Skocz do zawartości


Zdjęcie

Czy bankierzy doprowadzili do wybuchu II wojny światowej?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
64 odpowiedzi w tym temacie

#31

PaZi.
  • Postów: 933
  • Tematów: 4
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Mnie na przykład Wenezuela wkurza, ale jest niegroźna więc póki nie zaczną się wtrącać w nasze sprawy niech se tam żyją w cyrku państwie. Natomiast Iran ostro przegina pałę. Muhammad czy jak mu tam dobrze wie jaka jest sytuacja w regionie. Na prawo i na lewo amerykańcy + ta nagonka na arabów, powinien pójść po rozum do głowy i bardzo delikatnie postępować z energią atomową. On jednak tak nie robie, co więcej jest agresywny co oznacza tylko jedno: cel to bomba atomowa.

A bomba atomowa u takich niezrównoważonych arabów to najgroźniejsze możliwe zagrożenie. Jeśli uważasz że tak nie jest to znaczy że jesteś ignorantem w sprawach islamu. Zdecydowana większość islamistów albo jest fundamentalistami albo po prostu ma skrzywione poglądy na nas. Islam i cała ta kultura taka już jest i nie zapowiada się żeby coś się zmieniło.

Jakiś rok temu też podchwyciłem to zagadnienie finansowania Hitlera przez banki. Porozmawiałem z ojcem i doszliśmy do wniosku, że co prawda było to możliwe (i działo się) ale nie na taką wielką skalę, bo jak już ktoś wcześniej pisał, osoby prywatne mają małą siłę sprawczą. Przypomnę że w tamtych czasach lud niemiecki bardzo wycierpiał po I WŚ i gdy Hitler zaczął robić rewolucję gospodarczą to cały naród powstał by mu pomóc. Można to porównać do naszej Solidarności która ponad 10 milionów ludzi przekonała do swej sprawy. W dodatku naród niemiecki jest bardzo dokładny i według mnie jest w pewnym sensie rasą wyższą, ale tylko pod względem właśnie dokładności, mają za to braki w innych cechach. U nich przy opracowaniu projektu dają ci termin i ty masz go wykonać cały, dokładnie tak jak zaplanowano, nieważne ile będziesz pracował w tym czasie. Ma być wykonane i tyle.

USA wcale nie zależy na nas. Jest to błędny pogląd wykształcony po upadku komuny w Polsce. USA jest imperium i chce ten status zachować dlatego walczył z innym imperium jakim był ZSRR przez pomoc Polsce. Dzisiaj zamiast pomagać innym krajom, zabezpieczają oni własny przez kontrole dostaw kluczowych surowców.

Interes jaki robią firmy na wojnach jest raczej efektem niż przyczyną. Po zakończeniu każdej wojny mnóstwo ludzi traci pracę/zamyka firmy, ale nie są to jakieś wielkie koncerny. Są to pomniejsze firmy zajmujące się uzbrojeniem, i są to prędzej oddziały firm produkujących dobra konsumpcyjne niż typowa zbrojeniówka. Każda taka firma albo produkuje broń na licencji albo opracowuje własną stąd tyle broni prototypowej w programach np Discovery Future Weapons. W dodatku nie trzeba dużo żeby samemu coś wziąśc z tej sumy jaka idzie na zbrojenia w USA. Jakiś strzelec wyborowy opracował nowy nabój do snajperki i przez to dostał fundusze na rozwój. Nie wiem czy potem podpisał kontrakt z wojskiem.

Wyjaśnie może jeszcze o co nam chodzi gdy mówimy ze naginacie fakty lub fantazjujecie. Najlepszy przykład to właśnie sytuacja o której mówisz jakoby agent podkładał bombę a potem by mówiono że to terroryści. Owszem, gdy spojrzymy na to od tyłu to widac że to miało sens ale jest to błędne przekonanie. Spróbuj obmysleć efekt jakiejś akcji która ma sie dopiero wydarzyć. Zobaczysz potem ile drobnych rzeczy się zmieni. W dużej mierze opieracie wasze tezy że są one mozliwe jednak pomijacie, że może być wiele przyczyn jednego zjawiska. Tylko w Hollywood kręcą filmy w których bohater jest takim super spryciarzem, że dokładnie wie co się zaraz stanie bo niby jest tak doświadczony.

Kolejna kwestia to oczywiście zagrożenie jakie stanowiłaby taka wojna dla samych bankierów. A nóż bomba im przez okno wleci i co wtedy? Mogą sie schować do schronu ale co to za życie, poza tym podczas wojny nie będzie tak łatwo o rozrywki a chyba po to się zarabia kasę żeby przeżyć i się zabawić. Nawet jesli by uciekli z kraju to musieli by ruszyć te swoje wielkie skarbce na biliony miliardów dolarów ( w różnych walutach).

Pozdrawiam
  • 1

#32 Gość_Muhad

Gość_Muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

Trajan. Wybacz, ale znów Twój obszerny post ma się nijak do faktów historycznych.

Przykro mi, ale powinieneś mniej korzystać z wikipedii.
Pozdrawiam.
  • -5

#33

PaZi.
  • Postów: 933
  • Tematów: 4
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Muhad
Twój post ma się nijak do netykiety. Najpierw patrz na siebie, a potem poprawiaj innych.
Dodam że postu Trajana jeszcze nie przeczytałem ale gdybym miał na niego odpowiedzieć to na pewno nie w taki trollowy sposób jak ty to zrobiłeś.

Pozdrawiam

Edit
Trajan
Uspokój się z tymi postami bo walisz takie kobyły, że ciężko je czytać na raz żeby wątku nie zgubić. Poza tym twój dyskutant chyba nie jest zbyt poważny więc nawet jakby chciał to będzie miał problem z sensowną odpowiedzią na twój post xD

Użytkownik PaZi edytował ten post 04.02.2010 - 16:47

  • 0

#34

Trajan.
  • Postów: 358
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

@PaZi

Jako że mój prawdziwie niesamowity adwersarz konsekwentnie odrzuca moje wyjaśniania, chciałem tym razem możliwie dokładnie uzasadnić swoje stanowisko poprzez opisanie jak naprawdę zbudowano i sfinansowano potęgę Rzeszy, efekt jest taki, że tekst jest niestety długi. Zdaję sobie sprawę, że trudno to wszystko przeczytać, tym bardziej jestem wdzięczny każdemu kto poświęci swój czas na zapoznanie się z tym co napisałem. :)
  • 0

#35 Gość_Muhad

Gość_Muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

Edit
Trajan
Uspokój się z tymi postami bo walisz takie kobyły, że ciężko je czytać na raz żeby wątku nie zgubić. Poza tym twój dyskutant chyba nie jest zbyt poważny więc nawet jakby chciał to będzie miał problem z sensowną odpowiedzią na twój post xD


Koleś jakbyś uważniej czytał uwagi Przema odnośnie postów Trajana to wiedziałbyś dlaczego nie mam ochoty z nim dyskutować. Niepoważny to jest, ale Trajan... kółeczko wzajemnej adoracji się kręci.

P.S: jeśli jesteś kumaty to przyuważ sobie, że chodzi o lata kiedy budowano władze za cudzą kasę a nie o okres kiedy ta władza już była. Trajanowi się latka pomyliły.

Ja w przeciwieństwie do Was wiem o czym pisałem dlatego się nie gubię i skoro nie odpisuję na te śmieszne pościki, to znaczy że nie ma sensu z przyczyn, które z Przemem wymieniamy.

Proste??

Nie wystarczy kilka zdań wyjętych z kontekstu, podobnie jak nie wystarczy wyjęcie z kontekstu i zaprezentowanie przez Ciebie okresu wyłącznie III Rzeszy. Trzeba sięgnąć znacznie głębiej i bardziej globalnie. Okres III Rzeszy był właściwie krótkim końcowym okresem w długofalowych planach międzynarodowej finansjery.


Przemku Trajan nie zrozumie co to znaczy "bardziej globalnie i długofalowych planach".

Nie dość ,że nie czyta uważnie moich postów, to mu się lata mylą. Gdyby czytał, to nie waliłby baboli. A to świadczy tylko o jednej motywacji. Za wszelką cenę dowalić Muhadowi.
  • 0

#36

Jaku.
  • Postów: 122
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

*
Popularny

Napisałeś Muhadzie - "Proste???" Otóż nie bardzo. W Twoim wykonaniu raczej "żenujące". Jak i większość wygłaszanych tutaj opinii.
Nie chcę robić off-topu i nawiązywać do innych tematów, gdzie udzielasz się po powrocie z wielką energią. To bezcelowe. Bo Ty nawet nie próbujesz poznać i donieść się do opinii innych. Nie czytasz odpowiedzi na swoje - zwykle jedno, dwu-zdaniowe - posty. Wysiłek Trajana, który podjął się polemiki z Twoimi pustymi hasłami (ale bardzo popularnymi na spiskowych forach) kwitujesz tak bezczelnymi i aroganckimi komentarzami, że trudno traktować Cię poważnie. Trajan chcąc podyskutować przedstawił całą gamę argumentów, wypunktował nieścisłości, błędy w rozumowaniu, często absurdy wygłaszanych przez Ciebie tez. Co otrzymał w zamian? Jedno zdanie, co byś "wikipedii" aż tyle nie czytał :roll:
I tak jest w zasadzie wszędzie, gdzie się wypowiadasz - na argumenty strony przeciwnej reagujesz albo próbą dyskredytacji, albo agresji, albo wyśmiania. To, że kompletnie się Ci to nie udaje nie ma znaczenia - pewnie myślisz, że jesteś zabawny i elokwentny. Ale, cholerka, nie jesteś niestety :(
A już to plastikowe/nieszczere jak cholera umizgiwanie się teraz do Moderatora Przema jest po prostu genialne! Nic tylko usiąść i zapłakać. Ja wszystko rozumiem. Można się z kimś nie zgadzać na danym forum, można się wkurzać, że inni są bardziej "poważani" skoro w moim odczuciu nie mają racji, ale do cholery trzeba mieć argumenty, żeby swoje racje zaprezentować! Ty bazujesz tylko i wyłącznie na szyderstwie. Merytoryczna dyskusja z Tobą nie wchodzi w rachubę niestety.
  • 5



#37

PaZi.
  • Postów: 933
  • Tematów: 4
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Piękna kontra Jaku. Osobiście watpię żeby taki Muhad zajrzał do prawdziwej książki odnoszącej się do tematu o którym mówi. Pod względem samego przygotowania merytorycznego Trajan cię przewyższa drogi Muhadzie. Trajan napisał bibliografię a ty napisałeś żeby wikipedii tyle nie czytał. Ośmieszyłeś się tym.

Jakiś czas temu tylko natknąłem się na taką teorie o finansowaniu wojen przez bogaczy i chciałem się coś więcej dowiedzieć z tego tematu i jako neutralną osobę zupełnie mnie nie przekonujesz Muhad. Przeszedłem już przez modę na 9/11 inside job i ostatecznie porzuciłem spiskowe teorie pomimo bycia ich zagorzałym zwolennikiem w pewnym okresie. Poszukiwacze prawdy mocno stawiali na swoje dowody na nagraniach filmowych. Jednak w conajmniej 3 nagraniach jest wysunięty kłamliwy wniosek, a były to niby kluczowe dowody. Teraz kiedy weszli na grunt czysto teoretyczny, bo jedyne dowody to subiektywne książki nie da się z nimi dyskutować, ponieważ dochodzimy do podobnej sytuacji jak w sporze ateiści-teiście gdy ateiści musza udowadniać że czegoś nie ma, a przecież najpierw trzeba udowodnić istnienie czegoś.

sorry za OT

Według mnie taka gigantyczna siatka bankowców-spiskowców nie może zaistnieć w świecie ludzki. Nie wyobrażam sobie takiego zorganizowania że wszystkie media są kontrolowane, do czego potrzeba mnóstwo ludzi wtajemniczonych i żadne z nich nie puści słówka bo od razu taki człowiek jest martwy (a ci co usłyszeli też do odstrzału?) a jego śmierć maskowana i tak w kółko. Co jak co ale taka sytuacja to poważne naginanie rzeczywistości

Pozdrawiam
  • 1

#38 Gość_Muhad

Gość_Muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

Ale, cholerka, nie jesteś niestety :(
A już to plastikowe/nieszczere jak cholera umizgiwanie się teraz do Moderatora Przema jest po prostu genialne! Nic tylko usiąść i zapłakać. Ja wszystko rozumiem. Można się z kimś nie zgadzać na danym forum, można się wkurzać, że inni są bardziej "poważani" skoro w moim odczuciu nie mają racji, ale do cholery trzeba mieć argumenty, żeby swoje racje zaprezentować! Ty bazujesz tylko i wyłącznie na szyderstwie. Merytoryczna dyskusja z Tobą nie wchodzi w rachubę niestety.


Jaku, na litość boską... Już tracę ochotę tłumaczyć to kolejny raz.

Zrozum, że nie mam zamiaru odpisywać na postu komuś, kto manipuluje informacjami. Mowa o latach przed wojennych i moje stanowisko że był zbyt głęboki kryzys gospodarczy, zbyt wysoka inflacja, bezrobocie, brak surowców i zbyt wiele problemów innej natury, by III Rzesza opanowała ten problemy sama i utworzyła przy tym mocarstwo militarne. On natomiast wychodzi z zupełnie czymś innym i chce zagłuszyć moje argumenty wymijając pewne fakty.

Tak się rozmawiać nie da a Tobie nie musi się to podobać.

Poza tym mam gdzieś, kto co myśli o mojej elokokwencji czy o jej braku.

Piękna kontra Jaku. Osobiście watpię żeby taki Muhad zajrzał do prawdziwej książki odnoszącej się do tematu o którym mówi. Pod względem samego przygotowania merytorycznego Trajan cię przewyższa drogi Muhadzie.



Raz jeszcze przeczytaj co napisał Przemo odnośnie lat i co ja napisałem, to może zrozumiesz, że Trajan napisał to na darmo, bo nie o ten okres chodzi i zrobił to celowo, by wydawało się że rzetelnie i cacy, ale to nie ma kompletnie sensu. Kryzys przedwojenny był zbyt wysoki by stworzyć mocarstwo militarne i to jest moje stanowisko. Czytaj posty uważniej, to może przestaniesz wchodzić mi na głowę.
  • -1

#39

mylo.

    Altair

  • Postów: 4511
  • Tematów: 83
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Nie wyobrażam sobie takiego zorganizowania że wszystkie media są kontrolowane, do czego potrzeba mnóstwo ludzi wtajemniczonych i żadne z nich nie puści słówka bo od razu taki człowiek jest martwy (a ci co usłyszeli też do odstrzału?) a jego śmierć maskowana i tak w kółko.


Co się dzieję w Chinach, co się działo w ZSRR? Tylko tam działo i dzieję się w sposób siłowy, zachód potrafi to robić w białych rękawiczkach. Ludzie w 99% patrzą najpierw na swój interes, nie poświęcą się by inni wiedzieli co się dzieję. Ten 1% to margines który nikogo nie przekona.
  • 0



#40

PaZi.
  • Postów: 933
  • Tematów: 4
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Muhad
Ja tylko ogólnie mówiłem o temacie. Czekam na odpowiedz Trajana odnośnie lat wcześniejszych.

mylo
Sam fakt że piszesz o tym i możemy to zobaczyć w telewizji obala całą tą teorię. Wiadomo że ludzie na zachodzie nie poprą zachowania władz w Rosji czy wcześniej ZSRR, a to znaczy że będą postrzegani jako źli. Jaki to ma sens? A jeśli oni nie są z tymi bankowcami to znaczy że są z poza kręgu wtajemniczonych i mogli by odkryć ten spisek, lecz czemu tak się nie dzieje?

pozdrawiam
  • 0

#41 Gość_Muhad

Gość_Muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

Muhad
Ja tylko ogólnie mówiłem o temacie. Czekam na odpowiedz Trajana odnośnie lat wcześniejszych.


Ogólnie, to pomidorówka może być dobra... ogólnie to z postów Trajana nic nie wynika. Gdyby wynikało to dyskusja byłaby zupełnie inna.
Skoro Ci uświadomiłem problem, to z łaski swojej skończ Waść już te osobiste perypetie i nie zarzucaj tematu offtopem.
  • -1

#42

mylo.

    Altair

  • Postów: 4511
  • Tematów: 83
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Sam fakt że piszesz o tym i możemy to zobaczyć w telewizji obala całą tą teorię.


Jak mówiłem socjalizm działał za pomocą brutalnych i niemożliwych do zatarcia sposobów. Wymordowywania tysięcy ludzi nie da się ukryć, manipulacje jak najbardziej.

Do tego czy Muhad nie mówi o tym o czym mielibyśmy nie wiedzieć? To może działa właśnie ten 1%.
  • 0



#43

PaZi.
  • Postów: 933
  • Tematów: 4
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Za taką manipulacją musiałyby stać tysiące ludzi. Jeśli by nie dopuszczali przecieków to byłoby mnóstwo zagadkowych śmierci które trudno byłoby ukryć jak zresztą sam to napisałeś.

Muhad

Zrozum, że nie mam zamiaru odpisywać na postu komuś, kto manipuluje informacjami. Mowa o latach przed wojennych i moje stanowisko że był zbyt głęboki kryzys gospodarczy, zbyt wysoka inflacja, bezrobocie, brak surowców i zbyt wiele problemów innej natury, by III Rzesza opanowała ten problemy sama i utworzyła przy tym mocarstwo militarne. On natomiast wychodzi z zupełnie czymś innym i chce zagłuszyć moje argumenty wymijając pewne fakty.


Problem to twoje mieszanie wypowiedzi. Trajan właśnie napisał masakrycznie długi post o latach przed jak i po wojennych, które obejmują sporą część cudu gospodarczego Niemiec. Będziesz się teraz czepiał początków kiedy Niemcy dopiero stawały na nogi. Przynajmniej wypowiadaj się jasno, a nie od razu atakujesz kogoś przy okazji się ośmieszając. Nawet jeśli po kryzysie lat dwudziestych niemcom pomagały obce banki to skąd niby miały wiedzieć że zaraz Hitler się przejmie władzę i wypowie wojnę?

Pozdrawiam

Użytkownik PaZi edytował ten post 05.02.2010 - 02:00

  • 1

#44 Gość_Muhad

Gość_Muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

Trajan napisał trajan napisał...a co ja napisał i co napisał Przemo?? To czytałeś, czy przeoczyłeś?? Trajan popełnił jeden błąd. Zbyt kurczowo trzyma się wąskiego okresu czasu, kiedy problematyka zaczyna się trochę wcześniej i dotyczy finansowania dwóch państw, które były w ugodzie co do długoterminowego planowania. Są na to dowody, a kto nie ma ochoty ich weryfikować , to nie stanowi mojego problemu. I tak na przyszłość. Ja z siebie głupka nie dam robić i skoro widzę, że Trajan się ładnie napracował, lecz nie odnośnie tego co trzeba, to wniosek i moja reakcja są proste.
Teraz ładnie Cię proszę - skończ z offtopem. Nie jesteś adwokatem i albo piszesz tylko o ściśle określonych sprawach związanych z tematem albo PAPA. Ad persona tu nie będzie, bo póki co to robicie prywatny atak na moją osobę.
  • 0

#45

PaZi.
  • Postów: 933
  • Tematów: 4
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Przykro mi Muhad, że nie potrafisz spojrzeć na siebie z dystansu i ocenić siebie samego.

Ja nie mam 100% pewności ani nie twierdzę, że Hitler zdobył Władzę dzięki finansom z zewnątrz , lecz kwestia zbrojna po dojściu do władzy jest wysoce problemowa w odniesieniu do sytuacji gospodarczej Kraju przed wybuchem II Wojny Światowej i wszelkie źródła i powiązania wielu korporacji, których zależności były jawne wskazują na to, że tak właśnie było.


Napisałeś że nie jesteś pewien czy Hitler doszedł do władzy z czyjąś pomocą, a jako argument przekonujący przedstawiasz trudność rozwinięcia takiego państwa do poziomu potęgi militarne. Na to właśnie ci Trajan odpisał w swoich ostatnim długim poście. Teraz piszesz że chodzi ci o okres przed dojściem Hitlera do władzy.

Manipulacja, kłamstwo? Twoja postawa to czysta arogancja dla swojego oponenta. Nie dość że twój najdłuższy tekst to typowe kopiuj-wklej to teraz zmieniasz swoje zdanie.

Nie jest tutaj niczyim adwokatem. Chcę sobie wyrobić zdanie na ten temat, ale mam już doświadczenie ze spiskowcami, o którym wcześniej pisałem i wiem że lubicie przedstawiać swoje aksjomaty i zmanipulowane dowody. CHce normalnej dyskusji a nie typowego skakania po dowodach jak to robią poszukiwacze prawdy.


Według mnie Trajan skontrował twoje teorie odnośnie stworzenia silnego militarnie państwa jakim była III Rzesza. Chcesz teraz dyskutować o okresie wcześniejszym bez odpowiedzenia na poprzedni kontrargument. Mam nadzieje że już wiesz o co mi chodzi. Czekam teraz co Trajan ci odpisze i jak ty na to odpowiesz.

Pozdrawiam
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych