Skocz do zawartości


Zdjęcie

Naukowcy twierdzą, że wszyscy ludzie są "obcymi z kosmosu"


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
37 odpowiedzi w tym temacie

#1

FCrimson.
  • Postów: 310
  • Tematów: 20
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Naukowcy twierdzą, że ludzie są "obcymi z kosmosu" 
Dołączona grafika
Profesor twierdzi, że jego dowody pokazują jasno, że życie przybyło do nas z kosmosu 

Profesor Chandra Wickramasinghe, z Uniwersytetu Cardiff informuje, że nowe badania "przytłaczająco" wspierają wersję, że ludzkie życie powstało poza Ziemią. Astrobiolog powiedział, że pierwsze "ziarna życia" zasadzono na naszej ziemi 3,8 mld lat temu. Twierdzi, że mikroby z przestrzeni kosmicznej przybyły na Ziemię z komet, które następnie "rozmnożyły się i zasiały" by stworzyć człowieka, jakiego znamy. Jego dowody, opublikowane w International Journal of Astrobiology Uniwersytetu Cambridge, pokazują ludzi oraz całe życie na Ziemi, które przybyło od obcych, przyniesione do nas przez komety uderzające w planetę.


"Tak, wszyscy jesteśmy obcymi - dzielimy kosmiczne pochodzenie" - powiedział Prof. Wickramasinghe. "Za każdym razem, gdy formuje się nowy system planetarny kilku ocalałym mikrobom udaje się dostać na kometę. Po dostaniu się na planetę mnożą się i rozwijają".

"Jesteśmy częścią jednego łańcucha, rozciągającego się na dużym obszarze kosmosu. Dowody jednoznacznie na to wskazują" dodał.

Prof. Wickramasinghe wierzy, że życie przenosi się z planety na planetę przez miliardy lat. Jest przekonany, że komety uderzając w planety, wyrzucają żywą materię w przestrzeń kosmiczną. Niektóre z mikrobów przeżywają i docierają do nowych planet na przestrzeni milionów lat. Dostrzega jednak, że model ten nie wyjaśnia jakie są początki życia w ogóle. Profesor i jego przyjaciel Sir Fred Hoyle popierają tzw. teorię "panspermi" (życie pochodzi z kosmosu) z lat 60-tych.

"Przytłaczające dowody astronomiczne wspierają wersję, że życie nie powstało na Ziemi, a zostało na niej zasiane" mówi Profesor Wickramasinghe.

Dołączona grafika

Prof. Wickramasinghe twierdzi, że wszyscy jesteśmy kosmitami

"Chociaż nie mamy pewnej wiedzy jak powstało życie, gdy już powstało, to, że rozprzestrzeniło się w kosmosie i przetrwało jest bardziej niż pewne." 

Źródło: All humans are 'aliens from outer space', scientist claims
Tłumaczenie: 05 lutego 2010
Tłumaczenie dla Paranormalne.pl: FCrimson




Użytkownik FCrimson edytował ten post 06.02.2010 - 18:43

  • 2



#2

_Kubas_.
  • Postów: 8
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Bardzo ciekawe, chociaż nigdy nie myślałem, aby to na Ziemi mogło wytworzyć się życie samo z siebie. Jesteśmy mikroskopijną częścią wszechświata. Tylko jedno mnie ciekawi- skoro życie przenosi się dzięki kometą, to gdzie się zrodziło jak pierwsze??? Jesteśmy Kosmity :mrgreen:

Użytkownik _Kubas_ edytował ten post 05.02.2010 - 14:51

  • 0

#3

Raylayan.
  • Postów: 2
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Witam! Jest to mój pierwszy post na tym forum, chociaż czytam je już od roku. Dopiero teraz zdecydowałem się zarejestrować.

Profesor Chandra Wickramasinghe, z Uniwersytetu Cardiff informuje, że nowe badania "przytłaczająco" wspierają wersję, że ludzkie życie powstało poza Ziemią. Astrobiolog powiedział, że pierwsze "ziarna życia" zasadzono na naszej ziemi 3800 lat temu.



Odnośnie tematu, to jest bardzo ciekawe stwierdzenie, jednak czytając to trzeba sobie jasno powiedzieć: Jeśli 3800 lat temu dopiero pojawiło się życie, to co znaczą udokumentowane skamieliny powstałe setki miliomów lat temu? :roll: Jeśli te dowody są tak przytłaczające, to czemu nie podał ich jako poparcie do swojej teori? Jak dla mnie to głupoty :rotfl:
  • 0

#4

Flopstar.
  • Postów: 225
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Też kiedyś spotkałem się już z taką teorią.
Jesteśmy dziećmi kosmosu,a w zasadzie prymitywną formą inteligentnych istot.
Ale nie sądzę abyśmy mogli to udowodnić w najbliższym czasie.
  • 0



#5

Smok.
  • Postów: 129
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Hmm, a co z Adripithecus ramidus i "Ardim"- najstarszą przedstawicielką tejże rasy.
Z resztą, szkielet ów pani to najstarszy znanym nam przodkiem człowieka.

No i w tej debacie http://www.paranorma...49
Aquila ładnie nam opisał dzieje samego Egiptu i jego mieszkańców starsze niż 3800 lat.
  • 0



#6

MuciosGracias.
  • Postów: 14
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nie no bez jaj - 3800 lat temu - co to za bzdury. Jestem w stanie uwierzyć, że życie jest kosmicznego pochodzenia, że nawet powstaliśmy w wyniku eksperymentu genetycznego, ale 3800 lat - a co z dinozaurami, mamutami, neandertalczykami? Teoria warta spuszczenia w kiblu. Pozdrawiam.
  • 1

#7

FCrimson.
  • Postów: 310
  • Tematów: 20
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Najzabawniejszy jest fakt, że on twierdzi iż ma niezbite dowody :).

Poprawka:) Bardzo istotna moim zdaniem. W artykule jest prawdopodobnie niedopatrzenie jest tam napisane "3,800m years ago". Może to 3800 mln?

Poprawiłem w tłumaczeniu. Serdecznie przepraszam za pomyłkę.

Użytkownik FCrimson edytował ten post 05.02.2010 - 15:40

  • 0



#8

Smok.
  • Postów: 129
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

"The Astrobiologist said the first "seeds of life" were deposited on our plant from space 3,800m years ago. "
Tak jak wyżej, ale chyba chodzi o 3,8 miliona lat.
Jeśli tak.. to i tak znamy starsze skamieliny przodków człowieka.
  • 0



#9

Templariusz.
  • Postów: 499
  • Tematów: 35
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

"Wszyscy ludzie są OBCYMI z kosmosu"-jest to złe stwierdzenie ponieważ, ludzie są mieszkańcami tej planety od samego początku swego istnienia, po prostu wychowaliśmy się tutaj, co innego gdybyśmy przylecieli na ziemię jako inteligentne istoty i ją po prostu skolonizowali.Jesteśmy rdzennymi mieszkańcami tej planety.To tak samo jakby jakaś polka będąc na wakacjach w Egipcie urodziła dziecko, przecież nie miejsce narodzin definiuje przynależność do danego miejsca
  • 0



#10

butibu.
  • Postów: 289
  • Tematów: 20
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Ciekawa teoria. Chyba można ją zaakceptować. Jeżeli naprawdę, życie jest w całym kosmosie, to może mamy jakiś sąsiadów. Po drugie, mogą nas odwiedzać komety z obcym materiałem genetycznym. Bakterie z innych, odległych światów.

Użytkownik butibu edytował ten post 05.02.2010 - 17:44

  • 0

#11

Danuve.
  • Postów: 10
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

"Przytłaczające dowody astronomiczne wspierają wersję, że życie nie powstało na Ziemi, a zostało na niej zasiane"
"Dowody jednoznacznie na to wskazują"
"nowe badania "przytłaczająco" wspierają wersję, że ludzkie życie powstało poza Ziemią"

jakie dowody? jakie badania? szkoda ze nie jest to szerzej opisane. slysze ze dzwony bija tylko nie wiem w ktorym kosciele :P no i to zdjecie ufoka chyba nie potrzebne :P podana wyzej teoria powstania zycia na naszej planecie bardziej mi pasuje niz "pierwotna zupa z ktorej wylonilo sie zycie", pytanie jednak pozostaje jak sie zycie w kosmosie zrodzilo bo gdzies swoj poczatek musialo miec :)




Wraaaaah! ^,...,^
  • 0

#12

MiszaAS.
  • Postów: 343
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Jeżeli już przyjmiemy hipotezę, że w jakiś sposób jakiekolwiek organizmy byłyby w stanie przetrwać wędrówkę po kosmosie, w ekstremalnie niskiej temperaturze i środowisku pozbawionego tlenu, to jak się ma podana data 3.8 miliona lat temu jako "zasadzenie pierwszych ziaren życia na naszej planecie", w świetle ostatniego odkrycia Grzegorza Niedźwiedzkiego najstarszych tetrapodów w Górach Świętokrzyskich, odnalezionych w warstwie pochodzącej z dewonu datowanej na 395mln lat? Ciekaw jestem tylko tej kwestii. Czyżby profesor Chandra Wickramasinghe nie słyszał o tym? :)

EDIT:

Nadmienię jeszcze tylko fakt, iż wspomniane tetrapody są formą przejściową pomiędzy organizmami wodnymi, a lądowymi.

Użytkownik Niemrawy edytował ten post 05.02.2010 - 21:34

  • 0

#13

Andross.
  • Postów: 98
  • Tematów: 4
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

może to nadinterpretacja ale czy byłoby możliwe ze rasa "ludzi" zakodowała swoje dna w ten sposób aby podróżowało jako mikroby(najbardziej wytrzymała forma życia) na porostu czym się da... chodzi o kod DNA... podobno 90% to śmieć... a jeśli to instrukcja jak ma się rozwijać życie na danej planecie aby osiągnęło formę inteligentnych istot?? czy super rozwinięta rasa obcych mogła wysłać w przestrzeń mikroby aby rozwijały się i zasiewały życie w najdalszych krańcach wszechświata?? i czy śmieciowe dna nie jest zakodowaną instrukcją jak z primitywnej formy ma rozwinąć się cała paleta gatunków z tym najważniejszym inteligentnym?? od dawna się nad tym zastanawiam i przy okazji tego tematu chciałem wspomnieć o tym chociaż miałem zamiar założyć osobny temat...
  • 0

#14

Mariush.
  • Postów: 4319
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Poprawka:) Bardzo istotna moim zdaniem. W artykule jest prawdopodobnie niedopatrzenie jest tam napisane "3,800m years ago". Może to 3800 mln?

Poprawiłem w tłumaczeniu. Serdecznie przepraszam za pomyłkę.

Nadal w artykule jest błąd.
3800m years ago, czyli inaczej 3800 mya, a zatem tyle ile wyżej napisałeś: 3800 mln lat temu lub 3,8 mld lat temu. Nie 3,8 mln.
  • 1



#15

MiszaAS.
  • Postów: 343
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Teraz zupełnie inaczej to wygląda, podziękowania Mariush. Zupełnie zmienia to prawdopodobieństwo takie biegu wydarzeń, zbiega się nawet z czasem, gdy nasza planeta była "bombardowana" przeróżnymi planetoidami. Zastanawia mnie tylko, czy profesorowi Chandra chodziło o jakieś formy organizmów, które miały wówczas przywędrować na naszą planetę podczas tego swoistego spadania przeróżnych kawałków materii na Ziemię, czy po prostu przyniosły one pierwiastki, które w późniejszym czasie, w efekcie zmiany atmosfery w tym okresie, w jakiś sposób zaczęły objawiać funkcje życiowe, mianowicie posiadły zdolność do powielania samej siebie?
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych