Skocz do zawartości


Zdjęcie

Muc-sheilch


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1

Ivellios.

    ÓSMY ZMYSŁ

  • Postów: 1625
  • Tematów: 401
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 109
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Muc-sheilch lub Muc-sheilche był domniemanym słodkowodnym szkockim potworem widywanym w jeziorze Loch Maree i okolicznych jeziorach przez wędkarzy i innych świadków. Został nazwany także "Helluch Mook".

Mr Banks z Letterewe próbował, ponosząc wielkie wydatki, osuszyć jezioro Loch-na-Beiste nieopodal Aultbea w połowie XIX wieku, jednak nie udało mu się to. Próbował je również zatruć palonym wapnem. "Loch-na-Beiste" jest szkocką gaelicką nazwą oznaczającą "jezioro bestii", bestie często występującymi potworami, szczególnie w Irlandii. "Seilch" wydaje się być nazwą pokrewną z "selkie", "muc" to ogólne określenie oznaczające świnię, odnosi się jednak również do wielorybów jako "muc-mhara" (świnie morskie).

Sądzi się, że Muc-sheilch był ogromnym węgorzem. Co ciekawe, ta teoria wydaje się być szczególnie popularna w odniesieniu do Nessie na początku XXI wieku.

Źródło: anglojęzyczna Wikipedia
Fragment artykułu oznaczony kursywą pochodzi z książki “Dwelly’s [Scottish] Gaelic Dictionary” z roku 1911
Tłumaczenie: Ivellios
  • 0



#2

Szyderca z loży.
  • Postów: 54
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

a co ma gościu, który chciał wysuszyć jezioro do potwora? Zjadł go? :lol : Jakos nielogicznie i niepowiązane.

Mi sie wydaje, że pozazdrościli Loch Ness i chcieli przyciągnać do siebie tym sposobem turystów.
  • 0

#3

berniaki.
  • Postów: 91
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

a co ma gościu, który chciał wysuszyć jezioro do potwora? Zjadł go?   :lol : Jakos nielogicznie i niepowiązane.

Mi sie wydaje, że pozazdrościli Loch Ness i chcieli przyciągnać do siebie tym sposobem turystów.


Chyba masz racje :smile: Teraz to co drugie jezioro ma swojego potwora ;-) .A tak apropo czy wie ktoś o nieznanych stworzeniach zamieszkującyh nasze polskie jeziora ?? Ciekawe czy są takie :>
  • 0

#4

Ivellios.

    ÓSMY ZMYSŁ

  • Postów: 1625
  • Tematów: 401
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 109
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Coś czytałem kiedyś o potworze zamieszkującym jezioro pod Warszawą, ale to był prawdopodobnie krokodyl i nie ma go już wśród żywych.
  • 0



#5

berniaki.
  • Postów: 91
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ja slyszałem kiedyś coś o krokodylu we Wiśle...nie wiem ile prawdy w tym było
  • 0

#6

Szyderca z loży.
  • Postów: 54
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Coś czytałem kiedyś o potworze zamieszkującym jezioro pod Warszawą, ale to był prawdopodobnie krokodyl i nie ma go już wśród żywych.


nazwali go ,,Paskuda" czy jakos. Czytałem w książce o takich zjawiskach.
  • 0

#7

MatoIto.
  • Postów: 635
  • Tematów: 4
  • Płeć:Nieokreślona
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Ludzie różne zwierzaki trzymają, jak im podrosną,ały zimę?

krokodyle, rekiny, piranie, co to za problem,zy elektrowni, temperatura wody jest w sam raz nawet przez zimę, jakoś muszą chłodzić turbiny, czy coś takiego

NIE PRÓBUJCIE TEGO BO BĘDZIE AFERA :fist:

Twoje posty przyprawiłyby niejednego polonistę o ciężkie palpitacje serca...
Tragedia ortograficzno-interpunkcyjno-literówkowa :|
Corrected by Ivellios

  • 0



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych