Skocz do zawartości


Zdjęcie

"Gdzie się podziało globalne ocieplenie?"


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
164 odpowiedzi w tym temacie

#136

rolpiek.
  • Postów: 577
  • Tematów: 3
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

więc są 3 możliwości wg mnie

Pominąłeś najważniejszą możliwość: Słońce nie jest jedynym czynnikiem wpływającym na klimat na Ziemi.


to wyjaśniam o co mi chodzi :)
jeśli nie ma wpływu tzn że może mieć kilkuprocentowy lub ułamka procent na całą temperature na ziemi

a jeśli ma wpływ to miałem na myśli że ma decydujący wpływ np. 80, 90 czy 99 % zależy od słońca

logika nakazuje dodać wariant pośredni że wpływ słońca to 30-70 %

i żeby ktoś tu coś znowu nie zarzucił - używając powyżej słowa "słońce" mam na myśli jego aktywność a nie samego faktu że świeci

jeśli chodzi o temp. na ziemi to uważam że tutaj słońce decyduje w 99,99 % stąd zmiany jego aktywności zmieniają temp. na ziemi a wszystko inne to szczegół

zwolennicy CO2 niedługo ogłoszą może że nawet jakby słońce zgasło to na ziemi i tak będzie ocieplenie :mrgreen:

Użytkownik rolpiek edytował ten post 24.02.2010 - 18:19

  • 0

#137

olorin.
  • Postów: 222
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

ale ja na tym wykresie nie widze żadnej korelacji że tak powiem 1:1

i nie zobaczysz, bo to tak nie działa. Na temperature Ziemi wpływa szereg innych czynników wśród których znaczący wkład ma właśnie CO2, w tym to CO2 które człowiek wydobywa z głębin, a które to matka natura składowała tam miliony lat co potwierdzają badania składu atmosfery oraz badania zawartości rdzeni lodowych.

czyli coś sie dziejw danym roku na słońcu i od razu zmiana na ziemi w temperatura - w końcu po 8 minutach powinny być zmiany :lol

mozna mieć i takie podchodzić do tematu, ja wysiadam.

np. aktywność słoneczna roziwja się coraz mocniej aż do ok 1960 r. gdy tymczasem temperatury spadają już od ok 1940 r.....
...ja jestem zwolennikiem 1 i 3 tezy z mojej wyliczanki :)

bądź jej zatem zwolennikiem, ja Ci tam nie bronie.
  • 0

#138

Lynx.
  • Postów: 2210
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

jeśli chodzi o temp. na ziemi to uważam że tutaj słońce decyduje w 99,99 % stąd zmiany jego aktywności zmieniają temp. na ziemi a wszystko inne to szczegół

Czyli jednak uważasz, że Słońce jest właściwie jedynym czynnikiem wpływającym na klimat. Cóż, wolno ci mieć taką opinię. Spytam tylko jeszcze dlaczego tak sądzisz. Masz na to jakieś empiryczne dowody, czy raczej teoretyzujesz na zasadzie "bo tak mi się wydaje"?
  • 0



#139

rolpiek.
  • Postów: 577
  • Tematów: 3
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

jeśli chodzi o temp. na ziemi to uważam że tutaj słońce decyduje w 99,99 % stąd zmiany jego aktywności zmieniają temp. na ziemi a wszystko inne to szczegół

Czyli jednak uważasz, że Słońce jest właściwie jedynym czynnikiem wpływającym na klimat. Cóż, wolno ci mieć taką opinię. Spytam tylko jeszcze dlaczego tak sądzisz. Masz na to jakieś empiryczne dowody, czy raczej teoretyzujesz na zasadzie "bo tak mi się wydaje"?



temperatura na ziemi a cały klimat to trochę dwie różne rzeczy a ja pisałem o temperaturze

chcoiaż to powiązane sprawy to jednak nie te same - jak temp. zmienia sie to i klimat się zmienia ale na klimat wpływa nie tylko temp.

Użytkownik rolpiek edytował ten post 24.02.2010 - 19:33

  • 0

#140

Lynx.
  • Postów: 2210
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

temperatura na ziemi a cały klimat to trochę dwie różne rzeczy a ja pisałem o temperaturze

OK, mój błąd, może nie powinienem używać słowa "klimat" w tym przypadku (mimo iż temperatura jest jego główną determinantą). Skoncentrujmy się zatem tylko na temperaturze. Uważasz, że na średnią temperaturę naszego globu praktycznie jedyny wpływ (99,99%) ma Słońce. Możesz podać empiryczne dowody na własnie taki a nie inny wpływ, czy należy to traktować jako swobodne gdybanie?

Użytkownik Lynx edytował ten post 24.02.2010 - 19:59

  • 0



#141

rolpiek.
  • Postów: 577
  • Tematów: 3
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

temperatura na ziemi a cały klimat to trochę dwie różne rzeczy a ja pisałem o temperaturze

OK, mój błąd, może nie powinienem używać słowa "klimat" w tym przypadku (mimo iż temperatura jest jego główną determinantą). Skoncentrujmy się zatem tylko na temperaturze. Uważasz, że na średnią temperaturę naszego globu praktycznie jedyny wpływ (99,99%) ma Słońce. Możesz podać empiryczne dowody na własnie taki a nie inny wpływ, czy należy to traktować jako swobodne gdybanie?


tak, zgaś słońce i zobaczysz co się stanie z temperaturą na ziemi

jako że tego nie możesz zrobić (jak i ja też :) ) to tylko popuść wodze fantazji co by było jakby słońce zgasło w 1 sekundzie albo jakiś wielki obiekt zrobił na całej ziemi trwałe "zaćmienie słońca"

bez słońca nie ma temperatury na ziemi (znaczy się jest coś koło zera absolutnego )
a więc słońce dostarcza nam ciepło i ono ma największy wpływ

nasza planeta ma gorące jądro ale ono by nas na powierzchni nie ogrzało i bez energi słońca szybko stygło a powierzchnia planety wystygłaby jeszcze szybciej

to jakby ktoś rozpalił ognisko nad mrowiskiem a mrówki się zastanawiają skąd te ciepło , chyba za dużo nas mrówek jest

o takie porównanie mi się nasuneło - z tą temp. na ziemi i słońcem to jest tak jak z piciem alkoholu i ciężkim dniem na drugi dzień - 90% ludzi na drugi dzień z ciężkim kacem swoje złe samopoczucie nie przypisuje oczywistej i głównej przyczynie jaką jest wypity alkohol ale dziwnym drobiazgom takim jak "miał słaby dzień", "zjadł coś" "zmieszał coś z czymś " "za szybko pił"itd itp. :rotfl:

Użytkownik rolpiek edytował ten post 24.02.2010 - 20:28

  • 0

#142

Lynx.
  • Postów: 2210
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

tak, zgaś słońce i zobaczysz co się stanie z temperaturą na ziemi

Temperatura zacznie powoli spadać. Gdyby decydować miała tylko energia słoneczna (99,99%), Ziemia w mgnieniu oka stała by się śniegową kulką, tymczasem dzięki istnieniu atmosfery wypromieniowanie ciepła trwało by to pewien czas. Słyszałeś o efekcie cieplarnianym? Jego istnienie podważa twoją koncepcję o prawie wyłącznym wpływie Słońca na średnią temperaturę Ziemi.
  • 0



#143

rolpiek.
  • Postów: 577
  • Tematów: 3
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

tak, zgaś słońce i zobaczysz co się stanie z temperaturą na ziemi

Temperatura zacznie powoli spadać. Gdyby decydować miała tylko energia słoneczna (99,99%), Ziemia w mgnieniu oka stała by się śniegową kulką, tymczasem dzięki istnieniu atmosfery wypromieniowanie ciepła trwało by to pewien czas. Słyszałeś o efekcie cieplarnianym? Jego istnienie podważa twoją koncepcję o prawie wyłącznym wpływie Słońca na średnią temperaturę Ziemi.


o rany ;p
sam właśnie sobie odpowiedziałeś dlaczego mówiłem że aktywność słońca ma wpływ na temp. na ziemi z OPÓŹNIENIEM właśnie poprzez bezwładność atmosfery ,

stąd wnioskuje że na te wykresy o aktywności słońca i temp. ziemi trzeba spojrzeć inaczej

a o 8 min to ty pisałeś z mojej strony była to ironia
  • 0

#144

Lynx.
  • Postów: 2210
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

sam właśnie sobie odpowiedziałeś dlaczego mówiłem że aktywność słońca ma wpływ na temp. na ziemi z OPÓŹNIENIEM właśnie poprzez bezwładność atmosfery

Tylko że to opóźnienie wynosi najwyżej parę miesięcy, a nie 50 lat i dotyczy wyłącznie wypromieniowywania ciepła przez atmosferę. Wzrost energii docierającej do powierzchni Ziemi powoduje niemal natychmiastową jej akumulację.
  • 1



#145

Sergio18.
  • Postów: 14
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Zobaczycie, globalne ocieplenie to fikcja. Za parę lat gdy temperatura przestanie rosnąć naukowcy zaczną wymyślać kolejną bajkę by znowu nam mydlić oczy.
  • 0

#146

Lynx.
  • Postów: 2210
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Zdecyduj się, Sergio, ocieplenie jest fikcją, czy jednak globalna temperatura wzrasta?
  • 0



#147

pudzion.
  • Postów: 163
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

rozmowa alexa jonesa z jednym z "ekologow" davidem rotchildem
alex jones: czapa lodowa na marsie cofa sie o kilka mil na rok, o wiele szybciej niz nasza. a ksiezyce marsa i saturna topia sie. w istocie na kilku ksiezycach byl lod a teraz sa ciekle morza. jaki wplyw ma emisja co2 na te zmiany?
rotchild: to dlatego, ze te planety sa blizej slonca przyjacielu.
alex jones: nie. jowisz i saturn nie sa blizej slonca, mars tez nie.

Użytkownik pudzion edytował ten post 26.02.2010 - 14:17

  • 0

#148

Kozakiewicz.
  • Postów: 257
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Gdyby globalne ocieplenie nie było faktem to średnia temp. na globie nie zwiększałaby się.
  • 0

#149

mylo.

    Altair

  • Postów: 4511
  • Tematów: 83
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

rozmowa alexa jonesa z jednym z "ekologow" davidem rotchildem


Ohh, cóż za znane nazwisko. ; )) Rotchildowie znają tylko ekosystem pieniądza.
  • 0



#150

Kozakiewicz.
  • Postów: 257
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Można to inaczej nazwać - miłość do ekonomii :)
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych