Skocz do zawartości


Zdjęcie

Sonda z gwiazdy Epsilon Bootis szukała kontaktu ?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
15 odpowiedzi w tym temacie

#1

tatik.
  • Postów: 1982
  • Tematów: 291
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

List  z  kosmosu

Matematyczna interpretacja serii opóźnień echa radiowego 



Matematyczna interpretacja serii opóźnień echa radiowego była opublikowana w miesięczniku PTMA URANIA nr 8/1977, a słowo wstępne: CZYŻBY PUKANO DO NASZYCH DRZWI? LINK napisał do niej ówczesny redaktor naczelny miesięcznika URANIA Dr Ludwik Zajdler. 


W roku 1928, pracownik firmy Philips w Eindhoven Balthasar van der Pol  oraz matematyk  Carl Störmer  i  Jörgen Hals  z  Oslo, podczas wspólnie prowadzonych badań zjawiska odbicia fal radiowych od jonosfery, zaobserwowali nienaturalne echa radiowe o opóźnieniach od 3 do 15 sekund,  pojawiające się seryjnie podczas kilku sesji badań. Tak duże opóźnienia echa radiowego nie dają się wyjaśnić zjawiskiem odbicia od jonosfery. Długie opóźnienia echa radiowego obserwowano już wcześniej a także i później, jednak nigdy nie zaobserwowano i nie zanotowano ich serii. Matematyczna interpretacja serii opóźnień echa radiowego jest próbą wyjaśnienia tego zjawiska działalnością automatycznej sondy, umieszczonej w pobliżu Ziemi przez cywilizację pozaziemską. Genezą tej, podobnie jak i wszystkich innych interpretacji jest idea nawiązywania łączności z cywilizacjami kosmicznymi przy pomocy automatycznych sond, sformułowana przez R. N. Bracewella. 
 
   
Założenia wyjściowe. 
1. Pozycją wyjściową "matematycznej interpretacji" było przyjęcie założenia, że na początku gdy nie ma żadnych wspólnych pojęć umownych, językiem kontaktów między cywilizacjami w kosmosie powinny być liczby i elementarne zasady matematyki. 
2. Jeżeli wielkości opóźnień echa radiowego nadawane są przez przekaźnik radiowy z pewnej odległości od Ziemi, to wielkości opóźnień echa zanotowane na powierzchni Ziemi są większe od wielkości opóźnień nadanych przez przekaźnik, o wielkość czasu potrzebnego na dojście fali elektromagnetycznej z powierzchni Ziemi do przekaźnika i z powrotem od przekaźnika na Ziemię - opóźnienie dystansowe. 
3. Jeżeli wartościom opóźnień nadawanym przez przekaźnik odpowiadają liczby, a serie opóźnień są formułami arytmetycznymi to symbole operacji arytmetycznych w seriach opóźnień także powinny być przedstawione liczbami. 
4. Serie opóźnień echa radiowego opublikował  C. Störmer w 1929 r.  
5. Zakładając że opóźnienie dystansowe wynosi 2 sekundy, które dla wyróżnienia wielkości opóźnień nadawanych przez przekaźnik należy odjąć od wszystkich wartości opóźnień w seriach, oraz zakładając że w seriach opóźnień pomniejszonych o 2 sekundy, cyfry 6 i 7 są symbolami operacji arytmetycznych  -  znaczenie serii opóźnień jest następujące:




Dołączona grafika

Wyjaśnienie przyjętych zasad interpretacji, oraz regularności w seriach echa radiowego. 
1. Serie opóźnień echa radiowego są zbiorami liczb pod postacią których są ukryte formuły matematyczne: jednomiany,  wielomiany  i  równania arytmetyczne. Wyrazy w seriach odpowiadające liczbom podlegają sumowaniu, pomimo nie występowania znaków dodawania, z uwzględnieniem zasad regulowanych cyframi 6 i 7, oraz instrukcją - seria IV. 
2. Konstrukcja serii - ilości wyrazów we wszystkich seriach oraz wyniki rozwiązań działań arytmetycznych są wielokrotnościami liczb pierwszych.    

a/ Serie opóźnień które odpowiadają jednomianom i wielomianom posiadają ilości wyrazów równe liczbom pierwszym: 3-seria III; 5- seria IV; 13-seria II 
b/ Serie opóźnień które odpowiadają równaniom posiadają ilości wyrazów równe podwojonym liczbom pierwszym: 2  7 - seria I oraz 2  11 - seria V 
c/ Wyniki rozwiązań wielomianu  (seria II),  oraz równań  (seria I  i seria V) są iloczynami liczb pierwszych z których jedna jest ilością wyrazów w wielomianie lub ilością wyrazów po jednej stronie równania. 

3. Cyfra 6 jest znakiem przeniesienia w systemie dziesiętnym, czyli inaczej cyfra 6 zwiększa o rząd wartość liczby po jej lewej stronie w stosunku do rzędu wartości liczby po jej prawej stronie według zasady: tysiące 6 setki 6 dziesiątki 6 jednostki 
Przykłady: 2;6;11;6;10;8 = 200 + 110 + 18 i 3;6;5;4 = 30 + 9 - (seria II) 
4. Cyfra 7 jest znakiem mnożenia. Przykład: 4;7;3 = 4 * 3 - (seria V) 
5. W zbiorze liczb zamkniętym z dwóch stron cyframi 6, znaczenie cyfry 6 rozszerzone jest na cały ten zbiór.     a/     Zbiór liczb zamknięty z dwóch stron dwoma cyframi 6, należy sumować z uwzględnieniem pozycyjnej wartości liczb w systemie dziesiętnym, bez względu na ilość liczb zawartych w tym zbiorze. Powtórzenie cyfry 6 oznacza ostry nakaz. 
Przykład: 6;6;10;13;11;6;6 = 1000 + 130 + 11 - (seria I) 
b/ Zbiór dwóch liczb, zamknięty z dwóch stron jedną cyfrą 6, należy sumować z uwzględnieniem pozycyjnej wartości liczb w systemie dziesiętnym. 
Przykład: 6;9;13;6;11;1;6 = 10 * (90 + 13) + 110 + 1 - (seria I). 
Środkowa cyfra 6 jest także przeniesieniem między zbiorami 9;13 i 11;1. 
c/ Jeżeli zbiór liczb zawiera więcej jak dwie liczby i jest zamknięty z dwóch stron jedną cyfrą 6, to zbiór taki należy sumować bez uwzględniania pozycyjnej wartości liczb w nim zawartych. 
Przykład: lewa strona równania - seria V. W tym przypadku, cyfra 6 odnosi się do stojącej przed zbiorem liczby 10, zwiększającej o rząd całą zawartość zbioru - mnożenie przez 10. 

6. W seriach opóźnień które są równaniami, dwie cyfry 6 rozpoczynające prawą połowę serii są także znakiem równości miedzy lewą i prawą stroną równania. 
Przykład: 6;(środek serii) 6;6 - (seria I i seria V) 
7. Zbiór liczb zamknięty z dwóch stron cyframi 7 - (symbol mnożenia) należy pomnożyć przez liczbę stojącą na początku zbioru przed cyfrą 7. Liczba ta podaje również jaka jest ilość wyrazów w całej serii, przedstawiającej wielomian lub w połowie serii przedstawiającej równanie. Liczby w zbiorze zamkniętym cyframi 7 należy sumować z uwzględnieniem zasad określonych przez cyfrę 6. 
Przykłady: Seria II i seria V - prawa strona. 
8. Wyrazy w serii, znajdujące za częścią ograniczoną cyframi 7, należy zsumować razem z tą częścią zgodnie z zasadą przyjętą w punkcie 1. 
Przykład: 13;7;2;6;11;6;10;8;7;3;6;5;4 = 13* () +30+5+4 - ( seria II ) 
 

Dyskusja wyników i założeń. 
1. Z wielkości przyjętego czasu opóźnienia dystansowego potrzebnego na dojście i powrót fali elektromagnetycznej wynika, że przekaźnik - sonda znajduje się w odległości około 300.000 km od powierzchni Ziemi. W tej odległości od Ziemi, ze względu na duże oddziaływanie Księżyca, stabilne położenie przekaźnika jest możliwe tylko na linii Ziemia-Księżyc w punkcie libracyjnym Lagrange`a. 
Przy odległości Księżyca od Ziemi 356 do 407 tys. km, oraz stosunku masy Księżyca do masy Ziemi 1 do 81,45, odległość punktu libracyjnego Lagrange`a od powierzchni Ziemi zmienia się w granicach od 295.862 do 319.974 km. 
Na pokonanie tej odległości tam i z powrotem fala elektromagnetyczna potrzebuje 1,974 do 2,135 sekundy. Z powyższego wynika, że jednostką miary opóźnienia echa radiowego przyjętą przez przekaźnik - sondę jest jego odległość od powierzchni Ziemi wyrażona wielkością czasu potrzebnego na pokonanie tej odległości przez falę elektromagnetyczną. 
2. W tym miejscu konieczna jest uwaga: Jeżeli serie opóźnionego echa były transmitowane przez przekaźnik "znający" swoją odległość od Ziemi, to bardziej wyraźną postać miałyby one gdyby zostały przez przekaźnik odpowiednio skorygowane , tak aby adresat na Ziemi odebrał bezpośrednio zapis działania arytmetycznego bez potrzeby odejmowania wielkości opóźnienia dystansowego. Uwaga ta wydaje się słuszna, lecz działanie takie utrudniłoby określenie miejsca z którego nadchodzi echo. Umiejscowienie przekaźnika w punkcie charakterystycznym układu Ziemia - Księżyc pozwala określić jego położenie w trójwymiarowej przestrzeni przy pomocy tylko jednej wartości echa. Z drugiej strony, gdyby przekaźnik nadawał zwykłe echo na zasadzie odbicia fali, wskazywałby tylko swoje położenie, ponieważ takie samo echo - odbicie fali elektromagnetycznej - może dawać naturalny okruch materii międzygwiezdnej odpowiednich rozmiarów. Przekaźnik - sonda, nadając echo według logicznego programu, wyklucza naturalne pochodzenie tego echa. 
3. W miarę rozwoju telekomunikacji i stosowania coraz wyższych częstotliwości radiowych, obserwacje echa są coraz bardziej sporadyczne, a jeżeli to tylko na nowo uruchamianych długościach fal radiowych.  W tym czasie, kiedy powstała "matematyczna  interpretacja", informację  o  zaobserwowaniu  echa  radiowego 7 lipca 1974 r. na fali 1,296 GHz, nadchodzącego z punktu libracyjnego Lagrange'a, podał radioamator z Danii OZ9CR Hans Lohman Rasmussen. 
4. Brak obecnie doniesień prasowych o obserwacji echa radiowego na falach krótkich (metrowych), jeśli są one dziełem przekaźnika - sondy, można tłumaczyć w następujący sposób:

a/ - przy dużym nasileniu emisji fal radiowych na długościach metrowych, automatyczne układy przekaźnika mogą nie rozróżniać które sygnały mają charakter sztuczny, a które naturalny i traktują wszystkie podobnie jak radiową  emisję słońca - albo: 
b/ - w związku z brakiem odpowiedzi informującej o zaobserwowaniu i zrozumieniu nadanych sygnałów echa na jednej częstotliwości, przekaźnik dostraja się do innych nowo uruchamianych częstotliwości, 
c/ - można również przypuszczać że działanie przekaźnika - transmisja echa, dla nawiązania "kontaktu" maksymalnie wcześnie w rozwoju technicznym Ziemian, zostało przystosowane głównie do najdłuższych fal radiowych jakie przenikają przez jonosferę i obecna sporadyczność obserwacji echa na wysokich częstotliwościach radiowych /GHz/ spowodowana jest trudnością adaptacji układów przekaźnika do tych częstotliwości. 
 



  Zakończenie. 
Logiczność matematycznej interpretacji serii opóźnień echa radiowego, powiązanie jej treści oraz konstrukcji z szeregiem liczb pierwszych, jak też zaskakująca zgodność położenia hipotetycznego przekaźnika z przyjętą jednostką czasu oraz z przyjętym opóźnieniem dystansowym, wykluczają przypadkowość i fizyczną naturalność tego zjawiska. Ostatecznie, odczytane serie opóźnionego echa radiowego nadawała automatyczna  sonda, umieszczona  w  pobliżu  Ziemi  przez  obcą  cywilizację kosmiczną, albo - dla żartu - zostały wykalkulowane przez badaczy echa radiowego w 1928 r., - Carl Störmer był profesorem matematyki na uniwersytecie w Oslo. 
  

Literatura:

R. N. Bracewell  Nature,  vol. 186, 670, (1960).
C. Störmer Naturwissenschafen vol.17, heft 33, 643, (1929). 
D. Lunan  Spaceflight, vol. 15, no. 4, 122 (1973). 
W. Lustiberg  Problemy, nr 5, str.54 (1974).
H. L. Rasmussen  Nature,  vol. 257 September 4 (1975).

Chcącym  dokładniej  poznać problem  opóźnionego echa  radiowego polecam publikację  Zbigniewa Paprotnego - "SILNIE OPÓŹNIONE ECHA RADIOWE (LDE) obserwacje i interpretacje" Postępy Astronautyki, nr 3/4 (1987), str.99-141. 
 
suchowski.net


  • 4



#2

butibu.
  • Postów: 289
  • Tematów: 20
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Dlaczego kosmici mieli by używać takiej samej miary czasu jak my. Może dla nich jedna sekunda to 2.577543 sekundy ziemskiej.
  • 0

#3

wieslawo.
  • Postów: 682
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

dla nich to wszystko jedno. 2 sekund to czas w jakim fala radiowa leci tam i nazot. Możesz to sobie wyrazić w czym chcesz. Jeżeli Ty mi powiesz że do przejechania zostało ~1,2 km a ja Ci odpowiem, że jedna mila to pomimo różnego nazewnictwa, skali etc. odległość jest taka sama niezależnie jak ją nazwiesz. Możesz powiedzieć nawet że 1km to 1000 krooków, 200000 tiptopków, 1000000 zapałek, to ciągle niezależnie od tego czym wyrazisz tą odległość to ciągle będzie to ta sama odległość lecz różnie nazwana.
  • 2

#4

butibu.
  • Postów: 289
  • Tematów: 20
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

@wieslawo <======
Zgadzam się w 100%. Lecz oni zamienili czas opóźnienia echa radiowego na liczby. Uzyskane rezultaty zależą od przyjętej jednostki.
  • 0

#5

sechmet.
  • Postów: 973
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Operując proporcjami nie musisz posługiwać się takimi samymi jednostkami. Otrzymane wyniki zawsze będą miały sens matematyczny.
  • 1

#6

butibu.
  • Postów: 289
  • Tematów: 20
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

WIEM!!!!

Toż gdzie jest napisane, że użyto proporcji? Nigdzie! Nigdzie! Nigdzie! Nigdzie!
Napisanie jest (podkreślenie moje):

3. Jeżeli wartościom opóźnień nadawanym przez przekaźnik odpowiadają liczby, a serie opóźnień są formułami arytmetycznymi to symbole operacji arytmetycznych w seriach opóźnień także powinny być przedstawione liczbami.

Od kiedy wartość wielkości jest proporcją? Od kiedy?!
Nie użyto proporcji pomiędzy opóźnieniami tylko wartości opóźnienia. Czyli, założenie numer trzy jest błędne.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
P.S.
Nie uraźcie się, ale zjawisko jakie obserwuję w tym temacie jest ciekawe, trochę śmieszne i jak by to powiedział ten złoty robot z gwiezdnych wojen: "typowe".
Nie dość, że pod tematem, dwukrotnie poprawiły mnie osoby, które nie przeczytały artykułu, albo zrobiły to wyrywkowo. Przez co, ich wypowiedzi mijają się z sensem dyskusji (grunt to dyplomacja :mrgreen:). To jeszcze do tego, zostały splusowane. Tłumaczem to sobie tym, że plusujący również nie przeczytali artykułu. O czym to świadczy? Może o tym, że już czas najwyższy, posłać ten system oceniania na drzewo. Żeby się skończyło pisanie postów pod publikę. Bowiem, ocenianie anonimowe przekształca pojedynczych użytkowników w bezmyślny tłum, który jest całkowicie bezkarny. Tłum nigdy nie czuje wstydu!!! Pytanie czy chcemy się w ten sposób motywować? Motywować przez usunięcie wstydu za nasze aplauzy. Radować się ze popierania swoich idoli i głupiejąc w celu zasłużenia na aplauz.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
P.S. 2
Ktoś mnie zminusował :) Ktoś...

Użytkownik butibu edytował ten post 15.02.2010 - 22:53

  • 0

#7

KMS_Bismarck.
  • Postów: 41
  • Tematów: 2
  • Płeć:Nieokreślona
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

czy ktoś z was oglądał film "łowcy obcych" yl przedwczoraj na polsacie. też było coś o dziwnych wiadomościach, potem znalezli jakis wrak zaczeli go otwierać a tamci rozkodowali sygnał i odkryli ze ego nie wolno otwierać. itd itd. to tylko film ale dwie podobne sytuacje

aczkolwiek raczej to nie sygnał z epilson eridani lecz ktos sie pobawił i puścił sygnałka z ziemi. chyba że gwiazda potrafi wysyłać wiadomosci drogą radiową
  • 2

#8

sechmet.
  • Postów: 973
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

podczas wspólnie prowadzonych badań zjawiska odbicia fal radiowych od jonosfery, zaobserwowali nienaturalne echa radiowe o opóźnieniach od 3 do 15 sekund, pojawiające się seryjnie podczas kilku sesji badań. Tak duże opóźnienia echa radiowego nie dają się wyjaśnić zjawiskiem odbicia od jonosfery.


&&

Ad1

1. Z wielkości przyjętego czasu opóźnienia dystansowego potrzebnego na dojście i powrót fali elektromagnetycznej wynika, że przekaźnik - sonda znajduje się w odległości około 300.000 km od powierzchni Ziemi. W tej odległości od Ziemi, ze względu na duże oddziaływanie Księżyca, stabilne położenie przekaźnika jest możliwe tylko na linii Ziemia-Księżyc w punkcie libracyjnym Lagrange`a.
Przy odległości Księżyca od Ziemi 356 do 407 tys. km, oraz stosunku masy Księżyca do masy Ziemi 1 do 81,45, odległość punktu libracyjnego Lagrange`a od powierzchni Ziemi zmienia się w granicach od 295.862 do 319.974 km.
Na pokonanie tej odległości tam i z powrotem fala elektromagnetyczna potrzebuje 1,974 do 2,135 sekundy. Z powyższego wynika, że jednostką miary opóźnienia echa radiowego przyjętą przez przekaźnik - sondę jest jego odległość od powierzchni Ziemi wyrażona wielkością czasu potrzebnego na pokonanie tej odległości przez falę elektromagnetyczną.



albo jesteśmy tak głupi i nie znamy matematyki i mamy radio, wtedy taka konstrukcja matematyczna nie ma żadnego sensu (dla nas)

to przypadek że ta wartość nie jest równa np 2^16 w naszej matematyce, ale i tak miałoby to sens matematyczny - nawet gdybyśmy operowali w systemie dwójkowym uznając za wartość podstawową (jedynkę) 2^16
  • -1

#9

KMS_Bismarck.
  • Postów: 41
  • Tematów: 2
  • Płeć:Nieokreślona
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

matematyka my tak jej w szkole nie lubimy/nie lubiliśmy, a to ona może być wskazówką aczkolwiek na samych cyfrach niczego wielkiego nie osiągniemy. myśle że gdyby wysłać kilka równań w kosmos nie zaszkodziłoby.

nie takie w stylu to dodać to daje wynik tylko tekst zapisany w liczbach
  • 1

#10

Zbyszek_złomiarz.
  • Postów: 12
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Czterdzieści cztery lata później astronom ze Szkocji Duncan Lunan ostatecznie odczytał owe sygnały radiowe. Po naniesieniu transmisji z opóźnionym czasem na oś x pojawiała się wiadomość. Istoty z systemu podwójnej gwiazdy Epsilon Bootis, żyjące na szóstej z siedmiu planet okrążających największe słońce, wysłały do tego systemu słonecznego sondę kosmiczną w poszukiwaniu inteligentnego życia i zamieszkałych planet. Sonda kosmiczna według interpretacji Lunana, dostała się na orbitę ziemskiego Księżyca około 13 000 lat temu, sporządziła mapę powierzchni naszej planety, przesłała sygnały na Epsilon Bootis (oddaloną o około 103 lata świetlne), a potem przerwała swe działanie "aż do czasu gdy na Ziemi zbudowano radio". Automatycznie zaczęła wysyłać sygnały gwiezdnej mapy, próbując nawiązać z nami kontakt. Lunan sądzi, że gdyby naukowcy z końca lat dwudziestych odpowiedzieli, powtarzając sygnały, które otrzymali, to sonda kosmiczna "wiedziała by iż skontaktowała się z inteligentnymi istotami".

edit AlienGrey
Źródło?


The Mysterious Signals from Outer Space
Duncan Lunan

Użytkownik Zbyszek_złomiarz edytował ten post 16.03.2010 - 11:58

  • 0

#11

KMS_Bismarck.
  • Postów: 41
  • Tematów: 2
  • Płeć:Nieokreślona
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

skoro mowa o radiu to czy samemu można coś wysłać w kosmos?

edit AlienGrey
3.10 Odbieganie od tematu, prowadzenie luźnych dyskusji jest niedozwolone.

  • 1

#12

Pędnik NieŁągiewki.
  • Postów: 125
  • Tematów: 1
Reputacja Zła
Reputacja

Napisano

W latach '70 chyba w "Sztandarze Młodych" czytałem o odkrytym wonczas dzięki silnym radiolokatorom ochrony p.rakietowej(zimna wojna USA-ZSRR, wyścig zbrojeń, coraz to nowocześniejsze rakiety balistyczne, SALT I i II, itp.mydlenie ócz naszych od codziennie niemalże rwących Ziemię prób jądrowych zropialych...) tajemniczym satelicie obiegającym Ziemię w odl. ~1000 km po orbicie idealnie kołowej (tzw. "wieczna orbita..."). Obiekcie całkowicie czarnym - stąd nazwa "Czarny Książę" - nie dającym żadnych odbić w świetle widzialnym i na pewno nie będącym dziełem człowieka... Nic więcej na ten temat później nie pisano - i choć niedługo potem poszły w kosmos wahadłowce i inne "dokowniki" nie słyszałem-nie czytałem, by ktokolwiek podszedł na rozsądną odległość i spróbował zbadać, co zacz tam(ponoć o kształtach regularnych!) lata od początków świata - czy jest to obiekt naturalny "złapany" przypadkiem na tak trwałą orbitę, czy...
  • 0

#13

ozyrys.
  • Postów: 33
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Hm, przypadek na pewno ciekawy. Ale czy coś więcej się za nim kryje? raczej mało prawdopodobne...
  • 0

#14

Mehitabel.
  • Postów: 758
  • Tematów: 45
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

W latach '70 chyba w "Sztandarze Młodych" czytałem o odkrytym wonczas dzięki silnym radiolokatorom ochrony p.rakietowej(zimna wojna USA-ZSRR, wyścig zbrojeń, coraz to nowocześniejsze rakiety balistyczne, SALT I i II, itp.mydlenie ócz naszych od codziennie niemalże rwących Ziemię prób jądrowych zropialych...) tajemniczym satelicie obiegającym Ziemię w odl. ~1000 km po orbicie idealnie kołowej (tzw. "wieczna orbita..."). Obiekcie całkowicie czarnym - stąd nazwa "Czarny Książę" - nie dającym żadnych odbić w świetle widzialnym i na pewno nie będącym dziełem człowieka... Nic więcej na ten temat później nie pisano - i choć niedługo potem poszły w kosmos wahadłowce i inne "dokowniki" nie słyszałem-nie czytałem, by ktokolwiek podszedł na rozsądną odległość i spróbował zbadać, co zacz tam(ponoć o kształtach regularnych!) lata od początków świata - czy jest to obiekt naturalny "złapany" przypadkiem na tak trwałą orbitę, czy...


Jak wszyscy wiemy pierwszym sztucznym satelitą ziemi wystrzelonym przez człowieka-a przynajmniej w czasach nowożytnych-był Sputnik 1 z 1957 roku.

W takim razie czym były/są okrążające Ziemię obiekty sztucznego pochodzenia o których odkryciu donosiła prasa w USA w 1954 a co do których armia "podjęła intensywne działania celem ustalenia pochodzenia"?

Dołączona grafika

Użytkownik Mehitabel edytował ten post 04.07.2011 - 08:22

  • 2

#15

Herme5.
  • Postów: 425
  • Tematów: 1
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Fajne ... ale gazety sa lokalne i robia reklame Donaldowi Keyhoe i jego ksiazce: "Flying Saucers from Outer Space".
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych