Skocz do zawartości


Zdjęcie

Na tropie sekretów Sfinksa


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
124 odpowiedzi w tym temacie

#121 Gość_Muhad

Gość_Muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

Aquila nie zapieraj się, bo tak pisałeś. Nie dziwi mnie , że jak zwykle Ty tego nie dostrzegasz.
  • 0

#122

MiszaAS.
  • Postów: 343
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Ciało Sfinksa, po odsłonięciu, nie nosí śladów erozji wywołanej przez wiatr, a jedynie przez wodę lejącą się z góry tysiącami lat. Udowodnili to geolodzy z różnych uczelni, m.in. prof. Robert Schoch, specjalista z zakresu wietrzenia skał, wykładający na Uniwersytecie Bostońskim (ITSA). I nawet gdyby wszyscy egiptolodzy zjedli ze złości paznokcie, to nic nie podważy tego stwierdzenia.

Najostrożniejsze datowanie wielkich opadów sięga 5-7 tys. lat p.n.e., Wtedy to panowała neolityczna era deszczowa. Niektórzy jednak sądzą, że wody tej nie było dość dla tak rozległego zniszczenia ciała Sfinksa. Jest bardzo prawdopodobne, że miały w tym swój udział opady tzw. pierwszej ery deszczowej, panującej na terenie dzisiejszego Egiptu 10 -15 tys. lat przed naszą erą. Jedno jest pewne - nauka udowodniła, że Sfinks jest wielokroć starszy niż do tej pory uważano.


Radosławie nie wiem, jaki klimat istotnie panował w staorożytności, ale wymownym dla mnie jest fakt, że wszystkie, obecne znane, starożytne wielkie cywilizacje znajdowały się pomiędzy szerokościami geograficznymi 40° N, a 20°N (półkuli północnej). Jeżeli uważałeś na lekcjach geografii, powinieneś zauważyć zbieżność pomiędzy występowaniem na tej samej strefie klimatów zwrotnikowych i podzwrotnikowych, a istotną rolą rolnictwa w swoistym "zrywem cywilizacyjnym", który niewątpliwie był przyczyną szybkiego rozwoju, ponieważ nie wymagał zaangażowania większości społeczeństwa do zdobywania żywności? Ten drobny fakt dobitnie przemawia za tym, iż jednak klimat w Starożytnym Egipcie, Starożytnej Mezopotamii był troszeczkę inny niż dzisiaj, skoro rolnictwo mogło stać na tak wysokim poziomie.

Użytkownik Niemrawy edytował ten post 21.02.2010 - 22:20

  • 0

#123

undertaker66666.
  • Postów: 57
  • Tematów: 0
Reputacja Nieszczególna
Reputacja

Napisano

Ciekawe jest to że naukowcy niby twierdzą że sfinksa zbudowano około 2500 r.p.n.e. i wiedzą jak wyglądało niebo tysiące lat temu wiedzą jak wyglądało życie ludzi kilkadziesiąt tysięcy lat temu a nie wiedzą nic o starożytnych egipcjanach nie mówiąc już o ich protoplastach. Sądzę że sfinks jest bardzo stary i jest dziełem starożytnych atlantydów ewentualnie kosmitów a pod min jest tzw. wielki labirynt.
  • -1

#124

Maja.
  • Postów: 78
  • Tematów: 4
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Znalazlam ciekawe filmy o Sfinksie

Tytul filmu: Dom Sfinksa (A cassa della Sfinge) cz.1 pl txt

Link do filmu;

Czas trwania: 5,20

Pozdrawiam, Maja.
  • 2

#125

Maja.
  • Postów: 78
  • Tematów: 4
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Jako, ze sie podobalo, wklejam kolejne dwa odcinki.

FILM POD TYTUŁEM: Dom Sfinksa (A cassa della Sfinge) cz.2- 3 pl txt


LINK DO FILMU:

CZAS TRWANIA: 9,14 min

LINK DO FILMU:

CZAS TRWANIA: 9,36 min

Pozdowienia,
  • 2


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych