naszej planety? Jak wiemy na początku istnienia Ziemi nie było ani tlenu ani wody. Ale chyba największe upierdusy żyją sobie w osłonach reaktorów atomowych jawnie kpiąc z naukowców oraz warunków życia na Księżycu Jowisza.....
  • 0



#45

Ethesen.
  • Postów: 6
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

A to jest też ciekawe bwarzanek. Mówię tu akurat o tym czy nic nie wyleci :mrgreen:. W sumie nie jesteśmy w stanie ocenić nawet jak gruba jest ta pokrywa lodowa i jaka tam panuje grawitacja.

W sumie skoro jest tam woda to może być też tlen. Może w jakiejś nieznanej nam reakcji możliwe jest tam wyekstrahowanie tlenu w np. wody.


Masz na myśli elektrolizę? :D W ten sposób już od dawna łodzie podwodne pozyskują tlen.
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych