Skocz do zawartości


Olbrzymie wybuchy na Słońcu. Naukowcy zaniepokojeni


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
46 odpowiedzi w tym temacie

#31

Kompi.
  • Postów: 131
  • Tematów: 16
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Co jakis czas sprawdzam telefony, dotykam kaloryferow... zaskakujące ale nic sie nie dzieje!
  • 0

#32

22z.
  • Postów: 555
  • Tematów: 28
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

A ja wlasnie przypadkowo dotknelem kaloryfer. Poczulem jakby prad przeszedl i odruchowo zabralem reke. Za drugim podejsciem juz tego nie bylo. Wyeliminowalem wszystko, czyli metale jakie dotykalem podczas chwilowego zaczepienia kaloryfera, (biurko mam przy kalo a w poblizu stala jeszcze lampka odlaczona od sieci).

Macie moze podobne rzeczy?
  • 0

#33

Lynx.
  • Postów: 2210
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

A ja wlasnie przypadkowo dotknelem kaloryfer. Poczulem jakby prad przeszedl i odruchowo zabralem reke. Za drugim podejsciem juz tego nie bylo.

To mogła być zwykła elektrostatyka. Poszuraj porządnie kapciami po dywanie i spróbuj jeszcze raz. Tylko żebyś przypadkiem nie zaświecił ;-)
  • 0



#34

22z.
  • Postów: 555
  • Tematów: 28
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

To mogła być zwykła elektrostatyka. Poszuraj porządnie kapciami po dywanie i spróbuj jeszcze raz. Tylko żebyś przypadkiem nie zaświecił ;-)


Moze i tak, ale nie mam kapci :D
Zreszta pierwszy raz mi sie zdarzyla taka sytuacja.
  • 0

#35

Lynx.
  • Postów: 2210
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Tak czy owak spróbuj. Skarpetki i bose stopy też moga elektryzować ;-)
  • 0



#36

mylo.

    Altair

  • Postów: 4511
  • Tematów: 83
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Czasem tak jest że metalowe przedmioty "kopią". Mi się tak zdarza stosunkowo rzadko, ale ciągle. Czasem kopie mnie frezarka, czasem drzwi auta, czasem kaloryfer. :P Do tego zauważyłem że różni ludzie mają inną podatność na takie zjawiska. Niektórych kopie bardzo często. To chyba też zależy od tego jaki ładunek przenosimy w swoim organizmie.
  • 0



#37

Jarecki.
  • Postów: 4113
  • Tematów: 426
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

NASA ostrzega przed kolejnym potężnym wyrzutem masy (CME).Wg nich te olbrzymie obłoki plazmy nie są skierowane w kierunku ziemi.

A spectacular eruption is underway on the sun. SOHO monitoring a bright CME billowing from the sun's north pole. STEREO imagery shows that the blast is on the sun's far side, apparently not directed toward Earth.

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Poniżej w linku można zobaczyć jak ogromny był ten wyrzut.
http://stereo-ssc.na...28_cor2_512.mpg
  • 1



#38

Darken.
  • Postów: 261
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Coś słońce nam się ostatnio buntuje. Jedyny plus, że te ostatnie obłoki nie lecą w naszą stronę.
  • 1

#39 Gość_Nestor

Gość_Nestor.
  • Tematów: 0

Napisano

Przemo: a spojrzałeś na rok dodania newsa? : ) I wybacz moje czepialstwo... ale właściwie w jaki sposób wygrzebałeś tego archiwalnego newsa i przy okazji nie zauważyłeś daty (wyboldowanej na początku strony)?

Darken: na jakiej podstawie stwierdzasz, że Słońce się buntuje? I co właściwie rozumiesz przez to określenie? Nie twierdzę, że nie masz racji, ale pisanie na publicznym forum takich zdawkowych zdań, może mieć różne konsekwencje.

Użytkownik Nestor edytował ten post 12.03.2010 - 01:09

  • 0

#40

Alexi Arduscoini.
  • Postów: 717
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Aktywność Słoneczna w Kwietniu 2010 .




  • 0

#41

eL_.
  • Postów: 25
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Przemo: a spojrzałeś na rok dodania newsa? : ) I wybacz moje czepialstwo... ale właściwie w jaki sposób wygrzebałeś tego archiwalnego newsa i przy okazji nie zauważyłeś daty (wyboldowanej na początku strony)?

Darken: na jakiej podstawie stwierdzasz, że Słońce się buntuje? I co właściwie rozumiesz przez to określenie? Nie twierdzę, że nie masz racji, ale pisanie na publicznym forum takich zdawkowych zdań, może mieć różne konsekwencje.


Nie ważne, czy temat jest z 2010, 2009, czy 1990. Jeśli jest otwarty, każdy ma prawo w nim pisać, mylę się?
  • 0

#42

Kaziu.
  • Postów: 12
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

ciekawa strona z danymi aktywnością słońca

http://www.solarcycle24.com/


dosyć ciekawe zdjęcie

Dołączona grafika

oraz

Dołączona grafika

temat można odświeżyć bo aktywność będzie wzrastać ;)

Użytkownik Kaziu edytował ten post 22.04.2010 - 21:12

  • 0

#43

FCrimson.
  • Postów: 310
  • Tematów: 20
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano


Przemo: a spojrzałeś na rok dodania newsa? : ) I wybacz moje czepialstwo... ale właściwie w jaki sposób wygrzebałeś tego archiwalnego newsa i przy okazji nie zauważyłeś daty (wyboldowanej na początku strony)?

Darken: na jakiej podstawie stwierdzasz, że Słońce się buntuje? I co właściwie rozumiesz przez to określenie? Nie twierdzę, że nie masz racji, ale pisanie na publicznym forum takich zdawkowych zdań, może mieć różne konsekwencje.


Nie ważne, czy temat jest z 2010, 2009, czy 1990. Jeśli jest otwarty, każdy ma prawo w nim pisać, mylę się?


Nie w tym rzecz eL_. Chodzi o to, że dane są nieaktualne, a nie że nie powinien pisać :)
  • 0



#44

Erik.
  • Postów: 927
  • Tematów: 106
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

SŁONECZNA PLAZMA KIERUJE SIĘ W STRONĘ ZIEMI


http://www.swpc.noaa...s/index.html#R3

http://www.n3kl.org/sun/noaa.html

http://www.spaceweather.com/

Użytkownik Erik edytował ten post 16.02.2011 - 17:12

  • 0



#45

Napoleon Bolipięta.
  • Postów: 47
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

"USA gromadzi cała wiedzę ludzkości w podziemnych bunkrach i robi to w formie słowa drukowanego. Własnie nie dyski i nie wynalazki techniki informatycznej ze wzgledu na ryzyko ich nie przetrwania"

"Projekt Camelot otrzymał wstrząsający list od jednego z norweskich polityków mówiący o przygotowaniach do nadchodzącego kataklizmu, który ma zdarzyć się w ciągu najbliższych kilku lat. Jak dodaje informator, wszystko związane jest z nadchodzącym zagrożeniem z kosmosu, którego istnienie ukrywane jest przed światową społecznością. W tym celu buduje się specjalne bazy"

"To co od lat dzieje się w Norwegii, realizowane jest też z żelazną konsekwencją w Rosji, o czym świadczy budowa największego kompleksu podziemnego na Ziemi za kilkadziesiąt miliardow USD pod górą Jamantau na terenie Baszkortastanu (Baszkirii) w Federacji Rosyjskiej."

I przykład tego co wyprawiaja:)
Dołączona grafika

Źrudła: http://www.konservat...rty/art0319.php
http://www.twojaeuro...yjskiej-rakiety

Ale to dopiero zapowiedz...



Projekt Blue Beam, to właśnie to wydarzyło się w Norwegii , mówił od tym także Jaime Maussan na konferencji w ubiegłym roku.
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych