Skocz do zawartości


11 września 2001 r.: 11 września - 22 dowody przeciwko Bushowi


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
24 odpowiedzi w tym temacie

#16

nieznana.
  • Postów: 16
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Mefistofeles

Twoja niewiedza na dany temat mnie przeraża ale już Cię punktuję.
"Olbrzymi popyt na akcje tylko jednej spółki z danej branży ..." Nabywanie opcji na akcje nie ma nic wspólnego z ilością akcji. Zależy od tego ile opcji wystawili wystawcy opcji. Wolumen wzrósł ponieważ ludzie pozbywali się akcji po ogłoszeniu, że linie lotnicze mają zwiększyć środki bezpieczeństwa (np. na każdym locie rejsowym ma być ochroniarz) co spowodowałoby wzrost kosztów = niższe marże = niższy zysk = spadek wartości akcji. Ponieważ giełda dyskontuje przyszłe oczekiwania co do wartości akcji ludzie zaczęli je wyprzedawać.

Pozdrawiam
Marcin

Ps
Widzę, że się pogubiłeś. Zapoznaj się z terminologią, której używam a będziesz robił mniej lapsusów.
  • 1

#17

mefistofeles.
  • Postów: 751
  • Tematów: 13
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Mefistofeles

Twoja niewiedza na dany temat mnie przeraża ale już Cię punktuję.
"Olbrzymi popyt na akcje tylko jednej spółki z danej branży ..." Nabywanie opcji na akcje nie ma nic wspólnego z ilością akcji. Zależy od tego ile opcji wystawili wystawcy opcji. Wolumen wzrósł ponieważ ludzie pozbywali się akcji po ogłoszeniu, że linie lotnicze mają zwiększyć środki bezpieczeństwa (np. na każdym locie rejsowym ma być ochroniarz) co spowodowałoby wzrost kosztów = niższe marże = niższy zysk = spadek wartości akcji. Ponieważ giełda dyskontuje przyszłe oczekiwania co do wartości akcji ludzie zaczęli je wyprzedawać.

Pozdrawiam
Marcin

Ps
Widzę, że się pogubiłeś. Zapoznaj się z terminologią, której używam a będziesz robił mniej lapsusów.


Opcje, droga nieznana, związane są z popytem na akcje i to bardzo ściśle. To nic innego jak kontrakt dający jednej stronie prawo nabycia akcji od drugiej strony w określonym terminie po ustalonej z góry cenie.

Tak, ludzie pozbywali się akcji po ogłoszeniu zwiększenia bezpieczeństwa. Subtelny niuans, droga nieznana, polega jednak na tym, ze owo ogłoszenie miało miejsce już po atakach.

Pytanie do Ciebie: Skąd Ci masowo wyprzedający wiedzieli, że w wyniku zamachów (które jeszcze nie miały miejsca) wartość akcji poleci w dół?

Użytkownik mefistofeles edytował ten post 09.12.2010 - 09:42

  • 0



#18

nieznana.
  • Postów: 16
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Mefistofeles

Punktowania ciąg dalszy:

1) Widzę, że przeczytałeś definicję z wikipedii ale nie rozumiesz jak to działa. Rozliczenia opcji odbywa się bez fizycznego kupna akcji.

2) "Tak, ludzie pozbywali się akcji po ogłoszeniu zwiększenia bezpieczeństwa. Subtelny niuans, droga nieznana, polega jednak na tym, ze owo ogłoszenie miało miejsce już po atakach.". A kiedy miało być? Przed? Pytałeś czemu sprzedawali to Ci podałem przyczynę.

3) Jak widzimy http://www.money.pl/...a/swiat/usa_sp/ na jesieni 2001 roku giełda była w mocnym trędzie spadkowym. Nikt nie wiedział o żadnych atakach (oprócz Bin ladena), po prostu juz od momentu pękniecia bańki internetowej inwestorzy obstawiali spadki i zajęcia pozycji było naturalną konsekwencją sytuacji na rynku (sam tak robiłem w maju tego roku).
Ponadto jakbyś przeczytał oficjalny komunikat SEC (w podanym przeze mnie linku) to byś wiedział, że wydano oficjalną rekomendację do kupna opcji sprzedaży, która została wysłana do 2.000 abonentów.
Tylko nie pisz, że oni wszyscy mieli związek ze spiskiem bo wtedy przyłącze do Aquili, że żyjemy w dwóch różnych rzeczywistościach. Ja w nas okalającej, a Ty w tej, w której prawda jest ukryta.

Pozdrawiam
Marcin
  • 1

#19

mefistofeles.
  • Postów: 751
  • Tematów: 13
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Punktowania ciąg dalszy:

1) Widzę, że przeczytałeś definicję z wikipedii ale nie rozumiesz jak to działa. Rozliczenia opcji odbywa się bez fizycznego kupna akcji.


oj nieznana nieznana, rozliczenie opcji jak najbardziej ma związek z fizycznym kupnem akcji (poprzez dostarczenie instrumentu bazowego). Zapewne chodzi Tobie o rozliczenie różnicy między ceną instrumentu bazwoego a ceną wykonania, ale jest to tylko jedna z 2 możliwości. Więc zanim komukolwiek wytkniesz brak zrozumienia sam uzupełnij swoją wiedzę.

2) "Tak, ludzie pozbywali się akcji po ogłoszeniu zwiększenia bezpieczeństwa. Subtelny niuans, droga nieznana, polega jednak na tym, ze owo ogłoszenie miało miejsce już po atakach.". A kiedy miało być? Przed? Pytałeś czemu sprzedawali to Ci podałem przyczynę.


Nie kiedy miało być, tylko kiedy było? a spekulacja na AA droga nieznana miałamiejsce przed 9/11.

3) Jak widzimy http://www.money.pl/...a/swiat/usa_sp/ na jesieni 2001 roku giełda była w mocnym trędzie spadkowym. Nikt nie wiedział o żadnych atakach (oprócz Bin ladena), po prostu juz od momentu pękniecia bańki internetowej inwestorzy obstawiali spadki i zajęcia pozycji było naturalną konsekwencją sytuacji na rynku (sam tak robiłem w maju tego roku).
Ponadto jakbyś przeczytał oficjalny komunikat SEC (w podanym przeze mnie linku) to byś wiedział, że wydano oficjalną rekomendację do kupna opcji sprzedaży, która została wysłana do 2.000 abonentów.
Tylko nie pisz, że oni wszyscy mieli związek ze spiskiem bo wtedy przyłącze do Aquili, że żyjemy w dwóch różnych rzeczywistościach. Ja w nas okalającej, a Ty w tej, w której prawda jest ukryta.

Pozdrawiam
Marcin


Cieszę się, że w końcu nazwałeś to oficjalnym komunikatem SEC, a nie oficjalnym śledztwem SEC jak w jednym z pprzednich postów. Nie bój się nie mówię, że Ci wszyscy abonenci mieli związek ze spiskiem. Wystarczy, że taki związek mogłyby mieć osoby wystawiające rekomendacje.
  • -1



#20

nieznana.
  • Postów: 16
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Mefistofeles

Czemu bezczelnie kłamiesz? Handlujesz towarami czy obligacjami? Tam się rozlicza przez dostawę instrumentu bazowego a i to rzadko (z tego co się orientuje z to na giełdzie metali w Londynie i w Szanghaju). Rozmawiamy o rynku akcji.
Cytat z Wikipedii:
„Z tego względu w wielu wypadkach rozliczenie opcji odbywa się nie poprzez zawarcie faktycznej transakcji do której opcja uprawnia (rozliczenie rzeczywiste), lecz jedynie przez wypłatę posiadaczowi opcji przez wystawcę sumy pieniężnej, odpowiadającej w/w różnicy cen (rozliczenie nierzeczywiste). [b][b]Z reguły rozliczenie rzeczywiste stosuje się w przypadku towarów oraz obligacji. W przypadku innych aktywów, częściej spotykane jest rozliczenie nierzeczywiste.”

Ponieważ w naszym przypadku chodzi o giełdę opcji w Chicago; tam jest rozliczanie pieniężne:
http://www.cboe.com/...ndexoptions.pdf
Strona 12 (10 dokumentu) Cash settlement

Do pozostałych punktów już się nie odniosę bo żyjemy w dwóch różnych światach. Twoim tokiem rozumowania wszystko można podciągnąć do spisku. Może się okazać, że każdy kto się z Tobą jest uczestnikiem spisku, a już na pewno każdy większy inwestor, który gra na giełdzie w Stanach.

Pozdrawiam
Marcin

Ps
Albo tak bezczelnie kłamiesz albo Twoja wiedza jest tak nikła i próbujesz w ciągu dwóch dni objąć zasady obrotu na giełdzie i podajesz się za specjalistę (z opłakanym skutkiem).
  • 0

#21

mefistofeles.
  • Postów: 751
  • Tematów: 13
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Mefistofeles

Czemu bezczelnie kłamiesz? Handlujesz towarami czy obligacjami? Tam się rozlicza przez dostawę instrumentu bazowego a i to rzadko (z tego co się orientuje z to na giełdzie metali w Londynie i w Szanghaju). Rozmawiamy o rynku akcji.
Cytat z Wikipedii:
„Z tego względu w wielu wypadkach rozliczenie opcji odbywa się nie poprzez zawarcie faktycznej transakcji do której opcja uprawnia (rozliczenie rzeczywiste), lecz jedynie przez wypłatę posiadaczowi opcji przez wystawcę sumy pieniężnej, odpowiadającej w/w różnicy cen (rozliczenie nierzeczywiste). Z reguły rozliczenie rzeczywiste stosuje się w przypadku towarów oraz obligacji. W przypadku innych aktywów, częściej spotykane jest rozliczenie nierzeczywiste.”

Ponieważ w naszym przypadku chodzi o giełdę opcji w Chicago; tam jest rozliczanie pieniężne:
http://www.cboe.com/...ndexoptions.pdf
Strona 12 (10 dokumentu) Cash settlement

Do pozostałych punktów już się nie odniosę bo żyjemy w dwóch różnych światach. Twoim tokiem rozumowania wszystko można podciągnąć do spisku. Może się okazać, że każdy kto się z Tobą jest uczestnikiem spisku, a już na pewno każdy większy inwestor, który gra na giełdzie w Stanach.

Pozdrawiam
Marcin

Ps
Albo tak bezczelnie kłamiesz albo Twoja wiedza jest tak nikła i próbujesz w ciągu dwóch dni objąć zasady obrotu na giełdzie i podajesz się za specjalistę (z opłakanym skutkiem).


Dziecko:) nie podaje się tutaj za żadnego specjalistę bo nim nie jestem, podobnie jak Ty, co udowodniłeś swoimi postami w tym temacie.

Oczywiście, ze opcje najcześciej rozliczane są cashem, sęk w tym, że to tylko częstsza możliwośc a Ty zarzuciłeś mi brak kompetencji wynikający z Twojej niewiedzy ( na szczęście uzupełniłeś ową wiedzę za pośrednictwem wikipedii).

Do pozostałych punktów się nie dniesiesz bo nie dotyczą teorii, ale wątku 9/11, więc wzorem splusowanego Mariusha z tematu WTC 7 spierd.... od odpowiedzi.

A ja , moja droga nieznana, nie jestem szaleńcem, ja tylko zwracam uwagę na nieścisłości i domagam się śledztwa, niczego nie przesądzam.

Edit admin:
Proszę odnosić się do postów, zamiast oceniać innych użytkowników. Upomnienie.

Użytkownik Eury edytował ten post 12.12.2010 - 12:06

  • -1



#22

nieznana.
  • Postów: 16
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Mefistofeles

Dlaczego mówisz do mnie dziecko?

Gdzie się wykazałem nieznajomością tematu? Dla mnie było oczywiste, ze mówimy o CBOE (bo tej giełdy dotyczą zarzuty Muhadia) gdzie się rozlicza pieniężnie. To Ty wyszperałeś w internecie, że możliwe są także rozliczenia przez dostarczenie instrumentu bazowego jednak nie doczytałeś, że są rzadkie przypadki i dotyczą towarów i obligacji. Jednak skłamałeś, że rozlicza się opcje przez dostarczenie akcji: "oj nieznana nieznana, rozliczenie opcji jak najbardziej ma związek z fizycznym kupnem akcji (poprzez dostarczenie instrumentu bazowego). ", a ja Ci udowodniłem, że tak nie jest i post później przyznałeś mi rację "Oczywiście, ze opcje najczęściej rozliczane są cashem ...).

Pozdrawiam
Marcin

edit Yawgmoth
Dołączona grafika
  • 3

#23

mefistofeles.
  • Postów: 751
  • Tematów: 13
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Mefistofeles

Dlaczego mówisz do mnie dziecko?

Gdzie się wykazałem nieznajomością tematu? Dla mnie było oczywiste, ze mówimy o CBOE (bo tej giełdy dotyczą zarzuty Muhadia) gdzie się rozlicza pieniężnie. To Ty wyszperałeś w internecie, że możliwe są także rozliczenia przez dostarczenie instrumentu bazowego jednak nie doczytałeś, że są rzadkie przypadki i dotyczą towarów i obligacji. Jednak skłamałeś, że rozlicza się opcje przez dostarczenie akcji: "oj nieznana nieznana, rozliczenie opcji jak najbardziej ma związek z fizycznym kupnem akcji (poprzez dostarczenie instrumentu bazowego). ", a ja Ci udowodniłem, że tak nie jest i post później przyznałeś mi rację "Oczywiście, ze opcje najczęściej rozliczane są cashem ...). Jeżeli nie pamiętasz co pisałeś post wcześniej to jest to objaw ciężkiej choroby psychicznej i nie dziwię się Mariush'wo, że nie chce mu się z Tobą dyskutować (ciężko się rozmawia ze schizofrenikiem).

Pozdrawiam
Marcin


Oczywiście, że opcje rozlicza się przez dostarczenie akcji, rzadko bo rzadko, ale jednak i zarzucanie mi kłamstwa jest zwyczajnym idiotyzmem. I wierz mi, naprawdę nie odkryłeś ameryki twierdząc, że opcje rozlicza się najczęściej cashem.

P.s Raport już poszedł, nie pozwolę aby byle kto nazywał mnie schizofrenikiem.
  • 0



#24

nieznana.
  • Postów: 16
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Mefistofeles

Jesteś bezczelnym kłamcą i ***************. Proszę o podanie giełdy na świecie gdzie opcje na akcje rozlicza się przez dostarczenie akcji a nie gotówkę i potwierdzenie tego w oficjalnym źródle ze strony tej giełdy lub instytucji finansowej.

Pozdrawiam
Marcin

edit Yawgmoth
"Kłamcę" pomijam, póki Mefistofeles nie odniesie się do zarzutu. Za sugerowanie choroby psychicznej przyznaję ostrzeżenie (obejmuje również post).

Dołączona grafika
  • 1

#25

nieznana.
  • Postów: 16
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

MEFISTOFELESIE
przepraszam Cię za to, że określiłem Cię mianem schizofrenika. Moje uwagi na temat stanu Twojego zdrowia psychicznego były niedopuszczalne i wprowadziły agresję do dyskusji.

Pozdrawiam
Marcin
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych