Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jak wywołać koszmar.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
27 odpowiedzi w tym temacie

#1

mikra25.
  • Postów: 60
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Cześć.
Wiem że pytanie postawione przeze mnie może wydawać się dziwne. Chcialbym się jednak dowidzieć jakie czynniki wpływają na powstawanie tak zwanych koszmarów sennych i czy można wywołać taki samemu. Dziękuje za odpowiedź.
Michał
  • 0

#2 Gość_c✪nvers

Gość_c✪nvers.
  • Tematów: 0

Napisano

Na forum niedawno był temat, gdzie jego autor wspomniał, że jeżeli jest ci zimno w stopy to mogą wystąpić koszmary. osobiście w dzieciństwie miałem koszmary jak sienajadłem dużo słodyczy . Bywało, że i po ostrych posiłkach miałem koszmary .Najcześciej jednak koszmary występują raczej przed lub po stresującym dniu.
  • 0

#3

Lia.
  • Postów: 412
  • Tematów: 6
  • Płeć:Kobieta
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Ja ostatnio miałam straszny koszmar. I prawdę mówiąc nie wiem co go wywołało. W ciągu dnia nigdzie nie wychodziłam, nic specjalnego nie robiłam, nie stresowałam się. Też mnie to ciekawi.

Ale jak wiemy - sny to odwieczna zagadka ludzkości.
  • 0

#4

D.B. Cooper.
  • Postów: 1179
  • Tematów: 108
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Obejrzyj sobie jakiś horror, ale nie taki w którym flaki rozrzucane są po całej okolicy, a krew leje się hektolitrami, tylko np. jakiś o opętaniu czy innych bardziej "przyziemnych" sprawach, które wiesz, że mogą się Tobie przytrafić. Gwarantowane męczenie się ze zaśnięciem, a dalej to już wiadomo.
  • -1



#5

Lia.
  • Postów: 412
  • Tematów: 6
  • Płeć:Kobieta
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

D.B.C., na przykład na mnie żaden horror nie działa w ww. sposób. Od małego jestem chowana na takich filmach i nie widzę w nich nic szkodzącego mojej psychice. ;) To ma dobre zastosowanie na ludziach, którzy w ogóle nie oglądają horrorów, albo ich nie lubią.
  • 0

#6

livin.
  • Postów: 532
  • Tematów: 11
  • Płeć:Kobieta
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Ja nabrałam tolerancji na straszenie. Jestem ogromną fanką horrorów tych filmowych, książkowych, "growych" i wszystkich innych. Mało tego uwielbiam śnić horrory, niestety zdarza mi się to czasem, stanowczo za rzadko. JEdynym minusem jest to, że bardzo trudno mnie przestraszyć, na Egzorcyście usnełam...
  • 1



#7

Romczyn.
  • Postów: 757
  • Tematów: 76
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Też polubiłem ostatnio horrory i oglądam i nie mam koszmarów, więc to raczej nie za dobry pomysł.
Livin
Ostatnio oglądałem "Paranormal activity" i też myślałem że usnę, jedna wielka nuda.

Co do sposobu na koszmar to spróbuj się przejeść, ale to tak żebyś ledwo się ruszał, może coś będzie ;)
Najlepszy sposób to chyba i tak stres, no ale do niego musi być powód.
  • 0



#8 Gość_Bayakus

Gość_Bayakus.
  • Tematów: 0

Napisano

W wyniku stresu oddech ulega spłyceniu i przyśpieszeniu oraz pojawiają się w nim napięcia. Pod wpływem długotrwałego stresu te zmiany również przybierają formę chroniczną, zaś ich skutki mogą być jeszcze bardziej niekorzystne, niż te opisane powyżej. Oddech jest odbiciem naszych stanów emocjonalnych i zaburzenia oddechu odbijają się na naszej równowadze emocjonalnej. Ponadto spłycenie oddechu powoduje na dłuższą metę niedotlenienie, zwłaszcza w okresie snu i może być jedną z przyczyn tego, że budzimy się zmęczeni, nie pamiętamy snów a w nich często pojawiają się męczące koszmary.



http://www.slideshar...armowy-fragment


  • 0

#9

Kabezecik.

    Magia i Miecz

  • Postów: 480
  • Tematów: 28
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

mnie wystarczą zimne stopy przy zasypianiu ,i koszmar murowany ;)
  • 0

#10

Aidil.

    Są ci co wstają z łózka, i ci co ewentualnie wstają z kolan.

  • Postów: 4469
  • Tematów: 89
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Senne koszmary rozgrywają się w niższych strefach świata astralnego. Wystarczy się do nich dostroić.

ps.
Mogę Ci sprawić koszmar ~_~, jeśli jest Twoja wola taka ;-)
  • 1



#11

Szejki.
  • Postów: 29
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ja mam koszmary, kiedy śpię na połowie łóżka, pod którą płynie żyła wodna (sprawdzałem wahadełkiem - wyraźna różnica między obiema połowami).
  • 0

#12

Lia.
  • Postów: 412
  • Tematów: 6
  • Płeć:Kobieta
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

mnie wystarczą zimne stopy przy zasypianiu ,i koszmar murowany ;)

Muszę to potwierdzić. Spałam z odkrytymi nogami i trochę zmarzłam, a rano uświadomiłam sobie, że miałam jednak "koszmar". :roll:
  • 0

#13

Aro94.
  • Postów: 28
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Hmm proponuje ci Klątwe , Klątwe 2 część - oglądałem w tv ale raczej po prostu Klątwa 2 sie nazywa , zacznij sobie oglądać od północy , 1-2metry od telewizora i zobaczymy czy nie podziała na was , oczywiście przyglądać sie każdemu szczegółowi a nie na odpie*dol... to napewno zadziala jestem pewny =)
  • 0

#14

Ana Mert.
  • Postów: 2348
  • Tematów: 19
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Też chciałabym znać niezawodny sposób na koszmary. Zimne stopy czy oglądanie horrorów przed zaśnięciem niespecjalnie na mnie działa. Zauważyłam pewną zależność między koszmarami a spaniem w materiałowej opasce ale bardziej sposób ten wywołuje intensywne sny niż stricte koszmary. Do tej pory chyba najlepszym dla mnie sposobem jest mające nastąpić za kilka dni zdarzenie w stylu czyjaś śmierć bo wtedy zdarzają mi się koszmarne sny prorocze ale samodzielnie w ten sposób koszmaru przecież nie wywołam.
A tak lubię koszmary, szczególnie te z Kostuchą w roli głównej.
  • 0



#15

KillTheDirector.
  • Postów: 8
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Gdy byłem mały, miewałem koszmary aż za często. I koncentrowałem się na rzeczach, które raczej ich nie wywołują.
Ale myślę, że mogę Ci coś tam poradzić.

Przede wszystkim, dobre horrory. Dobre, nie Piła, czy jakiś syf.
Polecam odcinek tego reality show kiedy Jola Rutowicz wygrywa główną nagrodę. taki żart.

Nogi poza łóżkiem nic nie pomagają, próbowałem.

Trzecie, najważniejsze, zasypianie w strachu.
Wkręć sobie jakieś jazdy, pooglądaj sobie zdjęć duchów i demonów, jakichś historii, i połóż się w całkowitej ciemności.
Coś Ci się wkręci na pewno.
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych