Skocz do zawartości


Zdjęcie

Sferyczne obiekty krążą wokół korony Słońca


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
187 odpowiedzi w tym temacie

#16

frosti.
  • Postów: 654
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Filmiki wstawione przez Jarecki przypomniały mi o zapomnianym trochę temacie o tym, że za Słońcem dokładnie naprzeciw naszej planety tak, że nie możemy widzieć :roll: formuje się nowa planeta.
  • 0

#17

P.Wiśniewski.
  • Postów: 110
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jestem bardzo ciekaw jakie będzie oficjalne stanowisko NASA. Nie wierzę, że jest to błąd fotograficzny.

Pozdrawiam



Myślę, że oficjalnego stanowiska NASA, tylko dlatego, że ty nie wierzysz w zakłócenia itp. nie będzie. Nie wydajesz się być - wybacz - wystarczająco ważny dla nich.

A co do złej daty to wniosek jest taki, że jeśli w tak podstawowej kwestii ktoś - najłagodniej mówiąc- mija się z prawdą, to i na całe doniesienie można popatrzeć w przymrużeniem oka.
  • 0

#18

Lynx.
  • Postów: 2210
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

FCrimson, takie "obiekty" są widoczne już na pierwszych zdjęciach z sondy SOHO, a więc od 14 lat codziennie każdy może się im przyglądać - i wielu zapewne tak robi. Prześledzenie choćby kilkunastu zdjęć zrobionych w krótkich odstępach czasu wystarcza, by stwierdzić, czy widoczne kropki poruszają się po orbicie wokół Słońca, lub czy w ogóle wykonują jakieś skoordynowane ruchy. Możesz sprawdzić to sam choćby na tej stronie - wystarczy wybrać rodzaj zdjęcia (EIT 195 to "zielone słoneczko"), rozdzielczość (1024 najlepsza) i wpisać zakres dat.

Stanowisko NASA jest znane od dawna - owe "obiekty" to ślady ciężkich cząsteczek uderzających w matrycę. Ich uderzenia są przypadkowe, nie wykazują żadnych symptomów orbitowania Słońca, występują też w różnym natężeniu. Autor bloga podlinkowanego przez Jareckiego najwyraźniej dopiero niedawno odkrył, że w sieci są dostępne takie zdjęcia. Sądząc po jego emocjach można podejrzewać, że jest na tyle młody, że nie pamięta nawet wystrzelenia sondy SOHO. Ciekawe co powie, jeśli dotrze np. do tego zdjęcia. Czyżby inwazja? :-D

Użytkownik Lynx edytował ten post 26.01.2010 - 17:32

  • 1



#19

Oomek.
  • Postów: 138
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Coś mi tu nie gra...

...z materiału wideo wiadomo że zdjęcia robiono co 10 minut, obiekty pojawiające się na nich
mają losowe pozycje. Sądze więc, że obiekty nie orbitują, bo kto widział obiekt o czasie obiegu mierzony w minutach?
Są to albo nieregularnie poruszające się sztuczne obiekty, albo glitche; osobiście stawiałbym na to drugie.
  • 0

#20

FCrimson.
  • Postów: 310
  • Tematów: 20
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

FCrimson, takie "obiekty" są widoczne już na pierwszych zdjęciach z sondy SOHO, a więc od 14 lat codziennie każdy może się im przyglądać - i wielu zapewne tak robi. Prześledzenie choćby kilkunastu zdjęć zrobionych w krótkich odstępach czasu wystarcza, by stwierdzić, czy widoczne kropki poruszają się po orbicie wokół Słońca, lub czy w ogóle wykonują jakieś skoordynowane ruchy. Możesz sprawdzić to sam choćby na tej stronie - wystarczy wybrać rodzaj zdjęcia (EIT 195 to "zielone słoneczko"), rozdzielczość (1024 najlepsza) i wpisać zakres dat.


Otóż to Lynx i o to mi chodziło. Wszystko jasne :mrgreen:.

A P. Wiśniewski wziął chyba mój post baaardzo poważnie. No cóż, będe musiał odłożyć swoje wystapienie na forum międzynarodowym skoro NASA ma mnie gdzieś:lol
  • 0



#21 Gość_radoslaw

Gość_radoslaw.
  • Tematów: 0

Napisano

Hej!

Wpadam z pozdrowieniami od tego Pana:

Dołączona grafika

(Dr.) Joseph B. Gurman
STEREO Project Scientist


Ciekawe rzeczy mówi i pokazuje:

http://www.youtube.com/watch?v=8POHkMQg0Dw

Jakoś siedzi tam od początku misji i widzi różnicę Lynx między sytuacją obecną a przeszłością...

I trochę się dziwi że NASA straciła wszystkie dane pomiędzy 10 a 18 stycznia, w systemie który-nikt-nie-wie-czemu się wziął i zresetował.

Czekamy na dane w wysokiej rozdzielczości, powinno być widać szczegóły tych gigantycznych statków, mam nadzieję że one też nie wyparują...


http://www.getxnews....oseph-b-gurman/


pozdrawiam
  • 2

#22

Lynx.
  • Postów: 2210
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Wpadam z pozdrowieniami od tego Pana:
(Dr.) Joseph B. Gurman
STEREO Project Scientist
Ciekawe rzeczy mówi i pokazuje

Dziękuję za pozdrowienia :-) Chciałbym jednak zwrócić ci uwagę, że dr Gurman nie jest autorem tego nagrania. Filmik wrzucił niejaki critiquekat , o którym nie wiadomo, by miał z NASA cokolwiek wspólnego (może poza doszukiwaniem się w jej materiałach latających talerzy).

Tenże critiquekat napisał maila do pracownika NASA odpowiedzialnego za projekt STEREO, którym jest właśnie dr. Gurman (adres do znalezienia tutaj), z zapytaniem o to, co widać na zdjęciach. Odpowiedź Gurmana zamieścił w komentarzu do filmiku. Co zatem twierdzi dr. Gurman?

To, co widzimy na zdjęciach wynika z różnicy między zdjęciami przesyłanymi w trybie "beacon mode" (transmisja niemal na żywo, silna kompresja, zredukowany rozmiar), a tymi przesyłanymi trybie pakietowym (pełna rozdzielczość, mała kompresja).

Zazwyczaj przez większość dnia odbieramy dane z szybkiej transmisji "beacon mode" dzięki pomocy licznych stacji naziemnych na całym świecie (w tym rówież stacji amatorskich), po to, aby mieć natychmiastowe informacje na temat zjawisk zachodzących na Słońcu. Dane pakietowe w pełnej rozdzielczości sa odbierane w określonych okresach przez należącą do NASA Deep Space Network (DSN). Pojedyncza transmisja pakietowa zajmuje do kilku godzin i obejmuje dane z jednego lub więcej dni zmagazynowane na twardych dyskach obu sond. Następnie dane te są przesyłane internetem do kontroli misji STEREO, skąd są przekazywane dalej do grup roboczych zajmujących się ich przygotowaniem, które trwa około jednego dnia. W związku z tym zdjęcia w pełnej rozdzielczości pojawiają się ok. trzech dni po dacie ich wykonania. Świeższe dane są mocno skompresowane, gdyż pochodzą z trybu "beacon mode", i są na bieżąco zastępowane przez zdjęcia w pełnej rozdzielczości, gdy tylko te są już dostępne.

18 stycznia zepsuł się główny dysk z danymi w DSN, na którym były przechowywane dane ze wszystkich misji obsługiwanych przez DSN. Jego funkcję przejął dysk zastępczy, lecz z niewiadomych powodów zaczął przesyłać dane od 10 stycznia, a nie dane sprzed kilku godzin, tak jak powinien. (Z tego co mi wiadomo, inżynierowie z DSN nie są pewni powodów tej usterki, ale podejrzewają błąd w oprogramowaniu.) Z jakichś powodów nie jest możliwy restart systemu i ustalenie nowej daty, od której mają być przesyłane dane, tak więc my (misja STEREO) i wszystkie inne misje obsługiwane przez DSN, musimy czekać na nasze dane z 18 stycznia i następnych dni. Gdy tylko je dostaniemy i przeprowadzimy ich obróbkę (czyli m.in. zamienimy dane binarne z SECCHI EUVI na format graficzny), natychmiast zamieścimy je na naszej stronie.

I na koniec, nie mam pojęcia dlaczego DSN używa tak mało elastycznego systemu przechowywania danych. Być może zmodyfikują go po tym wydarzeniu.


Przepraszam za kiepską jakość tłumaczenia. Nie jestem filologiem.

Tak więc mamy oficjalne stanowisko NASA i jeszcze na deser garść bardzo przydatnych informacji na temat działania samej agencji. Sam dr Gurman nie wspomina nic o wielkich statkach kosmicznych krążących wokół Słońca, za to wyjaśnia przyczyny opóźnień w publikacji danych w pełnej rozdzielczości.

A co z danymi, które według ciebie, Radosławie, zniknęły z systemu? Są dostępne na stronach STEREO: 10 stycznia, 11 stycznia, 12 stycznia, 13 stycznia, 14 stycznia, 15 stycznia, 16 stycznia, 17 stycznia i 18 stycznia. Możesz się z nimi dokładnie zapoznać.

A swoją drogą, nie myślałeś nad kursem angielskiego? ;->

Użytkownik Lynx edytował ten post 29.01.2010 - 14:11

  • 1



#23

Jarecki.
  • Postów: 4113
  • Tematów: 426
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Jakoś mi się nie chce wierzyć w te całe "artefakty kompresji" szczególnie,że kolejne już (trzecie źródło) po sondach STEREO tym razem satelita geostacjonarny GOES-14 przesyła nam zdjęcia,na których widać wiele obiektów wokół korony słonecznej,których nie powinno tam być.
Nie może być mowy o pomyłce gdyż wszystkie sondy pracują niezależnie od siebie i dzielą ich dziesiątki milionów kilometrów.


Dołączona grafika

http://sxidata.ngdc....50176_AA_14.PNG

Dodatkowo sondy STEREO przesyłają nam na bieżąco bardzo ciekawe obrazy,link poniżej
http://stereo-ssc.na...thumbnail.shtml

Gdyby ktoś miał czas może poczytać bardzo ciekawy tekst,który jest już dość leciwy (a właściwie informacje w nim zawarte) ale jakże na czasie i pasujący jak ulał do tematu UNEXPLAINED SOLAR ANOMALY

I jakby tego było mało podczas całkowitego zaćmienia Słońca (22 lipiec 2009) ktoś pstryknął ciekawą fotkę,na której co widać ....... ? Z pewnością nie artefakty kompresji Dołączona grafika

Dołączona grafika

Szkoda,że nie ma zdjęć tych obiektów w bardzo dużej rozdzielczości,wtedy łatwiej byłoby przeprowadzić gruntowną analizę tego co widzimy.Szkoda,że ja nie mam na to czasu ale są śmiałkowie,którzy prowadzą "dochodzenie" na własną rękę i całkiem nieźle im to wychodzi.

http://www.youtube.com/watch?v=yQYBwPb0skc
  • 0



#24 Gość_osiris

Gość_osiris.
  • Tematów: 0

Napisano

Wszystko fajnie tylko jest jedno ale.
Dlaczego wszystkie obiekty są oświetlone pod spodem skoro każde z nich są usytuowane inaczej w stosunku do źródła światła jakim jest słońce?
  • 0

#25

Mr. Bad Reputation.
  • Postów: 44
  • Tematów: 1
Reputacja Bardzo zła
Reputacja

Napisano

Wszystko fajnie tylko jest jedno ale.
Dlaczego wszystkie obiekty są oświetlone pod spodem skoro każde z nich są usytuowane inaczej w stosunku do źródła światła jakim jest słońce?

Bo to mini sondy z dopalaczami pod spodem.
  • 1

#26

Lynx.
  • Postów: 2210
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Jarecki, jasne punkty na zdjęciach robionych przez sondy kosmiczne powstają, gdy w matrycę uderzają wysokoenergetyczne cząstki niesione przez wiatr słoneczny. Czasem (np. po silnych CME skierowanych w stronę Ziemi) mogą się one pojawiać w bardzo dużej ilości, czego dowodem jest podlinkowane wcześniej przeze mnie zdjęcie.
Zaś na zdjęciu z ubiegłorocznego zaćmienia Słońca widać... gwiazdy.
  • 1



#27

Jarecki.
  • Postów: 4113
  • Tematów: 426
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Lynx,czy Ty na prawdę nie widzisz różnicy w zdjęciu,które tak skwapliwie prezentujesz a zdjęciami które są dostępne na serwerach NASA po 18 stycznia ?
Owszem,NASA twierdzi że to była awaria ale fizycy posuwają się trochę dalej.
Wszak brzmi to nieprawdopodobnie ale w ich ocenie te tajemnicze obiekty to gigantyczne ,pozaziemskie statki kosmiczne,które używają Słońca jako "gwiezdnych wrót" bądź wykorzystują jakąś inną "osobliwość" aby wlecieć w nasz Układ Słoneczny.
Wiem,wiem jak to zabrzmiało .... sam temu nie dowierzam ale skoro takie słowa wypowiada fizyk to raczej ma ku temu mniej lub więcej racjonalne przesłanki.
Całość można przeczytać w tym linku Giant UFOs around the Sun? NASA claims malfunction, physicist says giant ET UFOs use Sun’s star gate

A co do ubiegłorocznego zaćmienia to jednak coś dostrzeżono w bliskim sąsiedztwie Słońca i bynajmniej nie była to żadna gwiazda Dołączona grafika
http://www.chinadail...ent_8684729.htm

Użytkownik Jarecki edytował ten post 02.02.2010 - 00:06

  • 0



#28

CzstSrkzm.
  • Postów: 454
  • Tematów: 20
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Sam temu nie dowierzam ale skoro takie słowa wypowiada fizyk to raczej ma ku temu mniej lub więcej racjonalne przesłanki.


Owszem, "fizyk": Nassim Haramein
Idol Radosława, z ust którego takie stwierdzenie nie powinno dziwić. A przesłanki racjonalne to pan Nassim ma na pewno. Tylko mniej, niż więcej ;)
I jest to jeden pan Nassim, a nie jak piszesz: "ale fizycy posuwają się trochę dalej"

Mi w sumie zdjęcie inwazji + obiektów na całej reszcie zdjęć wystarcza.

Natomiast do chińskich rewelacji UFO trzeba podchodzić, jak do meksykańskich rewelacji kryptozoologicznych. Z wyłączonym trybem "I want to believe"

I jeszcze mała prawie-OT prośba do Radosława, bo ja tego znaleźć nie potrafię: Na jakiej uczelni pan Nassin ukończył studia "fizyczne"? Czy też po prostu, jest nazywany "fizykiem" z uwagi na swoje teorie? Tak z ciekawości pytam - autentycznie nie mogę się doszukać.

Użytkownik Skan edytował ten post 02.02.2010 - 14:40

  • 0

#29

Lynx.
  • Postów: 2210
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Lynx,czy Ty na prawdę nie widzisz różnicy w zdjęciu,które tak skwapliwie prezentujesz a zdjęciami które są dostępne na serwerach NASA po 18 stycznia ?

Widzę różnicę: w ostatnich miesiącach z uwagi na małą aktywność słoneczną nie dochodziło do silnych CME, dzięki czemu liczba cząsteczek wiatru słonecznego uderzająca w matryce sond jest mniejsza niż na prezentowanym przeze mnie zdjęciu "inwazji".

Piszesz o zdjęciach robionych po 18 stycznia - możemy się im przyjrzeć bliżej. Podlinkowałeś filmik na którymś ktoś katuje mocno skompresowaną fotkę z transmisji w trybie "beacon mode". "Gigantyczne statki obcych" są na niej widoczne jak na dłoni, można więc przypuszczać, że będą jeszcze lepiej widoczne na zdjęciach w wysokiej rozdzielczości. Może ucieszy cię fakt, że takie fotografie są już dostępne na serwerach NASA. Proszę bardzo, oto fotka, nad którą tak pastwił się autor filmiku. Jak widać, wszystkie "UFO" przybrały formę punktowych śladów po uderzeniach ciężkich cząsteczek, a ich liczba nawet wzrosła.

Owszem,NASA twierdzi że to była awaria ale fizycy posuwają się trochę dalej.

Haramein nie jest fizykiem, tylko pseudonaukowcem, któremu wydaje się, że pozjadał wszystkie rozumy.

A co do ubiegłorocznego zaćmienia to jednak coś dostrzeżono w bliskim sąsiedztwie Słońca i bynajmniej nie była to żadna gwiazda

Jeśli coś byłoby w bliskim sąsiedztwie Słońca, to powinno być widoczne na wszystkich zdjęciach z zaćmienia. A tak nie jest. Nawet na polskich zdjęciach nie widać śladu po tym "ogromnym UFO".

Użytkownik Lynx edytował ten post 02.02.2010 - 14:52

  • 0



#30

Flopstar.
  • Postów: 225
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Interesujący temat
Ciekawe co Wy o tym sądzicie.Chodzi mi o lewy,górny róg gif-a pokazującego Słońce od tyłu.Czy to też jest artefakt kompresji:
http://www.lmsal.com...t50_diff_j.html
  • 1




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych